Moje początki, proszę o ocenę :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Pazurkowe galerie

Notka

Pazurkowe galerie Paznokcie, Galerie Wizażanek, wątki zbiorcze ze wzorkami, inspiracje do zdobienia paznokci, pomysły na urozmaicenie manicure

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-02, 23:13   #31
butterfly92
Zadomowienie

Dot.: Moje początki, proszę o ocenę :)

Nie sciagaj odrazu form. Taka moja rada. Ja czasem do budującego trzymam i co mi sie dzieje? Powód do wstydu? Wydaje mi sie ze nie.
Cover ładziesz jedna warstwe i pozniej gdzie przeswit takie niteczki
Jak zaczynałam to tez mialam problem z wypilowaniem białego.
Musisz to piłowanie jakos uporządkować i biały nakładać jak najszybciej.
Nawet na szerokich paznokciach mozna ulepić w miarę przyzwoite ... Dasz radę wierze w Ciebie
butterfly92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 23:22   #32
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Tylko obawiam sie, ze jakbym nie sciagnela od razu form, to wyjda mi potem takie buly, gor i doliny i takie szkarady, ze pozniej juz nic nie dam rady z tym zrobic. A poza tym nie zawsze jeszczed forme dobrze umiem nalozyc i jak zdejme forme, to okazuje sie, ze gdzies jest za cienko, albo troche szkielet pękl, trzeba go wtedy zrobic od nowa. A jakbym formowala od razu jajo covera i fench nie zdejmujac formy, a potem zdjelabym ten szablon i zobaczyla, ze jednak trzeba go robic od nowa to co? Tyle pracy na darmo i czasu zmarnowanego by mi poszlo.
Mroczna_Sadystka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 23:29   #33
Sieciunia
Zadomowienie

Oj sama sobie dokladasz pracy widze. Zrob jak mowi Butterfly, nie zdejmuj formy po szkielecie, Przeciez masz przezroczysty szkielet wszystko widzisz, a na paznokcia sie patrzy z kazdej strony nie tylko w gory, wiec da sie dopatrzec. Jak Ci troche peknie zawsze mozesz zalac to pekniecie. A zeby gory i doliny nie wychodzily to pilnik musisz w obrot wziac, a formyz tym nic wspolnego nei maja
Stary 2010-07-02, 23:32   #34
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

To jak mowicie, zeby nie zdejmowac az do czasu, kiedy bede formowac ta krzywda C?
To cover i french jeszcze robic bez zdjetej formy?
Sprobuje, ale w niedziele mam mamie robic migdalki i to beda moje pierwsze, wikec wtedy jeszcze bede musiala zdjac forme, zeby dokladnie ocenic ksztalt. A przy kolejnych kwadratach, to zrobie tak, jak mowicie.
Stary 2010-07-04, 19:31   #35
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

dzisiaj sprobowalam zrobic mamie migdalki...
Oto, co wyszlo.
Mam kilka pytan w zwiazku z tym:
1. Czy nie dalam za malo kamuflazu?
2. Chyba mam za rzadki zel french, bo troche mi splywa. Uzywam takiego w firmy Golden Nails, jakich wy uzywacie?
3. Jak zrobic takie ladne równiutenkie migdalki?
Stary 2010-07-04, 22:47   #36
Sieciunia
Zadomowienie

mozna by wydluzyc bardzije lozysko. Napewno boki do spilowania, a i na wolnym brzegu wydaje sie byc za duzo zelu
Stary 2010-07-04, 22:53   #37
byliczka
Zakorzenienie

Pazurki są strrrasznie krzywe, nierówno opiłowane zarówno z kształtu, ale również z powierzchni. Przy wale okołopaznokciowym też widać gdzie zaczyna się żel, przy odroście będzie to bardzo denerwujące jak będziemy mieć taki uskok.
Coverem bym się póki co nie martwiła. Jeśli żel spływa, to proponuję kupić coś gęstszego, albo ok 10 minut przed pracą włożyć żel do lodówki albo do miseczki z zimną wodą żeby żel zgęstniał
Stary 2010-07-04, 23:18   #38
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Dziekuje za rady, bede sie starac robic lepsze te migdalki. A wszystko przez to, ze od razu wyszedl mi bardzo krzywy ksztalt na formie i pozniej trudno bylo mi to wszystko doprowadzic do ładu jakiegokolwiek.
Tak sie zastanawiam, czy nie zaczac robic paznokci na tipsie. Moze od razu porwalam sie na gleboka wode, mysle, ze na tipsie byloby mi chyba latwiej nadac odpowiedni ksztalt i opilowac na rowno.
A z zelem bialym tak sprobuje, schowam go do lodowki, bo rozlewa mi sie troche na boki i ja juz sie ciesze, ze udalo mi sie uformowac w miare ladny usmiech, a za 2 sekundy to wszystko juz splywa...
Stary 2010-07-05, 23:06   #39
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Probowalam dzisiaj zrobic szpice. Pewnie dluzsze lepiej by się prezentowaly, ale wtedy nie moglabym pisac na klawiaturze, ani nawet zapiąć guzika...
Oceniajcie i komentujcie....

PS. jeszcze mam pytanie. Jak np. maly paznokiec robilam do 3 kreski na formie, to srodkowy palec tez powinnam robic do 3 kreski, czy do 4, z racji tego, ze jest wiekszy? Bo wydaje mi sie, ze wyszedl troche za krotki w porownaniu do dwoch pozostalych.

Edytowane przez Mroczna_Sadystka
Czas edycji: 2010-07-05 o 23:10
Stary 2010-07-06, 11:08   #40
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Hej ja robię bez szkieletu, bo to skraca czas pracy. Metodą na formie kładę jajko z covera, utwardzam, potem do niego "dolepiam" końcówkę z białego . Przecieram uśmiech jeśli trzeba i utwardzam. Jak ładnie zbuduję, bo mam dobry dzień, to potem warstwa budującego, krzywe itd, utwardzam, matowię i wyrównuję i nabłyszczam. Zawsze pod cover możesz dać żel podkładowy, bonder wtedy jest lepsza przyczepność, ale ja nie daje i i tak jest git
Nie wiem czy wiesz, ale szkielet nie musi być rewelacyjny! Mój nie wychodzi taki nadal i daję radę. Ważne, aby był on na ta długość jaka pasuje klientce, aby nie piłować potem. Zawsze daję dużo żelu na łączenie pazurka i nic się nie dzieje. Wysórnuje to potem coverem, bo przecież wydłużamy łozysko i to się zakrywa wszystkie nierówności. Wiem, że Arleta uczy inaczej, ale ja nie dawałam rady ta metodą. Nigdzie nie jest napiane na egzaminie, że musisz robić to tak jak każą. Ja kiedy miałam egzamin to troszkę udoskonaliłam technikę i wyrobiłam się w 2,5 h
Co do boczków, to musisz się oswoić z pilnikiem. Piłuj nawet jeżeli przepiłujesz frencza to dołożysz sobie żelu w tym miejscu i uzupełnisz braki. Powodzenia!!!

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:51   #41
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Dzięki.
A jestem troche zdziwiona...
I naprawde to wszystko trzyma ci sie bez szkieletu?
Sam cover na forme i bialy tez na forme?
Stary 2010-07-08, 09:59   #42
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Kochanie ten pomysł zgapiłam z wizażu, bodajże Byliczka mi poradziła. Spróbowałam na sobie i nawet jak nigdy się nie zapowietrzyły. Jednak to jest sposób jeżeli klientka chce frencza i jesteś pewna, że będzie go chciała przy następnym uzupełnieniu, bo inaczej czeka Cię piłowanie do końca. Przy kolorowych żelach czy brokatowym frenczu korzystniej jest mieć szkielet, dlatego ćwicz go! Kup sobie sztucznego palucha lub rękę na wysięgniku i ćwicz podkładanie form i szkielet.

Mój blog:
Stary 2010-07-08, 10:20   #43
Sieciunia
Zadomowienie

Ja tez zrobilam ostatnio sobie frencza bez szkieletu. jajo z covera i czerwona koncowka> jest to przydatne, ale trzeba umiec zrobic porzadny szkielecik. Ja tez sie dopiero ucze
Stary 2010-07-08, 10:22   #44
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Tez tego sprobuje przy kolejnej okazji i wydaje mi sie, ze taki paznokiec jest tez cienszy od tego na formie i w ogole o wiele szybciej sie go robi. Bede miala sposob jak sie wyrobic w czasie na egzaminie, bo ja nadal robie te paznokcie az 5 godzin i juz szlag mnie na to trafia. Dzisiaj musze dokonczyc jedna reke szpicow swoich, bo juz czeka od 3 dni, a pozniej bede miala nierowne odrosty, wiec trzeba sie tym zajac.
Z kolorowymi zelami jeszcze nie probowalam, zreszta poki co, to nie mam na nie pieniedzy. i tak wszyscy tylko tego frencha chca...
Wczoraj moglam miec klientke, ale odmowilam... Dzwonila pani i chciala delikatne szpice fench z jakimis ozdobieniami srebrnymi, ale powiedzialam, ze nie czuje sie na silach zrobic takich paznokci, za duze ryzyko, to w koncu jej slub, jakby mi sie cos nie udalo, to nie byloby ciekawie, zwazywszy na to, ze ona te paznokcie chciala miec robione dzien przed slubem.
W ogole, to sie przerzucam na tansze zele.
Dziekuje ci Justynko za tyle cennych rad ;*
Malutkimi kroczkami i bedzie dobrze ) Przyjdzie czas, kiedy bede robila swietne paznokcie i bede miala duzo klientek Wierze w to.
Stary 2010-07-09, 10:04   #45
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Na początek łatwiej jest na żelach z kursu, ale ja się przyznam, że już mi tylko 2 zostały i na razie nie zamierzam dokupować. Przerzuciłam się na I-Nails i na Basic za sprawą jednej z wizażanek- mają piękny kamuflaż i ceny to prawie jak za darmo Kiedyś jak otworzę salon to na pewno na dobrej marce, ale teraz wolę eksperymentować. Na razie skup się na robieniu kwadratów na ten egzamin. Masz 4 godziny Ciesz się, że się zgłaszają klientki np. na szpice- ja nie miałam nigdy. Ostatnio udało mi się namówić klientkę na coś innego niż frencz he he brokatowy frencz jej zrobiłam Ślub to wielka odpowiedzialność, także przyznaję Ci rację, że odmówiłaś Będzie dobrze. Gęsty żel biały ma Dobra Rada ja go mam i nie zastąpię innym Moje mini mini szpicki też czekają na uzupełnienie

Mój blog:
Stary 2010-07-09, 15:09   #46
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Ja wczoraj dokonczylam te szpice i juz mi jeden pękl na linii stresu ;/
A jak przyjaciolce robilam kwadraty, to juz jej sie trzymaja bez problemu 1,5 tygodnia. We wtorek ide jej uzupelniac.

tez sie przezucam na BASIC, p0odobno sa bardzo dobre, a tanie Na poczatek nie potrzeba mi drozszych.
Stary 2010-07-09, 16:28   #47
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

moje szpice
Jest jakas poprawa waszym zdanem, czy nie ma?
to moje pierwsze szpice w zyciu.
Stary 2010-07-09, 21:35   #48
Sieciunia
Zadomowienie

jest poprawa Ale jescze bym pilnik wziela w dlon
Stary 2010-07-10, 20:12   #49
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Kształt ok, ale boczki bym podrównała pilnikiem . I co jest idąc to na pewno skórki troszkę zalane- problem początkujących. Staraj się nie dojeżdżać do końca pędzlem, bo domniemam, że pewnie glossem na końcu dojeżdżasz za blisko. Ładnie wyglądają pazurki, ja widzę dużą poprawę Ostatnio nawet mi się zaczynają udawać. Tylko brokaty mogłabyś troszkę pocieniować, tj. powyjeżdżać jednym na drugi, byłoby ładniej, ale jest i tak świetnie, duuuuża zmiana u Ciebie

Mój blog:
Stary 2010-07-10, 21:01   #50
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Dziekuje
Tez juz widze poprawe, ale chcialam, zeby ocenil ktos kto bardziej sie na tym zna.
A odnosnie glossa to tak, wlasnie tym wyjezdzam za skorki i mi je zalewa.

Dzisiaj zrobilam pierwsze w zyciu stopy mojej mamie. Nie chciala przedluzania na szablonie, a proponowalam, ze minimalnie mglabym wydluzyc plytke powiedziala, ze sie kategorycznie nie zgadza W ogole, to ona wycina paznokcie po bokach u najwiekszych palcow, a nie powinno sie tego robic, bo pozniej jest tendencja do wrastania.
Efekt ocencie same. Po raz pierwszy w zyciu chyba nie zalalam skorek, z czego jestem dumna. To na zdjeciu, to tylko oliwka.

Sztynka, jakiego zelu uzywasz do frencza? Mowilas, ze jakis od Dobrej rady jest gesty, jak on sie dokladnie nazywa? Chyba ten z goldena jest dla mnie troche za rzadki jak na poczatek.
Stary 2010-07-11, 11:14   #51
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Widać, że pazury są niepotrzebnie zaokrąglane, powiedz kobiecie czym to grozi, bo sobie narobi kłopotów . Ładnie Ci wyszło jak na tak zaniedbane paluchy. No sorry, ale ta Pani prawie nie ma paznokci. Ja może nie przedłużam, tylko żeluję swoje, ale ich nie obcinam praktycznie wcale. Co do żelu to masz linka . Mam go od lutego i jeszcze starczy na co najmniej 2 komplety
http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...rmula-15g-15ml

Tylko tym żelem potrafię przedłużać bez szkieletu. I już jeśli sama sobie robię to od razu robię całą dłoń na raz nic się nie rozlewa, można formować uśmiech i 10 minut.
Co do glossa to moja rada kup sobie zwykłą jednofazówkę violet od dobrej rady i nabłyszczaj właśnie nią zamiast glossa, daje ten sam efekt, ale nie zapowietrza się tak i nie rozlewa
http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...5g-15ml-violet

Mój blog:
Stary 2010-07-11, 12:24   #52
byliczka
Zakorzenienie

Szpicami bym tego nie nazwała a maxi migdalkami kciuk płaski, jako tako. Tragedii nie ma, ale to zdobienie...
Stary 2010-07-11, 17:06   #53
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

hm... dziekuje za rady To tak zrobie, kupie te jednofazowke, jak mi sie nablyszczacz skonczy i bede ja stosowac w zamian. A do reszty zostaje przy firmie Basic, bardzo dobrze mi sie pracuje na tych produktach i juz nie chce wiecej eksperymentowac.

A zdobienie moich paznokci wiem, ze pozostawia wiele do zyczenia, ale chcialam pobrobowac nakladanie brokatu pedzelkiem

We wtorek chyba ide do przyjaciolki na zmiane wzoru, to mam nadzieje, ze cos wrzuce.
Stary 2010-07-12, 22:07   #54
Sztynka
Rozeznanie

GG do Sztynka

Dawaj dawaj nie zniechęcaj się!!!

Mój blog:
Stary 2010-07-12, 22:28   #55
butterfly92
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
A szkielet piluje tez na linii zespolenia, bo wychodzi mi zawsze taka gula, ze pozniej to sie nie nadaje do niczego juz. Hm... a moze po prostu daje za duzo zelu na to zespolenie i pozniej mam problem dlatego.
Mi sie wydaje ,że zle podlozony szablon... nakładaj pierwszą warstwę równomiernie
butterfly92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 16:20   #56
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Wlasnie wrocilam od przyjaciolki. Zrobilam jej french brokatowy z kamuflarzem

Hm... mam problem chyba. Nie moglam wtopic cyrkonii ;/ To znaczy cyrkonie mialy byc na kazdym palcu, a sa tylko na 4... bo mialam problem z ich wtopieniem. Robilam tak: bralam pęsetę, chwytalam cyrkonie i smarowalam klejem do tipsow i przyklejalam na pazokiec... I zamiast przykleic sie do paznokcia, to utwierdzala mi sie do pęsety... W jaki sposob wy utwierdzacie cyrkonie? Dziekuje za wszystkie rady
Stary 2010-07-13, 16:44   #57
byliczka
Zakorzenienie

Nadal krzywo nierówno opiłowane, widać uskoki z naturala na przedłużenie, brokat jest prosty, powinnaś go wyciągnąć w smajla, boki się rozszerzają.
Ja cyrkonie mocuje tak: na opracowany pazurek daje delikatną kropeczkę glossa i na to nakładam cyrkonie, nabierając ją na drewniany patyczek delikatnie muśnięty żelem żeby cyrkonia się do patyczka przykleiła, wkładam do lampy na chwilkę ,żeby żel pod cyrkonią się utwardził i później nakładam na całego pazurka glossa, po ok 1-2 dniach gloss z cyrkoni się zedrze i będzie widać jej szlif
Stary 2010-07-13, 16:50   #58
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

Dziekuje za rade... Hm, to zle robilam i dlatego caly czas mi sie przyklejala cyrkonia do pęsety. Wyprobuje Twoj sposob byliczko kolejnym razem
A przyjacioloka nie chciala usmiechnietego brokatu. Przygotowywalam sie do egzaminu i chcialam sie wyrobic w czasie 4 godzin, i ledwo co sie wyrobilam.
To juz 2 paznokcie, w ktorych nie zalalam skorek i to mnie cieszy )
Wiem, ze sa bledy i dziekuje wam, ze je wylapujecie i radzicie, co robic Caly czas daze do perfekcji i kiedys sie na pewno uda
Stary 2010-07-13, 21:36   #59
ana990
Raczkowanie

GG do ana990

Cytat:
Napisane przez Mroczna_Sadystka Pokaż wiadomość
Dziekuje za rade... Hm, to zle robilam i dlatego caly czas mi sie przyklejala cyrkonia do pęsety. Wyprobuje Twoj sposob byliczko kolejnym razem
A już od jakiegoś czasu chciałam zapytać o cyrkonie. Jak wtapiałam w żel, nie było efektownie, ale żadna nie odpadała. Jak mocowałam na klej, to z trzymaniem się było różnie z tendencją na co raz gorzej... Ostatnio jak dostałam QFinisch robię tak... jak radzi Tobie Byli, z tym, że robię to Quickiem. Rewela. Wreszcie.
ana990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:16   #60
Mroczna_Sadystka
Wtajemniczenie

hm... jak tylko bede miala okazje, to na pewno wyprobuje
Problem tylko w tym, ze na razie nie mam chętnych na paznokcie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pazurkowe galerie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości