Marzę o wypowiedzi fachowca i osób znających problem zwłasnego doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-24, 16:11   #1
nenvena
Zadomowienie

Marzę o wypowiedzi fachowca i osób znających problem zwłasnego doświadczenia

Właściwie to postanowiłam poruszyć dwie sprawy.
1.Trwała. Powszechnie uważa się, że trwałą da się zrobić jedynie na lekko kręconych włosach. Wiem jednak, że osoby o prostych włosach także robią trwałą i udaje im się Jak to jest? PO drugie, czytałam o trwałych miejscowych, różnych dziwnie nazywanych-czy są już różne metody? I jaka jest najlepsza?
2.Farbowanie. Moje włosy po rozjaśnianiu (baleyage) wypadają przez pierwsze tygodnie-czy zawsze tak będzie, czy zabieg rozjasniany jest źle przeprowadzony? Poza tym wysychaja i łąmią się, dlatego też postanowiłam zmienić kolor na brązowy jakiś. Czy szampon koloryzujący, i inne zmywalne preparaty-sa mniej szkodliwe?I czy na rozjasnianych włosach nie pojawią się dzine plany?
Błagam o odpowiedzi na przynajmniej jedno z moich pytań. Uzbierało się, więc gratuluję tym co wytrwaja do końca
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 16:41   #2
czarna.noc
Wtajemniczenie

Re: Marzę o wypowiedzi fachowca i osób znających problem zwłasnego doświadczenia

Ja wypowiem się jedynie na temat trwałej, ponieważ sama miałam ją robioną 2 razy. Nigdy nie słyszałam by trwała była zarezerwowana dla lekko falujących włosów, co więcej moje są doskonale proste, gładkie i "śliskie" :P Oczywiście wyszły mi piękne loki (miałam robioną na najgrubsze wałki). Moja koleżanka dla odmiany miała o połowę krótsze włosy <także idealnie proste> i również wyszło jej pięknie. Hmm, pokutuje opinia, że istnieją trwałe 3miesięczne.. to nieprawda. Włosy nie rozprostują się dopóki nie odrosną.. To tak na marginesie. I tylko to wiem na pewno o tym zabiegu więc na pozostałe tematy się nie wypowiem :P Pozdrówki
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 18:57   #3
Ami
Zakorzenienie

Re: Marzę o wypowiedzi fachowca i osób znających problem zwłasnego doświadczenia

Jeśli balejaż pokryjesz szamponem koloryzującym, to może Ci nierówno złapać- tam gdzie masz włosy jaśniejsze, wyjdzie trochę inny kolor niż tam, gdzie masz ciemniejsze. Zresztą podobnie będzie po farbie- tylko tam zacznie to być widać po kilku myciach. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Mi nigdy po rozjaśnianiu nie wypadały ani nie łamały się bardziej włosy niż przed. Nawet jak rozjaśniłam dość mocno. Może to zależy od włosów- każde inaczej reagują na takie zabiegi. A może zabieg jest źle przeprowadzany. Żeby się upewnić, najlepiej by było pójść do innego fryzjera.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 21:10   #4
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

nigdy nie słyszałam ze trwała na włosach lekko kreconych lub falujacych to opinia powszechna,trwala zmiwnie strukturę włosa, czyli zmienia jego kształt, czyli powoduje skret, chosc ostatnio pojawila sie "trwala" ktora prostuje wlosy krecone, trwala dobiera sie idywidualnie do wlosow kazdego klienta
dziwi mnie ze wlosy Ci po balejazu wypadaja, nigdy mi sie to nie zdazylo!!
poprostu uzyto za mocnego srodka dla Twoich wlosow, albo przeciagano nim na wlosy juz farbowane, szampony beda sie zmywały, ale mozna zrobic prepigmentacje , czyli i naczej pigmentacje, ale o tym pzreczytaj w watkach na tej stronie

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości