Pytanie - bardzo proszę o odpowiedź! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-10-05, 13:20   #1
justysiek
Zadomowienie

Pytanie - bardzo proszę o odpowiedź!

Jakie mogą być przyczyny tego, że trwała farba do włosów zmywa się po tygodniu? Proszę chociaż o jakieś wzkazówki. Z góry dziękuję
justysiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 13:38   #2
sarenka
Zakorzenienie

Re: Pytanie - bardzo proszę o odpowiedź!

zniszczone włosy? np. wczesniej dekoloryzowane, rozjaśniane..

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 13:40   #3
BeataWi
Wtajemniczenie

GG do BeataWi

Ja uzywalam juz najrozniejszych farb do wlosow,oczywiscie tych trwalych i zawsze sie troche zmywaja.Najgorzej jest teraz, bo uzywam farby w kolorze "wulkaniczna czerwien" i nawet po miesiacu mycia wlosow, recznik jest czerwony :
Moze pani Grazynka wie cos wiecej na ten temat??
Pozdrawiam

Becia69

http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 17:12   #4
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

moze nie uzywasz szamponu do wlosow farbowanych, zalezy to tez od czynnikow o ktorych pisze sarenka oraz od farby jakiej uzywasz
wlasnie farby z detalu tym roznia sie od profesjonalnych
Stary 2004-10-05, 17:37   #5
BeataWi
Wtajemniczenie

GG do BeataWi

Nie wiem jak Justysiek, ale ja uzywam farb z detalu i moze dlatego tak sie zmywa,bo moje wlosy sa w doskonalej kondycji
i nie byly rozjasniane lub dekoloryzowane.
Pozdrawiam

Becia69

http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 17:48   #6
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

a jak ja miałam na głowie czerwone pasemka profesjonalną farbą w salonie wykonane to też mnie się szybko zmyły...do blondu (wcześniej musiały być rozjaśnione), szybciej chyba nawet niż gdy miałam całą głowę farbą z detalu w odcieniu bordowej czerwieni
więc chyba zależy też od włosów, poza tym zawsze czerwienie szybciej się zmywają
Stary 2004-10-05, 22:37   #7
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Pati, mialas wlosy najpierw rozjasnione, wiec norma jest ze z takich wlosow farba sie musi zmyc , bo sa one pozbawione pigmentu, czyli "zaczepu koloru"
oczywiscie nie wiem czemu ci rozjasnili wlosy zeby je zafarbowac, bo raczej sie robi tak ze tylko je sie podjasniania i wtedy kolorek sie trzyma, aczkolwiek srodki do czerwonych pasemek sa rozne i roznie na wlosach sie zachowuja
Stary 2004-10-06, 08:58   #8
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no to już odpowiadam
ponoć musieli mi rozjaśniać, bo miałam na głowie granatową czerń (hmm teraz już nie wiem, może to był dekoloryzator??)i bali się kłaść czerwone pasemka na tak intensywną czerń

A tak z innej beczki...kiedy można zacząć zapisywać się do kolejki w Spodku?
Stary 2004-10-06, 13:06   #9
mmq
Raczkowanie

Wydaje mi sie ze aby uzyskac trwalosc koloru nie wystarczy uzywac farb profesjonalnych, stosowalem ich juz kilka i choc bardzo chcialbym widziec ich pozytywne roznice w stosunku do zwyklych to niestety nie moge a nawet nie ktore wydaja mi sie jeszcze gorsze. Mialem Welle Koleston Perfect, Goldwell Tophic,Ce-Ce, Schwarzkopfa Igora Classic i jakos zadna nie trzyma lepiej niz zwykla supermarketowa przy stosowaniu razem z profesjonalnymi szamponami przedluzających trwalosc koloru. Specjalnie stosowalem caly czas ten sam szampon aby sprawdzic roznice niedzy nimi. Ale wiem ze kolor da sie zatrzymac an dluzej poniewaz raz mi sie udalo szamponem Szwarzkopfa bonacure color seal, niestety tylko raz - kolejnym razem kolor kompletnie sie zmyl przy wlasnie tym szamponie i tej samej co uprzedni farbie - strasznie mnie to zdziwilo i rozczarowalo poniewaz myslalem ze udalo mi sie znalezc ten wlasciwy kosmetyk. Jesli ktos ma cos sprawdzonego to prosze o rade
mmq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 13:18   #10
justysiek
Zadomowienie

No więc tak:
-nie mam włosów zniszczonych dekoloryzowaniem itp.,
-używam farb z detalu, ostatnio L'Oreal i to w kolorze granatowa czerń; zarówno Feria 3D, jak i Recital Preference zmyły się po kilku dniach,
-nie używam szamponu do włosów farbowanych, bo moja skóra głowy w ogóle nie toleruje kolorowych, pachnących szamponów,
-nie zawsze tak mi się farby zmywały - Palette i Feria Color Booster (używałam czerwieni i brązów) długie miesiące miałam na włosach, ale Palette podobno jest farbą bardzo niszczącą włosy,
-po każdym myciu używam odżywek do włosów.
Tak więc może ktoś może polecić jakąś solidną farbę, bo może po prostu używam kiepskich. Plizzz!
Dzięki za odpowiedzi.
justysiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 15:39   #11
mmq
Raczkowanie

Tez kiedys mialem Loreal Preference ale takze bardzo szybko sie zmyla, a stosuje głownie Palette kosztuje ok 10 zl a Goldwell 29zl i roznicy w trzymaniu na korzysc Goldwella na pewno nie ma - po tygodniu takze sie zmyla.
Zauwarzylem takze ze to jak kolor zlapie po farbowaniu zalezy od szamponu jaki sie stosuje przez pare dni przed - palette dobrze lapie na Lorel Power Color Care ale szampon ten nie powstrzymyje przed blaknieciem wiec dobrze od razu potem pzreskoczyc na inny
Stary 2004-10-07, 23:32   #12
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

mmg, akurat te farby , ktorych uzywas rzeczywiscie kolor sie dosc szybko zmywa , a nawet Godwell tophik, to normalka bo to nie jest trwala fareba, CeCE i te ktore opisujesz to slaba jakosc, a wiec o profesjonalnosci nie mozemy tu mowic!
jezeli chodzi o koleston perfekt, to tzrba znac reguły aby potrafic go tak nalozyc aby sie nie "zmyl", i wlasnie na tym polega w niektorych wypadkach uzycie produktu profesjonalnego,
palette to produkt bardzo chmiczny i łapie rzeczywiscie baaardzo dobrze !!!
ale tez nie chce sie usunac!!
wiesz gdyby np. moje profesjonalne farby nie trzymały koloru , to chybabym musiala zamknac studio,bo klientki , ktorym zalezy na trwałości koloru przestałyby mi wierzyc ze to co daje im jest najlepsze(a jest!!) zreszta jak i w przypadku innych stylistów, ktorzy pracuja na srodkach profesjonalnych firm, i uwierz jezeli fryzjer zna podstawy koloryzacji to nie ma niego siły!! kolor jest the best!!!(nieiwm czy to akurat napisalam oki!)
pozdrowka
Stary 2004-10-08, 19:34   #13
mmq
Raczkowanie

Pani Grazynko mam pytanko co oznacza "dobrze nalozyc farbe" ? spotkalem sie z opisami ze nalezy dobrac odpowiednie proporcje wody itp. ale coz tu mozna zmienic (standardowo 50/50 przy ciemnej farbie i woda 6%) zwiekszac stezenie wody? czy moze czyms specjalnym myc wlosy przed farbowaniem. Jak juz pisalem stosuje profesjonalne szampony i np. Kadus Color Care wogole sie nie sprawdzil kolor sie zmyl a wlosy ogolnie jakies takie suche, Loreal Power Color tez bez rewelacji kolor takze schodzi a wlosy takze za ciekawie nie wygladaja jedynie Schwarzkopf zadzialal ale tylko raz wiec tez odpada teraz mam Vitamino color Loreala i zobaczymy co zdziala - a co Ty o nim sadzisz? i ewentualnie jakie szampony do farbowanych polecasz bo ja juz zaczynam w nie watpic a moze po prostu kupuje caly czas te najgorsze. Jeszcze nie uzywalem Welli SP Color Saver, Goldwell Lc2 Color Care, Renee Blanche i chyba Matrix Color XL , w sklepie fryzjerskim polecano tez Lanze - moze Pani pomoze wybrac cos naprawde skutecznego.Jeszcze mam pytanko o ta farbe bo widze z Twojej wypowiedzi ze Wella powinna byc dobra a po niej niestety wlosy wygladaly prawie najgorzej (strasznie suche) Loreala nawet nie probuje bo dziewczyny mowily iz nawet po farbowaniu w salonie szybko schodzi , Kadusa tez nie zamierzam stosowac wiec juz niewiele zostalo, korci mnie jeszcze Igora Royal Szwarzkopfa (stosowalem Classic ale nic godnego polecenia) - jesli chodzi o Renne mowisz ze jest delikatna a niestety to mi sie kojarzy tylko z tym iz moze slabo lapac i szybko sie zmyc zrezta jej pewnie nie uda sie kupic. Sorki ze tak dlugo i tyle pytan
Stary 2004-10-08, 21:23   #14
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

wiesz co, nie bardzo mam jak z Toba rozmawiac , gdyz tyle kjuz wyprobowales i z niczego nie jestes zadowoliny, ale to niestety brak wiedzy o podstawach kloryzacji , budowie wlosa i wielu jeszcze czynnikach, ale nie jest to miejsce gdzie mam ich uczyc, (korespondecyjnie sie nie da) w moim porzednim oposcie wypowiedzialam sie juz na ten temat
nadmienei jednak ze farby o ciemnych odcieniach w profesjonalnyhc firmach nie miesza sie juz z woda 6%, lecz z 3% a w Renee Blanche nawet z 2% dlatego tez farba sie tzryma lepiej , to tez sa wlasciwosci tego produktu, ale to wzsystko ja omawiam , jak zreszta stylisci innych profesjonalnych firm na szkoleniach dla fryzjerow
pozdrawiam
Stary 2004-10-09, 11:15   #15
mmq
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedz moze rzeczywiscie trzeba z ta woda poeksperymentowac, a jesli chodzi o przedstawione przezemnie produkty to nie tylko moja opinia o ich niskiej skutecznosci(wystarczy przejrzec forum maja czesto bardzo sprzeczne opinie - zraszta sama to potwiedzilas) i nic nie poradze na to ze nie dzialaja.
Pozdrawiam
Stary 2009-11-21, 18:22   #16
BEATA8976
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Re: Pytanie - bardzo proszę o odpowiedź!

farby loreala szybko się wypłukują a palette nie można się pozbyć z włosów.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

spróbuj farby wellaton
BEATA8976 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości