makijaz a soczewki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-10, 14:12   #1
JustynaOfSuburbia
Raczkowanie

Exclamation

makijaz a soczewki

witam!
mam soczewki dwa dni, nie mialam jeszcze makijazu bo boje sie o oczy. mam kilka pytan i prosze o dobre odpowiedzi

!! czy cienie w kremie/musie/plynie sa lepsze niz cienie prasowane ? !!

czym pomalowac dolna powieke? cienie latwo moga sie dostac do oka a za kredkami nie przepadam, czy sprawdza sie tutaj cienie w kremie?

czy moge malowac te linie "wodna" ta taka najblizej oko na dole? lubie biala kredka powiekszyc oczka.

czy wszystkie tusze sie nadaja przy soczewkach?
JustynaOfSuburbia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 16:55   #2
lubiecukierki
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: makijaz a soczewki

Moja siostra maluje sie normalnie.Nie robi tylko nic wewnątrz oka bo to powoduje jakies reakcje i jest pieczenie.Aha i tusz hypoalergiczny gdyz jest delikatniejszy od zwyklego.
lubiecukierki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:37   #3
JustynaOfSuburbia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lubiecukierki Pokaż wiadomość
Moja siostra maluje sie normalnie.Nie robi tylko nic wewnątrz oka bo to powoduje jakies reakcje i jest pieczenie.Aha i tusz hypoalergiczny gdyz jest delikatniejszy od zwyklego.
a od razu uzywala tego hypoalergiczengo czy testowala zwykle? moze da sie zniesc zwykly tusz ;]
Stary 2010-07-11, 16:21   #4
m a d e i r a
Wtajemniczenie

Justyna - ja maluję się normalnie nosząc soczewki. Na początku kupowałam tusz dla wrażliwych oczu, ale teraz to już nawet nie patrzę na to, biorę jakikolwiek. Musisz przetestować kilka metodą prób i błędów znajdziesz coś dla siebie. Jeśli chodzi o cienie to nie za bardzo się znam, bo nie używam często, ale wydaje mi się że takie które się nie obsypują powinny być lepsze. Kreskę wewnętrzną na powiece dolnej też robię i nic się nie dzieje, tylko zwracam uwagę żeby ta końcówka kredki była 'czysta', tzn najpierw maluje tam wewnątrz a potem dopiero reszta, czyli tam gdzie ewentualnie jest cień.
Aha! Co do demakijażu... nie zapomnij, że najpierw wyjmujesz soczewki, a potem dopiero zmywasz makijaż!

Do następnego spotkania.
..
m a d e i r a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:07   #5
Sverte
Przyczajenie

Ja również maluję się normalnie, bez większych „środków ostrożności”. Używam cieni prasowanych i sypkich i wszystko jest ok. Musisz uważać aby na aplikatorze nie było za dużo cienia, gdy się osypie może dostać się pod soczewkę a to oznacza zdejmowanie jej i płukanie. Przestrzegam przed cieniami z wszelakimi drobinkami. Kiedy takie paskudztwo dostanie się pod soczewkę jest baaardzo nieprzyjemnie.
Do malowania dolnej powieki używam kredki i zwykłego cienia. Powinnaś zaopatrzyć się w mały płaski pędzelek, takim o wiele łatwiej pomalować dolną powiekę bez ryzyka zabrudzenie soczewki..
Czasami zdarza mi się malować „linię wodną" zwykłą kredką do oczu. Co do tuszu .. tusze za 10-20 zł nie były dla mnie odpowiednie. Szczególnie źle wspominam tusze z Avonu.... Oczy miałam okropnie czerwone i załzawione. Od dłuższego czasy używam tuszu 2000 calorie i nawet przy kontakcie z soczewką (zdarzyło mi się maznąć po niej) nie miałam nieprzyjemnych niespodzianek.
Na wielu kosmetykach pisze, czy są odpowiednie dla osób noszących soczewki.
A demakijaż robię odwrotnie niż m a d e i r a wygodniej jest mi zmyć makijaż i dopiero później zdjąć soczewki, ale to chyba indywidualna sprawa.

Edytowane przez Sverte
Czas edycji: 2010-07-11 o 18:09
Sverte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:35   #6
paula-zla
Zakorzenienie

W moim makijażu nic się nie zmieniło odkąd noszę soczewki, czyli dopiero od dwóch miesięcy. Robię kreskę eyelinerem tuż przy linii rzęs na górnej powiece, używam kredki do rozświetlenia wewnętrznego kącika, mam zwykły tusz. Nic mnie nie podrażniło. Musisz sama na sobie wypróbować, czy coś Cię podrażni, czy nie.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 21:05   #7
Martina55
Raczkowanie

Ja maluję się normalnie, tak jak przed noszeniem soczewek. A co do demakijażu - to najpierw sie ściąga soczewki, a pozniej trze sie oczy płynami, gdyż przez pocieranie, resztki tuszu moga przedostac sie do oczu.
Martina55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:17   #8
irbiska
Raczkowanie

Ja też maluję się normalnie - nie cudowałam ani z tuszami, ani z cieniami - chociaż mój okulista ostrzegał, by nie malować się cieniami z brokatem - jeśli drobinki dostaną się pod soczewkę to możesz dość nieprzyjemnie podrażnić sobie oczy. I kreska na wewnętrznej części dolnej powieki tuż przy linii rzęs też nie jest wskazana, ale jak to jest - nie wiem, nie próbowałam:P
Aha, i kategoryczny zakaz noszenia sztucznych rzęs - klej od rzęs działa na soczewkę niczym kwas solny( słowa mojego okulisty!)
W to bardzo mocno wierzę
Chociaż się nieraz jeszcze sparzę
I z niejedną ścianą zderzę
Zanim obrosnę tak jak większość w grubą skórę
Chce żeby wiara i emocje brały górę
irbiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 23:47   #9
JustynaOfSuburbia
Raczkowanie

Talking Dot.: makijaz a soczewki

dzieki za rady.
ja na poczatku to tylko liner w plynie i tusz- moj mi nic nie zrobil i dzieki o wzmiance ze sztucznymi rzesami. czyli widac normalne makijaze ;] a ja robie demakijaz tak jak bylo napisane na ksiazeczce do szkiel: sciagnac je i zmywac
Stary 2010-07-14, 11:41   #10
malpeczka85
Raczkowanie

ja też robię normany makijaż - czasem też z kreską na linii wodnej, nue zgodze się tylko z opinią co do sztucznych rzęs - sama przedłużam je metodą 1:1 od maja i jestem bardzo zadowolona - żadnych podrażnień nie zauważyłam, soczewki też nie niszczą się jakoś częściej
malpeczka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:26   #11
FilaMila
Raczkowanie

GG do FilaMila

Gdzieś czytałam, że cienie nie powinny być w postaci kremu (tłuste składniki) czy z brokatem (drobinki), bo może to zniszczyć soczewkę.
Może znacie jakieś dobre i w miarę niedrogie np. mineralne albo pozbawione substancji zapachowych oraz substancji chemicznych?

FilaMila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:07   #12
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

ja pierwsze dni to powaznie myslalam jak tu sie umalowac zeby nic 'sobie' nie zrobic
ale po kilku dniach juz wszystko bylo oki...
do gabinetu weszlam jako szara myszka a na wizyte kontrolną juz umalowana i recepcjonistka powiedziala ze widac od razu zmianę w wyglądzie.
ja nie cudowalam z tuszami, cieniami...
zadnych specjalnych, wszystko normalnie, nawet czarną kredkę wewnątrz oka robię sobie
a moj makijaz jest naturalny..
tzn. korektor, puder, tusz i nie za często czarna kredka.
żadnych specjalnych kosmetyków nie mam...

właśnie czekam aż mi soczewki przyjdą....
miały dziś być.. poczekam jeszcze
Stary 2010-07-27, 20:06   #13
m a d e i r a
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
ja pierwsze dni to powaznie myslalam jak tu sie umalowac zeby nic 'sobie' nie zrobic
ale po kilku dniach juz wszystko bylo oki...
do gabinetu weszlam jako szara myszka a na wizyte kontrolną juz umalowana i recepcjonistka powiedziala ze widac od razu zmianę w wyglądzie.
ja nie cudowalam z tuszami, cieniami...
zadnych specjalnych, wszystko normalnie, nawet czarną kredkę wewnątrz oka robię sobie
a moj makijaz jest naturalny..
tzn. korektor, puder, tusz i nie za często czarna kredka.
żadnych specjalnych kosmetyków nie mam...

właśnie czekam aż mi soczewki przyjdą....
miały dziś być.. poczekam jeszcze
A skąd zamawiasz?
I jakie, jeśli można spytać?

Do następnego spotkania.
..
Stary 2010-07-27, 20:49   #14
maartuchaa
Raczkowanie

Ja sie maluje normalnie ; ). Tusz, eyeliner, cienie ; ).
Tylko okulista kazal mi najpierw zalozyc soczewki, a dopiero potem sie malowac. A jezeli chodzi o demakijaż to najpierw soczewki, a potem zmywamy ; )
maartuchaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:47   #15
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Wink Dot.: makijaz a soczewki

Cytat:
Napisane przez m a d e i r a Pokaż wiadomość
A skąd zamawiasz?
I jakie, jeśli można spytać?
zamiawiam ze szkła.com polecam, tylko przesyłka cos się ciągnęła... i dostalam gratis mini płyn, pudełko i lustereczko
typ soczewek AIR OPTIX miesięczne
Stary 2010-07-28, 08:03   #16
m a d e i r a
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
zamiawiam ze szkła.com polecam, tylko przesyłka cos się ciągnęła... i dostalam gratis mini płyn, pudełko i lustereczko
typ soczewek AIR OPTIX miesięczne
Dzięki, zaraz sprawdzę tą stronę

Do następnego spotkania.
..
Stary 2011-01-05, 18:01   #17
kasias1911
Przyczajenie

tez mam AIR OPTIX miesieczne
a co do makijazu to urzywam normalnie cieni prasowanych i nic mi sie nie dzieje, boje sie troche uzyc zwyklego tuszu bo czytalam ze jak juz wejdzie w oko to strasznie boli;/ ale siostra naklania wiec jednak sprobuje.
kasias1911 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości