Kolor "na raz", b. delikatna farba - ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-10, 20:27   #1
jin_bora
Przyczajenie

Kolor "na raz", b. delikatna farba - ?

Pytanie od kompletnego laika w zakresie koloryzacji włosów ^^

Nigdy nie farbowałam włosów i właściwie nie zamierzam farbować "na stałe". Czasem tylko nachodzi mnie ochota na pomalowanie części włosów (kilku pasemek, grzywki, końcówek, whatever, może i kiedyś całości) na jakiś szalony kolor - turkus, róż, coś w ten deseń. Na kilka dni, tak wakacyjnie.
Obecnie mam bardzo gęste, dosyć długie włosy do pasa (myślę jednak nad zmianą fryzury, ale o tym kiedy indziej) o kolorze, którego - no właśnie - nie chciałabym zniszczyć. Włosy są w odcieniu ciemnego blondu, dosyć nijakie w złym oświetleniu, natomiast w słońcu są złote, leciutko może rudawe. Lubię swój odcień, lubię jego blask (właściwie ten blask właśnie nadaje włosom uroku), więc nie chciałabym, aby po takiej jednorazowej (lub z rzadka aplikowanej) koloryzacji, włosy zmatowiały czy straciły swój kolor. Po jednorazowej koloryzacji chciałabym po prostu powrócić do koloru naturalnego. Jakie naprawdę delikatne farby/pianki/szampony/etc byście mi polecili?

Wiem, że farbowanie niszczy włosy, więc może i pytam o nieistniejący produkt, no ale - hej... po jednym farbowaniu na pół roku czy na rok jakąś mniej trwałą farbą chyba naturalne włosy mi się nie zmienią, nie...?
jin_bora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 13:17   #2
Seline16
Wtajemniczenie

Dot.: Kolor "na raz", b. delikatna farba - ?

spróbuj szamponetki joanny- odżywiają włosy, nadają kolor, ładnie pachną i średnio długo "siedzą" na włosach lub w ostateczności marionu- ale tutaj kolor już nie jest taki lśniacy. Nie radze próbować z palette.. Dodam, że szamponetki nie zawierają utleniaczy i amoniaku więc nie niszczą włosów
Seline16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:35   #3
olajn
Przyczajenie

też polecam Joannę i Marion. Kolor po kilku myciach schodzi, a włosy są miękkie i błyszczące.
Po Palette rzeczywiście włosy matowe, jakby szorstkie i długo trzyma.
olajn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 18:44   #4
Yenes
Rozeznanie

Joanne również polecam. (B. ładna jest malinowa czerwień tak przy okazji) Nie polecam jednak Marionu gdyż miałam przyjemność używać go już 2 razy i bardzo ciezko spłukać kolor z zabarwionej nim skóry głowy. Uzywałam róznych szamponów, szamponetek koloryzujących (głównie Palette, Casting, Joanna) i z żadną nie miałam takich problemów. Poza tym u mnie włosy były w dotyku nieco szorstkie, jakby sztuczne... Za to muszę zapisać na plus ze kolor wychodzi podobny do tego na opakowaniu i włosy ładnie się błyszczą.
Yenes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 18:14   #5
jin_bora
Przyczajenie

Dzięki za propozycje, wypróbuję Szkoda tylko, że Joanna oferuje głównie popularne odcienie... malina brzmi kusząco, ale szukam też kolorów mniej naturalnych: turkusów, różów... może istnieją też delikatne produkty o takiej gamie kolorów?
Stary 2010-07-13, 21:17   #6
Klocylda
Raczkowanie

Oczywiście że istnieja:p Chodzi Ci o tonery. Farb o takich kolorach jakie chcesz raczej nie produkują.
Proponuję zajrzec tutaj:
http://www.rockmetalshop.pl/search.p...=pol&counter=0
Możesz jeszcze poszukac na allegro. Na wizażu tez już pewnie jest coś o tym więc zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki:P
Klocylda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:38   #7
jin_bora
Przyczajenie

Wyszukiwarka wyszukiwarką, już patrzyłam, ale chodziło mi właśnie o zadanie konkretnego pytania Dziękuję bardzo za linka, zamówię sobie te tonery. Nie wiecie może czy na nierozjaśnianych włosach kolor będzie wyraźny? Albo chociaż widoczny? Mam nadzieję, że nie ogranicza się tylko do zmiany odcienia z ciemnego blondu na ciemny turkusowy blond :P A jeśli...?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości