Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2008-05-24, 17:41   #241
arinitti
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 462
Dot.: siwe w這sy, odsiwiacze- W徠ek zbiorczy

Przy陰czam sie Te ma duuuuuuuuuuzo siwulcow, zwlaszcza od czsu studiow, a jak poszlam do pracy, to ze stresu pogorszylo sie bardzo. Dodam, ze moj tata wczesnie zaczal siwiec, w wieku po 20.

Poczatkowo farbowalam henna, ale jakies 6- lat temu zauwazylam, ze zadna - kupowalam rozne i roznych firm - mi nie bierze, przezucilam sie wiec na farby.

Poczatkowo Palette, ale jakies ok. 1,5 roku temu zauwazylam, ze mam strasznie zniszczone i przesuszone wlosy, choc kupowalam drogie i myslalam ze dobre szampony. Teraz mam jakis L'Oreala, poradzila mi fryzjerka, ale tez do konca zadowolona nie jestem. Pokrywa dobrze i kolor jest ladny, ale wlosy sa jakies takie sianowate. No ale moze to wina hormonow, bo po trzydziestce cera te mi sie wysuszyla.

A czym Wy farbujecie, czym myjecie i czy jetsescie zadowolone z kondycji siwulcow farbowanych?
Pozdrawiam wszystkie bialoglowy
arinitti jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-06-12, 15:39   #242
PomylonaKsiezniczka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 534

dziewczyny, zalamalam sie... Mam 22 lata,odkad pamietam mialam pojedyncze siwe wlosy(to genetyczne chyba- w rodzinie mamy wszyscy siwieli bardzo predko) i tak zauwazalam, ze jest ich wiecej i wiecej, ale dzis tak jakos mnie naszlo zeby sie przyjrzec dokladniej, bo zwrocilam uwage,z e cale moje wlosy nie maja juz takiego koloru jak dawniej- sa takie jakby"przydymione" nie wiem,nie maja tak zywego koloru jak zawsze...Przyjrzalam sie i odkrylam mase, no po prostu PELNO siwych wlosow;( od czasu do czasu ktos zwracal uwage na to, ze mam siwe wlosy, ale bylo ich o wiele mniej...a teraz mam wrazenie, ze to juz pojdzie raz dwa-jakos tempa to nabralo... Nie wiem co mam robic...Liczylam sie z tym, ze od pewnego momentu do konca zycia bede musiala malowac wlosy, wiec do tej pory je oszczedzalam. Mam naturalnie ciemne(brazowe) wlosy, do tego wszytskiego krecone, a co za tym idzie lamliwe...Nie chcialabym jeszce bardziej ich meczyc, ani tym bardziej tracic skretu. I nie wiem czy powinnam zaczac juz farbowac( ejsli tak to calosc?pasemka jasniejsze, zeby ukryc siwe wloski??) czy moze poczekac ejszce troche na "wiecej"?? Kurcze jakiego dola zalapalam

PomylonaKsiezniczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-08-10, 21:21   #243
Cheryl
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 18

Ja te mam problem z siwiej帷ymi w這sami. Mam ledwie 22 latka, ale niestety ju mnie to dopad這. Niepokoi mnie tylko to, 瞠 przy bardzo d逝gich w這sach [mniej wi璚ej za 這patki] barwy ciemny br您 moje w這sy siwiej z lekko 鄴速awym odcieniem na ok. 4 cm od sk鏎y g這wy, a dalej maj normalny ciemny kolor. S造sza豉m, 瞠 mo瞠 to by oznaka braku jakich sk豉dnik闚 w organizmie. No i nie wiem co robi. Nigdy si nie farbowa豉m, bo mnie to nie kr璚i...
Cheryl jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-08-22, 20:21   #244
malibo_
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

mam 26lat i mn鏀two siwych w這s闚, od 1,5 roku co 3tyg.musz farbowa - ju po 2ch tyg.mam 2cm siwe odrosty, w這sy rosn mi szybko ale widz, 瞠 farby si tez bardzo szybko z siwych zmywaj. Odrobin pomog這 zmi瘯czanie przed farbowaniem - zabieg zrobiony w salonie, op騧ni o ok.tydz.t siwizn. Jedna rada - nie farbujcie w這s闚 tylko odrosty i ew.raz na kilka mcy - przeci庵ajcie kolor na cale wlosy - ja tak robi, nie niszcz si tak bardzo. Dodatkowo 造kam Vitapil od 4mcy i zupelnie mi nie pom鏬, zaczynam si ba, ze nie ma sposobu na siwe w這sy, dodam jeszcze, 瞠 u mnie w rodznie nikt tak szybko jak ja nie osiwia. Zastanawiam si nad wizyt u psychologa i walk ze stresem, mo瞠 to pomo瞠???
malibo_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-08-23, 12:20   #245
Cheryl
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 18

Z tego, co wiem i co s造sza豉m od lekarzy to preparaty typu Vitapil czy Skrzypovita oraz inne im podobne [o podobnym sk豉dzie] daj efekty po ok. 6 miesi帷ach przyjmowania. D逝go.... Ja bior Skrzypovit 4 miesi帷 i jakby nic, ale m鎩 organizm to w og鏊e szybko traci witaminy itp, wi璚 chyba si jeszcze pom璚z.
Cheryl jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-08-30, 12:36   #246
malibo_
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

ok, ale nie ma 瘸dnej r騜nicy a my郵, 瞠 minimalna chocia powinna by skoro vitapil ma dzia豉 - przecie nagle po up造wie 6mcy nie znikn mi z dnia na dzie siwe w這sy, poprawa powinna by stopniowa od 3mca.
malibo_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-04, 15:36   #247
tulipanna.
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 233
Dot.: siwieje;( czy farba to jedyny ratunek???

Nie, farba to nie jedyny ratunek. Mozesz zamiast niej zastosowac henne lub mieszanki henny i indygo, ktore sprawia, ze uzyskasz pozadany kolor.

www.mazidla.com
wpisz w wyszukiwarke na tej stronie henna, zobacz tabele miksow i propocji.

Ta metoda farbowania pokrywa siwe wlosy w 100% i jest dla nich odzywiajaca.
tulipanna. jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-04, 18:30   #248
atkka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 257

Ja mam ten sam problem i farbuje, mysle, ze odsiwiacz to nie najlepszy pomysl, bo pytalam fryzjerki i odradzila, powiedziala, ze pozniej jakbym chciala kiedys zafarbowac wlosy, to moga wyjsc dziwne kolory. Ja farbuje na naturalny kolor u fryzjera i jest ok. Tylko trzeba zapowiedziec fryzjerce, zeby nalozyla same kolory tzw. bazowe czyli z naturalnych, bez mieszania, bo tak lepiej pokrywa siwe. Farba nie jest taka zla, jak nie odbiega bardzo od naturalnego odcienia. Ja jakos nie mam zaufania do naturalnych farb typu henna itp, kiedys dawno temu zdarzylo mi sie nalozyc takie cos na wlosy, jak jeszcze nie mialam siwych, z tym ze to byla taka zwykla henna dostepna w sklepie w papierowym opakowaniu do rozrabiania z woda, kolor jakis mahoniowy mial byc i wyszlo niezbyt rowno i miejscami zbyt intensywnie, a miejscami wcale heh
Stary 2008-09-04, 18:46   #249
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez atkka Poka wiadomo嗆
Ja mam ten sam problem i farbuje, mysle, ze odsiwiacz to nie najlepszy pomysl, bo pytalam fryzjerki i odradzila, powiedziala, ze pozniej jakbym chciala kiedys zafarbowac wlosy, to moga wyjsc dziwne kolory. Ja farbuje na naturalny kolor u fryzjera i jest ok. Tylko trzeba zapowiedziec fryzjerce, zeby nalozyla same kolory tzw. bazowe czyli z naturalnych, bez mieszania, bo tak lepiej pokrywa siwe. Farba nie jest taka zla, jak nie odbiega bardzo od naturalnego odcienia. Ja jakos nie mam zaufania do naturalnych farb typu henna itp, kiedys dawno temu zdarzylo mi sie nalozyc takie cos na wlosy, jak jeszcze nie mialam siwych, z tym ze to byla taka zwykla henna dostepna w sklepie w papierowym opakowaniu do rozrabiania z woda, kolor jakis mahoniowy mial byc i wyszlo niezbyt rowno i miejscami zbyt intensywnie, a miejscami wcale heh
Jak sama napisalas - byla to henna sklepowa, a nie jakosci body art quality Zaufanie mozna miec do dobrych produktow.

SMV wyrywanie siwych wlosow to glupota. Mozesz sobie uszkodzic cebulki.

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2008-09-04 o 18:48 Pow鏚: dopisek
Stary 2008-09-04, 19:39   #250
hannie
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 57

Cytat:

pierwsze s造sze ze odsiwiacz bedzie zmienial kolor farby w przysz這軼i. z tego co mi wiadomo odsiwiacz wp造wa na cebulke w這sowa zmuszajac ja do ponownej produkcji pigmentu.... wiec jak to moze zmieniac kolor farby??
hannie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-04, 20:16   #251
smv
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 494

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Poka wiadomo嗆
Jak sama napisalas - byla to henna sklepowa, a nie jakosci body art quality Zaufanie mozna miec do dobrych produktow.

SMV wyrywanie siwych wlosow to glupota. Mozesz sobie uszkodzic cebulki.
juz nie wyrywam, niech sobie rosna, jest ich mn鏀two ale widocznie taka moja natura juz;]
Stary 2008-09-04, 20:19   #252
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smv Poka wiadomo嗆
juz nie wyrywam, niech sobie rosna, jest ich mn鏀two ale widocznie taka moja natura juz;]
Ja mam 21 i tez sporo siwych wlosow. To sie czesto zdarza Czytalam na forum o siwiejacych 14tkach, wiec my to staruszki jestesmy w porownaniu
Stary 2008-09-04, 20:59   #253
zabkania
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 765

ja zaczelam sieiwc w wieku 17 lat i na mojej glowie jest wysyp siwych wlosow dla mnie jedyny ratunek to farba do wlosow pozdrawiam
Stary 2008-09-05, 18:05   #254
atkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hannie Poka wiadomo嗆
pierwsze s造sze ze odsiwiacz bedzie zmienial kolor farby w przysz這軼i. z tego co mi wiadomo odsiwiacz wp造wa na cebulke w這sowa zmuszajac ja do ponownej produkcji pigmentu.... wiec jak to moze zmieniac kolor farby??
Nie wiem, czy zauwazylas, ale jest nawet na zwyklych sklepowych farbach taki napis, zeby nie uzywac ich na wlosy potraktowane koloryzacja progresywna. A jesli wierzysz w reklamy, ze odsiwiacz dziala w cebulce wlosow, to juz na to nic nie poradze... Odsiwiacz nie ma nic wspolnego z cebulka wlosa, dziala na powierzchni wlosa i trzeba po nim normalnie robic odrosty, bo wlosy odrastaja tak samo siwe jak byly.
Stary 2008-09-05, 19:27   #255
hannie
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 57

Cytat:
Nie wiem, czy zauwazylas, ale jest nawet na zwyklych sklepowych farbach taki napis, zeby nie uzywac ich na wlosy potraktowane koloryzacja progresywna. A jesli wierzysz w reklamy, ze odsiwiacz dziala w cebulce wlosow, to juz na to nic nie poradze... Odsiwiacz nie ma nic wspolnego z cebulka wlosa, dziala na powierzchni wlosa i trzeba po nim normalnie robic odrosty, bo wlosy odrastaja tak samo siwe jak byly.

napisalem tylko to s造szalem. nigdy tego nie uzywalem bo nie mialem takowej potrzeby
hannie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-06, 14:12   #256
biia
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 975

ja te mam siwe w這sy i bardzo si denerwuj jak kto mnie o tym "informuje" kurcze, lustra nie mam, nie wiem o tym? to taki szok jak 21-latka ma siwe w這sy?
nie chc farbowa, 瞠by sobie w這s闚 nie zniszczy, zastanawiam si nad odsiwiaczem, ale nie wiem na jakiej zasadzie to dzia豉
biia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-06, 16:09   #257
atkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez biia Poka wiadomo嗆
ja te mam siwe w這sy i bardzo si denerwuj jak kto mnie o tym "informuje" kurcze, lustra nie mam, nie wiem o tym? to taki szok jak 21-latka ma siwe w這sy?
nie chc farbowa, 瞠by sobie w這s闚 nie zniszczy, zastanawiam si nad odsiwiaczem, ale nie wiem na jakiej zasadzie to dzia豉
Ja odsiwiacza nie polecam, choc nie jest to typowa farba, ale kolory nie wychodza wcale takie ladne, no i musisz go pozniej nakladac na odrosty, bo nie licz na to, ze wlosy odrastaja w innym kolorze niz siwy. Probowalam go na pasemku siwych jak nie mialam zarabowanych jeszcze i efekt taki sobie. Moze przejrzyj w calosci ten watek, jedna z dziewczyn zachwalala henne, jesli nie chcesz farbowac zwykla farba, to jest to jakies wyjscie.
Stary 2008-09-06, 16:48   #258
KERA
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 203

Ja zauwa篡豉m pierwsze siwe w這sy w wieku 16 lat. Robi baleja blond na naturalne br您owe w這sy i siwych nie wida jedynie na odrostach. Polecam.
KERA jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-14, 18:25   #259
jamajka1987
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 42
Siwe w這sy pomocy!!!

Dziewczyny mam ogromny broblem mialam jasniutenkie blond wloski i zafarbowalam je na ciut ciemniejszy blond a wyszedl mi blond ale taki siwawy-z siwa poswiata,polyskiem...Pros ze doradzcie mi jak moge to zneutralizowac?moze jakas plukanka? Z gory dziekuje za wszelka pomoc
jamajka1987 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-15, 13:21   #260
lovellyhippo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 903
GG do lovellyhippo
Dot.: Siwe w這sy pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez jamajka1987 Poka wiadomo嗆
Dziewczyny mam ogromny broblem mialam jasniutenkie blond wloski i zafarbowalam je na ciut ciemniejszy blond a wyszedl mi blond ale taki siwawy-z siwa poswiata,polyskiem...Pros ze doradzcie mi jak moge to zneutralizowac?moze jakas plukanka? Z gory dziekuje za wszelka pomoc
spr鏏uj p逝ka kilka dni olejkiem rycynowym - w這sy powinny nabra cieplejszego naturalnego odcienia...
lovellyhippo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-15, 20:37   #261
jamajka1987
Raczkowanie

Plukac w sensie-wetrzec we wlosy,odczekac chwile i splukac,czy czy rozcienczyc go woda i przeplukiwac?dziekuje napewno zastosuje
Stary 2008-09-16, 06:23   #262
lovellyhippo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 903
GG do lovellyhippo

mo瞠sz nak豉da na w這sy na 30 min i nast瘼nie normalnie umy g這w..
lovellyhippo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-16, 09:19   #263
daruniaa01
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 081

Witam, niedawno tez mialam taka przygode tylko ze mi wlosy na samym czubku glowy takie wyszly.....i niestety, musialam isc do fryzjera zeby uratowal..... ale sie udalo,wiec polecam wybrac sie do fryzjera, on na pewno jzu nic nie popsuje tylko pomoze
daruniaa01 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-16, 10:06   #264
acinlos
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9

a ja polecam szmpon przeciwlupierzowy dlatego ze zwiazki w nim zawarte maja za zadanie wyczyscic bardzo dobrze wlosy i skore glowy,dlatego osoby ktore farbuja wlosy i urzywaja takich szamponow narzekaja na szybkie zmywanie sie koloru.moze tez byc rumiankowy troszke powinien rozjasnic wlosy po dluzszym stosowaniu
acinlos jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-17, 08:34   #265
jamajka1987
Raczkowanie

dzieki dziewczyny siwe wloski sie troszke spraly od przeciwlupiezowego szmponu.A co do fryzjera to nie che isc bo to wlasnie on zrobil mi takie cudo.Mialam platynowe wlosy i chcialam je troche przyciemnic innym blondem,wiec fryzjerka mi je pofarbowala kolorem z 2 tony ciemniejszym i bylo super.Tylko ze jak wrocilam do domu i na drugi dzien umylam glowe to kolor calkowicie zszedl....Potem po 2 tyg poszlam aby znowu zafarbowac wlosy i wtedy wlasnie fryzjerka dodala ciemniejszy pigment do tej farby ktora mialam wlosy wczesniej farbowane i wyszly takie jak wczesniej pisalam...
Stary 2008-10-09, 12:55   #266
SmallM
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 103

Dziewczyny, a co doradzicie brunetce (typ zima), kt鏎a te szybko zacz窸a siwie, a co najgorsze szybko jej rosn w這sy. Najpierw farbowa豉m na sw鎩 naturalny czyli bardzo ciemny br您, ale nie wiem czy to dobry pomys, bo bardzo szybko wida odrostu. Jaki kolor mo瞠 zaryzykowa siwiej帷a pani zima?? Chcia豉bym m鏂 jak najrzadziej farbowa, 瞠by nie przem璚za w這s闚, a jednocze郾ie, 瞠by ich kolor a tak bardzo nie podkre郵a siwizny. No i oczywi軼ie, 瞠by pasowa do mojego typu urody . Ostatnio fryzjer mi powiedzia: no to trzeba si co 2 tygodnie farbowa. Ale to jakis koszmar dla w這s闚 chyba...

Dorad嬈ie jak Wy sobie z tym poradzi造軼ie.
SmallM jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-10-09, 18:49   #267
Laity
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 040

SmallM, mnie fryzjerka te doradzi豉 farbowanie. Tym bardziej, 瞠 przy kolejnych wizytach nie potrzeba robi ca造ch w這s闚 tylko same odrosty, wi璚 w這sy nie s znowu a tak bardzo obci捫one.

Dla mnie problem polega tylko na tym, 瞠 ka盥a farba na trwa貫 otwiera 逝sk w這sa co sprawia, 瞠 w這s szybciej si wysusza itd., a ja dopiero co zapu軼i豉m sw鎩 naturalny kolor w這s闚 i nie chc ju m璚zy ich 鈔odkami ingeruj帷ymi.

Laity jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-10-09, 18:53   #268
pessahson
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 77

hej,

s造sza豉m o preparatach kt鏎e odsiwiaj w這sy, pono mo磧iwe jest to tylko gdy osoba jest brunetk. Powiem szczerze, 瞠 nic wiecej na ten temat nie wiem. Obi這 mi si tylko o uszy, 瞠 istniej takie preparaty. Wpisz w google odsiwiacz albo grey-out i co na pewno wyskoczy.
pessahson jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-10-14, 15:27   #269
smv
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 494

ja sobie zrpbilam teraz pasemka, reszcie sie zdecydowa豉m i nie zaluje;] przynajniej siwych nie ma a calego 豚a se nie zafarbuje
Stary 2008-10-15, 16:56   #270
rascus
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Ja zacze豉m siwie po 20 . Teraz w wieku 36 lat jestem prawie ca豉 siwa . Z waszych wypowiedzi wynika 瞠 baleja mo瞠 mi pomuc .Boj si tylko zniszczenia sobie w這s闚 .
rascus jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
blond, farba do w這s闚, farbowanie, pilne, platyna, problem, siwe, siwienie, s豉be, trwa貫, w這sy

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-08-20 21:09:57

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.