kiedy odmowic klientce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-16, 10:30   #1
Ray
Zakorzenienie

kiedy odmowic klientce?

pisze bo nie znalazlam podobnego watku a tak ciekawa jestem jak to u was wyglada

ja od niedawna robie manicure i pedicure klientkom.
generalnie sa zadowolone,
stopy sa rozne wiadomo
ale tak sie zastanawiam jak postepowac w niektorch stytuacjach i ciekawa jestem jak robia to inni.

tzn co jesli klientka wymaga cudow??? bo czasem tak sie zdarza, ktos np chce french a nie ma kompletnie na czym pomalowac, ja stasram sie tlumaczyc wtedy ze zrobie ale efekt nie bedzie taki jaki by oczekiwala bo po prostu sa np paznokcie za krotkie, wuekszosc rozumie o co chodzi i sie zgadza ale co jak trafie na kogos kto np nie rozumie obrazi sie?? zdarzaly sie wam takie osoby? jak rozmawiac z taka osoba ??
po prostu nie chcialabym kogos urazic a zarazem straci klientow

z drugiej strony co do chorob stop.. nie zdarzylo mi sie jeszcze (odpukac) kogos miec z grzybica ( choroby jestem w stanie rozpoznac bo mialam dermatologie) ale nie zrobilabym bo raz ze to ryzyko infekcji u mnie i narzedzi ktore potem sie nadaja tylko do smieci.
mialyscie takie osoby?? i jak tlumaczylyscie to wszystko?

tak pytam z ciekawosci bo czasem sie wlasnie zastanawiam co powinnam i w jaki sposob zrobic w takich sytuacjach na przyszlosc

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2010-07-16 o 10:32
Ray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 21:33   #2
kleopatra997
Przyczajenie

Dot.: kiedy odmowic klientce?

Co do malowania paznokci, mów otwarcie Po prostu zaznacz, że w niektórych przypadkach tak się nie da. Rób tak jak robisz to teraz, a jeżeli trafi ci się jakaś wymagająca osoba, to staraj jej się tłumaczyć to w ten sam sposób powinna zrozumieć. W końcu nie ma innego wyjścia. Rozmawianiem nie jesteś niemiła, po prostu starasz się wykonywać prace w miarę mozliwości i tyle. Jeżeli chodzi o choroby stóp, to masz racje - troche głupio odmówić, czy zwrócić uwagę. Ale taka Twoja praca i wątpię żeby jakakolwiek inna kosmetyczka narażała swoją skórę, żeby wykonać jakiś zabieg. Innym sposobem, jest może zaznaczenie w jakiś sposób, nie wiem w regulaminie jakimś czy moze delikatnie na początku rozmowy jeszcze przed wykonaniem pedicure'u. Powodzenia!
kleopatra997 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 21:41   #3
agatacia
Rozeznanie

jesli nawet podejrzewam jakąś infekcję - z uwagi na fakt, że nie jestem lekarzem, nigdy nie powiem klientce, że np. "uwarzam, że ma pani grzybicę, nie mogę wykonac zabiegu". Podejrzewam, że "grzybica" podziałałaby jak płachta na byka i klientka byłaby postawiona w bardzo niekomfortowej sytuacji. Zdarzyło mi się parokrotnie odmówić wykonania zabiegu i zawsze delikatnie starałam się wyjaśnić, że na podstawie mojej wiedzy podejrzewam "jakąś infekcję", i z uwagi na klientki dobro - żeby uniknąć rozprzestrzenienia mokroorganizmów, nie mogę wykonać zabiegu. Ąle zawsze zaznaczam, że to moje podejrzenia i odsyłam do lekarza.

Natomiast o gustach i guścikach... Cóż, ostatnio wykonałam dość długiego, migdałowego frencza bez covera, na krótkiej i szerokiej płytce, na dodatek u starszej osoby, z palcami powykrzywianymi artretyzmem... Co miałam zrobić? Odmówić? Niestety, nie mogę sobie pozwolić na luksus odsyłania klientek z kwitkiem, tylko dlatego, że mają inny gust niż ja. Zadbałam o wykonanie poprawnego technicznie seta, efekt estetyczny był nieciekawy, ale cóż, muszę czymś opłacić czynsz
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 12:08   #4
cu.Kinia
Wtajemniczenie

GG do cu.Kinia

Jeśli chodzi o malowanie, to maluj tak, by były zadowolone. Chce mieć frencha, niech go ma - ona płaci i takie rzeczy powinny być robione wedle widzimisię klientki. Możesz powiedzieć np." moim zdaniem do Pani płytki pasowałby inny kolor lakieru ", trzeba być delikatnym.
Jeśli ma jakieś zmiany chorobowe, to ta sama zasada - delikatnie zasugerować. Np. nie mówić " ma Pani grzybicę ", tylko " widzę u Pani niepokojące zmiany, proszę pójść do lekarza i upewnić się, czy możemy wykonać zabieg manicure/pedicure ". Jak zacznie zadawać więcej pytań, odpowiadaj szczerze, jakie masz podejrzenia, ale też uspokój klientkę, gdyby wpadła w panikę, że jest chora albo coś.
cu.Kinia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości