Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-21, 07:30   #571
Daisy19911
Raczkowanie

Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

hejka moge sie przylaczyc?? jestem po ciazy i strasznie leca mi wlosy...w ogole po zimie tez nie sa w najlepszej formie. mam zamiar na dniach wybrac sie po wode brzozowa. mozecie mi polecic jakies zabiegi, kosmetyki sprawdzone przeciw wypadaniu i nawilzajace(byle nie przetluszczaly) bo od nasady sie przetluszczaja a od polowy sa takie szorstkie suche... i co to jest to olejowanie??

->59-58-57-56-55-54,2-53-52-51->50
Daisy19911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:25   #572
ania smerfetka
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 34

Cytat:
Napisane przez Daisy19911 Pokaż wiadomość
hejka moge sie przylaczyc?? jestem po ciazy i strasznie leca mi wlosy...w ogole po zimie tez nie sa w najlepszej formie. mam zamiar na dniach wybrac sie po wode brzozowa. mozecie mi polecic jakies zabiegi, kosmetyki sprawdzone przeciw wypadaniu i nawilzajace(byle nie przetluszczaly) bo od nasady sie przetluszczaja a od polowy sa takie szorstkie suche... i co to jest to olejowanie??
Woda nie powinna przetłuszczać Ci włosów, może nawet działać odświeżająco
Tu znajdziesz podstawową wiedzę o olejowaniu włosów, a tu olejowy wątek
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:21   #573
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Jak chodzi o wypadanie włosów po ciąży, to możesz zakupić wodę brzozową, może ograniczy to, ale za jakiś czas problemy same ustąpią. Też miałam po ciąży problemy, głównie ze skórą, dbałam o nią, ale gdy hormony sie uspokoiły wszystko minęło
Jak chodzi o suche włosy, to najlepiej nawilżać i olejować. Złotego środka nikt nie jest w stanie Ci polecić, bo to co sie sprawdzi u jednej, to u Ciebie niekoniecznie musi
Możesz poczytać sobie pigułkę o olejowaniu, są tam wszystkie informacje
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post32264362
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 15:06   #574
pam26
Raczkowanie

GG do pam26

Ja ostatnio nabylam ale to bardziej z ciekawosci wode brzozowa ze skrzypem polnym !I musze powiedziec ze przypadla mi poniewaz zminimalizowala mi sedzenie glowy,zczego jestem zadowolona!moze miala ktoras z was taka!?

Edytowane przez pam26
Czas edycji: 2012-02-21 o 15:07
pam26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:01   #575
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Ja mam taką :P
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 06:26   #576
Daisy19911
Raczkowanie

dzieki wam dziewczyny!! z takich innych rzeczy to ja moge wam polecic o ile nie probowalyscie to ja zakupilam ten olejek z gliss kur co reklamuja i moge stwierdzic ze jest lepszy od jedwabiu

Stary 2012-02-22, 09:10   #577
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
dzieki wam dziewczyny!! z takich innych rzeczy to ja moge wam polecic o ile nie probowalyscie to ja zakupilam ten olejek z gliss kur co reklamuja i moge stwierdzic ze jest lepszy od jedwabiu
A który to?
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-22, 13:16   #578
Daisy19911
Raczkowanie

gliss kur hair repair. jest go 75ml i pisze odzywczy olejek do codziennego stosowania. do ukladania do suszenia i przed myciem

Stary 2012-02-22, 14:09   #579
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
gliss kur hair repair. jest go 75ml i pisze odzywczy olejek do codziennego stosowania. do ukladania do suszenia i przed myciem
Dziękuję
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-23, 06:46   #580
Daisy19911
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję
prosze bardzo uzywam takze henna wax co bardzo polecam

Stary 2012-02-25, 18:04   #581
joracuppi
Raczkowanie

Czy mogłaby mi któraś z Was doradzić co zrobić? Przez moje ostatnie problemy ze sklapem (wypadanie włosów, łupież, swędzenie) odstawiłam wodę brzozową z Isany. Stosowałam ją jakieś 2 tygodnie co dwa dni, zawsze po myciu. Zastanawiam się czy do niej wrócić, ale boję się, że jeszcze bardziej wysuszę skalp i pogorszę sprawę, gdy będą ją stosować. Jak myślicie, darować sobie jak na razie i walczyć z problemem czy dalej ją wcierać?

Moja pielęgnacja włosów

Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:45   #582
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Czy mogłaby mi któraś z Was doradzić co zrobić? Przez moje ostatnie problemy ze sklapem (wypadanie włosów, łupież, swędzenie) odstawiłam wodę brzozową z Isany. Stosowałam ją jakieś 2 tygodnie co dwa dni, zawsze po myciu. Zastanawiam się czy do niej wrócić, ale boję się, że jeszcze bardziej wysuszę skalp i pogorszę sprawę, gdy będą ją stosować. Jak myślicie, darować sobie jak na razie i walczyć z problemem czy dalej ją wcierać?
Ja teraz też dostałam łupież (suchy) pierwszy raz w życiu Najprawdopodobniej od zbyt częstego stosowania szamponów ziołowych i wcierki Joanna Rzepa (mam przerwę z wodą brzozową), za dużo wysuszaczy na raz. Postanowiłam zadbać o nawilżenie skalpu, nakładam żel aloesowy plus kilka kropli d-pantenolu, a od wcierek robię przerwę
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-26, 22:18   #583
mtc55
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 62

Cytat:
Ja teraz też dostałam łupież (suchy) pierwszy raz w życiu Najprawdopodobniej od zbyt częstego stosowania szamponów ziołowych i wcierki Joanna Rzepa (mam przerwę z wodą brzozową), za dużo wysuszaczy na raz. Postanowiłam zadbać o nawilżenie skalpu, nakładam żel aloesowy plus kilka kropli d-pantenolu, a od wcierek robię przerwę
Ja stosuję kurację Rzepa - po 2 tyg prawie codziennego stosowania zaczęła mnie swędzieć skóra głowy. Odstawiłam na kilka dni, potem zaczęłam stosować wcierkę Jantara (nie ma alkoholu). Swędzenie ustąpiło, a z powodu tego że po myciu Jantar się nie sprawdził (szybko się przetłuszczały) to wróciłam do Rzepy po myciu a Jantar na wieczór przed myciem Sprawdziło się, więc jeśli rano myjesz włosy to na noc nałóż na skalp coś nawilżającego (bez alkoholu: Jantar, jakiś lekki olej lub właśnie żel aloesowy) to na pewno złagodzi podrażnienie.

Ważne jest to, że wcierek na alkoholu raczej nie powinno się stosować codziennie (przy stałym stosowaniu, ale przy pierwszym podejściu myślę, że można pierwszy tydzień intensywniej wcierać). Na Rzepie jest napisane żeby wcierać 3-4 razy w tygodniu przez 2 tygodnie i zrobić kilka dni przerwy, a następnie wrócić do stosowania Może warto co 2 tygodnie tydzień przerwy jednak robić?

Jak skończę Rzepę to spróbuję wodę brzozową, tylko nie wiem jaką: czy najprostszą (alkohol+ekstrakt+woda np Barwa) czy "złagodzoną" innymi składnikami i z alkoholem dalej w składzie (jak ISANA). Którą polecicie po myciu? Isana nie wzmaga przetłuszczania jak Jantar ?

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
mtc55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:30   #584
Jutte
Wtajemniczenie

ja testowałam tą z rossmanna i teraz mam ze schelckera
i powiem szczerze ze ta z rossmanna była o niebo lepsza tz : włosy sie po niej tak nie przetłusczały, wygladały na świeże, moglam myć co drugi dzien,
zapach był średni ale w sumie sie przyzwyczaiłam i dosc przyjemny
no i mialam fajne baby hair
i tej z rossmanna zuzyłam dwie duże butle przez poł roku

a teraz od 2 miesiecy stosuje tą ze schelckera tez jest duza taka jak z rossmanna ale mam ochote ja wylac;/...
bo po jej nałożeniu na włosy , sątakie jakie poklejone wygladaja jak nie świeże i musze ja stosowac na "brudne "wlosy i rzadziej niz ta z rossmanna ,a poza tym pojawił mi sie po niej łupież;/
i zapach jak to moja mama oceniła: sam alkohol , co tak śmierdzi ;pp
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:31   #585
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mtc55 Pokaż wiadomość
Ja stosuję kurację Rzepa - po 2 tyg prawie codziennego stosowania zaczęła mnie swędzieć skóra głowy. Odstawiłam na kilka dni, potem zaczęłam stosować wcierkę Jantara (nie ma alkoholu). Swędzenie ustąpiło, a z powodu tego że po myciu Jantar się nie sprawdził (szybko się przetłuszczały) to wróciłam do Rzepy po myciu a Jantar na wieczór przed myciem Sprawdziło się, więc jeśli rano myjesz włosy to na noc nałóż na skalp coś nawilżającego (bez alkoholu: Jantar, jakiś lekki olej lub właśnie żel aloesowy) to na pewno złagodzi podrażnienie.

Ważne jest to, że wcierek na alkoholu raczej nie powinno się stosować codziennie (przy stałym stosowaniu, ale przy pierwszym podejściu myślę, że można pierwszy tydzień intensywniej wcierać). Na Rzepie jest napisane żeby wcierać 3-4 razy w tygodniu przez 2 tygodnie i zrobić kilka dni przerwy, a następnie wrócić do stosowania Może warto co 2 tygodnie tydzień przerwy jednak robić?

Jak skończę Rzepę to spróbuję wodę brzozową, tylko nie wiem jaką: czy najprostszą (alkohol+ekstrakt+woda np Barwa) czy "złagodzoną" innymi składnikami i z alkoholem dalej w składzie (jak ISANA). Którą polecicie po myciu? Isana nie wzmaga przetłuszczania jak Jantar ?
Dziękuję za wskazówki

Jantar jakoś nigdy mnie nie kusił, ma silikon i pq w składzie, może i daleko, ale mój skalp ich nie akceptuje Włoski myję wieczorem, ale wiosną się przestawię na rano, bo w dzień będę dużo czasu spędzać z córeczką na dworze i jedyną moją okazją olejowania będzie noc

Teraz zmieniłam szampon, stosuję żel aloesowy plus kilka kropli d-pantenolu na skalp i jest lepiej Oleje oczywiście kładę na skalp, ale też nie wszystkie, do tego niektóre maski. Starałam się wszystko robić, aby skóra głowy się nie wysuszyła. Stosowałam długo wodę brzozową i było ok., później Joannę i też przez dłuższy czas było dobrze, do momentu kiedy nie zaczęłam częściej myć włosów szamponem Barwa.

Co do wody brzozowej, to ja od siebie szczerze polecam Barwę, stosowana po myciu unosiła mi włoski u nasady Jak chodzi o Isanę, to nigdy nie miałam, ale niejedna dziewczyna, której poleciłam wodę brzozową i kupiła tą z Isany skarżyła się na szybsze przetłuszczanie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-27, 10:40   #586
WarOfWorlds
Zadomowienie

Mi Isana nie przetłuszcza, jak narazie, a moje łatwo przetłuścić drugi dzień po myciu a włosy świeże zawsze musiałam myć codziennie. Przedwczoraj nie użyłam wody brzozowej i włosy były niezbyt świeże.. Wcześniej używałam wody z Malwy, podobała mi się. Lepszy zapach niż Isana, naturalny. Teraz mam tą ze względu na cenę

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 11:15   #587
mtc55
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję za wskazówki

Jantar jakoś nigdy mnie nie kusił, ma silikon i pq w składzie, może i daleko, ale mój skalp ich nie akceptuje

Stosowałam długo wodę brzozową i było ok., później Joannę i też przez dłuższy czas było dobrze, do momentu kiedy nie zaczęłam częściej myć włosów szamponem Barwa.

Co do wody brzozowej, to ja od siebie szczerze polecam Barwę, stosowana po myciu unosiła mi włoski u nasady Jak chodzi o Isanę, to nigdy nie miałam, ale niejedna dziewczyna, której poleciłam wodę brzozową i kupiła tą z Isany skarżyła się na szybsze przetłuszczanie
Nie ma za co Z alkoholem to mam większe doświadczenie jeśli chodzi o toniki do twarzy (dziwnie to zdanie zabrzmiało ). Alkohol świetnie wysusza pryszcze, ale stosowanie profilaktyczne nie może być codzienne. Raz w tygodniu przetarcie twarzy w zupełności wystarczy. Podobnie z włosami - woda brzozowa/Rzepa czy inna wcierka alkoholowa świetnie działa, alkohol wysusza, odkaża i ułatwia wnikanie ekstraktów, ale może wysuszać. Dlatego warto jednak trzymać sie producenta: 2 tygodnie (lepiej co 2-gi dzień a nie codziennie) potem tydzień przerwy i dalej Jak już sytuacja się unormuje to może nawet ograniczyć do 2 razy w tygodniu.

Odnośnie Jantara to kupiłam skuszona pozytywnymi opiniami na wizażu zanim ogarnęłam wątek o składach :P Raczej nie kupię ponownie - ciężko go dostać więc szkoda fatygi, ale szukam jakiejś delikatniejszej wcierki w zastępstwie Rzepy. Jeśli ISANA się nie sprawdzi to zastosuję sie do własnych rad :P i będę nakładać olej na skalp 2 razy w tygodniu przed myciem a po myciu wcierka. Póki co łagodzeniem skalpu zajmuje się Jantar - jest w fazie testów wiec się nie wypowiem czy skutecznie :P

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
Stary 2012-02-27, 13:20   #588
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Nie ma za co Z alkoholem to mam większe doświadczenie jeśli chodzi o toniki do twarzy (dziwnie to zdanie zabrzmiało ). Alkohol świetnie wysusza pryszcze, ale stosowanie profilaktyczne nie może być codzienne. Raz w tygodniu przetarcie twarzy w zupełności wystarczy. Podobnie z włosami - woda brzozowa/Rzepa czy inna wcierka alkoholowa świetnie działa, alkohol wysusza, odkaża i ułatwia wnikanie ekstraktów, ale może wysuszać. Dlatego warto jednak trzymać sie producenta: 2 tygodnie (lepiej co 2-gi dzień a nie codziennie) potem tydzień przerwy i dalej Jak już sytuacja się unormuje to może nawet ograniczyć do 2 razy w tygodniu.

Odnośnie Jantara to kupiłam skuszona pozytywnymi opiniami na wizażu zanim ogarnęłam wątek o składach :P Raczej nie kupię ponownie - ciężko go dostać więc szkoda fatygi, ale szukam jakiejś delikatniejszej wcierki w zastępstwie Rzepy. Jeśli ISANA się nie sprawdzi to zastosuję sie do własnych rad :P i będę nakładać olej na skalp 2 razy w tygodniu przed myciem a po myciu wcierka. Póki co łagodzeniem skalpu zajmuje się Jantar - jest w fazie testów wiec się nie wypowiem czy skutecznie :P

No to faktycznie kup tą z Isany, moim zdaniem jest delikatniejsza od np. Barwy Niekoniecznie musi wzmagać przetłuszczanie, wyżej dziewczyny opisały pozytywne efekty jej stosowania. Ja tylko podałam przykład, że zdarzają się też negatywne opinie, ale to jak ze wszystkim, nie ma jednego złotego środka, który każdemu podpasuje

Jak wcierki Ci się nie sprawdzą, to faktycznie spróbuj z olejem, jest mnóstwo olei, które mogą zmniejszyć przetłuszczanie i działają na porost
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-27, 13:49   #589
mtc55
Raczkowanie

Cytat:
Jak wcierki Ci się nie sprawdzą, to faktycznie spróbuj z olejem, jest mnóstwo olei, które mogą zmniejszyć przetłuszczanie i działają na porost
Jak na razie z Rzepy jestem baaaardzo zadowolona. Świetne są po niej włosy, po 2 tygodniach prawie codziennego stosowania zaczęła mnie trochę swędzieć skóra głowy (tylko z tyłu...reszta ok), zrobiłam przerwę na Jantara. Jantar wzmaga przetłuszczanie u mnie, ale dałam mu szansę i wcieram przed myciem. Ostatnio zatęskniłam za puszystymi włosami świeżymi 2 dni i po myciu wcieram Rzepę :P Przy Jantarze - nawet na noc przed myciem przetłuszczały mi się po około 1-1,5 dnia a przy Rzepie 2 dni i są ok. Lubię nowości więc wodę brzozową też sprawdzę

A teraz pytanie z innej beczki - może znacie sposób na wzbogacenie wody brzozowej czymś, co złagodzi wysuszenie, np. gliceryna? Tylko pewnie bez emulgatora powstanie rosołek... (wiem, wiem - kombinuję :P Ale to kombinowanie jest fajne )

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
Stary 2012-02-27, 13:54   #590
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
A teraz pytanie z innej beczki - może znacie sposób na wzbogacenie wody brzozowej czymś, co złagodzi wysuszenie, np. gliceryna? Tylko pewnie bez emulgatora powstanie rosołek... (wiem, wiem - kombinuję :P Ale to kombinowanie jest fajne )
A może D-pantenol

Swoją drogą o tym nawet nie pomyślałam Może dodam trochę do wcierki Joanny i nie będzie mi się pojawiał łupież i swędzenie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-02-27, 17:51   #591
Faxu
Rozeznanie

Cytat:
Ja mam wodę brzozową z gliceryną i nie polecam bo skórę nadal przesusza, a włosy są po niej tłuste (czy raczej takie jakieś dziwnie pozlepiane), więc nadaje się do nałożenia tylko przed myciem.
Faxu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 23:04   #592
Martek_
Zadomowienie

Dołączam się i ja .
Jestem po drugim wcieraniu wody z Isany. Efekt który od razu zauważyłam - włoski ładnie odbiły się od głowy. Mam nadzieję, że nie przesuszy mi skalpu. Jest wybredny - olejów nie lubi i włosy wypadają, a BD nie myty kubeczkowo go podrażnia. Ale jestem dobrej myśl
Wytrwałości sobie i Wam
Stary 2012-02-28, 08:57   #593
ania smerfetka
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 34

Cytat:
(...)

Cytat:
A może D-pantenol

Swoją drogą o tym nawet nie pomyślałam Może dodam trochę do wcierki Joanny i nie będzie mi się pojawiał łupież i swędzenie
A sok z aloesu?
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:06   #594
miss_dior
Raczkowanie

dołączam się
zaczęłam stosować wodę brzozową z Isany w zeszły piątek.
na razie mam pozytywne odczucia. przede wszystkim: brak swędzenia skalpu!! (jak po Jantarze, fuj!), włosy mniej się przetłuszczają, są uniesione u nasady
miss_dior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:55   #595
Cathe_Elen
Raczkowanie

Wczoraj kupiłam wodę brzozową ("zdrowe i błyszczące włosy") firmy BARWA w sklepie zielarskim. Zapłaciłam 4,90zł za buteleczkę 90g. Jak się będzie spisywać dam znać za kilka dni.

Edytowane przez Cathe_Elen
Czas edycji: 2012-02-28 o 10:03
Cathe_Elen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:15   #596
Ania09121983
Zadomowienie

ja ostatnio troche zaniedbałam swoja wodę brzozową;/
muszę powrócić do wcierania. wkurzyłam sie na nia bo nie zauważałam zadnych efektów przez dwa mieś

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:05   #597
mtc55
Raczkowanie

Kończy mi się wcierka Rzepa, więc postanowiłam spróbować wodę brzozową - wzięłam Barwę (nie miałam innej do wyboru z prostym składem, tylko ją i ISANE, którą wykłuczyłam ze względu na masę niepotrzebnych mojej przetłuszczającej się skórze nawilżaczy). Zapach powalał, czuć było spirytusem :/ Postanowiłam zwiększyć ilosć estraktów i stłumić zapach. Zrobiłam mega mocny napar (chyba raczej wywar) ze skrzypu i pokrzywy - ziele ok1/2 szklanki wrzuciłam na szklankę gotującej się wody i gotowałam na małym ogniu ok 15 minut. Potem zdjęłam z ognia i jak wystygło odcedziłam. Wywar bardzo skoncentrowany - ciemnobrązowy i troszkę mętny. Dodałam ok 30% wody brzozowej (oczywiście w buteleczce po Rzepie-wg mnie to majstersztyk do aplikacji wcierek ). Zacznę stosować po myciu i zobaczymy czy nie będzie się psuło - w końcu zawiera mniej alkoholu. Najwyżej będę trzymać z lodówce. Dam znać jak efekty Rzepa już jest moim ulubieńcem - włosy bez problemu mogę myć co 2 dni Zobaczymy jak woda brzozowa po tuningu

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
Stary 2012-03-25, 22:41   #598
anelia797
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to anelia797

Dziewczyny a czy używacie naturalnej wody brzozowej ?
Teraz właśnie zaczął się sezon na "ściąganie" wody z brzózki
Dziś od dziadka dostałam jeden słoik z taką wodą i mam zamiar wypróbować
Tę wodę też wcierać w umyte włosy czy tylko w skórę głowy ?
Spłukiwać czy nie ?

Pozdrawiam.
anelia797 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 22:52   #599
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy używacie naturalnej wody brzozowej ?
Teraz właśnie zaczął się sezon na "ściąganie" wody z brzózki
Dziś od dziadka dostałam jeden słoik z taką wodą i mam zamiar wypróbować
Tę wodę też wcierać w umyte włosy czy tylko w skórę głowy ?
Spłukiwać czy nie ?

Pozdrawiam.
Najlepiej w samą skórę głowy i nie spłukiwać, albo na kilka godzin przed myciem
Możesz sama sobie zrobić z tego taka wodę brzozową dodając alkoholu, który będzie promotorem przejścia

W sumie czysty sok z brzozy na całe włoski też może jakoś zadziałać, ale to już niech się ktoś bardziej obeznany wypowie, ale wtedy też bez alkoholu.
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-03-26, 08:59   #600
anelia797
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to anelia797

Dziękuję za odpowiedz.
Ja właśnie mam zamiar użyć tej wody BEZ dodatku alkoholu, więc chyba nie powinno zaszkodzić na całych włosach

Może znajdzie się ktoś kto używał naturalną wodę ? Byłabym bardzo wdzięczna
anelia797 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porost włosów, włosy, woda brzozowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości