Problem, stopy to moja zmora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-21, 11:27   #1
Emilianda
Przyczajenie

Angry

Problem, stopy to moja zmora

Witam, jestem tu nowa nie wiem czy koniecznie tu powinnam zadawać te pytanie, ale do końca jeszcze się nie bardzo orientuje i myśle że może i kosmetyczka mi pomoże w moim problemie.
Tak więc mam problem z estetyką nóg, nie chodzi o to że ich nie myje nie nie nie nic z tych rzeczy po prostu mi się nie podobają a to bardziej dla tego że mam HALUKSY na pewno nie ja jedna ale z tym już nic niestety nie zrobię, przez to na 2 palcu zaczynając od dużego zrobiły mi się takie ,,kulki'' nie wiem czy to odciski czy może coś innego, mam zdjęcie nie zbyt wyraźne ale może coś da się zauważyć i ktoś mi pomoże, może się z tym już zetknął proszę o pomoc,jest lato a ja wyglądam jak monstrum nogowy ;(
chciałam też zaznaczyć że te ,,kulki'' mam na jednej i drugiej nodze

Edytowane przez Emilianda
Czas edycji: 2010-07-21 o 12:17
Emilianda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 12:27   #2
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Problem, stopy to moja zmora

powinnas isc z tym do specjalisty, najpierw skonsultowac sie z lekarzem rodzinnym, on wyda Ci odpowiednie skierowanie do odpowiedniej osoby...
moja kolezanka ma haluksy, ale czegos takiego u niej nie widzialam...
mozliwe, ze sa to odciski... od np. klapek lub butow... a moze kurzajki? eee to drugie raczej odpada, bo skoro masz w tym samym miejscu na obu stopach...
wybierz sie do lekarza...
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:48   #3
Kocurasek
Zakorzenienie

a dlaczego z haluksami nic nie zrobisz? Jak leżałam w szpitalu to tam hurtowo robili haluksy i dziewczyny później miały ładne stopki

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:10   #4
malwus20
Wtajemniczenie

Wiatm !
Wydaje mi sie że są to odciski, inaczej wyglądają one na stronie podeszwowej a inaczej na palcach i te na palcach śa podobne do Twoich.

Ja równiez mam haluksy i to od urodzenia, leczyłam je wkładkami ortopedycznymi i troche pomogło ale co do operacji to kilka moich znajomych je miało i z powrotem to odrosło dlatego jakoś nie jestem przekonana do tego typu leczenia ale to juz indywidualna kwestia bo jednej odrosnie a drugiej nie..
Wkładki których uzywałm a poszły juz do kosza bo sie zniszczyły mozna kupic w rossmanie i nie sa drogie
Stary 2010-07-24, 20:26   #5
Emilianda
Przyczajenie

Ja halusky mam także od urodzenia i leczyłam je od małego wkładki ortopedyczne,specjalny mechanizm na wieczór który oddzielał palca dużego od reszty,ale później to się zmieniło i niestety to już zaniedbałam ale teraz powinnam się chyba jednak wybrać do lekarza. mam dosyć nóg przez to tracę w pewnym stopniu wakacje.
Emilianda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 09:36   #6
muscat
Rozeznanie

GG do muscat

Halluksy masz rzeczywiście duże i powinnaś się z tym zgłosić do specjalisty, ponieważ to niestety będzie się powiększać i kiedyś w przyszłości będzie Ci utrudniać życie coraz bardziej. Może się tak zdarzyć, że żaden but nie dopasuje Ci się do stopy, dodatkowo wywołuje ból. Póki co kup sobie tzw. marcina w sklepie medycznym i stosuj, nie jest to super wygodne i halluksów nie wyleczy, ale będzie hamować dalsze wykrzywianie kości.
Natomiast to zgrubienie na drugim palcu prawdopodobnie jest wynikiem tego, że ten palec jest dłuższy i podejrzewam, że go podwijasz w bucie zupełnie odruchowo a tym samym to miejsce jest pewnie bardziej uciśnięte.
Naprawdę szczerze doradzam wizytę u specjalisty.
muscat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 09:30   #7
camellia10
Raczkowanie

A wiecie, że nie każdy może stosować Marcina? Mi np ortopeda odradził, tak samo jak kliny międzypalcowe. Haluksy mam jeszcze nieduże, ale są od kiedy pamiętam (u mnie to rodzinne). Ortopeda kazał mi kupić coś podobnego do Marcina tylko jako opaske do noszenia w bucie w ciągu dnia. Na razie widziałam w sklepie po ok 400 zł i to na zamówienie... a tańszych nie mogę dostać, a może macie takie opaski? Marcin mi spada, bo mam chude stopy, a chciałabym taką opaskę obejrzeć zanim kupię, bo jakby też miała spadać
camellia10 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości