Problem z paznokciami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-21, 13:58   #1
Maciekj
Przyczajenie

Problem z paznokciami...

Dzień dobry
Mam problem z dużymi paznokciami w obu stopach . Wrastają po jednej stronie . Czy jest możliwość wybrnięcia z sytuacji bez interwencji chirurga ? Ogólnie mam brzydkie paznokcie i zniszczone między innymi od gry w piłkę :P . Czy da się coś z nimi zrobić .Jeżeli pomoże w tym przypadku pedikiurzystka, to bardzo proszę o polecenie dobrej i sprawdzonej z Warszawy .
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

Przepraszam za zdjęcia marnej jakości ,ale z grubsza problem widać

http://images43.fotosik.pl/317/afe91ded21a2e3a2.jpg
http://images40.fotosik.pl/313/639b43fe4fd3389cmed.jpg
Maciekj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 15:32   #2
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Problem z paznokciami...

Fotki ciut mało wyraźne, ale na moje oko- da sie i to bez wiekszych problemów.
Chirurg to ostatecznść.
Zapraszam do nas, zajmujemy sie takimi zabiegami. Więcej na priv.
Stary 2010-07-23, 17:52   #3
Maciekj
Przyczajenie

Dzięki Albertyna za odpowiedź

Mam jeszcze pytanie ...Czy możliwe byłoby zwęzić paznokcie . Chodzi mi o to, że wyciąć kawałek po boku i jakoś zablokować żeby nie rozrastał się . ?
Stary 2010-07-25, 14:59   #4
anick88
Wtajemniczenie

nie maćku, tak sie nie da
mozna zwezac za pomoca stylizacji zelowej/akrylowej
poza tym ja przy tym paznokciu zastosowalabym klamerki zapobiegajace wrastaniu, lub rurki..
ale albertyna na bank sie toba dobrze zajmie

ps. matko jak dobrze, ze sa jeszcze faceci, ktorym przeszkadzaja takie rzeczy i chca je zmienic..
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:45   #5
Maciekj
Przyczajenie

o to już wszystko jasne , dzięki Anick

ps. ha ha , ohydnie to wygląda, więc wypadałoby
Stary 2010-07-26, 13:03   #6
hands and feet
Raczkowanie

wycinaniem powodujesz ze wrasta, trzeba boczki wyciagnac na wierzch, przestana dokuczac, choc przy graniu w pilke urazy beda sie zdarzac

a to co pokazales lajcik, dobrze, ze nie czekales dluzej, bo wtedy sie czasem zaczyna dziac hoho

kiedys na wykladzie prowadzonym przez chirurga, ktory sie zajmowal leczeniem wrastajacych paznokci powiedzial on, ze wieksza skutecznosc w leczeniu nawet zaawansowanych zmian maja pedikurzystki - chirurg zazwyczaj wycina i problem wraca wraz z odrastajacym paznockiem, albo pozostaja uszkodzone macierze
pedikurzystki stosuja techniki mniej inwazyjne, ale efekty maja duzo lepsze - musze przyznac, ze bardzo bylo mile takie uznanie z ust lekarza, rzadko sie to zdarza

powodzenia
hands and feet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 13:01   #7
Maciekj
Przyczajenie

Dzięki za rady Hands and feet

Właśnie , to granie w piłkę , no ale coś za coś . W sumie te paznokcie to z mojej winy , bo mam złe nawyki przy obcinaniu .

Tak poczytałem trochę na temat i podobno odchodzi się od wycinania paznokcia , bo za mała skuteczność , bardzo bolesny zabieg...
A Pedikiurzystki na pewno posiadają niejednokrotnie większą wiedzę , bo jednak praktyka i lata spędzone przy paznokciach, stopach, paluchach robią swoje
Stary 2010-07-28, 13:46   #8
anick88
Wtajemniczenie

powiema tak - jak przez 6 lat studiow slyszalam nawet elaboraty o wrastaniu wlosow, tak dwa slowa o wrastaniu paznokciow.
nic dziwnego, ze chirurg chwali kosmetyczki, bo ze tak powiem "nie nasza broszka"..
leczenie pewnie polegaloby na usunieciu+masci.. bo trudno zeby lekarz zakladal klamerki i rurki
do tego sa przyuczone wlasnie pedikiurzystki.
i na bank zrobia to lepiej od lekarza, bo on nie ma bladego pojecia jak
akurat w tym przypadku nie jest to probem dermatologiczny.. wiec dermatolog tez na nic sie nie zda.

tak jak pisalam wczesniej. Albi jest stylistka z wieloletnia praktyka, wiec to dla niej zaden problem
"bedzie pan zadowolony" ;P

aa, pisales cos o tym, ze to wina zlego nawyku w obcinaniu. niekoniecznie. moja matula od mlodych lat pielegnuje pazokcie u kosmetyczki. miala wycinane prawidlowo.. i nagle zaczynaja wrastac.. co zrobic?
ciezko nawet znalezc powod. oobowie nosi wygodne..
pilka pewnie miala wplyw, ale tez nie demonizujmy
czesto jedynym wytlumaczeniem jest "taki urok stóp"
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:03   #9
hands and feet
Raczkowanie

coz, ameryki nie odkryje piszac, ze arogancja lekarzy jest ogolnie znana i z przymusu sytuacji akceptowana

odbylam kiedys pielgrzymki po dermatologach, wiem co mowia o kosmetyczkach i ich pracy, ale po 3 latach nieskutecznych cudow to wlasnie kosmetyczka w niecaly rok zrobila mi cud miod na twarzy
z lekcewazeniem pedicurzystek przez chirurgow tez sie spotkalam, dalam sobie wyciac paznokiec lata temu i mialam pogadanke u lekarza, ale nie przekonal mnie, gdy problem odrosl, nie dalam sie znow pociac, tylko sama na sobie potrenowalam techniki i wyleczylam palec na stale

dlatego milym zdziwieniem byla rzeczowa i uprzejma wypowiedz owego chirurga, jak sie raz na jakis czas spotka fajnego lekarza, mozna odzyskac wiare, ze jednak nie kazdy lekarz to buc i arogant
hands and feet jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości