Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 15:39   #1
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474

Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!


Mam straszny problem. Proszę, drogie wizażanki, doradźcie mi coś, cokolwiek, jestem zrozpaczona!
Kiedyś doznałam urazu paznokcia - złamał się w różnych miejscach. Od tamtej pory był bardzo słaby, cały czas się łamał, często odpadały kawałki różowej płytki, jednak wszystko po jakimś czasie wracało do normy, nie martwiłam się tym zbytnio. Wszystko do wczoraj...
Wczoraj zerwał mi się cały obłączek (dolna biała część paznokcia). Nie wiem, czy doszło do uszkodzenia macierzy - jak to sprawdzić?
Moja pytanie brzmi: czy paznokieć odrośnie?
Tak strasznie się boję, że nie, nie wiem co mam zrobić... pomóżcie mi, jestem cała w nerwach. Napiszcie, jak to sprawdzić, albo co zrobić...
Muszę mieć paznokieć!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:18   #2
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Po pierwsze-nasuwa się pytanie-jakim cudem obłączek się sam oderwał??

Pytane nr.2 - nikt nie stwierdzi nic z opowieści,względnie jakaś fotka by się przydała.
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:34   #3
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Cytat:
Napisane przez DariannaKrak. Pokaż wiadomość
Po pierwsze-nasuwa się pytanie-jakim cudem obłączek się sam oderwał??

Pytane nr.2 - nikt nie stwierdzi nic z opowieści,względnie jakaś fotka by się przydała.
Ad 1 - jak już pisałam w pierwszym poście, paznokieć cały czas się łamał i w sumie łamie nadal w różnych miejscach, z których odchodzi w formie różnej długości kawałka, najczęściej 1-2mm. Jest mocno osłabiony, brzydki, kruchy i ma cienka warstwę. Podejrzewam, że tak samo jak inne części, górna warstwa (bo jak się dotknie miejsca po nim czuć cienką czerwoną warstewkę) obłączka po prostu odpadła... nie mam pojęcia jak.

Ad 2 - wiem, że by się przydała, postaram się jutro, bo na razie nałożyłam na to maść z antybiotykiem i zakleiłam, żeby się tam jakieś paskudztwo nie wdarło. Nie wiem czy uda mi się zrobić dobrej jakości zdjęcie, bo aparat zabrała rodzina na wakacje.

Na razie chodzi mi tylko o jakieś rady albo hipotezy, czy prawdopodobne jest, że paznokieć będzie rósł i jak sprawdzić, czy macierz nie została uszkodzona.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:43   #4
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinnas udać się do dermatologa, może to być jakaś grzybica albo inne paskudztwo. Specjalistą nie jestem, ale nie zostawilabym tego tak.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:40   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Zgadzam sie---> lekarz będzie najlepszym rozwiązaniem.
My jestesmy stylistakmi paznokci i nie wolno nam stawiać diagnoz, a u Ciebie ewidentnie by sie przydała.....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 18:12   #6
abracadabra12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Nelada - maści z antybiotykiem NIE używa się na rozległe otwarte rany bez konsultacji z lekarzem a w tym wypadku raczej nie mamy do czynienia z małym zadrapaniem. Zamiast antybiotyku polecam Oczar np. w sprayu. Działa podobnie i jest naturalny. No i oczywiście wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana...
abracadabra12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:09   #7
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Cytat:
Napisane przez abracadabra12 Pokaż wiadomość
Nelada - maści z antybiotykiem NIE używa się na rozległe otwarte rany bez konsultacji z lekarzem a w tym wypadku raczej nie mamy do czynienia z małym zadrapaniem. Zamiast antybiotyku polecam Oczar np. w sprayu. Działa podobnie i jest naturalny. No i oczywiście wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana...
Nigdzie nie napisałam, że mam rozległą otwartą ranę. Zerwała mi się płytka paznokciowa (co nawet logicznie nie mogło dać otwartej rany, ale wytłumaczę: zanim dojdzie do tzw. "mięsa" (czyli macierzy) jest jeszcze obrąbek naskórkowy podpaznokciowy - delikatna warstwa, mam ją ), płytka powinna odrosnąć, bo nie doszło do uszkodzenia macierzy. Już wszystko wiem. A dla rozwiązania wątpliwości czy byłam u lekarza - byłam, "uspokoił" mnie.
Trochę spanikowałam. Ale jestem dobrej myśli.

Wątek można zamknąć.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 18:42   #8
grazi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Witam. Wydaje mi się, że to chyba nie obłączek jest zerwany tylko (dosyć głęboko) wolna część paznokcia. Jakby to był obłączek to na pewno byłaby rana otwarta. Tutaj niestety trzeba poczekać aż odrośnie. Chyba, że jest jakiś stan zapalny, opuchnięcie, bolesność, ropa itp to najlepiej skorzystać z porady lekarza.
grazi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 01:27   #9
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Skoro już ktoś odkopał ten wątek to się podczepię.
Miesiąc temu z ogromną siła przytrzasnęłam sobie małego palca drzwiami od auta. (Oczywiście niechący! - nie mam skłonności masochistycznych! :P )
Ból był ogromny, cały paznokiec podszedł krwiakiem. Parę dni temu zauwazylam ze paznokiec trzyma mi sie doslownie na tylko malym odcinku i to okropne co teraz powiem, ale jestem w satnie go calego podniesc i moje pytanie brzmi.. czy ten paznokiec odrosnie? Miała któraś z Was coś takiego? Co powinnam zrobić? Pryskam palca skinseptem..
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 12:31   #10
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

ja bym tego skinseptem nie pryskala... Raczej wziela bym wode utleniona po prostu i bym go zawinela plastrem zeby nie zachaczyc o nic, a jak bedzie chcial to zejdzie sam i nowy miejmy nadzieje urosnie. Idz do dermatologa lepiej, bo nie wiadomo czy to tylko paznokiec uszkodzony schodzi czy moze uszkodizilas macierz
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 12:37   #11
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Macierz tez jest uszkodzony ..
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 14:51   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Odrosnąc odrośnie, ale nie za tydzień, dwa, a za czas jakis. Napewno nie szybko- licz sie z miesiącami.
Po czym poznałas, że została uszkodzona również macierz?
Jeżeli jesteś tego w 100% pewna to niestety, paznokiec może odrosnąc pofałdowany, nie równy, bądź o zmienionym kolorze....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:42   #13
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Płazik Pokaż wiadomość
Macierz tez jest uszkodzony ..
Skąd wiesz?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Odrosnąc odrośnie, ale nie za tydzień, dwa, a za czas jakis. Napewno nie szybko- licz sie z miesiącami.
Po czym poznałas, że została uszkodzona również macierz?
Jeżeli jesteś tego w 100% pewna to niestety, paznokiec może odrosnąc pofałdowany, nie równy, bądź o zmienionym kolorze....
To samo co wyżej, skąd takie podstawy?

Przecież napisałam post w tym temacie, że byłam u lekarza i NIE doszło do uszkodzenia macierzy! Temat można już zablokować, dziękuję, ale już wiem co mam robić.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:44   #14
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Nelda Albertyna chyba odniosła się do pytania Plazika, a nie Twojego..

Cytat:
Napisane przez Płazik Pokaż wiadomość
Skoro już ktoś odkopał ten wątek to się podczepię.
Miesiąc temu z ogromną siła przytrzasnęłam sobie małego palca drzwiami od auta. (Oczywiście niechący! - nie mam skłonności masochistycznych! :P )
Ból był ogromny, cały paznokiec podszedł krwiakiem. Parę dni temu zauwazylam ze paznokiec trzyma mi sie doslownie na tylko malym odcinku i to okropne co teraz powiem, ale jestem w satnie go calego podniesc i moje pytanie brzmi.. czy ten paznokiec odrosnie? Miała któraś z Was coś takiego? Co powinnam zrobić? Pryskam palca skinseptem..
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:07   #15
grazi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Miałam kontakt z dwoma przypadkami przytrzaśnięcia palca. Jeden to drzwi samochodu, drugi drzwi z garażu. Ten drugi był o wiele gorszy (zmiażdzony paliczek) a mimo to po kilku miesiącach bardzo ładnie odrósł. Powoli wracało czucie. Teraz nie widać różnicy. Pierwszy przypadek lżejszy, a palec powoli odrasta( 7 miesięcy). Jest pofalowany. Nowa płytka jeszcze nie przykleiła sie do końca do łożyska. Jestem dobrej myśli, ale to jeszcze potrwa. W obydwóch paznokieć urósł z dziurą, nic nie odpadło. Dlatego nie ma reguły na takie przypadki. Odrosnąć to na pewno odrośnie, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość.
grazi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:59   #16
margolcia_24_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Mam pytanie ale nie o paznokieć tylko o 2 końcowe palce na lewej ręce. No więc od 5 dni coś jest z moimi palcami że zdrętwiały, mogę ruszać czuje je ale są zdrętwiałe i to mnie denerwuje i nie wiem co robić może ktoś mi pomóc?
margolcia_24_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:17   #17
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Skad wiem, ze macierz jest uszkodzony?Drzwi uderzyły mnie nie w sam paznokieć tylko na granicy paznokcia ze skórą. Na poczatku zrobila mi sie taka spuchnięta podkowa (tak jakby ta czesc paznokcia pod skora sie podniosla i odczepila od skory .. -nie wiem czy dobrze to opisalam..) Przez jakis tydzien nie bylam sie w stanie dotknac do tego miejsca (zastanawialam sie czy nie am palca zlamanego ..) A dzis w pracy dwa razy szybko uderzylam palcem o półki teraz znowu boli i juz ledwo sie trzyma. Ide jutro do lekarza.
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:58   #18
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Zerwany obłączek paznokcia, BŁAGAM o pomoc!

Aha, przepraszam, nie widziałam Twojego postu, Płazik, myślałam, że piszecie o mojej macierzy.
Tak, idź do lekarza. Jeśli macierz została uszkodzona to kaszana jednym słowem, może odrosnąć, a może nie, nie będziesz tego niestety wiedzieć.
Tutaj jest dokładny opis, gdzie znajduje się macierz - jesteś pewna, że uszkodziłaś obrąbek naskórkowy podpaznokciowy? Dopiero pod nim znajduje się macierz. http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKUL.../paznokcie.php
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.