Pielęgnacja miejsc intymnych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-31, 11:12   #31
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: higiena intymna

Lactacyd emulsje (bo jest też płyn ), koszt ok 10 zł.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 12:38   #32
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

ja mam z Avonu taki delikatny zapach ma
nimfa_nr1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:51   #33
Sol Magda
Rozeznanie

Ja Lactacyd nie mogę używać po nim strasznie mnie piecze A szkoda. W tej chwili mam Venus PharmaCF- Żel do higieny intymnej i jestem b. zadowolona. Delikatny, nic po nim mnie nie piecze, nie mam podrażnień. Dobrze się pieni i jest BARDZO wydajny.
Sol Magda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 14:35   #34
ergastoplazma
Raczkowanie

Lactacyd, dla mnie jest najlepszy!!!
ergastoplazma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:21   #35
pAtiŚ
Zakorzenienie

ja używam z Ziaju Intime brzoskwiniową - polecam.

pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:29   #36
Akszeinga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez barbi20
polecam lactacyd opinie na kwc mowia same za siebie :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3966
Też polecam
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:47   #37
awia
Zakorzenienie

dołaczam do zwolenniczek lactacydu.
przetestowałam chyba wiekszosc dostepnych plynow: rowniez wysoko ocenionej pianki bielendy, ziaji, venus, avon etc
lactacyd jedyny do tej pory łagodzi moje podraznienia i stany zapalne
nie jest bardzo vtani ale diablo wydajny - bo gesty.
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach

Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:21   #38
brązowiutka
Zadomowienie

GG do brązowiutka

AA Oceanica są the best Nawet dobry jest też Venus PharmyCF. Ziaja mi jakoś nie podeszła, a reszty nie próbowałam.

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
brązowiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:26   #39
Lavenda
Rozeznanie

Dziś oglądałam powtórkę "Salonu piękności" i polecali INTIMĘ ziaji, popieram zdanie prowadzących.

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:45   #40
Atram
xxyy

Cytat:
Napisane przez muszka66
nie wiem jaki jest dobry,ale moge ci powiedziec jaki ja uzywam. z ziaji INTIMA brzoskwiniowy. wczoesniej mialam konwalie, ale jakos brzoskwinia mi najbardziej odpowiada. jest wydajny a mcena to ok 6 zl chyba
tez go uzywam. fajny jest
Stary 2006-08-31, 16:51   #41
czeko
Rozeznanie

Bielenda o zapachu zielonej herbaty
czeko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:52   #42
słodka-chwila
Raczkowanie

Intima zdecydowanie, wg. mnie jest najlepszym kosmetykiem do higieny intymnej, a także jest wiele zapachów tego środku i każdy pięknie pachnie
słodka-chwila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:10   #43
adeptka sztuki Cartera
Raczkowanie

Miałam wiele kosmetyków do higieny intymnej i jestem pod tym względem mocno wybredna Te , które miałam/mam i polecam bądź nie:

-INTIMA Ziaji wersja brzoskwinia,konwalia
-VENUS PharmaCF wersja kora dębu , konwalia
-INTIMA CARE VENITY wersja kora dębu , róża
-FITTI wersja kora dębu
-PIANKA BIELENDY wersja róża damasceńska
-PŁYN BIELENDY wersja zielona herbata
większość dobrze myła , pieniła się, była wydajna , ładnie pachniała , lecz odświeżenie dawała na b. krótko a na tym mi zależy najbardziej

-PŁYNY SORAJI wersja szałwia i rumianek , róża,kora dębu
-mydełko do higieny int. BALNEA BARWY
-LACTACYD
-FITTI wersja konwalia ( ale to było dawno i już nie spotykam tego płynu )
w tych widzę same zalety , a przede wszystkim długotrwałe uczucie świeżości
adeptka sztuki Cartera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:27   #44
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Dla mnie ulubionym zapachem jest konwalia, oraz kora dębu..a z firm bielenda tutaj masz link do niej http://www.bielenda.com.pl/index2.php?lang=pl, prawie kazdego udało mi sie wypróbowac i jestem zadowolona, zapach długo sie utrzymuje, niektore sa z bioaktywny ekstraktem roslinnym , niektóre regenujace....itp
Stary 2006-08-31, 21:29   #45
ema ema
Przyczajenie

Jestem prawilna. Nie gole ani nie myje mojej pochwy!
ema ema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 00:27   #46
pearlania
Zadomowienie

GG do pearlania

Cytat:
Napisane przez ema ema
Jestem prawilna. Nie gole ani nie myje mojej pochwy!
Ja też swojej pochwy nie golę, jakos nie czuje potrzeby Jeśli jednak znasz kogos kto poddaje się takim zabiegom to chetnie dowiem sie wiecej.

P.S. Przepraszam za przygłupawą treść ale nie mogłam sie powstrzymać
Stary 2006-09-01, 11:11   #47
cypressangel
Zakorzenienie

Polecam Lactacyd - świetny
Obecnie jestem na końcówce Nivea Intimo i też jest fajny - przyjemnie pachnie, wydajny. A cena - w drogeriach widziałam go za 14 - 15 zł, natomiast w Realu kupiłam za niecałe 10 zł

cypressangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:13   #48
cypressangel
Zakorzenienie

Arrow Dot.: higiena intymna

Cytat:
Napisane przez pearlania
Ja też swojej pochwy nie golę, jakos nie czuje potrzeby Jeśli jednak znasz kogos kto poddaje się takim zabiegom to chetnie dowiem sie wiecej.

P.S. Przepraszam za przygłupawą treść ale nie mogłam sie powstrzymać
Ja też chętnie dowiem się czegoś więcej o goleniu pochwy...
P.S. Proszę o dokładne instrukcje...

cypressangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 18:21   #49
Sol Magda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cypressangel
Ja też chętnie dowiem się czegoś więcej o goleniu pochwy...
P.S. Proszę o dokładne instrukcje...
Ja właśnie się zastanawiam jak to się robi
Sol Magda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:31   #50
kaledonia
Zakorzenienie

Ja używałam już prawie wszsytkiego co było w drogerii

Ziaja-podrażnia
Venus-baaardzo podrażnia
Lactacyd-super!,ale drogi jest(podrożał ostatnio,ale teraz ma pompkę)
Bella-sensitive-świetny polski produkt(tani! 6zł tylko! wydajny jak Lactacyd,ma pompkę)
Stary 2006-11-14, 21:07   #51
malgosia23
Przyczajenie

GG do malgosia23 Send a message via Skype™ to malgosia23

ja tez uzywam lactacyd i jest super,szczegolnie jesli masz problemy z drozdzakami
Stary 2007-02-23, 16:05   #52
flybird
BAN stały

polecam artykuł, dotyczący higieny intymnej:

http://www.apteka.zabrze.pl/porady.php

· Higiena intymna

75% kobiet co najmniej raz w życiu cierpi na infekcje okolic intymnych. Większość jednak, z powodu skrępowania, niewiedzy, czy mało nasilonych objawów czeka, aż stan chorobowy stanie się zaawansowany. a przecież można by temu zaradzić w prosty sposób...

Intymne okolice ciała kobiety są szczególnie narażone na zakażenia. Wynika to z ich budowy, funkcji życiowych, hormonalnych zmian, którym podlegają. A choć zazwyczaj umiemy rozpoznawać niepokojące objawy i znamy własne potrzeby, zdarza się, że mimo to nie umiemy poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami - świąd, pieczenie, swędzenie, ból cały czas powracają. Jak się jednak okazuje, w zapobieganiu infekcjom bardzo wiele zależy od nas, od tego, jak szybko będziemy umiały rozpoznawać i przeciwdziałać dolegliwościom.
Biologiczny zegar
Podczas pokwitania organizm kobiety zmienia się, przestraja na nowe, wywołane działaniem hormonów, tory. Zwiększa się wówczas ilość fizjologicznej wydzieliny pochwowej. Nie można nie doceniać roli śluzu w fizjologii - wydzielina z pochwy nawilża i utrzymuje ją w czystości, jednak przy nieodpowiednich czy niewystarczających zabiegach higienicznych może także sprzyjać infekcjom, a zmiany jego wyglądu są pierwszym sygnałem zakażenia. Nie każda nowa sytuacja jest objawem choroby.
Nawet na rok przed pierwszą miesiączką z pochwy zaczyna wydobywać się przejrzysta lub mleczna wydzielina, która po wyschnięciu pozostawia na bieliźnie żółtawe plamy przypominające swym wyglądem krochmal. W terminologii medycznej tego rodzaju upławy zazwyczaj są nazywane czystymi upławami okresu przedpokwitaniowego i są objawem rozpoczynającego się dojrzewania kobiety, a przede wszystkim są oznaką zdrowia i sprawnie działającej fizjologii.
Kiedy natomiast kobieta zaczyna regularnie miesiączkować, normalna wydzielina z pochwy występuje intensywniej i różni się w poszczególnych etapach cyklu miesięcznego. Zazwyczaj składa się ze śluzu pochodzącego z szyjki macicy (szczególnie w czasie owulacji pomiędzy menstruacjami), martwych komórek ścianek pochwy oraz niewielkiej wydzieliny z gruczołów przedsionkowych u wejścia do pochwy. Jest ona przejrzysta lub biała, pozbawiona woni, śliska w dotyku, a po wyschnięciu zmienia się w żółtą.
Powodem do alarmu jest dopiero zmiana zapachu, wyglądu śluzu czy ewentualne dodatkowe nieprzyjemne objawy. Brzydki zapach, towarzyszące mu swędzenie i zaczerwienienie zewnętrznych narządów płciowych, zmiana koloru śluzu na zielonkawy lub występujące w nim niewielkie bąble lub okruchy przypominające swym wyglądem twarożek mogą być oznaką poważnej, a nawet zadawnionej infekcji dróg rodnych.
Czas miesiączki
Mimo że krew miesiączkowa jest idealnie czysta i bezwonna, to po opuszczeniu macicy wywołuje ona niekorzystne zmiany. Przede wszystkim zobojętnia kwaśne środowisko pochwy, a więc osłabia naturalne możliwości obronne intymnych okolic. Krew gromadząca się w pochwie i kroczu jest ponadto świetną pożywką dla bakterii. Drobnoustroje rozmnażają się w niej bardzo szybko, mogą powodować nieprzyjemny zapach i sprzyjać infekcji - zaostrzać świąd, nieprzyjemne uczucie dyskomfortu.
Aby uchronić się przed takimi niekorzystnymi zmianami, wystarczy zachować proste, ale szczególne zasady higieniczne. Higiena w tym czasie powinna więc przede wszystkim być skierowana na częstą zmianę podpasek. Przy ich wyborze zresztą warto zwrócić uwagę na stopnie chłonności zaznaczone na opakowaniu w postaci zapełnionych kropel. Przy umiarkowanym krwawieniu obowiązuje co najmniej czterokrotna zmiana wkładek na dobę. Wskazane także byłoby mycie okolicy sromu przed każdą zmianą wkładki, a przynajmniej używanie specjalnych wilgotnych chusteczek do higieny intymnej.
W czasie miesiączek istotną sprawą staje sie wybór jednego lub kilku stosowanych naprzemiennie środków higienicznych. Mogą to być tampony o dużym lub małym stopniu wchłaniania, które absorbują krew menstruacyjną, lub różne rodzaje podpasek higienicznych.
Wybierając tampony, należy dostosować ich rozmiar i możliwości absorpcyjne do swoich indywidualnych cech anatomicznych oraz nasilenia krwawienia. Decyzję o wyborze najwłaściwszego rozmiaru i rodzaju tamponów ułatwią ulotki informacyjne dołączone do każdego opakowania. Stosowanie tamponów nie będzie niosło ze sobą ryzyka pod warunkiem, że żadna z pań nie zlekceważy zaleceń i ostrzeżeń producenta.
Podczas miesiączki nie powinnyśmy także brać ciepłych kąpieli w wannie, które nasilają krawawienie. W tym szczególnym czasie nie są wskazane również kąpiele w basenie ani w morzu.

Anatomia na przekór kobiecie?
Infekcje dróg rodnych występują częściej u kobiet, które współżyją płciowo. Podczas stosunku płciowego istnieje możliwość przenoszenia bakterii ze skóry odbytu i krocza - te okolice nie są przecież pozbawione drobnoustrojów szkodliwych dla środowiska pochwy. Ich dostanie się do dróg rodnych zwykle powoduje przykre dolegliwości i zakażenia. Podczas współżycia na infekcje narażony jest także układ moczowy. Cewka moczowa kobiety znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pochwy. Jest ona szerokim i krótkim przewodem, więc stosunkowo łatwo dochodzi do zakażeń, a bliskość anatomiczna pochwy sprawia, że często przykre dolegliwości zakażenia przenoszą się z cewki na pochwę i z pochwy na cewkę. Kiedy bakterie z okolic odbytu dostaną się do cewki moczowej, zaczynają się mnożyć i drażnić jej nabłonek. To wyjaśnia, dlaczego przy zakażeniu zdarza nam się odczuwać przykre pieczenie i świąd pochwy, a jednocześnie ból i parcie na mocz.
Zapalenia pęcherza moczowego szczególnie często występują przy rozpoczęciu współżycia. Stąd potoczna nazwa tej przypadłości - "choroba miodowego miesiąca". W przypadku nawracających infekcji warto więc przebadać także mężczyznę w kierunku zakażenia układu moczowego. Lekarze potwierdzają, że wielokrotnie znikały dolegliwości u kobiety po przeprowadzeniu kuracji u mężczyzny.

Samoobrona przed intruzami
Zachowaniu dobrego zdrowia okolic intymnych sprzyjają obronne mechanizmy organizmu. Pochwa dzięki pałeczkom kwasu mlekowego ma kwaśny odczyn o pH 5,5, który jest zabójczy dla większości bakterii. Bariera ta, choć zazwyczaj skuteczna, może jednak zostać zniszczona. Trzeba bowiem pamiętać, że żadna przesada nie jest wskazana - ani nadmiar, ani niedostatek zabiegów higienicznych nie jest dobry dla organizmu. Nadmierna higienizacja, zbyt częste podmywanie się, może spowodować wypłukiwanie naturalnej flory bakteryjnej zapewniającej ochronę przed bakteriami chorobotwórczymi. Codzienne kąpiele w pachnących piankach czy płynach także mogą zaostrzyć lub nawet wywołać nieprzyjemne objawy, a zdarza się, że spowodują objawy alergiczne na płyny do kąpieli czy używane pachnidełka. Nie można bowiem wykluczyć, że nieprzyjemne objawy wywołują środki dezynfekujące używane do kąpieli, intymne dezodoranty, a nawet mydła.

Dużo zależy od nas samych
Codzienne, przynajmniej dwukrotne mycie sromu, a także używanie osobnego ręcznika przeznaczonego specjalnie do celów intymnych - to podstawowe zasady utrzymywania czystości, które kobieta powinna stosować od dzieciństwa.
Według dobrze znanych zasad większości kobiet zaleca się także, aby okolice intymne podmywać strumieniem wody bieżącej (najlepiej pod prysznicem lub w bidecie). Myjki niestety nie nadają się do higieny intymnej. Na ich powierzchni mogą bowiem utrzymywać się i rozwijać chorobotwórcze bakterie i grzyby.
Zarówno mycie, jak też osuszanie okolic intymnych powinnyśmy wykonywać od przodu do tyłu, gdyż w przeciwnym razie można zainfekować pochwę bakteriami pochodzącymi z okolicy odbytu.
Bardzo częstym błędem popełnianym przez kobiety jest niszczenie naturalnej mikroflory bakteryjnej przez używanie nieodpowiednich środków myjących, co ułatwia bakteriom i wirusom wnikanie w głąb pochwy. Zdecydowanie niewskazane są mydła używane do mycia rąk czy przeznaczone do mycia całego ciała. Środek myjący ma naprawdę bardzo duże znaczenie. Na co dzień do higieny intymnej powinno się używać specjalnie przeznaczonych do tego celu płynów o pH 5,5, czyli o odczynie zbliżonym do środowiska pochwy. Płyny te usuwają naturalną wydzielinę mogącą stanowić podłoże dla rozwoju mikroorganizmów powodujących stany zapalne, a jednocześnie zachowują optymalny odczyn, wilgotność i natłuszczenie skóry i śluzówki. Specjalne podajniki, w które są wyposażone, także mają dobry wpływ na utrzymanie czystości.

Specjalna higiena dla przyszłych mam

W ciąży stosunkowo często zdarzają się zakażenia ze względu na fakt, że w tym czasie następują zmiany hormonalne, które zmieniają pH pochwy na zasadowe, co sprzyja infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Okolice intymne w ciąży powinny więc profilaktycznie być utrzymywane w szczególnej czystości. Kąpiele w wannie dla kobiet w ciąży są szczególnie niewskazane. Woda wraz z bakteriami może przedostać się do pochwy i szyjki macicy i wywołać zakażenie - które w swym przebiegu będzie bardzo niebezpieczne dla płodu. Do podmywania można natomiast stosować płyny do higieny intymnej - te same, których używałyśmy dotychczas.
Ponieważ drobnoustroje z pochwy przez kanał szyjki macicy mogą dostać się do jamy macicy, bezwzględnie należy leczyć wszelkie infekcje pod ścisłą kontrolą lekarza. Leczenie samowolne, szczególnie doustnymi preparatami, może mieć toksyczny wpływ na rozwój płodu. W leczeniu zakażeń u kobiet w ciąży nie wolno także stosować irygacji.
Ze względu na fakt częstego występowania bezobjawowych zakażeń dróg moczowych w ciąży zalecane jest także comiesięczne wykonywanie badania ogólnego moczu.

ostatnio pojawił się płyn ziaja z
borówką, kwasem mlekowym i d-pantenolem. podobno dobry dla kobiet cierpiących na infekcje grzybicze. mi pasował z korą dębu. teo jeszcze nie próbowałam, ale myśle, ze warto. ja to bym nnie mogła takich zwyklych mydeł jak do ciała użuwać, bo własnie należe do osób z takimi problemami i żeby bakterie z lacibiosu femina (które reglarnie łykam) mogły kolonizować środowisko pochwy, musze im odpowiednie środowisko i warunki do zycia stworzyć
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 17:52   #53
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie

Ja używam z Nivea.
Czarna_Złośnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 19:40   #54
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czarna_Złośnica Pokaż wiadomość
Ja używam z Nivea.
to nivea juz ma taka serie

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 20:46   #55
flybird
BAN stały

własnie ma... i to podobno całkiem dobra jest!
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 08:21   #56
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
własnie ma... i to podobno całkiem dobra jest!
widać nie jestem aż tak obeznana w tym dziale...bo nigdy nie zwrociłam uwagi na taka serię

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 08:28   #57
Audacieux
Wtajemniczenie

Ja uzywam intima konwaliowego.
Myslę, że zaden nie bedzie pozostawiał zapachu na długo, bo to są delikatne kosmetyki, ale to moja opinia.
Stary 2007-02-27, 09:17   #58
styczeń1985
Raczkowanie

GG do styczeń1985

Zdecydowanie Lactacyd

W poszukiwaniu...zagubioneg o
...gdzieś po drodze...sensu...
styczeń1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 15:11   #59
Nati femme fatale
Zadomowienie

Idea 25,Tess-żel z wyciągiem z kory dębu-niezastąpiony

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 15:18   #60
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

intima ziaji. jestem tez zadowolona z jakiegos savant doux, ale nie wiem, ile kosztuje, chyba mozna go znalezc w aptekach.
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading
Tusio jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości