ODPOWIEDNIA długość grzywki?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-01, 19:34   #1
katrina
Rozeznanie

GG do katrina

ODPOWIEDNIA długość grzywki??

jutro idę do fryzjera z zamiarem obcięcia grzywki (zawsze miałam grzywkę, ostatnie półtora roku poświęciłam na jej zapuszczanie, po czym, jak odrosła, stwierdzam że jednak moje wielkie czoło nie nadaje się do prezentacji światu i bez grzywki czuję się "łyso"). mam totalny schiz (złe doświadczenia z fryzjerami) że coś będzie nie tak, co z noszeniem czapek itp., co z układaniem, jak będę wyglądać (moje włosy mają tendencję to fruwania przy najmniejszym podmuchu wiatru - obawiam się że będzie się ona idiotycznie rozwiewać na boki albo co gorsza do góry), jak będzie wyglądać przy spiętych włosach (muszę mieć możliwość spięcia włosów tak, żeby mi nic nie latało poniżej poziomu oczu i po bokach, grzywka nad czołem - nie zasłaniająca widoku - może być), jak będzie wyglądać z moimi dość oryginalnymi i "mocnymi" oprawkami okularów - typowy schiz przedpostrzyżynowy i na dodatek właśnie wyczytałam, że ODPOWIEDNIA długość grzywki podkreśla oczy (to ok) za to NIEODPOWIEDNIA podkreśla... nos! Jest to ostatnia część mnie, na jaką chciałabym ściągać uwagę w związku z cyzm pytanie - jaka na miłość boską jest ta właściwa długość??
i jeszcze jedno - nie wiecie czy można chodzić na podcinanie samej grzywki, żeby to kosztowało mniej niż normalne strzyżenie?
katrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 19:42   #2
nenvena
Zadomowienie

Re: ODPOWIEDNIA długość grzywki??

Na pewno można podciąć tylko grzywkę, trzeba tylko wyjasnić że chodzi jedynie o taie strzyżenie. Już się wypowadałam na temat grzywki w innym poście, i jeszcze raz powtórzę- charakter gzrywki i to, czjyy będzie dobra, czy zła, zalezy od tego jak jest ścięta-według mnie. Najlepiej idź do sprawdzonego fryzjera, wytłumacz o co ci chodzi, i powinno byc OK .
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 19:44   #3
hair
Rozeznanie

Hejka ! Jestem od niedawna szczesliwa posiadaczka grzywki (ta z gatunku "podkreslajacych spojrzenie" jest tak mniej wiecej do brwi, moze troche dluzsza). Slyszalam, ze jesli grzywka jest dluzsza niz czolo to podkresla nosek, ale nie wiem jak to jest w praktyce. Ja ze swoja nie mam problemow (mam mocno falowane wlosy), chociaz trzeba dodac ze lekki artystyczny nielad na mojej glowie jest wielce porzadany, jesli lubisz jesli kazdy wlosek jest na swoim miejscu na pewno trzeba sie bedzie troche sie przylozyc do ukladania. Ale jak w kazdej fryzurze najwazniejsze jest ciecie, dobry fryzjer sam Ci dobierze i tak ja zrobi, zeby byla latwa w obsludze. Z tego co wiem za obciecie grzywki nie licza tyle co za normalne strzyzenie.
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 07:19   #4
katrina
Rozeznanie

GG do katrina

co to znaczy dłuższa niż czoło? zasłaniająca oczy? czy zaczynająca się wysoko na głowie (taka ma być moja)??
aaaa... trzymajcie kciuki
katrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 16:17   #5
hair
Rozeznanie

Nie mam pojecia, tez mi trudno to sobie wyobrazic . Slyszalam tez ze taka ciezka prosto rowno cieta grzywka na oczy podkesla usta i kosci policzkowe... widac to bardzo delikatne niuanse . Najlepiej wybrac sie do dobrego fryzjera, ktory sam Ci dobierze (moja ciela Grazyna na pokazie w katowicach ). Albo wklej zdjecie na wizazu.
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości