Odzywka czy szampon tez? --> Kerastase - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-03, 14:34   #1
młodaa
Wtajemniczenie

Odzywka czy szampon tez? --> Kerastase

Mam do Was pytanie. W koncu wiem gdzie moge kupic odzywke Kerastase, Resistance, Ciment Anti-Usure, wczoraj przez przypadek znalazlam w nowym centrum, teraz mam jednak problem.
Pani w sklepie powiedziala ze nie ma najmniejszego problemu kupowac samej odzywki, bez szapomnu z tej samej serii, bo on otwiera luski wlosow, przez co odzywka dziala. Z zadnym innym nie osiagnie sie takich efektow jak z tym wlasnie.
Nie wiem czy pani w sklepie po prostu chciala "wcisnac" mi szampon, ktory zreszta kosztuje 60zl, czy rzeczywiscie lepiej go kupic,
co Wy na to?

Prosze o wypowiedzi, pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 11:10   #2
młodaa
Wtajemniczenie

Re: Odzywka czy szampon tez? --> Kerastase

Up up up
nie chcialabym niepotrzebnie wydawac 60zl na szapmon jelsi odzywka bedzie dzialala tak samo z kazdym innym
Stary 2004-12-06, 17:28   #3
młodaa
Wtajemniczenie

Nie wierze ze nikt nie wie...

puk puk
Stary 2004-12-06, 17:39   #4
wersta
Zakorzenienie

rzeczywiscie otwiera luski, bo jak umyjesz nim i nie dasz odzywki to beda strasznie szorstkie i trudne do rozczesania. ja uzywalam w zeszlym roku cementu z szamponem (zabawna nazwa jak na odzywke pod koniec zimy tez planuje kuracje. swietnie dziala.
pozdrawiam.
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 17:53   #5
młodaa
Wtajemniczenie

O Wera, dziekuje za odpowiedz
Mam do Ciebie pytanko, dlaczego dopiero pod koniec zimy planujesz kuracje? ja mialam zamiar teraz, choc tak sobie mysle, czy dlatego, ze po zimie wloski sa bardziej oslabione (przez mroz, czapki)itd?
Stary 2004-12-06, 18:04   #6
wersta
Zakorzenienie

tak, o oslabienie zimowe mi chodzi (czapki i kaloryfery). nic sie nie stanie przeciez, jak teraz zrobisz
raczej nie mam problemu z wysuszeniem koncowek (choc codziennie myje i susze). teraz uzywam odzywki loreala w okraglym pudelku (tez od fryzjera) ona jest co prawda dla suchych wlosow, ale wlasnie z powodu kaloryferow mi ja polecili.
pozdrawiam
Stary 2004-12-06, 18:07   #7
wersta
Zakorzenienie

mam jeszcze pytanie: masz ten cement jako odzywka w buteleczce z dziobkiem, czy w ampulkach? bo te ampulki sa silniejsze w dzialaniu. a szampon stosuje sie przy obu postaciach odzywki.
pa pa
Stary 2004-12-06, 18:19   #8
młodaa
Wtajemniczenie

Tak, nic sie pewnie nie stanie, ale atk teraz zaczelam sie zastanawiac, czy rzeczywiscie nie lepiej byloby jesli zrobilabym po zimie...
Cementu wlasnie nie mam bo zakup planuje, ale zastanawialam sie czy sama odzywke czy szampon tez powinnam... chyba jeszcze poczytam o ampulkach, choc pewnie "zwykla" odzyweka bedzie prostsza w stosowaniu.
dziekuje za odpowiedzi

Stary 2004-12-08, 14:03   #9
młodaa
Wtajemniczenie

Prezeczytalam jeszcze raz dokaldnie na KW i piszecie, ze niekoniecznie <u> ten </u> szampon do tej odzywki, bo obciaza on wloski...
to jak? warto czy nie?

Stary 2006-07-01, 19:59   #10
wunia83
Zadomowienie

Dot.: Re: Odzywka czy szampon tez? --> Kerastase

Podbijam stary wątek - nie chciałam tworzyć nowego, bo - wiadomo - zaraz lańsko

Też poszukuję odpowiedzi na pytanie które zadała Młodaa, a na które nie do końca odpowiedziały dziewczyny wypowiadające się w jej wątku - a mianowicie, czy odżywkę Ciment należy koniecznie stosować z szamponem z tej samej serii?

Byłabym wdzięczna za więcej komentarzy, bo przymierzam się do zakupu, ale sama nie wiem - kiedyś czytałam, że szampony to właściwie kosmetyki "krótkiego kontaktu", które służą do mycia, a nie do pielęgnacji, więc można sobie odpuścić wydawanie na nie kosmicznych sum, bo to i tak nic nie da. Jak myślicie???

Aha, i jeszcze jedno - czy na opakowaniu Cimentu są szczegółowe informacje na temat stosowania (jak często, ile się trzyma na włosach itp.)???
Stary 2006-07-01, 20:07   #11
Sweet Babe
Raczkowanie

Ja mam sam szampon i po nim stosuje z innej firmy odzywke i widze lepszy efekty niz po zwyklych ogolodostepnych szamponach, na opakowniu jest napisane ze przygotowuje włos do dzialania odzywek z tej samej serii i wzmacia ich działanie odbudowujace... i sama nie wiem czy jakbym stosowala ta odzywke to bylyby lepsze efekty
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby
And I love you now and ever

Sweet Babe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 20:18   #12
wunia83
Zadomowienie

No właśnie ja Sweet Babe też nie wiem - jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy czy ciała, to wcale ich nie dobieram pod kątem posiadania "całej serii". Żel do twarzy mam zupełnie innej firmy niż krem, peeling do ciała nijak się ma do balsamu, ale mi z tym dobrze W przypadku kosmetyków do ciała i do twarzy serie/linie mogłyby dla mnie wcale nie istnieć. Ale jakoś tak mi się utarło, że do włosów zawsze kupuję komplecik, sama nie wiem, dlaczego

Do tej pory miałam czerwone CHI, ale - jak to kobiecie - chce mi się czegoś nowego Dlatego rozważam Ciment, ale myślałam też nad mixem szampon z czarnej rzepy (bardzo szybko mi po nim włosy rosną) plus tylko odżywka Ciment. Jak myślicie???
Stary 2006-07-02, 13:14   #13
wunia83
Zadomowienie

up up up!!!
Stary 2006-07-02, 16:23   #14
shockwaves
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wunia83
Do tej pory miałam czerwone CHI,
Przepraszam ze off top : wuniu jak się sprawowało CHI? jaki masz rodzaj włosów i co konkretnie z tego zestawu miałaś? z góry dzięki za odp
shockwaves jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:16   #15
wunia83
Zadomowienie

Shockwaves: mam włosy półdługie, ogólnie zdrowe, ale cienkie i puszące się. Stąd moje uzależnienie od prostownicy, której używam codziennie. Wiem, wiem, fryzjerska zbrodnia , powolne morderstwo na moich włosach, ale ja nie mogę się powstrzymać

Poza tym dzięki właśnie serii CHI moje włosy są w zadziwiająco dobrej kondycji. Mam szampon i odżywkę (Transformation Shampoo i Transformation Treatment) do włosów zajeżdżanych na śmierć żelazkiem i jestem bardzo zadowolona. Tylko że one są ...baaaardzo wydajne - opakowanie 300ml jednego i drugiego kupiłam w kwietniu i dopiero mi się kończą. Tak więc katuję CHI już 3 miesiące i troszkę mi się znudziło, chciałam sobie sprawić coś nowego, być może właśnie Ciment.

Chociaż... Farouk otworzył teraz firmowy sklep internetowy, gdzie CHI można nabyć w korzystnych cenach - na pewno wyszłoby taniej niż Kerastase.

Bądź tu mądry i zdecyduj

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości