Zmienić się w blondynkę:))) pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-05, 15:50   #1
Quinn
Zakorzenienie

Zmienić się w blondynkę:))) pomocy

Kochane moje,
Właśnie wpadłam na pomysł by sać się blondynką. Ale nie wiem czy jest to możliwe... Więc tak: mam włosy w odcieniu zimnego średniego brązu czyli jednym słowem jestem szatynkąZ blondów najbardziej podoba mi się nie za jasny popiel, w żadnym wypaddku nie platyna, ale żeby już można było powiedzieć że to jest na pewno BLOND odcień zimny oczywiście, nie powalający sztucznością itepe (macie może fotki takiego cuda?). Napiszę jeszcze że z rozjaśnianiem miałam kiedyś przykrą przygodę, włoski sobie poniszczyłam,bo odżywek nie używałam i na słoneczko wystawiałam, a chciałabym bardzo tego uniknąc. Domyślam się, że zmiana z szatyny na blondynkę wymaga użycia najprawdziwszej farby, co mam zrobić żeby nie stracić włosów? I czy jeśli okaże się że wyglądam paskudnie, po ufarbowaniu ich z powrotem na brązik będe je w ogole miała?? Poradźcie mi co robić bo na farbowaniu znam się raczej mało, tylko szamponików do tej pory używałam
I czy mogę taką operację w domciu przeprowadzić czy tylko i wyłącznie u fryzjera? Pozdrawiam i liczę na pomoc;*
Stary 2004-12-05, 18:46   #2
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga
Re: Zmienić się w blondynkę:))) pomocy

ja ci racze isc do fryzjera, bo ladny blond z tak ciemnych wlosow nie jest latwo uzyskac w domu
Stary 2004-12-05, 19:13   #3
nenvena
Zadomowienie

A ja skorzystam z okazji i zadam pytanie-czy można zmienić kolor z ciemnego na blond nie niszczać przy tym włosów do tego stopnia, ze się plączą, sa nie do rozczesania po umyciu, łamią i wypadają? Bo własnie tak reagowały moje włosy na wszelkie balejaże. Jeśli da się tego uniknąć to jak? Obecnie zmieniłam kolor na brąz, ale kiedyś na pewno chciałabym jeszcze być blondynką.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 19:19   #4
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

wszystko da sie zrobic profesjonalnie, i pzrez specjaliste
Stary 2004-12-05, 19:24   #5
nenvena
Zadomowienie

No to przynajmniej jest jakas nadzieja Zawsze farbuję u fryzjerów, ale fakt, czasem mnie zaskakiwali swoimi wiadomościami
Stary 2004-12-05, 19:28   #6
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

kezeli maja wiadomosci i jezeli uzywaja profesjonalnych kosmetykom to nie ma mozliwosci aby zniszczyc wlos
Stary 2004-12-06, 16:02   #7
Jigsaw
Raczkowanie

w takim razie "moja" fryzjerka chyba nie miała profesjonalnych kosmetyków, bo blond balejaż bardzo zniszczył mi włosy. Po jednym razie włosy ciągnęły się jak guma kiedy były mokre a suche wyglądały jak siano...
Fakt, ze fryzjerka uprzedziła mnie że się bardzo zniszczą, bo miałam farbowane mahoniem wczesniej, więc musiala użyć bardzo mocnej wody, ale ja i tak chcialam być blondi
wytrzymałam pół roku
p.s.powrót do ciemnych włosów jest potem dość.trudny, bo brąz na rozjaśnianych włosach często wypłukuje się na zielono. Sprawdziłam
Jigsaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 18:14   #8
nenvena
Zadomowienie

Mój na szczęście tylko zbladł Zastanawiam się, czemu oni (fryzjerzy) tak robia-na prawdę wolałabym zapłacic więcej, byle miec zdrowe, dobrze zafarbowane włosy. Nie wiem, może zalezy im na czasie i od razu daja mocne preparaty?
Stary 2004-12-06, 23:06   #9
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Ula , nie uogolniaj!! nie wszyscy fryzjerzy tak robia!!
Jigsaw pisze ,ze jej fryzjerka rozjasnila wlosy na jej wlasna prosbe, i uprzedzila ja, ze wlosy sie zniszcza, ja nigdy bym tak nie zrobila jak ta fryzjerka!!!, bo klient nie swiadomosci co moze sie stac, i jak bym przewidziala ze moga sie znizsczyc to odstapilabym od zabiegu , ale nie od razu, bo jest wiele srodkow i sposobow na dekoloryzacje itp zabiegi, oczywiscie wszystko zalezy od stanu wlosow itd...
ale napewno, wiedzac ze moze sie zrobic guma z wlosow nie podjęłabym sie zabiegu, i zapewniam Cie ze wiekszosc fryzjerow by tak zrobila
Stary 2004-12-07, 13:50   #10
Jigsaw
Raczkowanie

Muszę więc dodać jeszcze jedno na obronę fryzjerów.
O blond włosach marzyłam od dawna ale większość fryzjerek widząc moje farbowane włosy ciemnymi, rudymi farbami odmawiała mi zabiegu twierdząc, że moje włosy tego nie przeżyją albo wyjdzie straszny kolor.
Wreszcie trafiłam na kogoś kto powiedział, że zrobi mi ładny blond ale włosy się bardzo zniszczą. I rzeczywiście kolor wyszedł super, nie żółty tylko taki jak chciałam a włosy sa w opłakanym stanie (ale wiedziałam o tym i liczyłam się z tym).
Niestety kobieta jak się uprze na coś to idzie po trupach (swoich włosów )
Jednak zlitowałam się w końcu i wróciłam do ciemnych.
Jigsaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 16:12   #11
nenvena
Zadomowienie

Oczywiście, wiem, że nie wszyscy fryzjerzy tacy są-jak na razie tylko Pani, Pani Grażynko, jest osobą, która się fachowo wypowiada-a bywałam u tych droższych i tańszych fryzjerów. Raz nawet fryzjerka zrobiła mi trwałaą i nie powiedziała, żebym nie myła głowy przez jakies 24 h -umyłam i po trwałej A wracając do blond-ja nigdy nie farbowałam całkowicie na blond. Poszłam do pewnego pana fryzjera z prośbą o balejaz w odcieniach blondu,a on po porstu zrobił cieniutkie blond pasemka-na moich naturalnych włosach, następni obili dokładnie to samo, i wszystko z podobnym skutkiem-suche włosy, plączące się, zawsze po wizycie wypadały przez kilka dni-własnie te jasne. Trafiłam raz do fryzjerki, która na mnie pokazywała jakieś nowe metotdy ścinania(czyli bylam za darmo i zupełnie w ciemno) i ona powiedziała, że ten "balejaż"zbyt brutalnie zrobiono, ze uzyto zbyt mocnych preparatów itd... Ale wszystkie moje kolezanki, które rozjaśniały włosy, narzekają na to, ze się plączą.
Stary 2004-12-08, 23:42   #12
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Uleńko, nie chodzi mi o to ze ja tak robi zcy nie, alenaprawde sa tacy fryzjezry , ktorzy kochaja to co robia, nie traktuja zawodu tylko i wylacznie zarobkowo, dziekuje CI za mile slowa.
mysle ze to iz wlosy po pasemkach czy po rozjasnianiu moga sie platac z wielu powodow,: bo sa delikatne i wielokrotne dzialanie srodka rozjasniajacego moglo je zmeczyc(fryzjer powinien nakladac preparat tylko na odrosty)powtarzajac zabieg, lub gdy srodek jest bardzo agresywny, lub gdy fryzjer zrobi wszystko super ale klient nie odzywia odpowiednio wlosow lub nie stosuje srodkow do stylizacji odpowiednich do wkosow rozjasnianych
pozdrowka

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości