Jak myślicie, czy fryzjerzy dezynfekują grzebienie i szczotki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-28, 21:22   #1
spice1985
Zadomowienie

Jak myślicie, czy fryzjerzy dezynfekują grzebienie i szczotki?

Jak w temacie. Zastanawia mnie, po tych wszystkcih durnych artykułach w necie na temat tego czym można się zarazić u fryzjera, czy w salonach dba się o higienę. Często chodzę do fryzjera, czy to na obcięcie, czy na farbę i jakoś nigdy się specjalnie nie obawiałam że mogę się tam czymś zarazić, a tu nagle artykuły, że nawet hiv można złapać:P A ja np czasem mam pojedynczą (zawsze mam jedną, a w innym miejscu) kroste-pryszcza na skórze głowy i co wtedy? Faktycznie można grzebieniem tak rozdrapać skórę żeby krew leciała? Przy zwykłym czesaniu? Czy te artykuły są wyssane z palca? Często widzę u fryzjera taki płyn w butelce,ale zastanawiam się czy faktycznie go używają,bo nie zwróciłam uwagi.
Jakie są Wasze opinie na ten temat?

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:39   #2
littlei
Raczkowanie

Dot.: Jak myślicie, czy fryzjerzy dezynfekują grzebienie i szczotki?

kiedyś oglądałam jakiś program o zawodach i sami fryzjerzy mówili, że nie dezynfekują sprzętu po każdej klientce, ewentualnie pod koniec dnia, choć sama nigdy nie zwróciłam na to uwagi będąc w salonie.
littlei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:44   #3
spice1985
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
kiedyś oglądałam jakiś program o zawodach i sami fryzjerzy mówili, że nie dezynfekują sprzętu po każdej klientce, ewentualnie pod koniec dnia, choć sama nigdy nie zwróciłam na to uwagi będąc w salonie.
to lipa...A nie uczą ich tego w tych szkołach fryzjerskich? Jak ja bym była fryzjerką to bym dezynfekowała po każdej klientce. Za taką kasę chyba każdemu przysługuje trochę higieny.
A realnie,myślisz że jest duże ryzyko chorób wirusowych? Na wzw b mam szczepienie, ale jest jeszcze wzw c, hiv...i pare innych:P
Strach do fryzjera chodzic Chociaż tyle lat chodzę i nic mi nie jest niby (jestem krwidawcą,więc badania aktualne)

Zęby Hanusi
Stary 2010-07-28, 21:59   #4
littlei
Raczkowanie

mam nadzieję, że w tych większych salonach dbają o higienę

tu można zobaczyć ten filmik: http://vod.onet.pl/zawody,zawody,202...7,odcinek.html
littlei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:32   #5
spice1985
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że w tych większych salonach dbają o higienę

tu można zobaczyć ten filmik: http://vod.onet.pl/zawody,zawody,202...7,odcinek.html
Obejrzałam Mówili że pędzli nie czyszczą po każdej klientce, co do grzebieni nie jestem pewna, bo jakieś psikadło tam pokazywali
Ale w zasadzie myślę że te artykuły w stylu " hiv u fryzjera" są grubo przesadzone. Raczej wszy można prędzej złapać. Oczywiście jeżeli chodzi o fryzjera damskiego! Nie mówię o używaniu brzytew fryzjerskich dla Panów czego się podobno już dziś nie robi,a czasem spotyka

Zęby Hanusi
Stary 2010-07-29, 01:37   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie

jako kilkulatka złapałam wszy od jakiegoś dzieciaka w szkole i kiedy mama poszła ze mną ściąć włosy na chłopaka to nie odkażali później tych nożyczek chyba że nie chcieli mi robić przykrości bo nawet żadnej uwagi nie było że tam są wszy

Ilsa Lund jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:47   #7
xlemonkax
Raczkowanie

GG do xlemonkax

witam...oczywiscie ze fryzjerzy dezynfekuja narzedzia po kliencie moze nie po kazdym gdy jest duzy ruch ale dezynfekuja...a co do nauki to oczywiscie ze ucza w szkolach czyszczenia i dezynfekcji oraz higieny pracy w salonie...wlasnie skonczylam szkole fryzjerska i zdawalam egzamian...pracowalam juz w salonie i mialam stycznosc z klientami takze wiem ze narzedzia i przybory czysci sie i dezynfekuje...niekonieczn ie musi widziec to klient/ka...a mialam praktyki w nie jednym salonie...co do zadrapan...owszem jest to mozliwe ale fryzjer doskonale o tym wie ze moze zadrapac klientke dlatego bardzo uwaza na skore glowy przy kazdym zabiegu...

Edytowane przez xlemonkax
Czas edycji: 2010-07-29 o 10:53
xlemonkax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:49   #8
biedronka91
Zakorzenienie

Rzadko pojawiam się u fryzjera, ale ostatnio kiedy byłam, zapytałam, czy fryzjerka dezynfekowała grzebienie i nożyczki to zrobiła wielkie oczy, pomyślała co powiedzieć, kazała poczekać chwilę i mam wrażenie, że dopiero wtedy to zrobiła. Niestety nigdy nie widziałam, żeby na moich oczach fryzjer dezynfekował swoje narzędzia pracy, a czasem czekałam w długiej kolejce i po prostu kolejne klientki były "obsługiwane" tymi samymi przyborami.
Nie sądzę jednak, że tak jest w każdym salonie. Na pewno w większości dbają o higienę należycie.. Przynajmniej mam taką wielką nadzieję..
Stary 2010-07-29, 12:01   #9
koszyk
Wtajemniczenie

W małych salonach pewnie kilka razy na dzień się zdarzy.. nożyczki grzebień czymś psikną i koniec
Stary 2010-07-29, 15:26   #10
Kasiaa233
Przyczajenie

Powiem Wam krotko.... Sama jestem fryzjerka i ten watek mnie zaciekawil.... Zadko kiedy zdarzy sie ze fryzjer wogole umyje grzebienie badz tez przetrze po kazdym kliencie chuteczka dezynfekujaca Swoje wlasne nozyczki... Wyglada too tam ze grzebien po kliencie oplucze woda a nozyczke przetrze przez fartuch..... I z wlasnego doswiadczenia nie raz widzialam jak kumpela dziadkowi ucho przeciela ostrymi nozyczkami a za chwile scinala komus grzywke hehe Macie prawo zapytac czy wogole narzedzia sa czyste bo tu o Wasze zdrowie chodzi.... i jesli macie jakies prycze nawet takie tyci tyci badz tez troche odstajace to mowcie o tym zeby fryzjerska czasami grzebieniem nie zajechala....... Przynajmniej ja w mojej pracy dbam o higiena i o to aby nikomu sie nic nie stalo.....
Kasiaa233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:36   #11
spice1985
Zadomowienie

No ja też mam nadzieję że chociaż przepłuczą wodą, albo jak kończą kogoś czesać czy obcinać, to do osoby która jest obok na fotelu biorą następne nożyczki...w końcu chyba nie mają jednych

Ja wiem że mega sterylne warunki tam nie panują,ale chodziło mi głównie o te artykuły dotyczące HIV u fryzjera. Wydaje mi sie że osoby które mówią że tam złapały po prostu nie chcą się przyznać do niebezpiecznych stosunków seksualnych, a potem zrzucają winę na fryzjerów.

Owszem można złapać łupież, wszy?, ale chyba nie takie poważne choroby,co?

Zęby Hanusi
Stary 2010-07-29, 23:34   #12
tinkerbell18
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Jak w temacie. Zastanawia mnie, po tych wszystkcih durnych artykułach w necie na temat tego czym można się zarazić u fryzjera, czy w salonach dba się o higienę. Często chodzę do fryzjera, czy to na obcięcie, czy na farbę i jakoś nigdy się specjalnie nie obawiałam że mogę się tam czymś zarazić, a tu nagle artykuły, że nawet hiv można złapać:P A ja np czasem mam pojedynczą (zawsze mam jedną, a w innym miejscu) kroste-pryszcza na skórze głowy i co wtedy? Faktycznie można grzebieniem tak rozdrapać skórę żeby krew leciała? Przy zwykłym czesaniu? Czy te artykuły są wyssane z palca? Często widzę u fryzjera taki płyn w butelce,ale zastanawiam się czy faktycznie go używają,bo nie zwróciłam uwagi.
Jakie są Wasze opinie na ten temat?
hmm... uczę się w szkole fryzjerskiej i po tym co widzę mam dość tego zawodu na praktykach fryzjerzy przez cały czas ich trwania nie dezynfekowali ani nożyczek ani grzebieni... nic (praktyki mialam dwa razy po dwa tygodnie), a uczą w teorii ze powinno się je dezynfekowac po kazdym uzyciu... Jedyne co mam pewność to ze w JEAN LOUIS DAVID są sterylne narzędzia, poniewaz fryzjer za kazdym razem używa nowego grzebienia, itp.
Jeśli chodzi o choroby to uczą że jesli u kogos rozpoznamy łuszczycę czy którąs z chorób skory nalezy od razu zdezynfekowac.
Można oprócz tego zarazic się takze żółtaczką, wirusem hiv itp.
Szkoda że niektórzy fryzjerzy nie są zbyt odpowiedzialni..
tinkerbell18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:04   #13
CoffeeAndChocolate
Przyczajenie

Bardzo dobre pytanie. W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam
Ale myślę ,że w lepszych zakładach fryzjerskich to było by nie do pomyślenia
Moim zdaniem dezynfekują
CoffeeAndChocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 12:47   #14
spice1985
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tinkerbell18 Pokaż wiadomość
hmm... uczę się w szkole fryzjerskiej i po tym co widzę mam dość tego zawodu na praktykach fryzjerzy przez cały czas ich trwania nie dezynfekowali ani nożyczek ani grzebieni... nic (praktyki mialam dwa razy po dwa tygodnie), a uczą w teorii ze powinno się je dezynfekowac po kazdym uzyciu... Jedyne co mam pewność to ze w JEAN LOUIS DAVID są sterylne narzędzia, poniewaz fryzjer za kazdym razem używa nowego grzebienia, itp.
Jeśli chodzi o choroby to uczą że jesli u kogos rozpoznamy łuszczycę czy którąs z chorób skory nalezy od razu zdezynfekowac.
Można oprócz tego zarazic się takze żółtaczką, wirusem hiv itp.
Szkoda że niektórzy fryzjerzy nie są zbyt odpowiedzialni..
Rozumiem żółtaczke, zwł. B, ale jak mozna złapac HIV od grzebienia? Nawet na stronach poświęconych hiv piszą że nie można Że potrzebne 2 spore krople świeżej krwi, bezpośrednio wetrzeć w dużą, krwawiącą ranę. Chyba nikt nie czesalby klienta grzebieniem z który ociekałby krwia...

Zęby Hanusi
Stary 2010-07-30, 13:11   #15
Kasiaa233
Przyczajenie

tak jak tutaj kolezanka wspomniala ze uczy sie w szkole fryzjerskiej jesli oni tego nie robie to powiedz szefowi ze Ty sama sie bedziesz tym zajmowac zebys chociaz Ty utrzymywala czystosci w narzedziach a jesli chodzi o HIV od grzebienia owszem i to jest bardzo latwo sie zarazic.... ale szybciej raczej w dziale meskim niz w damskim nooo chyba ze idziesz do fryzjera pokraki i wezmie grzebien brudny gdzie wczesniej zaciol klienta i nie daj Boze on byl na cos chory to wystarczy ze Ciebie rowniez tym samym grzebieniem zatnie i gotowe.... uwazajcie naprawde na higiene bo to jest masakra to co nie ktorzy wyprawiaja... a nawet jesli prszychodzi sanepid to zawsze im sie jakos przesmyknie i przymroza na to oko.. a wiem co mowie bo pracuje w tym zawodzie heh
Kasiaa233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 22:17   #16
spice1985
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kasiaa233 Pokaż wiadomość
tak jak tutaj kolezanka wspomniala ze uczy sie w szkole fryzjerskiej jesli oni tego nie robie to powiedz szefowi ze Ty sama sie bedziesz tym zajmowac zebys chociaz Ty utrzymywala czystosci w narzedziach a jesli chodzi o HIV od grzebienia owszem i to jest bardzo latwo sie zarazic.... ale szybciej raczej w dziale meskim niz w damskim nooo chyba ze idziesz do fryzjera pokraki i wezmie grzebien brudny gdzie wczesniej zaciol klienta i nie daj Boze on byl na cos chory to wystarczy ze Ciebie rowniez tym samym grzebieniem zatnie i gotowe.... uwazajcie naprawde na higiene bo to jest masakra to co nie ktorzy wyprawiaja... a nawet jesli prszychodzi sanepid to zawsze im sie jakos przesmyknie i przymroza na to oko.. a wiem co mowie bo pracuje w tym zawodzie heh
Na prawdę nie zdarzyło mi się żeby mnie ktoś zaciął grzebieniem Kurcze,to jak oni muszą ostro tym grzebieniem jeździć zeby krew się lała?
Jakie zakłady w takim razie polecacie, z takich które dbaja o higiene?

Zęby Hanusi
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości