jaki makijaż do cery mieszanej z widocznymi niedoskonałościami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-28, 22:57   #1
kasssialive2
Przyczajenie

Question

jaki makijaż do cery mieszanej z widocznymi niedoskonałościami...

Witam wszystkich, mam taki problem, którym jest cera mieszana pewnie wiecie o czym mowie...otoz jestem po pierwsze ciekawa czy do skory z niedoskonalosciami lepszy bedzie tak jak uzywam krem nawilzajacy(w moim przypadku ziaja z ogorka do mieszanej, ktory goraco polecam osobom z takim rodzajem cery) + korektor(missporty-bardzo dobry) +puder w kompakcie(maxfactor creme puff) czy poprostu zainwestowac w dobry fluid....problem w tym ze do tej pory sie fluidow poprostu balam bo smugi itp.+cena....moj puder miesci sie w 30zl +5zl na korektor, lecz niestety po jakims czasie zaczynam sie blyszczec itp, tym bardziej ze mam sklonnosc do latania co chwile poprawic makijaz^^czy fluid jedynie nie uwidoczni niedoskonalosci?jakie pudry w kompakcie lub fluidy mozecie polecic, i jak to naprawde jest, co jest ciezsze fluid czy puder w kompakcie^^ z gory dziekuje i przepraszam jesli powtarzam watek ale moj puder mnie zaczyna draznic i szukam nowego^^

"tylko glupcy nie myla sie nigdy"
"nie ma kobiet brzydkich, sa tylko kobiety niezadbane"
kasssialive2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:59   #2
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: jaki makijaż do cery mieszanej z widocznymi niedoskonałościami...

lepsze są pudry sypkie, na dłużej matują, są lżejsze i lepiej wyglądają na twarzy, ten w kompakcie zostaw sobie do poprawek w ciągu dnia.
i jak jesteś negatywnie nastawiona do zwykłych podkładów, a wystarcza ci korektor, to moze nie ciap się podkładami na siłę
jeśli masz problemy z rozprowadzaniem podkładu, robią ci się smugi, spróbuj nakładać lateksową gąbeczką lub specjalnym pędzlem do podkładu. poza tym bardzo ważne jest dobranie koloru podkładu - jeśli już ci się zrobią smugi, lepiej, żeby nie były zbyt ciemne (bo zwykle kupujemy za ciemne podkłady).
a może krem tonujący? nie kryje tak jak podkład, wyrównuje koloryt cery, i ma zwykle właściwości np nawilżające czy antybakteryjne.
naprawdę godne polecenia są podkłady mineralne, najbardziej znane to Everyday Minerals (EDM) i Pixie (polska firma). mają konsystencje sypkiego pudru, są lekkie i co ważne, w 100% naturalne nie zrobią ci żadnego kuku na twarzy. no i nie ma problemu smug na twarzy musiałabyś jeszcze zainwestować w dobry, syntetyczny pędzel typu Flat Top czy Kabuki.

a jeśli jedynym problemem dotychczasowego makijażu jest świecenie się, to używaj bazy matującej lub kremu matującego, no i puder sypki rano, w ciagu dnia, jak sie zaczynasz świecić, polecam bibułki matujące, ewentualnie potem puder w kompakcie (bo rozumiem, że tachanie wielkiego słoika z sypkim i używanie go w pracy/szkole nie jest zbytnio wygodne)
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 23:07   #3
kasssialive2
Przyczajenie

Dot.: jaki makijaż do cery mieszanej z widocznymi niedoskonałościami...

szczerze mowiaz to nie moglam sie powstrzymac jak dzisiaj w sklepie ujrzalam podklad o konzystencji musu z maybelline....olsnil mnie nie ma postaci leistej, ciapowatej a leciutkiej mgielki;D nie ma mozliwosci zrobienia smugi i kolor slicznie zlewa sie z twarza..jestem bardzo zadowolona...w trakcie testowania....;Ddziekuje za porady, nie pierwszy raz slysze o tych bibulkach, zastanowie sie nad nimi...a te podklady ew. pudry mineralne jakos mi nie przypadly do gustu lub nie znalazlam odpowiedniego, moj skromny rossman oferuje np vichy, maxfactor, maybelline itp, bardziej znane marki i co za tym idzie drogie i nie koniecznie w 100%naturalne niestety...zobaczymy co wyjdzie z tego podkladu..

"tylko glupcy nie myla sie nigdy"
"nie ma kobiet brzydkich, sa tylko kobiety niezadbane"
kasssialive2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości