Bia貫 w這sy - w徠ek zbiorczy - Strona 18 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzib przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane b璠 przetwarzane w celu 鈍iadczenia us逝g za pomoc portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powy瞠j zg鏚.

Osoba podaj帷a dane ma prawo dost瘼u do tre軼i swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyra瞠nie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mog by udost瘼nione innym podmiotom z grupy kapita這wej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Prosz czeka
Nie mo瞠sz si zalogowa? Przypomnij has這
Masz ju konto? Zaloguj si!
Odzyskiwanie utraconego has豉
Odzyskiwanie utraconego has豉. Prosz czeka
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj si!
Masz ju konto? Zaloguj si!

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-04-02, 01:23   #511
ClassicCreature
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 69
Arrow Farbowanie w這s闚 na platyne

A wi璚 mam farbowane w這sy na platyne , ale z ty逝 od spodu mam kolor jasny br您owy wyp逝kany czarny (farbowanie na borsuka) . Chc zej嗆 do 安i徠 z tego koloru 瞠by wyr闚na te w這sy na jednolit platyne. Czym to najlepiej zrobi ? (Jak w徠ek by to przepraszam)
ClassicCreature jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-02, 09:41   #512
novelove
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 526
Dot.: Farbowanie w這s闚 na platyne

zapewne rozja郾iaczem ..
Stary 2011-04-02, 19:32   #513
karmazynka99
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 136
Wpisy w blogu: 3

rozja郾iaczem , ale musisz wtedy bardzo o nie dbac bo to strasznie niszczy.

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w這s闚 z wiza瞠m : 65cm completed

Moja piel璕nacja w這s闚

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-04-02 o 19:37
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-03, 09:22   #514
moniczka_90
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 14 943
Wpisy w blogu: 4

Zgadzam sie z poprzedniczkami, musisz to zrobi rozjasniaczem O dbaniu chyba nie musze poisa bo skoro masz platyne na w這sach to chyba wiesz jak porz康nie dba o w這sy
moniczka_90 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-04, 13:40   #515
platinum
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 65

Cytat:
Napisane przez ClassicCreature Poka wiadomo嗆
A wi璚 mam farbowane w這sy na platyne ...
Hej! Jak farb uzyska豉 platyn?
platinum jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-07, 23:54   #516
xLADYx
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 127

Cytat:
A wi璚 mam farbowane w這sy na platyne , ale z ty逝 od spodu mam kolor jasny br您owy wyp逝kany czarny (farbowanie na borsuka) . Chc zej嗆 do 安i徠 z tego koloru 瞠by wyr闚na te w這sy na jednolit platyne. Czym to najlepiej zrobi ? (Jak w徠ek by to przepraszam)
mog豉by na這篡 na to Garniera E0 dekoloryzator powinien 豉dnie rozja郾i "borsuczka"
xLADYx jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-08, 12:30   #517
ClassicCreature
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 69
Exclamation Dot.: Farbowanie w這s闚 na platyne

Cytat:
Napisane przez platinum Poka wiadomo嗆
Hej! Jak farb uzyska豉 platyn?
A wi璚 polecam zrobi w這sy rozja郾iaczem z Gold Well-a a nast瘼nie zakupi farb najja郾iejszy popielaty blond z firmy "Ce-Ce" i kupi r闚nie z "Ce-Ce" kolor "Extra Bia造 0/0" . Nak豉damy rozja郾iacz ,w這sy wychodz prawie bia貫 ale maj odcienie 鄴速ego . Nast瘼nie w miseczk wcisn望 troch popielatego koloru i doda extra bia貫go . Wymiesza z wod 9 % . Wtedy wychodzi platyna . W這sy si bardzo nie niszcz (co Mnie dziwi po rozja郾ianiu) .

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

A propo to chyba na razie zostan w tym "Borsuku" . Przymierzam si i przymierzam do tego dekoloryzowania i si za to zabra nie mog .
ClassicCreature jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-19, 09:12   #518
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
A wi璚 polecam zrobi w這sy rozja郾iaczem z Gold Well-a a nast瘼nie zakupi farb najja郾iejszy popielaty blond z firmy "Ce-Ce" i kupi r闚nie z "Ce-Ce" kolor "Extra Bia造 0/0" . Nak豉damy rozja郾iacz ,w這sy wychodz prawie bia貫 ale maj odcienie 鄴速ego . Nast瘼nie w miseczk wcisn望 troch popielatego koloru i doda extra bia貫go . Wymiesza z wod 9 % . Wtedy wychodzi platyna . W這sy si bardzo nie niszcz (co Mnie dziwi po rozja郾ianiu) .

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

A propo to chyba na razie zostan w tym "Borsuku" . Przymierzam si i przymierzam do tego dekoloryzowania i si za to zabra nie mog .
no i jak tam pozby豉 si borsuczka czy dalej go masz?
to nie takie straszn my郵 瞠 garnier E0 by sobie poradzi z jego rozja郾ieniem albo kt鏎y z nowych Syoss闚 a potem by na這篡豉 na to swoj wymarzon farbk ale nie kusz ja pami皻am te mia豉m kiedy od spodu ciemne
Stary 2011-04-26, 18:36   #519
Wyindywidualizowanax
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4
Dot.: Bia貫 w這sy - w徠ek zbiorczy

Licze na wasza pomoc dziewczyny : )

W czerwcu zamierzam sie farbowac w salonie fryzjerskim na bardzo jasny blond, niemalze bialy kolor. Moje naturalne wlosy to ciemny blond, pierwszy raz bede je farbowac. Czy nalezaloby wczesniej jakos rozjasnic wlosy czy oddac sie w rece fryzjera ?

Zalezy mi takim kolorze jak na tych zdjeciach
http://img.styl.fm/img120400.emo.931105.jpg
http://img.styl.fm/img127679.fryzury-dlugie.1074311.jpg
Wyindywidualizowanax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-26, 20:30   #520
Meadow
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

je郵i idziesz do fryzjera to lepiej zostaw takie w這sy jakie masz, w razie czego nie odm闚i Ci pod pretekstem "masz zniszczone w這sy"

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2011-04-26 o 20:32
Meadow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-26, 22:26   #521
mamalgosia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7

na moje rozja郾iane ostatnio w這sy po這篡豉m dzisiaj A10 Roz鈍ietlony popielaty blond - moje w這sy 軼iemnia造!
teraz niestety musz odczeka z farbowaniem. mam te nadziej, ze troch si wyp逝cz :/
mamalgosia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-27, 16:17   #522
201607040946
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 21 731

od popielu sciemnialy mnie popielem wreszcie udalo sie z rozjasnianej zolci uzyskac mniej wiecej bardzo jasny popielaty blondzik, choc do bieli jeszcze daleko
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-01, 12:55   #523
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez platinum Poka wiadomo嗆
Wyszed Ci Super kolor,ale masz racj na zdj璚iach mo瞠 inaczej wygl康a ni w rzeczywisto軼i .My郵e ,瞠 kilka my wystarczy i b璠ziesz mia豉 豉dny per這wy kolor.Je郵i chcesz przyspieszy zmywanie szarego koloru to mo瞠 spr鏏uj umy w這sy szamponem przeciw逝pie穎wym - podobno pomaga zmy kolor szaro軼i ,niebieskiego ,a nawet zielonego (takie kolory te podobno wychodzi造 dziewczynom po farbowaniu)

Szampon Marion kupi豉m w ma造m sklepiku(szkoda,瞠 nie ma go w Rossmanie).
Dreamer1993 sprawd czy przypadkiem nie ma tego szamponu w drogerii Natura.
Te jestem ciekawa jak wychodzi na g這wie szampon koloryzuj帷y Marion platynowy blond 69(mam go na li軼ie farb i szampon闚 do sprawdzenia na swojej g這wie)
Ciekawa jestem Waszych opinii o farbach poni瞠j:
1..GARNIER BELLE COLOR NR.111 bardzo jasny popielaty blond
2.GARNIER COLOR NATURALS NR.111 super jasny popielaty blond
3.LONDA COLOR NR 89 srebrno – platynowy
4. LONDA COLOR FARBA DO w這s闚 nr 19 platynowy blond
5.PALETTE INTENSIVE COLOUR CREME A10 - roz鈍ietlony popielaty blond
6.L'OREAL FERIA P01 Metaliczny silver blonde - bardzo bardzo jasny blond popielaty
7.PALETTE DELUXE 218 – srebrzysty blond
8.PALETTE CREME GLOSS 9-1 mro幡y blond
9.INTENSIVE COLOR CREME A 10 ultrapopielaty blond
10.WELLATON bardzo jasny popielaty blond 12/1
ja dawno u篡豉m raz 4. LONDA COLOR FARBA DO w這s闚 nr 19 platynowy blond - w og鏊e moich w這s闚 nie rusza kolor nie podoba mi si spodziewa豉m si platyny by這 鄴速o! podobnie by這 u mnie w przypadku 10.WELLATON bardzo jasny popielaty blond 12/1 tylko tutaj by這 na pocz徠ku szaro po sp逝kiwaniu robi這 si 鄴速o
Stary 2011-05-01, 14:02   #524
201607040946
Konto usuni皻e

u mnie tez niestety z rozjasnianych jasny popiel spral sie na zolto, a po fioletowej plukance (doslownie po sekundzie) staje sie fioletowy
Stary 2011-05-01, 14:05   #525
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka wiadomo嗆
u mnie tez niestety z rozjasnianych jasny popiel spral sie na zolto, a po fioletowej plukance (doslownie po sekundzie) staje sie fioletowy
teraz mam bia貫 i na szcz窷cie si nie spiera na 鄴速o tylko jak s mokre mog wygl康a na 鄴速e
Stary 2011-05-04, 15:04   #526
201607040946
Konto usuni皻e

po niebieskim szamponie trzymanym p馧 godziny wysz這 mi to

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:04
Stary 2011-05-17, 19:12   #527
chemia892
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5
Smile Dot.: Bia貫 w這sy - w徠ek zbiorczy

A wi璚 瞠by osi庵n望 super bia貫 w這sy co nale篡.... najlepiej wybra熤si do dobrego fryzjera ... a co on powinien ot騜 ..... je瞠li mamy blond tzw z馧ty to trzeba na odrost po這zy rozja郾iacz 12% na czaqs ok 30-40 min nast瘼nie konce przemasowa mna 5 min rozja郾iaczem 3% potem sp逝ka g這we umy delikatnym szamponem a nast瘼nie w這sy wysuszy i na這篡 farb schwarzkopf IGORA 9/1/2 ona ma ocie niebieski po這篡 na odrosy czas ok 25min potem przemasowa na ca這sc na ok 10 min i sp逝ka..... efekt ekstra bia貫 i nie z馧kn )))
chemia892 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-17, 19:16   #528
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chemia892 Poka wiadomo嗆
A wi璚 瞠by osi庵n望 super bia貫 w這sy co nale篡.... najlepiej wybra熤si do dobrego fryzjera ... a co on powinien ot騜 ..... je瞠li mamy blond tzw z馧ty to trzeba na odrost po這zy rozja郾iacz 12% na czaqs ok 30-40 min nast瘼nie konce przemasowa mna 5 min rozja郾iaczem 3% potem sp逝ka g這we umy delikatnym szamponem a nast瘼nie w這sy wysuszy i na這篡 farb schwarzkopf IGORA 9/1/2 ona ma ocie niebieski po這篡 na odrosy czas ok 25min potem przemasowa na ca這sc na ok 10 min i sp逝ka..... efekt ekstra bia貫 i nie z馧kn )))
rozja郾iacz i 12% chyba na ju rozja郾iane w這sy? 瘸rtujesz sobie?
Stary 2011-05-17, 19:18   #529
chemia892
Przyczajenie

Chcem jeszcze zdemontowa plotke w這sy blond jasne nie spieraj sie do odcieni z馧ci tylko w這sy blond utleniaj si pow鏚 nie zamkni皻e 逝ski w這sowe po farbowaniu . S odzywki i szampony aby je zamkn望

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Rozja郾iacz na 12% wodzie utlenoinej k豉dziemy na odrosty !
Stary 2011-05-17, 19:22   #530
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chemia892 Poka wiadomo嗆
Chcem jeszcze zdemontowa plotke w這sy blond jasne nie spieraj sie do odcieni z馧ci tylko w這sy blond utleniaj si pow鏚 nie zamkni皻e 逝ski w這sowe po farbowaniu . S odzywki i szampony aby je zamkn望

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Rozja郾iacz na 12% wodzie utlenoinej k豉dziemy na odrosty !
takie rozja郾ianie na d逝窺z met rozja郾iaczem z 12% to 鄉ier dla w這s闚
Stary 2011-05-17, 19:32   #531
chemia892
Przyczajenie

Oto to o czym pisa豉m
20090720_20mmmm.jpg
Stary 2011-05-17, 21:53   #532
chemia892
Przyczajenie

nie je瞠li tylko sam odrost rozja郾iamy nie mo積a przeci庵a na ca這嗆 wtedy to i nastapi ich 鄉ier

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

schwarzkopf igora 9 ½ -1 farba ta pozbawi was z馧tego kolory mo積a u篡 3% wody utlenionej lub na 1.5% . Na czas 25min

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

schwarzkopf igora 9 ½ -1

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

pokazuje inna nazwe 9-1/2-1 taka nazwa igora schwarzkopf

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

a baleja ??

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

??
Stary 2011-05-21, 14:21   #533
nymphais
Przyczajenie

Dot.: Bia貫 w這sy...

Witam. Chcia豉bym poprosi was o rad. Chcia豉bym pofarbowa w這sy na bia這 tonerem White Toner z firmy La Riche. Obecnie mam pofarbowane w這sy na blond farb z firmy CeCe o nazwie Silver Blond, ale ju od miesi帷a nie farbowa豉m ich i pojawi造 mi si odrosty (z natury jestem szatynk). Mam zamiar pofarbowa tonerem w這sy na pocz徠ku lipca. Do tego czasu nie chc nic robi z w這sami. Chc si was spyta, czy przed rozpocz璚iem farbowania w這s闚 tonerem nale篡 pofarbowa odrosty? Je郵i tak, to czy koniecznie by這by znowu u篡wanie utleniacza wraz z farb? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
nymphais jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-21, 15:39   #534
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

ten toner ma lekko fioletowy odcie, do niwelowania 鄴速ych ton闚, taniej wyjdzie szampon fioletowy kupic z joanny luz opalizuj帷 farb z Luo color odcie pastelowy. toner nak豉da si na rozja郾ione w這sy.
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-30, 14:12   #535
platinum
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 65

Witam.
1 marca pisa豉m 瞠 daj tyle samo punkt闚 farbie Loreal casting 1021 i tyle samo punkt闚 farbie Joanna Naturia Srebrny py nr.213.
Ot騜 zmieniam zdanie Joanna Naturia Srebrny py nr.213. - 9 punkt闚 a Loreal casting 1021 - 8 punkt闚. Zmieniam zdanie , poniewa za pierwszym razem jak pofarbowa豉m Castingiem w這sy wygl康a造 fajnie.
Potem w這sy farbowa豉m co miesi帷 (2 razy) i okaza這 si ,瞠 farba ta szybko si wyp逝kuje.2 tygodnie i ju mnie wkurza造 鄴速awe ca貫 w這sy.
Joanna Naturia Srebrny py nr.213.nawet po miesi帷u wygl康a dobrze.
Niestety to cz瘰te farbowanie wysuszy這 mi w這sy i zacz窸y mi si rozdwaja ko鎍闚ki , wi璚 oczywi軼ie podci窸am w這sy ok. cm. Marion maribel te troch wysusza w這sy.
Zacz窸am szuka czego co przyspieszy這 by regeneracj moich biednych w這s闚 i znalaz豉m super od篡wk Gliss Kur Shea Cashmere.
Pisa豉m wcze郾iej , 瞠 bardzo dobra jest od篡wka Wax , ale j trzeba trzyma na w這sach ok. p馧 godziny. Glis Kur trzyma si minut.
Niestety jestem z tych co nie potrafi 篡 bez prostownicy , wi璚 szuka豉m te czego co ochroni moje w這sy przed prostownic – polecam got2b Guardian Angel.
Dzisiaj na g這w na這篡豉m dwa opakowania Joanny i jest super , jestem zadowolona z efektu i zaoszcz璠zonej kasy w portfelu. Casting kosztuje ok.24 z ,a Joanna 6 , a na moj g這w potrzeba 2 opakowania.

Pozdrawiam J

Edytowane przez platinum
Czas edycji: 2011-05-30 o 14:13
platinum jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-30, 20:00   #536
nymphais
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka wiadomo嗆
ten toner ma lekko fioletowy odcie, do niwelowania 鄴速ych ton闚, taniej wyjdzie szampon fioletowy kupic z joanny luz opalizuj帷 farb z Luo color odcie pastelowy. toner nak豉da si na rozja郾ione w這sy.
Albo nie rozumiem odpowiedzi, ale... ja pyta豉m o White Toner, kt鏎y nie ma fioletowego odcienia. Chc bia貫 w這sy, a nie fioletowe...

Tym razem ukonkretni pytanie-jak wygl康a這by pofarbowanie odrost闚? Nie chc zn闚 rozja郾ia w這s闚. Jaki m鏬豚y mi wyj嗆 kolor? Szary? Czy w og鏊e by ich nie pofarbowa這? Nie martwi si o pozosta貫 w這sy, jestem wr璚z pewna, 瞠 m鎩 obecny blond kolor w這s闚 toner mi pofarbuje... ale co z odrostami...?
Stary 2011-05-30, 20:38   #537
Meadow
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

toner nie zrobi Ci prawdopodobnie nic z odrostami

i musisz po prostu zrozumie 瞠 "bia造 toner" jest fioletowy 瞠by niwelowa 鄴單 z w這s闚 i tyle
tonery w這s闚 nie rozja郾iaj, a bez 鄴販i optycznie wydaja si ja郾iejsze
Meadow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-31, 09:31   #538
201607040946
Konto usuni皻e

tak,tak
ja mam niebieski toner,ale na moje srednio-blondasy dziala cudnie - staj si szarawe
Stary 2011-05-31, 11:31   #539
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nymphais Poka wiadomo嗆
Albo nie rozumiem odpowiedzi, ale... ja pyta豉m o White Toner, kt鏎y nie ma fioletowego odcienia. Chc bia貫 w這sy, a nie fioletowe...

Tym razem ukonkretni pytanie-jak wygl康a這by pofarbowanie odrost闚? Nie chc zn闚 rozja郾ia w這s闚. Jaki m鏬豚y mi wyj嗆 kolor? Szary? Czy w og鏊e by ich nie pofarbowa這? Nie martwi si o pozosta貫 w這sy, jestem wr璚z pewna, 瞠 m鎩 obecny blond kolor w這s闚 toner mi pofarbuje... ale co z odrostami...?
musisz zrobi odrosty 瞠by by造 rozja郾ione bo toner white nak豉da si na w這sy tylko rozja郾ione
inaczej efekt marny i nie ma sensu bo dalej b璠ziesz z odrostem a przy tak jasnych w這sach odrost wygl康a ohydnie
Stary 2011-06-07, 09:18   #540
nymphais
Przyczajenie

Rozumiem... Jednym s這wem by這by ci篹ko z tymi odrostami, bo nie chc zn闚 rozja郾ia utleniaczem w這s闚.
A powiedzcie, jakie macie do鈍iadczenie ze spray'ami koloryzuj帷ymi do w這s闚, np. z firmy Star Gazer? Gdzieniegdzie czyta豉m, 瞠 鈍ietnie pokrywa wszystkie kolory w這s闚, ale zarazem te si bardzo kruszy. Czy to prawda?
Odpowiedz

Tagi
bia豉, bia貫, bia貫 w這sy, bia造, blond, blondynka, borsuk, ciemne w這sy, dekoloryzacja, farba, farbowanie, farbowanie w這s闚, fryzura, gaga, karmelowy blond, koloryzacja, pigmentacja, platyna, platynowy, platynowy blond, platynowy jasny blond, pomaranczowe, rozjasnianie, rozja郾iane, siwe, siwy, srebrzysty, wlosy, wlosy blond farbowanie, w這sy, w這sy farba, zolte

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:58:33

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.