Wynajem stanowiska w salonie. Proszę o rady ! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-01, 14:38   #1
cotynato
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Send a message via Skype™ to cotynato

Wynajem stanowiska w salonie. Proszę o rady ! :)

Hej.
Ostatnio stwierdziłam , że muszę wynająć jakieś pomieszczenie na tipsy.
Znalazłam jedno , które mnie bardziej " porwało" i chciałabym was spytać czy sądzicie że wszystko gra i czy opłaca mi się taki biznes.
Przepraszam , ze tak durnie pytam , ale to mój "pierwszy raz jeżeli chodzi o wynajem stanowiska. Zazwyczaj raczej preferowałam robienie paznokci w domu ( po tym co zobaczyłam w salonie na praktykach). Jednak teraz stwierdziłam że czas na coś nowego

Otóż salon się dopiero otwiera. Ruszy z połową sierpnia/początkiem września.
Fajne jest to że ma różne atrakcje , zaczynając od masaży , kosmetyczki, fryzjera , kończąc na solarium i opalaniu natryskowym- czyli większa szansa na potencjalne klientki.
Salon niby jest w centrum , ale jednak ukrytyz boku. Mało go widać z ulicy , właściwie ja nawet bym nie zwróciła uwagi gdybym tamtędy przechodziła ...
Kobieta chce 800 zł za samo miejsce - bez stolika. Na spółę z inną dziewczyną 500 . Dodatkowo chce czynsz z góry + zaliczka . Czyli łącznie ok 1000 + jeszcze kasa na biurko, lampkę ...

Ogólnie nie wiem co o tym sądzicie. Z jednej strony , fajnie że nowy salon bo nie ma jeszcze wyrobionej opinii , z drugiej może nie być na niego parcia. Nie spodziewałam się płacenia czynszu z góry a co dopiero czynszu + zaliczki ( to taka norma?). Nie wiem czy tam zostanę na dłużej więc średnio podoba mi się płacenie za meble które zostawię odchodząc a 100 czy 200 zł to niemało dla mnie.
Nie wiem nic w tym temcie, byłabym wdzięczna gdybyście podpowiedziąły mi czy to norma , bo dla mnie to wszystko nowość.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź , radę i informację

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
cotynato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:09   #2
byliczka
Zakorzenienie

Dot.: Wynajem stanowiska w salonie. Proszę o rady ! :)

500 zł za samo miejsce na postawienie stoliczka? to ja bym podziękowała. a za dodatkowe postawienie półeczki na produkty, stoliczka obok na żele itp to dopłata będzie czy co? I czemu byś miała zostawiać meble które sama kupisz?
Ja za wynajem płaciłam chyba 400zł, ale nie opłacało mi się to w ogóle bo w 1 miesiącu miałam 7 klientek, a w drugim 50 więc jak miałam 7 klientek to nie wyrabiałam na czynsz...
Stary 2010-08-01, 15:23   #3
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
500 zł za samo miejsce na postawienie stoliczka? to ja bym podziękowała. a za dodatkowe postawienie półeczki na produkty, stoliczka obok na żele itp to dopłata będzie czy co? I czemu byś miała zostawiać meble które sama kupisz?
Ja za wynajem płaciłam chyba 400zł, ale nie opłacało mi się to w ogóle bo w 1 miesiącu miałam 7 klientek, a w drugim 50 więc jak miałam 7 klientek to nie wyrabiałam na czynsz...
Z tego co się dowiadywałam to 800 we wrocławiu to standard. Ja będę płaciła niby 500 i to będzie współwynajmowane z inną dziewczyną. Nie ma tam nic więc trzeba kupić ... A jak kupię i odejdę to jakby na to nie patrzeć zostawiam pieniądze bo raczej nie powiem żeby mi oddała to co zapłaciłam?
Poza tym nie rozumiem tej kaucji , którą jak dla mnie jest czynsz z góry- przecież jak wpłacę 500 zł to nie odejdę. Troche mnie nastraszyłąś. Myślalam ze jest wiecej chetnych w salonie/

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2010-08-01, 15:34   #4
kinia2305
Zadomowienie

Ale ja nie rozumiem z jakiej racji miałabyś zostawiać meble za które sama zapłaciłaś czyli coś co jest Twoje komuś w prezencie?
kinia2305 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:39   #5
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinia2305 Pokaż wiadomość
Ale ja nie rozumiem z jakiej racji miałabyś zostawiać meble za które sama zapłaciłaś czyli coś co jest Twoje komuś w prezencie?
Właścicielka powiedziała , że bym musiała się z tą drugą dziewczyną zrzucić , wiec myslicie ze pozniej powinnam chcieć pieniędzy czy jak ?

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2010-08-01, 15:49   #6
kinia2305
Zadomowienie

Myślę, że to kwestia dogadania z właścicielką salonu i z dziewczyną, która miałaby się z Tobą na nie zrzucać. Ewentualnie kup sobie swoje jakieś mniejsze, a ona niech kupi swoje.
Stary 2010-08-01, 15:53   #7
cotynato
Zakorzenienie

Kurcze , wlaśnie to jest najgorsze. Żeby wyłożyć 1200 zł na wstępie . Z tego 500 odda mi jak zrezygnuję ale jednak ... nie jestem przekonana a jutro idę tam i nie wiem co robić

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2010-08-01, 16:06   #8
kinia2305
Zadomowienie

Ja Ci nie doradzę, bo nie wiem jak to jest w Polsce.
Tu u siebie nie płaciłam depozytu ale tylko dlatego, że wynajęłam stanowisko od polki, która wynajmowała cały komplex od irlandzkiego właściciela. A to moja koleżanka więc nie było potrzeby płacenia.
Potem jak ona zrezygnowała z prowadzenia swojego interesu to po prostu zaczęłam płacić właścicielowi budynku.

Edytowane przez kinia2305
Czas edycji: 2010-08-01 o 19:41
Stary 2010-08-01, 16:26   #9
frauhelga
Ordnung muss sein!

ja wynajmowalam miejsce w salonie fryzjerskim,i powiem ci,ze jezeli wlascicielka salonu chcialaby,zebym zostawila meble,ktore musialam sobie kupic,
to bym ja wysmiala.

z jakiej racji?

to w takim razie,wraz z meblami zostaw i lampe,i zele i frezarke i wszystko.

nigdy w zyciu-placisz za meble: meble sa twoje.

kropka.
Stary 2010-08-01, 16:28   #10
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frauhelga Pokaż wiadomość
ja wynajmowalam miejsce w salonie fryzjerskim,i powiem ci,ze jezeli wlascicielka salonu chcialaby,zebym zostawila meble,ktore musialam sobie kupic,
to bym ja wysmiala.

z jakiej racji?

to w takim razie,wraz z meblami zostaw i lampe,i zele i frezarke i wszystko.

nigdy w zyciu-placisz za meble: meble sa twoje.

kropka.
a co w wypadku kiedy się składam ? Bo to mnie najbardziej dręczy.

Kurcze długo się wahałam , w końcu zadzwoniłam i powiedziałam ze jestem pewna i jutro mam spotkanie , ale teraz jak sobie myślę to już sama nie wiem. Dziwi mnie trochę ta zaliczka , troche przeraża mnie fakt że na spółkę ehh

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2010-08-01 o 16:30
Stary 2010-08-01, 16:35   #11
iwonka p
Raczkowanie

odchodzisz i od osoby która zostaje odbierasz swoją połowe
ja jak odchodziłam z biura w którym pracowałam , to zabrałam swoje kwiatki, długopisy i kalkulator pomimo że wspópracownica zostawała i była bardzo przywiązana do mojego kalkulatora
iwonka p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:37   #12
frauhelga
Ordnung muss sein!

porozmawiaj z ta druga dziewczyna-jak ona do tego podchodzi.
jedna kupi krzeslo-i je zatrzyma,a druga kupi stolik.

a co ze sprzetem?
a co z materialami?

z mojego punktu widzenia,to nie wyglada za specjalnie.
Stary 2010-08-01, 16:42   #13
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie

Zaliczka jest czymś zupełnie normalnym. Tak samo jak wynajmuje się cały lokal i trzeba np zapłacić kaucje w wysokości trzech czynszy... To jest naprawde spora kwota wtedy bo lokale do wynajecia we wro wiadomo ile kosztują.
Co do zakupu mebli dogadaj się z tą dziewczyną. Spiszcie też umowe. Może być tak że kupicie na pół a ta która zdecyduje sie odejść bierze od tej co zostaje, swoje pieniądze. Albo jedna kupi krzesło, druga biurko itd. Ale wydaje mi sie ze lepiej płacić 800zł i mieć miejsce na wyłączność. jeśli jesteś w miare dobra to spokojnie dasz rade
Kucyk_Truskawkowy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:43   #14
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frauhelga Pokaż wiadomość
porozmawiaj z ta druga dziewczyna-jak ona do tego podchodzi.
jedna kupi krzeslo-i je zatrzyma,a druga kupi stolik.

a co ze sprzetem?
a co z materialami?

z mojego punktu widzenia,to nie wyglada za specjalnie.
Ona sobie dobrze liczy bo ogólnie salon znajduje się kilka minut od rynku i blisko dużej głownej ulicy , nic z tego że jest ukryty i z ulicy nikt nie przyjdzie , ale ok dzisiaj najchętniej bym to odwołała bo coś czuję że tylko na tym stracę , ale mi glupio skoro już jej napisałam, że się podejmuję.

Sprzęt mam , najgorzej lampka i stolik.
Jednak skoro byliczka mówi że czasami nie wyrabiala na czynsz to ja wynajmując na pół mogę mieć ich mniej i w ogole .

Nie wiem czy to że salon jest nowo otwierany to pluss czy minus. Jezu juz nic nie wiem. niczego nie jestem pewna.

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2010-08-01 o 16:48
Stary 2010-08-01, 17:24   #15
byliczka
Zakorzenienie

cotynato nie sugeruj się tym, ale nie ma co ukrywać, większość klientek dociera pocztą pantoflową. Ja pracując w salonie mogłam mieć miesięcznie 7 klientek <WOW> ale jak przyszedł lipiec i wesela to nie wychodziłam z salonu, więc to nie jest reguła. Jednak warunki conajmniej dziwne...
Stary 2010-08-01, 17:38   #16
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
cotynato nie sugeruj się tym, ale nie ma co ukrywać, większość klientek dociera pocztą pantoflową. Ja pracując w salonie mogłam mieć miesięcznie 7 klientek <WOW> ale jak przyszedł lipiec i wesela to nie wychodziłam z salonu, więc to nie jest reguła. Jednak warunki conajmniej dziwne...
no właśnie, dlatego też się waham. Mogę jeszcze napisać jej dzisiaj maila , że przeanalizowałam to dokladnie i jednak nie , albo iść jutro i zaryzykować , ale nie wiem czy warto

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Kurcze teraz to już w ogóle nie jestem zdecydowana ponieważ zadzwoniła do mnie ta babka ( mam dwa numery , z czego ona znała ten drugi ). Niby chce mieć kogoś ewentualnie w rezerwie . Znalazła moje ogłoszenie które dałam niedawno i zadzwoniła, strasznie się zmieszała jak odebrałam. W ogóle jak oglądałam ten salon to on był jeszcze w rozsypce , coraz mniej mi się to wszystko podoba ...

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2010-08-01 o 17:39
Stary 2010-08-01, 18:20   #17
disarrays
Rozeznanie

GG do disarrays

Jak idziesz, to idź na swoich warunkach.. to nie jest zatrudnianie, tylko podnajęcie stanowiska (miejsca) więc warunki ustalasz sama, jeśli jej nie odpowiadają to szukaj czegoś innego.
Co do mebli, nie wiem dokładnie co chcesz kupić ale ja widzę to tak - jeśli nie ma nic, to potrzebujesz biurka, lampki, pochłaniacza, frezarki, jakaś półeczka na lakiery, wanienka do dezynfekcji, fajnie jak będzie jakaś szafka na wszelkie płyny i coś z szufladkami na żele, akryle i tak dalej i tak dalej.
Obkukaj jak miejsce wygląda - czy da się wstawić dwa stoliki? czy masz ze zmienniczką pracować przy jednym (osobiście bym na to nie poszła - pozniej problemy, że kasa wydana a kolezanka rozchlapała zmywacz/lakier/zeskrobała coś czy w jakiś inny sposób zniszczyła...)
Półeczki i szafki każda moim zdaniem powinna mieć oddzielne, nie wyobrażam sobie w sumie trzymania swoih ozdób, lakierów czy żeli w tej samej szafce. Ja nie korzystam ze sprzętów i rzeczy koleżanek i nie wyobrażam sobie, żeby i one podczas mojej nieobecności grzebały w moich rzeczach.
Ja w tej chwili pracuję z jeszcze jedną dziewczyną, na ruch nie narzeka zadna z nas, ale salon ma również dwie fryzjerki a ja weszłam za dziewczynę, która wcześniej robiła tam pazury, więc większość klientek przejęłam po niej. Mamy jedno robione na zamówienie biurko ale jest na tyle długie, że mieścimy się obie, więc możemy pracować razem. nie ma problemów z ustalaniem typu "dziś ja mam na rano, to Ty masz na popoudnie" bo czasem klientkom zwyczajnie nie bardzo pasuje dany termin, a Ty jeszcze musisz patrzeć na drugą dziewczynę, czy kogoś ma, czy nie (biurko i fotele zafundowane zostały przez szefową). Dodatkowo mamy jeszcze jedno malutkie pomieszczenie, gdzie mieści się łóżko kosmetyczne i tam ja robię rzęsy, a kolezanka pedicure, henne, makijaże itp. Łóżko jest własnością koleżanki. Była tak uprzejma, że nie robiła problemów z uzywaniem go, a nawet było jej to na rękę, bo gdybym nie zgodziła się robić tam rzęs i dopłacać (bo pomieszczenie patne jest oddzielnie) to sama musiałaby je opłacać. Na początku miałyśmy mieć to pomieszczenie dzień na dzień, ale stanęło na tym, że która pierwsza zapisze klientkę, ta poprostu je ma. Tylko trzeba sprawdzać w grafiku, żeby nei umówić klientek na ta samą godzinę, ale wszystko jest do przejścia.
Dziewczyny dobrze mówią - poczta pantoflowa to najlepsza reklama. Jeśli masz już jakieś tam klientki pewnie jakaś ich część pojdzie za Tobą w nowe miejsce. Z czasem będą przychodziły nowe - siostry, współpracownicce jak i również klientki fryzjerek i tak dalej.
Grunt żeby atmosfera Ci się podobała. Koniecznie pogadaj też z tą dziewczyną, ustalcie ceny - fajnie jak w jednym salonie ceny za takie same usługi są takie same
Sama niedawno byłam w podobnej sytuacji i mimo, ze miałam naprawdę wiele obaw, to wszystko wyklarowało się dobrze, a dziewczyny z którymi pracuję są świetne. Nawzajem naganiamy sobie klientki i jest pełna współpraca Tego i Tobie życzę z całego serducha
-------------------------------------------------------------
Edit:
To rozumiem, że procz Ciebie i jeszcze jednej dziewczyny o szuka dalej potencjalnych chętnych?
To powiem Ci tylko tak - jak chcesz wpłacać jakieś zadatki czy coś, to od razu podpisuj umowę, bo faktycznie wygląda to dziwnie...

Edytowane przez disarrays
Czas edycji: 2010-08-01 o 18:22
disarrays jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:26   #18
paula211
Rozeznanie

ciężka sprawa. Ja wynajmowałam stanowisko za 430 zł miesięcznie w tym wszystkie opłaty za prąd i wodę ale wyposażenie i sprzęt był mój i jak odchodziłam zabierałam wszystko ze sobą nie wyobrażam sobie inaczej w końcu za to zapłaciłam to z jakiej racji mam coś komuś zostawiać.

Tak jak piszą dziewczyny z klientami nigdy nic nie wiadomi tym bardziej że jest to nowy salon a najwięcej klientek jest przez pocztę pantoflową. U mnie też zdarzało się że w jednym miesiącu zarobiłam tylko na koszty a w drugim 3 razy więcej tu nigdy nie ma reguły
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:34   #19
cotynato
Zakorzenienie

W ogóle mi sie to coraz mniej podoba. Salon mam blisko i w sumie dlatego tak chciałam do niego , ale widze właściwie same minusy.
Wynajmowanie czegoś na spółę jest ryzykowne , bo kto wie jak to będzie za miesiąc . Ktoś coś zapomni , może ona nie zechce kasy oddać- nie znam jej.
Juz sam wydatek na wejscie -1200-1500 zł wliczając jeszcze materiały i te półki toliczki lampki itp- to jak dla mnie dużo.
Tym bradziej że w innym salonie ( daleko strasznie , więcej na bilety wydam więc zrezygnowałam ) babka powiedziała( po tym jak powiedzialam ze nie mam stolika) , że coś załatwi...

Zdziwił mnie ten telefon, bo skoro jest umówiona ze mną na poniedziałek i z tą drugą Panią która niby jest zdecydowana nawet na całość to dlaczego dzwoni do innych ? Skoro ja odpadnę to tamta bierze całe i po kłopocie...
Poza tym była zmieszana jak zobaczyła że to ja i to też nie wyglądało zbyt zachęcająco. Chyba faktycznie napisze jej że skoro szuka kogoś innego to nie bedzie miala za zle jak zrezygnuje i nie bede sie głowiła. Bo skoro jest tyle powodow przez ktore sie waham to moze nie warto.
Salon i tak ruszy pewnie we wrzesniu. moze do tego czasu znajdę coś innego ? Juz sama nie wiem
Salon ma jednak taki plus ( wg mnie - normalnego człowieka który nie jest w tym) że jest nowy , nie ma jakieś renomy , bo często jest tak że tam była zła kosmetyczka i już do tego salonu nie pojdzie 10 pań właśnie przez to że jedna powie drugiej - a tu jest czysta karta. Poza tym salon będzie bardzo rozbudowany ( o ile to nie jakiś wkręt bo dziwne to jest) i bicze jakieś , solaria i opalania natryskowe mogą przyciągać kilentki co też jest dobrą rzeczą. najłatwiej to by było gdyby ktoś podjął decyzje za mnie. hehe

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2010-08-01 o 18:38
Stary 2010-08-01, 18:39   #20
disarrays
Rozeznanie

GG do disarrays

Do września jeszcze kawałek, więc szukaj, być może faktycznie nie warto się głowić Ucha do góry!
Stary 2010-08-01, 18:41   #21
cotynato
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez disarrays Pokaż wiadomość
Do września jeszcze kawałek, więc szukaj, być może faktycznie nie warto się głowić Ucha do góry!
Dzięki.
W ogóle dziękuję wam za odpowiedzi.
Ciężko samemu patrzeć na takie rzeczy obiektywnie. A jednak 1000 zł to nie łatwo tak na samym wstępie wyłożyć i się martwić co i jak z tym będzie. Tym bardziej że ta babka dziwna taka

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2010-08-01, 22:25   #22
hands and feet
Raczkowanie

Musisz przemyslec najpierw pewne rzeczy.
"Wychodzac" do ludzi masz wiekszy potencjal, wiecej mozliwych klientow. Ale musisz wziac na klate ryzyko, ze na poczatku mozesz ledwie na czynsz zarabiac - sama sie reklamuj w wolnym czasie, rozdawaj ulotki itp.
Ja bym nie wynajela miejsca z kims na spolke - wolalabym placic sama i siedziec od rana do nocy, niz szarpac sie o sprzatanie, materialy, klientow. Babce jest to na reke, bo dostanie 1000 nie 800 i ryzyko ze zrezygnujesz dzieli na dwa. Ale dla Ciebie to glupie wyjscie.
Ryzykujesz, owszem, ale w domu biznesu nie zrobisz.

Ja wynajmowalam miejsce w Wawie, najpierw za 400 pln - kiepsko szlo. Potem w lepszym miejscu za 800 (majatek pomyslalam, ale zaryzykowalam) - bylo lepiej, wiecej klientow, ale scielam sie z wlascicielka. Dostalam propozycje miejsca (slepe pomieszczenie 6m2) za, uwazaj, 2100 pln.W centrum. Wzielam. TO byl lokal fryzjerski, spory ruch. Trzepalam tak kase az milo, klientow mialam full, po poltora roku wynajelam niedaleko samodzielny lokal i przyjelam pracownikow - tyle bylo pracy. Wiec oplacilo sie zaryzykowac, a przyznam, ze z dusza na ramieniu sie decydowalan.

Duzo zalezy od tego co umiesz. Jesli sie czujesz pewnie, wiesz ze robisz dobrze i klientki zostana - nie powinnas sie bac ryzyka. Kobiecie tez na reklamie bedzie zalezec, pewnie na glowej ulicy reklama bedzie itp.

Tylko zachowanie babki niefajne. I tu bym sie zastanowila. Najlepiej posluchaj intuicji, duzo pomaga, choc czasem podpowiada szalone rzeczy. Jak mi
hands and feet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:05   #23
Albertyna
Zakorzenienie

Czy wynajmując to miejsce na spóke z kims będziecie mieć dwa osobne stoliki, czy pracowac przy jednym, na zmiane? Jezli ta druga opcja- odpuśc sobie- pracuja na 1/2 etatu cięzko Ci będzie na czynsz wyrobić, zwłaszcza, że salon nowy, nie rozreklamowany, nie znany..... Brak renomy, nie oznacza- dobrej renomy. Polskie klientki nie lubia ryzykować- wolą "swoja" pania Krysie, do której chodzą od lat i to Ja polecą kolezankom, a nie kompletnie nie znany salon.
Piszesz, że brak szafek- gdzie będziesz trzymac swoje produkty? w szufladkach? Miejsca nie starczy. Nawet dla jednej osoby, a co dopiero dla dwóch.
Nie podoba mi sie ten pomysł z kupowaniem przez Ciebie (i ewentualnie drugą dziewczyne) stolika, bo co później, jezeli chciałbys Ty (lub Ona) odejśc? Spłacisz Jej połowę mebla? Wg jakich cen? No bo uzywany ciut mniej wart niż nowy. A Ona ,sądzisz, że z chęcią spłaci Twoją połowę, gdy będziesz odchodziła? To nie kalkulator, jak pisała któraś wyżej. Tu wartośc jest dużo większa.
Stary 2010-08-02, 17:11   #24
Artusia
Raczkowanie

A ja mam takie pytanie trochę z innej beczki - czy jak podnajmowałyście pomieszczenie w salonie to miałyście założoną swoją działalność gospodarczą?
Artusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 17:42   #25
byliczka
Zakorzenienie

Artusia no pracując w salonie albo zatrudnia Cię właściciel, albo musisz mieć DG. W przeciwnym razie to praca na "czarno"
Stary 2010-08-02, 17:51   #26
Artusia
Raczkowanie

Wiem że to praca na "czarno" tylko chodzi mi o to jak zapatrują się na to właściciele salonów - czy da się to obejść - bo nie chciałabym zakładać działalności gosp i ryzykować że po 3 mies zrezygnuję z podnajmowania miejsca bo nie jetem w stanie się utrzymać.
Ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej właściciel salonu zaproponował mi 1300 brutto + 30% jeżeli wyrobię utarg 5tyś - co jest nie możliwe ponieważ w okolicy jest dużo salonów, jego salon jest na rynku od miesiąca i nie ma bazy klientek, więc zaczęłam rozważać podnajęcie miejsca
Jeśli chodzi o stoliki, lampy itd to mam cały asortyment i myślę że jestem lepiej wyposażona niż nie jeden salon jeśli chodzi o stylizację paznokci, myślicie że właściciele zwracają uwagę na wyposażenie przyszłego najemcy?
Stary 2010-08-02, 21:51   #27
Albertyna
Zakorzenienie

Jako właścicielka salonu, moge Ci tylko odpowiedziec, ze ja osobie, która chce pracować nielegalnie nie wynajęłabym stanowiska.
Stary 2010-08-02, 22:04   #28
Artusia
Raczkowanie

Nie myślałam o całkowicie nielegalnej pracy bo w przypadku inspekcji byłby to problem dla właściciela salonu ale np o spisaniu "fikcyjnej" umowy zlecenie a rozliczanie się jak za wynajem.
Stary 2010-08-02, 22:31   #29
cotynato
Zakorzenienie

Ja np. nie mam działalności i nie chciałabym zakłądać. Mówiłam o tym otwarcie i każdy mówil że da się to legalnie obejść i że rozumieją że na początku może być ciężko ... Mimo wszystko jeżeli chce się pracować tylko kilka miesięcy to nie ma sensu zakładać działalności i już na samym wstępie mieć opłaty co miesiąc - nie wiem czy bym na zero wtedy wyszła

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2010-08-02 o 22:33
Stary 2010-08-03, 00:08   #30
Artusia
Raczkowanie

No właśnie o to mi chodziło czy są możliwości obejścia tego, dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości