pani Grażynko błagam o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-20, 23:03   #1
Aluska
Przyczajenie

pani Grażynko błagam o pomoc!

Sytuacja wyglada mniej wiecej tak. Zafarbowałam włosy półdługie na kolor ciemny brąz z Garniera i był super kolorek. Tak jak oczekiwałam. Potem wybrałam się do fryzjera (po tygodniu) żeby zrobić sobie kontrastowy kolorek czerwony na tle tych ciemnych włosów. Z fryzjerką ustaliłyśmy ufarbowanie od dołu włosów na czerowono z pasemniem z prawego boku tak, że czerwień ładnie wychodziła spod tych ciemnych. No fajnie... Po 1. moja dekoloryzacja ciemnego koloru trwała ponad godzine i powstał kolor jasniutkiej marchewki. Po 2. Farba czerwona chwyciła dopiero za trzecim razem. Kolorek czerwony wyszedł naprawde piekny. Byłam w niebie. Ale...po pierwszym umyciu głowy czerwień sie w polowie zmyła, a po drugim umyciu juz nie bylo jej wcale...prawie płakałam z rozpaczy. No i poszlam do reklamacji. Znowu nałożyłysmy kolor czerwony, ale ciemniejszy i teraz dzieje sie to samo...Dlaczego ta farba spływa? co z nia zrobic zeby sie trzymało? Rozpaczam bo nie chce miec kolorku jaskrawej marchewki a nie stac mnie na farbowanie co tydzien... Farba czerwona była z Welli.
Aluska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 09:40   #2
ank@
Rozeznanie

Re: pani Grażynko błagam o pomoc!

Niestety z rozjaśnianych włosów szybko spłukuje się każdy kolor, a czerwień jest szczególnie nietrwała.
Wiekszość dziewczyn z czerwonymi pasemkami na ciemnych włosach jest:
a) zaraz po fryzjerze,
b) ma dopinane pasemka,
c) ma zrobione jednorazowe pasemka czerwonym tuszem do włosów
d) używa do pasemek rozjasniacza, który odbarwia od razu na czerwono (np Leo Ognista Czerwień) - ale wtedy czerwień też blaknie, tylko wolniej.

Mozesz sobie kupić jakis delikatny bezamoniakowy środek w kolorze czerwieni (np szamponetkę) i samodzielnie barwić całe włosy - tam gdzie masz ufarbowane na ciemno i tak nie chwyci, a tam gdzie masz rozjasniane odświeży czerwony kolor. Takich szmponetek możesz spokojnie uzywać np. 1xtygodniu.

ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 10:01   #3
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

hmm miałam to samo z czerwonymi pasemkami na ciemnym brązie, praktycznie od razu po jakiś 4 myciach kolor pasemek był już blond...robiłam wtedy jak Anka doradzała: kupiłam szamponetkę w czerwonym kolorze i nałożyłam na włosy, pasemka faktycznie mi złapały lecz znowu nie na długo, później nie miałam już siły ani nerwów i chodziłam przez jakiś czas z blond pasemkami na ciemnej głowie (też nieźle to wyglądało) tylko one jakieś takie wysuszone, podniszczone były więc zafarbowałam później całość czernią z Wellatonu i tym razem wyszły w całości no i kolorek już się nie spłukiwał
Stary 2004-12-22, 12:00   #4
Aluska
Przyczajenie

heh, no wlasnie taki problem mi sie pojawil. Bede dalej experymentowac z roznymi kolorkami. Zobaczymy co mi wyjdzie, a jesli cos ciekawego, to powiadomie o tym w tym poscie. Mysle, ze jesli nic mi z czerwieni nie wyjdzie to zafarbuje je na niebieski. Tez bedzie fajny kontrast z czernia...Najwyzej tez sie spluka. Czasem zeby byc piekna trzeba sie niezle nameczyc... Pozdrawiam wszystkie wizazanki, dziekuje za odpowiedzi wszystkim oraz prosze o zalanczanie wiecej waszych doswiadczen
Aluska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 10:04   #5
CamilaD
Raczkowanie

Thumbs down Dot.: pani Grażynko błagam o pomoc!

hej dziewczyny!!
ja mam identyczny problem i jestem kompletnie załamana!!! czy ktoś z Was znalał jakąś skuteczną metodę na pokrycie rozjaśnionych włosów na czerwono??

BŁAGAM O POMOC, BO JESTEM ZAŁAMANA!!!
CamilaD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 10:59   #6
CamilaD
Raczkowanie

Thumbs down Dot.: pani Grażynko błagam o pomoc!

PROSZĘ DZIEWCZYNY POMÓŻCIE,BO NAPEWNO KTOŚ Z WAS WIE COŚ NA TEN TEMAT. A JA JUTRO MAM KOLEJNĄ WIZYTĘ Z FRYZJEREM I JESTEM W TOTALNEJ KROPCE...

:conf used: :conf used: :conf used: :conf used: :conf used: :conf used:
Stary 2006-03-22, 14:04   #7
ank@
Rozeznanie

Dot.: pani Grażynko błagam o pomoc!

Cytat:
Napisane przez CamilaD
PROSZĘ DZIEWCZYNY POMÓŻCIE,BO NAPEWNO KTOŚ Z WAS WIE COŚ NA TEN TEMAT. A JA JUTRO MAM KOLEJNĄ WIZYTĘ Z FRYZJEREM I JESTEM W TOTALNEJ KROPCE...

:conf used: :conf used: :conf used: :conf used: :conf used: :conf used:
Camilo ja się obawiam, że nie ma takiego sposobu. Fryzjerka powinna była Cię uprzedzić, że taki kolorek będzie szybko spływał. Po kolejnym farbowaniu włoski mogą się nico bardziej przetrawić kolorkiem, ale ładna czerwień tak czy tak długo się nie utrzyma. Zastanów się nad opcją szamponetek, albo zafarbuj nieszczęsne pasemka na taki kolor, co reszta głowy ( i tak sporo sie wypółcze) i noś dopinane...
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 14:19   #8
aniazz
Raczkowanie

No ja niestety tez tego doświadczyłam - czerwone pasemka wyblakły zaledwie po 4 myciach.. ale u fryzjerki dostalam taki dziwny preparat (szmponik koloryzujący?) z dozownikiem jak mydło w płynie, miałam do wyboru różne kolory (ja wybrałam soczysty ciemny róż). Po co którym myciu włosów nakładałam to na jakieś 20 min i miałam super kolorek ( trzymal sie 3- 4 mycia) ale warto było...
aniazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 22:54   #9
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

ja mysle ze warchiwum jest taki temat...
na czewone pasemka na wlosach rozjasnionych nie spsobu poniewaz niczymnieda sie tego zdekoloryzowac, jak jest wlos mocno pzretrawiony,mozna czekac ze sie wyplucze ,a le raczej nie zdaza sie to czesto
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 10:48   #10
CamilaD
Raczkowanie

Post Dot.: pani Grażynko błagam o pomoc!

Hej wszystkim!!

Już się oczytałam o tych wszystkich farbowaniach na czerwono <niekorzystnych>, jestem po kolejnej nie udanej próbie i się poddaję.

Teraz mam kolejne pytanie. Jak rozjaśnić najlepiej włosy czarne, na jasny brąz, albo na ciemny blond?

Czy to bardzo niszczy włosy? W jakich salonach i jakiej firmy farbami?

Pozdrawiam..
Stary 2006-03-25, 11:06   #11
CamilaD
Raczkowanie

up up up
Stary 2006-03-26, 11:28   #12
CamilaD
Raczkowanie

czyżby nikt z Was nie mógł mi pomóc??

gdybyście coś na ten temat wiedzieli,to piszcie proszę...
Stary 2006-03-26, 11:59   #13
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Camila , na temat pzrejscia z czrnych na bląd, czyli w [pzrypadku wlosow farbowanych-dekoloryzacji, jest tu rowniez bardzo duzo watkow i prwde mowiąc powiedziano juz wszystko
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 12:03   #14
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez CamilaD
czyżby nikt z Was nie mógł mi pomóc??

gdybyście coś na ten temat wiedzieli,to piszcie proszę...
nie ma innej mozliwosci w tym przypadku jak dekoloryzacja i pozniej nalozenie farby w porzadanym kolorze. Wpisz w wyszukiwarke slowo "dekoloryzacja" i przeczytaj watki. Pozdrawiam!
Kalex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 09:55   #15
CamilaD
Raczkowanie

dziękuję wszystkim, którzy mi odpisali za pomoc i pozdrawiam..
Stary 2006-04-08, 20:33   #16
CamilaD
Raczkowanie

Pozdrowienia dla wszystkich czytających ten post...
Stary 2006-04-09, 00:31   #17
milwa
Raczkowanie

GG do milwa

ja dawno temu, jak farowalam sie na rudo/czerwono/burgundowo to uzywalam takiej plukanki Falaks, bardzo fajna czerwien, mysle ze tym bys mogla sie potraktowac to jest plukanka wiec nie musisz"moczyc" jednej partii włosow tylko calosc, a kolor zlaie tylko na tych rozjasnionych.
sprzedawane to to bylo w takich chyba 200 ml butelkach, wygodne w uzyciu srednio, ale da sie wycwiczyc - łazienke na początku mialam cała czerwoną jak w rzeźni
no ale czego to sie nie robi zeby ładnie wyglądac
milwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 17:28   #18
CamilaD
Raczkowanie

dzięki milwa za radę... a gdzie kupiłaś ten cudowny środek??
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości