Odrosty... co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-04, 23:16   #1
acronym
Przyczajenie

Question

Odrosty... co zrobić?

Cześć wszystkim
Mam wielki problem.. i potrzebuję rady.
Mam naturalne blond jasne włosy. Zrobiłam rok temu się na rudo (szamponetką). A pół roku temu postanowiłam się pofarbować na blond, bo nie mogłam znieść zszaszałego koloru po szamponetce.
I tu pojawia się problem
Po miesiącu miałam małe odrosty - CIEMNE. Potem dłuższe. Zrobiłam brązową szamponetką. Zostały mi teraz miedziane.. Ale ciągle odrosty się przebijają. Aż wstyd mi dodawać zdjęcie i z farbowanym blondem i teraz.
Moje pytanie - co zrobić?
Obciąć włosy na krótko(tego sie chyba najbardziej boję..)?
Czy fryzjer pomoże?
Pofarbować na ciemne?
Nie mam pojęcia co zrobić.. Doradźcie mi proszę
acronym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 23:33   #2
dagulec24
Przyczajenie

Dot.: Odrosty... co zrobić?

dopasowac kolor jak najbardziej zblizony do naturalnego, tylko nie robiac tego w domu, bo trzeba to inaczej zrobic. idz do fryzjera, bo jak sama zaczniesz kombinowac mozesz miec zielonkawy odcien na wlosach
dagulec24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 23:35   #3
acronym
Przyczajenie

Mi mówią że mam już nic nie robić... Ale mam włosy do ramion. I przecież nie mogę czekać tyle.
Tylko co z tym, że odrosty mam o wiele ciemniejsze niż naturalny? Czyli naturalny tez mi ściemniał?
acronym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 01:06   #4
GrassIsGreener
Raczkowanie

Tak, fryzjer pomoże
Odrosty o wiele ciemniejszy niż naturalne? Przecież to jest Twój naturalny kolor Chyba, że czegoś tu nie rozumiem ? Nie sądzę, żeby Twój naturalny kolor ściemniał...hmm...
Piszesz, że jesteś blondynką, może po prostu nie zdążyły rozjaśnić się od słońca i sprawia to taki efekt?

Edytowane przez GrassIsGreener
Czas edycji: 2010-08-05 o 01:09
GrassIsGreener jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 02:12   #5
fryz5
Zakorzenienie

napewno tak jest, naturalny kolor jaśniał Ci w słońcu, odrosty które masz to jest Twoj prawdziwy kolor naturalny, farbowanie nie ma wpływu na włosy które dopiero wyrosną, tak samo błędne jest myślenie ze włosy ciemnieją od rozjaśniania, pare ludzi mi tak powiedziało, tzn tak uważa, ale to nie prawda, ze niby naturalny kolor mają jasny, rozjaśniają a odrosty widzą "czarne", kiedy to wina kontrastu i tego ze odrosty nie zdązyły się rozjaśnić pod wpływem słońca
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 16:35   #6
seductivee
Zakorzenienie

Wydaje mi się, że to nie jest duży problem pozbyć się ciemniejszych odrostów od reszty. Co innego w drugą stronę. Popieram poprzedniczki, chcąc nie czuć dyskomfortu przez odrosty musisz pójść do dobrego fryzjera, który przyciemni włosy dobierając farbę do odrostów.
Dziwne jest tylko to, że ci ściemniały. Musiałaś chyba jasnego blondu użyć, skoro mając jasny, po farbowaniu odrosty są ciemniejsze. Bo włosy naturalnie nie zmieniają swojego koloru. Chyba że pod wpływem słońca..
seductivee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 00:55   #7
Villemooo
Przyczajenie

Odnośnie odrostów sama mam wielki problem i naprawdę nie wiem co z tym zrobić.
Sprawa wygląda tak: dwa lata temu postanowiłam zrobić się na kasztan (sic!), wyszedł czarny, jak sie sprał było trochę kasztanu, ale nie o tym... póżniej farbowałam się jeszcze parokrotnie, jednak koncowki juz nie lapaly innych farb - były czarne. (mój naturalny kolor to braz, taki typowy polski braz). Poszlam do fryzjera - chciałam pofarbować na kolor jak najbardziej zbliżony do mojego - wyszedł jakiś lekko czerwonawy - końcówki były czarne. Następnym razem znowu poszłam do fryzjera - odrosty na ładny brąz, ten lekko czerwony został plus czarne końcówki.
Teraz po dwóch miesiącach od farbowania sprawa wygląda tak:
moje brązowe naturalne odrosty jakieś 2cm, farba brązowa jasna, farba czerwono-ciemna, czerń (ponad połowa włosów jest czarna. Włoski mam za łopatki. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Teoretycznie chciałabym wrócić do naturalnego kolorku, ale wątpię, że wytrzymam z 4(!) kolorami na głowie! Jakieś rady, co z tym zrobić? Proszę... : )
Villemooo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:40   #8
Georgie
Zadomowienie

Villemooo- kurcze, mam identycznie! gdzieś tam pokazywałam zdjęcie moich włosów :d tylko w czarnych mam jeszcze prześwity wiśniowych i rudych pasm- okropność! ale już lepsze to, niż ten głupi czarny- never again! :d
Też właśnie mam taki kolor jak ty naturalne, taki typowy brąz i nie wiem co robić, chyba sobie zrobię jakimś brązem, tylko jeszcze nie wiem jakim, tak, żeby wyszło i będę sobie tak stopniowo rozjaśniać kolor, który wybieram. Znaczy teraz wezmę jakiś brąz, tak z 2 razy [bo też zapuszczam do tego włosy ] później, gdy będę miała odrosty wezmę brąz, ale jaśniejszy i tak aż dojdę do podobnego do mojego. Wiem baaardzo długo, ale nie chcę robić dekoloryzacji, czy rozjaśniania.

Georgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:51   #9
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GrassIsGreener Pokaż wiadomość
Tak, fryzjer pomoże
Odrosty o wiele ciemniejszy niż naturalne? Przecież to jest Twój naturalny kolor Chyba, że czegoś tu nie rozumiem ? Nie sądzę, żeby Twój naturalny kolor ściemniał...hmm...
Piszesz, że jesteś blondynką, może po prostu nie zdążyły rozjaśnić się od słońca i sprawia to taki efekt?
Tak niestety jest, że jeśli farbuje się swoje włosy na ciemniejszy kolor to odrost jest jaśniejszy, a jeśli farbujesz na jasne to odrost jest ciemniejszy. Już dawno właśnie to zaobserwowałam. Dziwne, ale tak się dzieje.

Autorko, myślę, że musisz po prostu iść do dobrego fryzjera, który dopasuje kolor farby do Twojego naturalnego koloru włosów. Absolutnie nie rób już niczego sama w domu
kitkulka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
odrosty pomoc

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości