Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-19, 19:18   #331
Bulba1
Wtajemniczenie

Dot.: Seboradin - wątek zbiorczy

Składy Seboradinu do tłustych i tego do suchych sa podobne, oba maja wyciag z czarnej rzepy i olej recynowy i... alkohol, duzo alkoholu ! Powiedzcie nie robi on Wam krzywdy ? Ja mam lotion do wlosow suchych i chyba przez alkohol jakos wlosy wydaja mi sie jeszcze gorsze, tzn glownie chodzi o puszenie sie . Szamponu nie zmienialam wiec to nie to, odzywki tez nie...
Bulba1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:22   #332
k-n
Wtajemniczenie

Bulba1 - masz rację. Lotiony mają dużo alkoholu i ftalatów - substancji niekorzystnych. Jednak szampon i balsam do włosów suchych i zniszczonych mają bardzo ładne składy.
Stary 2009-02-19, 19:28   #333
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bulba1 Pokaż wiadomość
Składy Seboradinu do tłustych i tego do suchych sa podobne, oba maja wyciag z czarnej rzepy i olej recynowy i... alkohol, duzo alkoholu ! Powiedzcie nie robi on Wam krzywdy ? Ja mam lotion do wlosow suchych i chyba przez alkohol jakos wlosy wydaja mi sie jeszcze gorsze, tzn glownie chodzi o puszenie sie . Szamponu nie zmienialam wiec to nie to, odzywki tez nie...
Lotion nakłada się tylko na skórę głowy. Ma on działać na cebulki, a nie włosy i wtedy nie ma możliwości wysuszenia. Chyba, że masz wrażliwy skalp - wtedy alkohol może podrażnić. Bo rzeczywiście psikanie na włosy może zrobić z nich sianko.
Alkohol ma podobno za zadanie zwiększyć wchłanianie substancji odżywczych w skórę głowy, dlatego zastosowano go w Seboradinie.

Hiihi, powąchałam moją poduszkę - przesiąkła zapachem Seboradinu, nawet ładnie pachnie. Mnie ten zapach kojarzy się z jakąś maścią, którą mama smarowała mi plecy w czasie przeziębienia, jak byłam mała
aanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:39   #334
Bulba1
Wtajemniczenie

W sposobie uzytkowania niby jest napisane, zeby nakladac lotion na cala dlugosc wlosow, ja tego nawet nie robilam, tyle ze w przypadku moich wlosow wrecz niemozliwe jest by dotrzec tylko do skory glowy bo mam je bardzo geste i grube.
Niestety wolno rosną, zapuszczam je i zapuszczam i tyle to juz trwa, ze jak doczytalam o Waszych osiagach to polecialam i go kupilam, no ale wlasnie siano mi sie robi ech .
Bulba1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:52   #335
Magdzia94
Zakorzenienie

Moja maska Dermaglin się kończy więc postanowiłam kupic Seboradin. Chcę lotion do przetłuszczających się. Zobaczymy jak się sprawdzi. Narazie zabieram się za czytanie watku.

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:19   #336
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bulba1 Pokaż wiadomość
W sposobie uzytkowania niby jest napisane, zeby nakladac lotion na cala dlugosc wlosow, ja tego nawet nie robilam, tyle ze w przypadku moich wlosow wrecz niemozliwe jest by dotrzec tylko do skory glowy bo mam je bardzo geste i grube.
Niestety wolno rosną, zapuszczam je i zapuszczam i tyle to juz trwa, ze jak doczytalam o Waszych osiagach to polecialam i go kupilam, no ale wlasnie siano mi sie robi ech .
Fakt, napisali tak, ale ja się rzadko stosuję do sposobu używania kosmetyków
Zresztą wszystkie Wizażanki też nakładają tylko na skalp. Możesz spróbować nakładać palcami, albo tak jak ja - psikać, przykładając atomozer do skóry głowy. Włosy przy skórze mogą się minimalnie zmoczyć, ale to już mniejszy problem.
Stary 2009-02-20, 11:13   #337
Miluchna
Raczkowanie

Wiecie co, ja ma jeszcze stary Seboradin w tej przezroczystej butelce ( odkrylam wczoraj poł butelki u mamy,wiec go zwinęlam ) I ja, za rada dziewczyn tez wcieralam z głowa pochylona w dół. Wlałam troche płynu do miseczki, moczylam tam palce i smaru smaru w łepek. I tez mialam wrazenie podniesianych włosów u nasady, a na koncówki dałam normalnie odzywkę, wiec nie sa przesuszone. Cóz zobaczymy czy i ja po Seboradinie bede miala las nowych igiełek
Miluchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:23   #338
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miluchna Pokaż wiadomość
Wlałam troche płynu do miseczki, moczylam tam palce i smaru smaru w łepek. I tez mialam wrazenie podniesianych włosów u nasady, a na koncówki dałam normalnie odzywkę, wiec nie sa przesuszone.
Świetny pomysł z tą miseczką. Zawsze zastanawiałam się, jak umoczyć palce obu rąk jednocześnie i już wiem
Wczoraj wypróbowałam ten sposób i jestem zadowolona.
Stary 2009-02-21, 18:29   #339
Anekss
Raczkowanie

Cytat:
Wiecie co, ja ma jeszcze stary Seboradin w tej przezroczystej butelce ( odkrylam wczoraj poł butelki u mamy,wiec go zwinęlam ) I ja, za rada dziewczyn tez wcieralam z głowa pochylona w dół. Wlałam troche płynu do miseczki, moczylam tam palce i smaru smaru w łepek. I tez mialam wrazenie podniesianych włosów u nasady, a na koncówki dałam normalnie odzywkę, wiec nie sa przesuszone. Cóz zobaczymy czy i ja po Seboradinie bede miala las nowych igiełek

Dziś wypróbuję ten sposób z miseczką bo dotychczas wlewałam niewielką ilość Seboradinu do kieliszka, maczałam dwa palce i smarowałam Lepek. Myślę że z miseczką będzie jeszcze lepiej.
Anekss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:12   #340
Miluchna
Raczkowanie

Anekss, aanika- koniecznie napiszcie jak wam poszło Ja uważam, ze poki co to najlepsza taktyka jaka wypróbowałam. Zobaczymy czy Wam tez sie spodoba.
Stary 2009-02-23, 13:14   #341
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Anekss, aanika- koniecznie napiszcie jak wam poszło Ja uważam, ze poki co to najlepsza taktyka jaka wypróbowałam. Zobaczymy czy Wam tez sie spodoba.
Ja stosuję od kilku dni i jestem z tej metody najbardziej zadowolona.
Stary 2009-02-23, 13:26   #342
Anekss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Ja stosuję od kilku dni i jestem z tej metody najbardziej zadowolona.
Ja również stosuję od kilku dni metodę z miseczką i pochylam głowę w trakcie wcierania, jest naprawdę super. Seboradin jest wtarty tylko w skórę i dzięki temu nie wysuszy mi włosków.
Anekss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:40   #343
Miluchna
Raczkowanie

No to ciesze sie, ze metoda dziala A jak dłuo juz go wcieracie? Widzicie jakies efekty?
Stary 2009-02-23, 13:44   #344
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
No to ciesze sie, ze metoda dziala A jak dłuo juz go wcieracie? Widzicie jakies efekty?
Ja dopiero od tygodnia. To chyba za krótki okres, żeby wypowiedzieć się o rezultatach.
Stary 2009-02-23, 14:33   #345
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

kupiłam lotion. Faktycznie ma chyba dużo alkoholu, w ogóle go nie czuję-mam wrażenie ze natychmiast wyparowuje

powiedzcie mi, dlaczego nakladacie go na noc i potem zmywacie?

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 14:59   #346
Miluchna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość

Ja go stosuje na umyte,lekko wilgotne włosy.Wsmarowuje w skóre glowy, pozostawiam do wyschniecia. Nie zmywam tego, az do nastepnego mycia. A potem znowu to samo
Stary 2009-02-23, 15:00   #347
aeronauta
Zakorzenienie

Ja metodę miseczkową (a właściwie w moim przypadku spodeczkową )zawsze używam do amli Dabur. Wylewam trochę, mieszam z kwasem hialuronowym małocząsteczkowym, czasem daję też wit A+E i jest git. Ale muszę też wypróbować seboradin tą metodą, skoro ją tak zachwalacie

Cytat:
kupiłam lotion. Faktycznie ma chyba dużo alkoholu, w ogóle go nie czuję-mam wrażenie ze natychmiast wyparowuje

Bo nie podoba się nam zapach seboradinu, a chcemy żeby działał jak najdłużej, więc nakładamy go na noc, a rano myjemy włosy. Co prawda ja już tak nie robię, nakładam po myciu i trzymam do następnego, ale osobom o wrażliwym powonieniu polecam właśnie wcieranie seboradinu na noc. A tym mniej wrażliwym po myciu.
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:03   #348
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Bo nie podoba się nam zapach seboradinu, a chcemy żeby działał jak najdłużej, więc nakładamy go na noc, a rano myjemy włosy. Co prawda ja już tak nie robię, nakładam po myciu i trzymam do następnego, ale osobom o wrażliwym powonieniu polecam właśnie wcieranie seboradinu na noc. A tym mniej wrażliwym po myciu.
tak właśnie myślałam, że to sprawa wyłącznie zapachu. Jak już pisałam, zapach seboradinu bardzo lubię, wiec będę wmasowywać po myciu na noc wolę olejowanie

dzięki za opdowiedź

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 18:37   #349
aanika
Zakorzenienie

Ja tam nakładam po myciu, wydaje mi się, że ten zapach szybko się ulatnia i otoczenie go nie czuje
Stary 2009-02-24, 06:34   #350
stukipuki
Przyczajenie

Cytat:
tak właśnie myślałam, że to sprawa wyłącznie zapachu. Jak już pisałam, zapach seboradinu bardzo lubię,
Ja też bardzo lubię ten zapach, zresztą i tak się już do niego przyzwyczaiłam. Seboradin mam non stop na główce, tzn nie myję włosów codziennie bo bym chyba oszalała (nakładanie wszystkich specyfików, potem modelowanie). hhehe...
stukipuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 13:48   #351
Miluchna
Raczkowanie

Dziewczyny napiszcie cos pocieszającego! Po jakim czasie stosowania kuracji seboradinem zauwazyłyscie efekty, no i jakie? Nowe włoski wszedzie? Czy tylko w miejscach przerzedzonych? No i czy dla utrwalenie tychze efektow nadal uzywacie lotionu?
Stary 2009-03-03, 17:41   #352
benia1169
Zadomowienie

Poradźcie mi proszę, który seboradin wybrać: niger do przetłuszczających się czy regenerujący do suchych?
Moje włosy są zniszczone - nie wiem czym, bo nie suszę suszarką, nie farbuję chemią, nie prostuję, nie męczę lakierami etc. Tzn. końcówki mam wiecznie zniszczone, rozdwojone, łamiące a u nasady raczej tłuste, ze skłonnością do łupieżu. Myję co drugi dzień. Wypadają mi od zawsze. Nie mogę wyhodować długich (sięgają mi obecnie - i zwykle - ramion), bo się łamią końcówki, które czasem podcinam z tego powodu a czasem nie. Ostatnio stosowałam WAX, a odkąd się skończył włosy bardzo podupadły, są matowe, niesforne, sianowate zamiast kręcone. Reasumując: u nasady tłustawe a niżej sztywne i suche. Wydaje mi się, że ta odżywka regenerująca do suchych byłaby odpowiednia, ale może się mylę? Nie znam tego specyfiku z autopsji. Poza tym zdecydowanie lepsze ma recenzje ta wersja Seboradinu, ale wiem, że nie powinnam się tym kierować, tylko typem swoich włosów. Pomóżcie mi wybrać, proszę!!!!!!!!
benia1169 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:00   #353
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Poradźcie mi proszę, który seboradin wybrać: niger do przetłuszczających się czy regenerujący do suchych?
Moje włosy są zniszczone - nie wiem czym, bo nie suszę suszarką, nie farbuję chemią, nie prostuję, nie męczę lakierami etc. Tzn. końcówki mam wiecznie zniszczone, rozdwojone, łamiące a u nasady raczej tłuste, ze skłonnością do łupieżu. Myję co drugi dzień. Wypadają mi od zawsze. Nie mogę wyhodować długich (sięgają mi obecnie - i zwykle - ramion), bo się łamią końcówki, które czasem podcinam z tego powodu a czasem nie. Ostatnio stosowałam WAX, a odkąd się skończył włosy bardzo podupadły, są matowe, niesforne, sianowate zamiast kręcone. Reasumując: u nasady tłustawe a niżej sztywne i suche. Wydaje mi się, że ta odżywka regenerująca do suchych byłaby odpowiednia, ale może się mylę? Nie znam tego specyfiku z autopsji. Poza tym zdecydowanie lepsze ma recenzje ta wersja Seboradinu, ale wiem, że nie powinnam się tym kierować, tylko typem swoich włosów. Pomóżcie mi wybrać, proszę!!!!!!!!
A może to raczej brak witamin, mikroelementów, czy coś takiego? Robiłaś sobie badania? Moim zdaniem włosy tak same z siebie (bez męczenia ich) nie powinny się zachowywać. Ale mogę się mylić
telbuh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:10   #354
benia1169
Zadomowienie

Masz rację! To spustoszenie trwa już długie lata, ja podejrzewam, że to problemy hormonalne, ale jak narazie nikt mi w tej sprawie nie pomógł, tzn. żaden lekarz a ja radzę sobie od czasu do czasu preparatami witaminowymi i środkami do stosowania zewnętrznego. Troszkę to pomaga, ale wiem, że to niesprawiedliwe, żeby mieć takie problemy z włosami.
benia1169 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:48   #355
ejaros
Przyczajenie

Hej!

Powiedźcie mi coś na temat tego Sebadinu, bo juz się pogubiłam.
1) To balsam, maseczka czy co?
2) Jak się go stosuje? tz. nakłada jak odzywkę i spłukuje, czy na gorąco
3) Według producenta i Was jak działa na włosy? tz. odbudowuje, regeneruje, przyspiesza porost itd.

Mam bardzo zniszczone włosy. Fryzjer powiedział, że przegrzane. Używam suszarki i prostownicy. Miałam ciemne włosy ale od jakiś sześciu lat farbuje na blond. Muszę je gruntownie odbudować. Podziała?
ejaros jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:01   #356
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ejaros Pokaż wiadomość
Hej!

Powiedźcie mi coś na temat tego Sebadinu, bo juz się pogubiłam.
1) To balsam, maseczka czy co?
2) Jak się go stosuje? tz. nakłada jak odzywkę i spłukuje, czy na gorąco
3) Według producenta i Was jak działa na włosy? tz. odbudowuje, regeneruje, przyspiesza porost itd.

Mam bardzo zniszczone włosy. Fryzjer powiedział, że przegrzane. Używam suszarki i prostownicy. Miałam ciemne włosy ale od jakiś sześciu lat farbuje na blond. Muszę je gruntownie odbudować. Podziała?
Seboradin to 3 produkty: szampon, odżywka i lotion. Tutaj głównie rozwodzimy się nad lotionem, ale on nie ma właściwości regeneracyjnych, tylko wzmacniające i podobno przyśpieszające porost.
Na regenerację polecam raczej inne produkty. Przeczytaj to, powinnaś tu znaleźć parę przydatnych rad:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:02   #357
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Masz rację! To spustoszenie trwa już długie lata, ja podejrzewam, że to problemy hormonalne, ale jak narazie nikt mi w tej sprawie nie pomógł, tzn. żaden lekarz a ja radzę sobie od czasu do czasu preparatami witaminowymi i środkami do stosowania zewnętrznego. Troszkę to pomaga, ale wiem, że to niesprawiedliwe, żeby mieć takie problemy z włosami.
A używałaś olejku rycynowego z naftą kosmetyczną? Jest tu gdzieś o tym wielki wątek, ja używam niezbyt regularnie, ale włosy po takim kompresie są rzeczywiście ładniejsze niż po sklepowych maskach, więc może warto spróbować?
A odnośnie badań to idź do ginekologa albo lekarza 1 kontaktu (ew dermatologa) i nie wyjdź, aż CI któryś nie da skierowania na pełne badania! Jakby to było bezpodstawne, to mogliby mieć jakieś "ale", lecz w takim przypadku powinni dać bez problemu. Powodzenia

Edit:
Też zauważyłam, że Niger przyspiesza przetłuszczanie się moich włosów

Edytowane przez telbuh
Czas edycji: 2009-03-03 o 20:04 Powód: dopisek
telbuh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 09:43   #358
Miluchna
Raczkowanie

I co jak postepy w kuracji Seboradinem? Ja poki co oprocz podniesienia włosów u nasady, to nie widze zadnych nowych igielek Ale to jeszcze za wczesnie, wiec poki co zaciskam zeby i ostro walcze.
A jak Wasze efekty? Podzielcie sie wrazeniami!
Stary 2009-03-06, 12:54   #359
agusiajnw
Zakorzenienie

Cytat:
I co jak postepy w kuracji Seboradinem? Ja poki co oprocz podniesienia włosów u nasady, to nie widze zadnych nowych igielek Ale to jeszcze za wczesnie, wiec poki co zaciskam zeby i ostro walcze.
A jak Wasze efekty? Podzielcie sie wrazeniami!
Ja używam 2 tygodnie i narazie nie widzę jakiś efektów... No ale pewnie trzeba więcej czasu. Tylko mam wrażenie że przetłuszczają mi się włosy po nim, chociaż mam tą różową wersję
agusiajnw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 17:12   #360
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Tylko mam wrażenie że przetłuszczają mi się włosy po nim, chociaż mam tą różową wersję
Ja też mam ostatnio takie wrażenie. Używam go od 3 tygodni i nie zauważyłam jeszcze żadnych efektów (może to jeszcze za wcześnie). I wydaje mi się, że mój skalp się nieco przesuszył, ale nie wiem czy to od szamponu czy Seboradinu.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości