Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-29, 12:13   #241
karolinadud
Przyczajenie

Dot.: Seboradin - wątek zbiorczy

dzięki a co z moim stosowaniem na noc raz na 2-3 dni? jest to dobra metoda?
karolinadud jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:19   #242
aeronauta
Zakorzenienie

. Fakt, że ideałem jest nakładanie go po myciu i trzymanie do następnego. Ale jeśli przeszkadza ci zapach (jak nakłada się na mokre włosy to po wyschnięciu nie czuć go, serio ), to nakładanie na noc to też bardzo dobry sposób

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2009-01-29 o 12:20
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:33   #243
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Oo, nie sądziłam, że jeszcze można je dostać. No to jeśli masz pustą butelkę z atomizerem to przelej tam i psikaj na skórę głowy. A jeśli nie masz to nakładaj strzykawką . To też bardzo dobra metoda (ja tak nakładam amlę). Bo palcami to wiadomo, że będzie ci ściekać i się marnować, więc nie polecam. Możesz wypróbować obie metody i zobaczyć która jest dla ciebie wygodniejsza.
ja mam inne zdanie, wyprobowalam kazdy z mozliwych sposobow

-psikanie-marnuje sie, bo psikasz troche na wlosy
-strzykawka-troche pracochlonne i jednak niedokladne, jezeli chcesz oszedzac preparat

moja idealna metoda to czesciowo podkradziona Tulipannie.

mam malutka, 5 ml buteleczke po serum z dluga, waska szyjka. przelewam do niej porcje seboradinu czy innego plynu. po kropelce wlewam na na opuszki palcow: wskazujacego, srodkowej i serdecznego

nic nie ma prawa sie rozlewac a nakladasz prezycyjnie, wlosy nie chlona plynu, tylko skora

wreszcie zrozumialam dlaczego Tulipanna zuzywa tak wolno swoje kosmetyki do wcierania, a mimo wszystko u niej dzialaja. poprzednimi metodami zuzywalam preparaty o wiele szybciej

a dzialanie jest identyczne
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:38   #244
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolinadud Pokaż wiadomość
dziewczyny kupiłam lotion ale nie wiedziałam że on ma taka rzadka konsystencje? czytałam w tym wątku ze dziewczyny rozprowadzają go strzykawką, przelewają do buteleczek z dozownikiem albo wlewaja do anczynka i rozprowadzają palcami. co jest najlepsze?? a i powiedzcie mi czy jeżeli nakładam go na noc i nasteponego dnia rano myje głowe to dobry sposób?głowe myje co 2-3 dni (wiec lotion nakładam takze co 2-3dni) ale nie wiem czy tym sposobem nie spłukuje go jednak z drugiej strony w nocy tez musi coś działać? nie chce stosowac go na dzien gdyż włosy u nasady staja sie tłuste no i ten zapach...
hmm po seboradinie mialas tluste wlosy u nasady? moze za duzo go nalozylas?
ja mam taki z atomizerem- wlosy myje wieczorem i wieczorem psikam, rano wlosy sa czyste i naprawde nie czuc zapachu lotionu

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:41   #245
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja mam inne zdanie, wyprobowalam kazdy z mozliwych sposobow

-psikanie-marnuje sie, bo psikasz troche na wlosy
-strzykawka-troche pracochlonne i jednak niedokladne, jezeli chcesz oszedzac preparat

moja idealna metoda to czesciowo podkradziona Tulipannie.

mam malutka, 5 ml buteleczke po serum z dluga, waska szyjka. przelewam do niej porcje seboradinu czy innego plynu. po kropelce wlewam na na opuszki palcow: wskazujacego, srodkowej i serdecznego

nic nie ma prawa sie rozlewac a nakladasz prezycyjnie, wlosy nie chlona plynu, tylko skora

wreszcie zrozumialam dlaczego Tulipanna zuzywa tak wolno swoje kosmetyki do wcierania, a mimo wszystko u niej dzialaja. poprzednimi metodami zuzywalam preparaty o wiele szybciej

a dzialanie jest identyczne
No to dopiero mi wygląda na pracochłonną metodę. Bo jak nakładasz to kropelkami to wieki zajmie zanim całą skórę tym skropisz. I za każdym razem musisz nakładać kropelki na palce. A np. strzykawką za jednym zamachem cały przedziałek robisz i przechodzisz do następnego. Może twoja metoda jest oszczędniejsza, ale ja wolę zużyć trochę więcej kosmetyku, a nie siedzieć pół godziny przed lustrem i się bawić. Bo cierpliwości starczyłoby mi na max 2 aplikacje.
Stary 2009-01-29, 12:42   #246
aanika
Zakorzenienie

Ja coraz bardziej skłaniam się do kupna Seboradinu, fioletowego lotionu. Mam w dumu już odżywkę Petrole do ciemnych włosów i jestem bardzo zadowolona, więc może i jej brat będzie tak samo dobry
aanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:45   #247
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Ja coraz bardziej skłaniam się do kupna Seboradinu, fioletowego lotionu. Mam w dumu już odżywkę Petrole do ciemnych włosów i jestem bardzo zadowolona, więc może i jej brat będzie tak samo dobry
Wiesz co mi się strasznie podoba ta odżywka Petrole i pewnie ją kupię sobie niedługo. Nie mogę się tylko zdecydować czy tą czy może Napherę. Bo obie się świetnie zapowiadają. Jak oceniasz efekty po petrole?
Stary 2009-01-29, 12:49   #248
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz co mi się strasznie podoba ta odżywka Petrole i pewnie ją kupię sobie niedługo. Nie mogę się tylko zdecydować czy tą czy może Napherę. Bo obie się świetnie zapowiadają. Jak oceniasz efekty po petrole?
Używam jej tylko od tygodnia, ale widzę, że włosy są nawilżone, gładkie i błyszczące. Ponadto odżywka jest lekka, nie obciąża włosów i skóry głowy. Ma dosyć rzadką konsystencję, dzięki czemu można ją łatwo rozprowadzić. Jedyny minus to zapach, ale po wyschnięciu na szczęście znika Ogólnie polecam. Kupowałam w DOZ za 10,99, w sklepach widziałam droższe, więc zaoszczędziłam kilka złotych. Szkoda, że w DOZ nie ma lotionu Seboradinu.
aanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 13:21   #249
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
No to dopiero mi wygląda na pracochłonną metodę. Bo jak nakładasz to kropelkami to wieki zajmie zanim całą skórę tym skropisz. I za każdym razem musisz nakładać kropelki na palce. A np. strzykawką za jednym zamachem cały przedziałek robisz i przechodzisz do następnego. Może twoja metoda jest oszczędniejsza, ale ja wolę zużyć trochę więcej kosmetyku, a nie siedzieć pół godziny przed lustrem i się bawić. Bo cierpliwości starczyłoby mi na max 2 aplikacje.
zabawne, bo taka metoda zajmuje mi naprawde niewiele czasu

moze zle napisalam: to nie sa kropelki, tylko czasem wieksze krople. łacze to od razu z masazem, nic mi nie sciaka po wlosach jak po strzykawce i nie musze sie bawic w robienie przedzialkow, wystarczy glowa w dol i mam aplikacje i masaz 2w1

porzadny masaz, gdy preparat sie juz wchlonal to troche jak musztarda po obiedzie...

ale skoro Twoja metoda Ci sluzy, to nic mi do tego ale przyznam, ze gdy mowila mi o niej Tulipanna, sama bylam sceptyczna i upieralam sie przy strzykawkach itp.
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-01-29, 13:28   #250
Dori1981
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolinadud Pokaż wiadomość
dzięki a co z moim stosowaniem na noc raz na 2-3 dni? jest to dobra metoda?
Ja używałam Seboradinu codziennie od września do stycznia .Teraz przerwa. Od niedzieli zaczynam znowu .

Jeśli chodzi o nakładanie to ja mam taką butelke po tym specyfiku ( też lotion) http://www.subrina.pl/pl/Przeciw_wypadaniu_wosw/ świetna butelka do Seboradinu
Dori1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 13:47   #251
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
zabawne, bo taka metoda zajmuje mi naprawde niewiele czasu

moze zle napisalam: to nie sa kropelki, tylko czasem wieksze krople. łacze to od razu z masazem, nic mi nie sciaka po wlosach jak po strzykawce i nie musze sie bawic w robienie przedzialkow, wystarczy glowa w dol i mam aplikacje i masaz 2w1

porzadny masaz, gdy preparat sie juz wchlonal to troche jak musztarda po obiedzie...

ale skoro Twoja metoda Ci sluzy, to nic mi do tego ale przyznam, ze gdy mowila mi o niej Tulipanna, sama bylam sceptyczna i upieralam sie przy strzykawkach itp.
Ciężko mi to sobie wyobrazić tą twoją metodę, szczerze powiedziawszy.

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Ja używałam Seboradinu codziennie od września do stycznia .Teraz przerwa. Od niedzieli zaczynam znowu .

Jeśli chodzi o nakładanie to ja mam taką butelke po tym specyfiku ( też lotion) http://www.subrina.pl/pl/Przeciw_wypadaniu_wosw/ świetna butelka do Seboradinu
Ja mam podobną buteleczkę po płynie do czyszczenia psich uszu . Ale chyba pozostanę przy atomizerze.
Stary 2009-01-29, 13:54   #252
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Ciężko mi to sobie wyobrazić tą twoją metodę, szczerze powiedziawszy.
co w niej jest niezrozumiale
glowa w dol, nakladasz palcami od czola delikatnie wcierajac partia po partii glowy kierujac sie w kierunku karku zgodnie z regulami masazu klasycznego glowy.

trzymajac glowe normalnie, rzeczywiscie bylaby dziwna ta metoda, bo trzeba byloby sie przedzierac przez wlosy, marnujac preparat.
mikroREKLAMA

Stary 2009-01-29, 13:57   #253
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
co w niej jest niezrozumiale
glowa w dol, nakladasz palcami od czola delikatnie wcierajac partia po partii glowy kierujac sie w kierunku karku zgodnie z regulami masazu klasycznego glowy.

trzymajac glowe normalnie, rzeczywiscie bylaby dziwna ta metoda, bo trzeba byloby sie przedzierac przez wlosy, marnujac preparat.
Aaa, głowa w dół. Umknął mi ten szczegół. Ale głową w dół i tak się przecież przedzierasz przez włosy? Nawet chyba bardziej, bo są pionowo
Stary 2009-01-29, 14:04   #254
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Aaa, głowa w dół. Umknął mi ten szczegół. Ale głową w dół i tak się przecież przedzierasz przez włosy? Nawet chyba bardziej, bo są pionowo
no wlasnie, ze nie wlosy zostaja suchutkie zawsze mozna druga reka dopomoc sobie i chwycic czesc wlosow, napewno mniej idzie na wlosy niz przez nakladanie przy normalnym ulozeniu glowy

trzeba tylko nauczyc sie robic to szybko i sprawnie.

u mnie taka metoda sprawdza sie doskonale, to raczej nie jest glowny powod, dlaczego wlosy rosna mi tak szybko, ale moze cos w tym jest, ze robiac masaz od razu, w dodatku glowa w dol, gdy cala krew tam odplywa
mikroREKLAMA

Stary 2009-01-29, 14:09   #255
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
no wlasnie, ze nie wlosy zostaja suchutkie zawsze mozna druga reka dopomoc sobie i chwycic czesc wlosow, napewno mniej idzie na wlosy niz przez nakladanie przy normalnym ulozeniu glowy

trzeba tylko nauczyc sie robic to szybko i sprawnie.

u mnie taka metoda sprawdza sie doskonale, to raczej nie jest glowny powod, dlaczego wlosy rosna mi tak szybko, ale moze cos w tym jest, ze robiac masaz od razu, w dodatku glowa w dol, gdy cala krew tam odplywa
Spróbuję twoją metodę z amlą i ewentualnie zgłoszę się po jakiś dodatkowy instruktarz jak nie wypali . Bo mi aplikacja seboradinu atomizerem bardzo odpowiada i raczej przy niej pozostanę
Stary 2009-01-29, 14:24   #256
LadyPretensja
Raczkowanie

Dot.: Który Seboradin?

Pisze na opakowaniu jak sie tego używa??
Z tego co przeczytałam to ten Seboradin psika sie w skóre głowy?I to sie po myciu stosuje i juz nie spukuje?
LadyPretensja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:43   #257
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyPretensja Pokaż wiadomość
Z tego co przeczytałam to ten Seboradin psika sie w skóre głowy?I to sie po myciu stosuje i juz nie spukuje?
Tak, na skórę głowy . Najlepiej po myciu stosować (i już nie spłukiwać), ale jeśli ci przeszkadza zapach (dość intensywny) możesz parę godzin przed myciem.
Stary 2009-01-29, 15:57   #258
pani-jesień
Zakorzenienie

truskawkowawiosna, czy ten sposób wcierania Seboradinu, który proponujesz, eliminuje w jakimś stopniu roztaczanie jego zapachu naokoło? Na logikę wydaje się że tak, skoro wciera się płyn tylko w skórę omijając włosy - ale ciekawa jestem, jak to faktycznie wygląda w praktyce
Stary 2009-01-29, 16:02   #259
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna, czy ten sposób wcierania Seboradinu, który proponujesz, eliminuje w jakimś stopniu roztaczanie jego zapachu naokoło? Na logikę wydaje się że tak, skoro wciera się płyn tylko w skórę omijając włosy - ale ciekawa jestem, jak to faktycznie wygląda w praktyce
eliminuje, to jest drugi plus wlosy okrutnie chloną zapach, a Seboradinu potrzebuje jedynie skora, wlosom moze wrecz zaszkodzic(wysuszyc, smiesznie usztywnic)

ja do Seboradinu-lotionu raczej juz nie wroce, mimo, ze to naprawde swietny preparat, po prostu Neril jest moim zdaniem lepszy, ma mniej intensywny zapach i dziala po prostu skuteczniej
mikroREKLAMA

Stary 2009-01-29, 16:03   #260
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez LadyPretensja Pokaż wiadomość
Tak, nie ma sensu po chwili spłukać, spłuczesz przy następnym myciu głowy. Ja np. wcierałam Seboradin wieczorem, przed pójściem spać, a rano mylam głowę.

Jeszcze zależy jaki Seboradin dostaniesz, bo np. ja miałam tonik bez psikacza, więc z aplikacją wyczynialam cuda.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:09   #261
piranijka
Przyczajenie

Lepiej zakupić całą serię czy tylko lotion? Przeczytałam cały wątek i jednoznacznej odp. nie znalazłam Też zapuszczam włosy
piranijka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:09   #262
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
eliminuje, to jest drugi plus wlosy okrutnie chloną zapach, a Seboradinu potrzebuje jedynie skora, wlosom moze wrecz zaszkodzic(wysuszyc, smiesznie usztywnic)

ja do Seboradinu-lotionu raczej juz nie wroce, mimo, ze to naprawde swietny preparat, po prostu Neril jest moim zdaniem lepszy, ma mniej intensywny zapach i dziala po prostu skuteczniej
Dzięki, czyli dobrze myślałam Cóż - może w takim razie przymierzę się do zużycia Seboradinu do końca, szkoda by było go zmarnować.
Stary 2009-01-29, 16:26   #263
carlo_rossi
Rozeznanie

Nie wiedzialam, ze zrobyłyście patent na te metode Tez tak robiłam "kropelkowo" jak ktos mi wyrzucił strzykawke przez pomyłke, a wtedy sebo starcza na baaardzo długo.
Stary 2009-01-29, 16:27   #264
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez piranijka Pokaż wiadomość
Lepiej zakupić całą serię czy tylko lotion? Przeczytałam cały wątek i jednoznacznej odp. nie znalazłam Też zapuszczam włosy
Bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy kupic całą serię, czy tylko lotion. Ponieważ Seboradin nie jest taki tani, może nie kupuj od razu całej serii, wypróbuj lotion i zdecyduj, czy Ci odpowiada.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
Stary 2009-01-29, 16:37   #265
piranijka
Przyczajenie

No to już wiem! Zazwyczaj kupuję seriami, bo mi się wydaje, że się seria uzupełnia. Jednak masz (macie) doświadczenie, więc postanowiłam zapytać. Bo kto pyta...
Dziękuję za tak szybką odpowiedź
Stary 2009-01-29, 16:40   #266
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
No to już wiem! Zazwyczaj kupuję seriami, bo mi się wydaje, że się seria uzupełnia. Jednak masz (macie) doświadczenie, więc postanowiłam zapytać. Bo kto pyta...
Dziękuję za tak szybką odpowiedź
Nie ma za co
Lotion jako wcierka w skórę głowy powinien być najskuteczniejszy. Jesli się okaże, że nie możesz znieśc jego zapachu albo że podrażnia Ci np. skórę głowy, to latwiej się z tym pogodzić mając tylko lotion, a nie całą serię

Stary 2009-01-29, 17:32   #267
serduszkoiz
Zadomowienie

ja uzywam Seboradin Niger od miesiaca prawie, i musze zmierzyc przy najblizszym myciu i napisze wam ile podrosly wloski, mi zalezy na grzywce wiec latwo bedzie zmierzyc

Zapach jakos mi przestal przeszkadzac

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 18:17   #268
piranijka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nie ma za co
Lotion jako wcierka w skórę głowy powinien być najskuteczniejszy. Jesli się okaże, że nie możesz znieśc jego zapachu albo że podrażnia Ci np. skórę głowy, to latwiej się z tym pogodzić mając tylko lotion, a nie całą serię
A możesz mi doradzić jakąś zastępczą odżywkę i szampon? Mam wax ale nie nadaje się do każdego mycia... Smrody mnie nie odrzucą. Mam z nimi nie małe doświadczenie. Zazwyczaj to co działa niemiłosiernie śmierdzi.
Stary 2009-01-29, 18:25   #269
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
A możesz mi doradzić jakąś zastępczą odżywkę i szampon? Mam wax ale nie nadaje się do każdego mycia... Smrody mnie nie odrzucą. Mam z nimi nie małe doświadczenie. Zazwyczaj to co działa niemiłosiernie śmierdzi.
Zastepczą, tzn. taką ktora inaczej pachnie?

Stary 2009-01-29, 18:39   #270
piranijka
Przyczajenie

Nie, zapachy mnie nie odstrasza. Taką która nie jest totalnie niezdrowa dla włosów i która jest tańsza niż seboradin szampon W sumie to taką markę, której sama używasz i z ręką na sercu możesz polecić
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości