Depilacja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-31, 10:04   #31
frettchen
Przyczajenie

Red face Depilacja woskiem bikini. Tylko od 18 lat?

Witam. Czy depilacja woskiem stref bikini w salonie kosmetycznym jest dozwolona tylko od 18 lat ?
frettchen jest offline  
Stary 2010-08-31, 11:40   #32
dr_ka
Rozeznanie

Dot.: Depilacja woskiem bikini. Tylko od 18 lat?

Nie. Nie ma granicy wieku.
dr_ka jest offline  
Stary 2010-09-01, 10:28   #33
clubowa
Raczkowanie

GG do clubowa

Oczywiście, że nie, jedyny warunek: włosy nie mogą być krótsze niż 1 cm

Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline  
Stary 2010-09-03, 18:37   #34
Aneta_Z
Przyczajenie

Woskiem strasznie boli
Aneta_Z jest offline  
Stary 2010-09-03, 20:13   #35
clubowa
Raczkowanie

GG do clubowa

Nie zgodzę się - kwestia bólu jest sprawą indywidualną. Spotkałam sie z klientkami, które podczas depilacji klnęły, krzyczały, płakały ale były równiez takie, które lezały spokojnie, nie narzekały na ból, więc to, czy będzie bolało, zależy od naszego progu bólowego oraz od ręki kosmetyczki - od jej ruchów, od nakładania, zrywania zależy bowiem również, to czy zabieg będzie bardziej, czy mniej przyjemny.

Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline  
Stary 2010-10-02, 21:06   #36
AnStell
Przyczajenie

depilacja

nie wiem, czy zakładam ten wątek w dobrym miejscu ale myślę że nikt się nie obrazi. Chodzi o to, że gdy depiluję włosy pod pachami ( jednorazową maszynką do golenia, 5 zł) włoski, hm są widoczne, ale nie mogę ich już zgolić. Używam żelu do golenia Joanna. Dodam, iż jestem brunetką, włoski wyglądają okropnie;/ a jeśli już są minimalne pozostają "czarne plamy" i skóra pod pachami wyglada jakby była brudna. czy mogę jakoś rozjaśnić włoski?

AnStell jest offline  
Stary 2010-10-02, 22:13   #37
Ona.
Raczkowanie

Dot.: depilacja

Ja używam wosku na ciepło(w rolce:P) i nie mam tego problemu, a gdy goliłam to miałam Wiadomo, po wyrwaniu nie ma tych włosków więc ich nie widać

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline  
Stary 2010-10-02, 22:14   #38
robaczek513
Przyczajenie

Smile Dot.: depilacja

też tak mam, że widać ... ;/
Ale spróbuję z woskiem tylko może boleć...
robaczek513 jest offline  
Stary 2010-10-02, 22:19   #39
muszkae
Raczkowanie

Wosk boli, ale można się przyzwyczaić, no zalety wiadomo, gładkie pachy przez dłuższy czas a golenie ma to do siebie ze włoski są coraz grubsze, mocniejsze
Stary 2010-10-02, 22:22   #40
Ona.
Raczkowanie

Depilacja woskiem boli-przyznaję, no ale chyba warto przecierpieć te dwa pociągnięcia, dla gładkich pach Lepszy wosk niż depilator, bo depilatorem to boli i boli, a woskiem jak oderwiesz to chwila i po sprawie

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline  
Stary 2010-10-02, 23:06   #41
AnStell
Przyczajenie

Hm, a polecasz może jakąś firmę ?

AnStell jest offline  
Stary 2010-10-03, 01:41   #42
niegziecna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez AnStell Pokaż wiadomość
nie wiem, czy zakładam ten wątek w dobrym miejscu ale myślę że nikt się nie obrazi. Chodzi o to, że gdy depiluję włosy pod pachami ( jednorazową maszynką do golenia, 5 zł) włoski, hm są widoczne, ale nie mogę ich już zgolić. Używam żelu do golenia Joanna. Dodam, iż jestem brunetką, włoski wyglądają okropnie;/ a jeśli już są minimalne pozostają "czarne plamy" i skóra pod pachami wyglada jakby była brudna. czy mogę jakoś rozjaśnić włoski?
Witaj!
Moja rada, to depilacja pastą cukrową, niemalże bezbolesna, skuteczna nawet do 2 tygodni i najtańsza ze wszystkich znanych mi metod.
Jeśli jednak nadal myślisz o rozjaśnianiu, to jedynym skutecznym produktem jest rozjaśniacz do włosków na twarzy Sally Hansen, nie gwarantuję jednak skuteczności jeśli chodzi o pachy, musisz brać pod uwagę, że w tym miejscu włosy są grube i odrastają bardzo szybko.
Raz jeszcze pomyśla o depilacji cukrem
niegziecna jest offline  
Stary 2010-10-03, 19:12   #43
AnStell
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez niegziecna Pokaż wiadomość
Witaj!
Moja rada, to depilacja pastą cukrową, niemalże bezbolesna, skuteczna nawet do 2 tygodni i najtańsza ze wszystkich znanych mi metod.
Jeśli jednak nadal myślisz o rozjaśnianiu, to jedynym skutecznym produktem jest rozjaśniacz do włosków na twarzy Sally Hansen, nie gwarantuję jednak skuteczności jeśli chodzi o pachy, musisz brać pod uwagę, że w tym miejscu włosy są grube i odrastają bardzo szybko.
Raz jeszcze pomyśla o depilacji cukrem
Dziękuję za radę, jak najszybciej popędzę do drogerii ;p

AnStell jest offline  
Stary 2010-10-03, 23:49   #44
aanemone
Raczkowanie

GG do aanemone

a co do tej pasty cukrowej: kupujecie gotową czy robicie same? Bo ja natknęłam się na przepisy jak zrobić ją samodzielnie ale jeszcze niczego nie próbowałam

aanemone jest offline  
Stary 2010-10-04, 17:12   #45
AnStell
Przyczajenie

Ja kupuję, wierzę że samemu też można zrobić dobrą, jednak nie ryzykuję w tak delikatnym miejscu.

AnStell jest offline  
Stary 2010-10-05, 09:25   #46
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Rozbawił mnie tekst o "profesjonalnej" paście cukrowej. Ludzie, to nie jest technologia budowy rakiet międzyplanetarnych tylko mieszanka skarmelizowanego cukru, wody i soku z cytryny
Mnie się udało osiągnąć perfekcyjną pastę za trzecim podejściem. Straciłam jakieś 2 złote, ale umiejętność zostaje na całe życie. Dwóm koleżankom, którym sprzedałam know-how udało się od razu. Depilacja cukrowa jest cudowna , na pachy i bikini bije inne metody na głowę. Zero podrażnień, jedwabista skóra, długotrwały efekt a ból dużo mniejszy niż przy wosku. Do tego cudowny zapach w łazience
Jest bardzo fajny wątek poświęcony robieniu pasty cukrowej. Jest długi, ale wystarczy przeczytać uważnie pierwszych 5 stron i spróbować.
Oto ten wątek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463
rozważna_i_romantyczna jest offline  
Stary 2010-10-05, 20:30   #47
AnStell
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kornelia1260 Pokaż wiadomość
Na depilacje cukrowa przyjezdza do mnie do domu super kosmetyczka.Kiedys robilam sobie sama ale zdecydowanie wole jak zrobi to profesjonalistka.Szybko i super srawnie.Widze,ze rzeczywiscie nie lamie wlosow i mniej boli.Ona ma profesjonalna paste cukrowa i roznica w produkcie jest ogromna.Nie ma nic wspolnego z ta robiona samemu a tym bardziej z inych dostepnych zrodel.

Depiluje sie srednio co 6 tyg bo taki wolny jest odrost.Na poczatku robilysmy co 4-5tyg.
A ile kosztuje taki zabieg ?

AnStell jest offline  
Stary 2010-10-05, 21:22   #48
aanemone
Raczkowanie

GG do aanemone

rozważna_i_romantyczna po Twoim poście aż nie mogę się doczekac aż spróbuję Strasznie mnie depilator elektryczny wyniszczył (:

aanemone jest offline  
Stary 2010-11-04, 10:29   #49
Marcin0
Przyczajenie

Depilacja woskiem, a wyraźna granica włosów

Jako że to mój pierwszy post witam Wszystkich serdecznie
Mam pewien kłopot związany z depilacją woskiem.
Mam bardzo owłosione plecy, co jest moim ogromnym kompleksem tym bardziej, że uprawiam sport który wymaga pokazywania się bez koszulki. W związku z tym moja Ukochana (za co jestem Jej niezwykle wdzięczny) depiluje mi woskiem plecy. Ma w tym wprawę dzięki czemu zabieg jest szybki, znośny jeśli chodzi o ból, nie mam podrażnionej skóry (no może krótko po zabiegu jest trochę zaczerwieniona) i ogólnie nie mogę narzekać Jedyny kłopot jest z ramionami - po prostu w którymś miejscu tą depilację trzeba skończyć, bo inaczej musiałbym wydepilować ramiona i ręce do nadgarstków.
No i tutaj pojawia się mój kłopot - w miejscu gdzie kończę depilację (na ramionach) pojawia się wyraźna "granica" z włosów co nie wygląda za dobrze. Taka prosta linia rzuca się w oczy i od razu zdradza co było robione, a ja wolałbym to ukryć. Czy istnieje jakaś metoda "przerzedzenia" tych włosków? Lub zamaskowania tego w jakiś inny sposób?
Od razu mówię, że eksperymentowałem z przesuwaniem tej "granicy" na krawędzie obojczyków, na granicę mięśnia naramiennego itd itp i w żadnym przypadku efekt nie był zadowalający.
Bardzo prosiłbym o jakiekolwiek rady,
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Marcin
Marcin0 jest offline  
Stary 2010-11-04, 12:27   #50
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk
Dot.: Depilacja woskiem, a wyraźna granica włosów

Cytat:
Napisane przez Marcin0 Pokaż wiadomość
Jako że to mój pierwszy post witam Wszystkich serdecznie
Mam pewien kłopot związany z depilacją woskiem.
Mam bardzo owłosione plecy, co jest moim ogromnym kompleksem tym bardziej, że uprawiam sport który wymaga pokazywania się bez koszulki. W związku z tym moja Ukochana (za co jestem Jej niezwykle wdzięczny) depiluje mi woskiem plecy. Ma w tym wprawę dzięki czemu zabieg jest szybki, znośny jeśli chodzi o ból, nie mam podrażnionej skóry (no może krótko po zabiegu jest trochę zaczerwieniona) i ogólnie nie mogę narzekać Jedyny kłopot jest z ramionami - po prostu w którymś miejscu tą depilację trzeba skończyć, bo inaczej musiałbym wydepilować ramiona i ręce do nadgarstków.
No i tutaj pojawia się mój kłopot - w miejscu gdzie kończę depilację (na ramionach) pojawia się wyraźna "granica" z włosów co nie wygląda za dobrze. Taka prosta linia rzuca się w oczy i od razu zdradza co było robione, a ja wolałbym to ukryć. Czy istnieje jakaś metoda "przerzedzenia" tych włosków? Lub zamaskowania tego w jakiś inny sposób?
Od razu mówię, że eksperymentowałem z przesuwaniem tej "granicy" na krawędzie obojczyków, na granicę mięśnia naramiennego itd itp i w żadnym przypadku efekt nie był zadowalający.
Bardzo prosiłbym o jakiekolwiek rady,
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Marcin
może depilatorem przejedź te granice to wyrwie trochę włosów i nie będzie to tak widoczne
Stary 2010-11-05, 13:00   #51
Groszyna
Przyczajenie

3

2

Edytowane przez Groszyna
Czas edycji: 2010-11-05 o 13:21
Groszyna jest offline  
Stary 2010-11-05, 14:12   #52
coxie
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Depilacja woskiem, a wyraźna granica włosów

A może pomyślisz o depilacji laserowej? Tak mi przyszło na myśl. zamiast co jakiś czas tym woskiem traktować plecy to kilka zabiegów Ci pomoże. A może laserem też kosmetyczka będzie w stanie zrobić Ci tak delikatnie przechodzącą linię włosów..
coxie jest offline  
Stary 2010-11-08, 16:15   #53
ona00
Przyczajenie

Dot.: depilacja brazylijska- OŚWIĘCIM i okolice;)

bylam na depilacji pastą cukrową na bikini w evita-med w oswiecimiu. gorąco polecam. wloski nie wrastaja a co wazniejsze bezbolesna
ona00 jest offline  
Stary 2010-11-15, 22:54   #54
TETELINA
Raczkowanie

GG do TETELINA
Dot.: depilacja nog

Witam,
proponuje depilacje cieplym woskiem.
Włosy odrastaja po okolo 4 tyg.,nie wrastaja.(jak w przypadku depilatora)
Maszynka jest uciazliwa .
Dobrze jest,gdy ktos wykona taki zabieg-gdyz samemu bardzo trudno jest sie przemoc,by zerwac pasek ;p

sluze pomoca

pozdrawiam .
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "

TETELINA jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
bikini, brazylijska, depilacja, depilacje, kosmetyczka, kraków

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości