a ja chciałabym na głowie coś takiego :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-20, 19:53   #1
kerli
Przyczajenie

a ja chciałabym na głowie coś takiego :)

no właśnie chciałabym na głowie stworzyć coś w stylu fryzur na fotkach. Tylko nie za bardzo wiem jak. Czy wystarczy włosy zakręcać na wałkach? Czy może lepiej zrobić lekką trwałą? I czy mało zdolny fryzjer będzie w stanie mi ściąć me włosy tak by podobną fryzure otrzymać, czy może lepiej zainwestować w droższego?
Moje włosy są średniej gęstości, raczej proste, ale w miare podatne na układanie.
Poradźcie !
kerli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 15:36   #2
bombelinka
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do bombelinka GG do bombelinka Wyślij wiadomość przez Yahoo do bombelinka
Re: a ja chciałabym na głowie coś takiego :)

No powiem Ci ze ja tez chcialam miec ta fryzure - zwlaszcza ta z drugiego zdjecia ktore jest o ile sie nie myle od Toni&Guy'a. Fryzurka wymaga cieniowanie a inna technika niz to sie zazwyczaj w Polsce robi (w Polsce zazwyczaj cieniuja tak,ze wlosy sie zawijaja pod spod a tu chodzi o cos zupelnie odwrotnego). Gadalam kiedys z fryzjerka z Toni&Guy w Londynie i ona mi wlasnie o tym powiedzia tzn. ze najwazniejsze jest zeby wlosy byly tak cieniowane zeby kosmyki odwijaly sie NA ZEWNATRZ. Nie sadze zeby tania fryzjerka wiedziala o co chodzi, raczej wybierz sie z tym zdjeciem do dobrego fryzjera i zapytaj czy robia cieniowanie tego typu technika. Poza tym wydaje mi sie, ze nie jest konieczna do tego trwala a jedynie lokowka elektryczna - ewntualnie jesli efekt ma byc lagodniejszy to falownica.
Tez mi sie te fryzurki cholernie podobaja
Aha one sa bardzo mocno wycieniowane z tylu czego tu na zdjeciu tak dokladnie nie widac ale wiem to od tej babeczki z Londynu
xxx
bombelinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-24, 22:55   #3
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

W Polsce tez od dlugiego czasu jest znana szkola Toni- Guya, i wiele polskich fryzjerow potrafi stzryc barzdo dobrze i w kazdym stylu, polscy fryzjerzy zdobywaja pierwsze miejsca w mistzrostwach swiata i nie tylko, maja wiele mozliwosci korzystania z roznych kursow, wiec mysle ze nawet ta tania fryzjerka , jak to okresliłas bombelinko, moze czasem zrobic cuda w strzyzeniu, pracuje tylko czasem na tanszych kosmetykach, bo w takim salonie pracuje, piszesz o "tego typu technice"? a jaka to technika ? powiedziala Ci ta fryzjerka z Toni.... ?z Londynu?
zeby dziewczyny wiedzialy o jaka technike sie pytac?
bo ja wiem ze technika pikowania , pazurkowania oraz stoniowania wlosow, nie tylko nozyczkami daje wlosom lekkosci, potem to juz kwestia uczesania i stylizacji
Stary 2005-01-25, 00:53   #4
bombelinka
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do bombelinka GG do bombelinka Wyślij wiadomość przez Yahoo do bombelinka

No kurcze nie chcialam nikogo urazic I wiem, ze dobre fryzjerki/rzy sa w Polsce (tylko raz w zyciu strzyglam sie w Londynie wlasnie u Toni a tak to zawsze w Polsce, ale wlasnie tylko ten jeden jedyny raz wlasnie u Toniego udalo mi sie uzyskalac ten efekt, o ktorym mowa)Z moich dotychczasowych doswiadczen wynika, ze w tanszych zakladach zazwyczaj fryzjerzy nie sa obeznani w najnowszych trendach, "lapia" je dopiero po jakims czasie. Ale to moje doswiadczenia wiec nie ma co uogolniac. Oczywiscie ze jesli trafilabymna tania a b. dobra fryzjerke to pewnie ze chodzilabym wlasnie do niej - po co pzeplacac, jesli mozna miec ten sam efekt za mniejsza sume. Jednak na taka fryzjerke jeszcze nie trafilam Gago moze mi kogos polecisz
Wracajac do babeczki z Londynu - mowila, ze jest to technika strzyzenia po ktorej kosmyki wywijaja sie na zewnatrz nawet bez stylizacji, czyli jesli wlosy wyschna naturalnie to beda sie tak wlasnie ukladac.Mowila tez,ze cieniowanie wlosow tak by wywijaly sie w sposob naturalny pod spod jest nieco inne niz to, ktore daje efekt "na zewnatrz" Specjalnie ja o to prosilam, bo nie uzywam suszarki i chcialam fryzurke ktora bedzie sie sama ukladac w ten sposob , bez suszarek, lakierow itd. Nie wiem jak nazywa sie ta technika, o to jej nie pytalam, choc napewno ma swoja nazwe. Ale mysle, ze wystarczy zapytac czy dana fryzjerka umie tak wycieniowac zeby wlosy w naturalny sposob zawijaly sie nie "pod spod" ale na zewnatrz.
ps.jestem z Krakowa u nas nie ma Toni & Guy'a a powiedz gdzie w Posce jest?
Stary 2005-01-25, 01:00   #5
bombelinka
Raczkowanie

UUUU wlasnie przeczytalam swojego posta ale juz po wyslaniu i stwierdzam ze "maslo maslane". Bardzo przepraszam ale jest juz pozno i cos mi to pisanie nie wychodzi, mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzilo
xxx
Stary 2005-01-25, 01:04   #6
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

w Polsce nie ma takiej szkoły, lecz przyjezdzaja stylisci z innych krajow i w profesjonalnych fimach szkola swoich stylistow w Polsce, ja mialam taka przyjemnosc pracujac w Matrixie -Jane Denemark był głownym stylista na Polske i teraz w Renee Blanche - Antonio Pirelli, ale wczesniej bedac na szkoleniu Welli rowniez juz jednak nie pamietam nazwisk, w kazdym razie wielu stylistow szkloli sie tam poniewaz jest jedna z najbadrziej znanych szkol, sama barzdo cenie prace Toni..
mysle ze jak wejdziesz na strony dobry fryzjer w Krakowie, znajdziesz opisy bo byly takie watki i dziewczyny sie dzielily takimi informacjami
pozdrawiam
Gaga
Stary 2005-01-25, 01:24   #7
bombelinka
Raczkowanie

a wiesz ze dopiero teraz sie zorientowalam, ze jestes tu moderatorka i w dodatku fryzjerka. wiem wiem niezly mam refleks co? ale jestem w miare nowa na wizazu i rzadko sie udzielam. w kazdym razie jak na poczatek to niezla wpadka co?
dzieki za info, bede w takim razie szukac kogos w Krakowie kto przeszedl szkolenia w Toni, bo bardzo lubie ich fryzurki -zawsze maja jakis taki oryginalny charakter, mieszcza sie w kanonie obowiazujacych terndow a jednak dodaja tez zawsze cos nowego od siebie
ps. co do tej fryzurki, o ktorej gadalysmy wczesniej, to przypomnialam sobie ze ona uzywala tylko nozyczek
pozdrowionka
Stary 2005-01-25, 01:30   #8
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

nic nie szkodzi. przeciez tylko wymieniamy poglady,
jego styl jest lekki i bardzo ciekawy,
ale techniki zawsze stylisci zawsze ulepszaja i dopasowuja do siebie, dlatego powstaja coraz to nowe fryzki, oczywiscie mowie tu o stylistach, ktorzy sa caly czas na topie, a pzrede wszystkim lubia swoj zawod
pozdr
Stary 2005-01-25, 02:54   #9
bombelinka
Raczkowanie

dokladnie ..
piszesz "tych, ktorzy sa caly czas na topie" ale zeby byc na topie to caly czas - jak sama przyznalas -trzeba sie doksztalcac, jezdzic na nowe szkolenia, warsztaty itd. I wlasnie o to chodzilo mi w moim pierwszym poscie, ktory moze troche niefortunnie zabrzmial. Napisalam w nim ze "tania fryzjerka nie bedzie wiedziala o co chodzi" czyli wlasnie, ze nie bedzie znala tych najnowszych trendow czy technik. Bo skad ma znac - jesli pracuje w tanim zakladzie to prawdopodobnie nie bedzie ich stac na wysylanie pracownikow na dobre szkolenia. Wiem ,wiem pewnie powiesz, za nawet takie fryzjerki jesli naprawde chca, to same sie zainteresuja nowinkami i bede sie staraly doganiac swiatowe trendy i oczywiscie ze ja sie z tym zgadzam! Jesli dla kogos jest to pasja to na pewno bedzie w tym co robi super.Tylko ja po prostu nie trafilam na kogos takiego. tzn zeby byl tani a jednoczesnie b.dobry i zorientowany w tym co "aktualnie w trawie piszczy". Ale bede szukac nadal.
zreszta cenie tez takie fryzjerki, ktore zawsze sie upewnia czy dobrze zrozumialy o co klientce chodzi - dobra komunikacja to juz 50% sukcesu. Ja jak widze, ze mowie jedno a z wypowiedzi fryzjerki wynika, ze zamierza mi zrobic cos zupelnie innego to juz wiem, ze nie bede zadowlona, bo zesmy sie nie zrozumialy. A nie chce tez za bardzo naciskac bo wtedy najczesciej slysze,ze za bardzo "zdziwiam". Wlasnie to mnie miedzy innymi urzeklo w Toni, ze babka najpierw dlugo ze mna pogadala, zadawala pytania w stylu " czyli chcesz miec to tak a tak czy dobrze cie zrozumialm, czy o to ci chodzi?" i tak bylo z kazdym fragmentem mojej glowy.Ososbno omowilysmy przod, osobno boki i potem jeszcze tyl glowy. Widac bylo, ze ona naprawde chciala dokladnie zrozumiec o co mi chodzi a nie narzucic mi cos co wg. niej jest lepsze, a z tym sie niestety u nas czesto mozna spotkac. Oczywiscie, ze ja cenie dobre fachowe porady,ale moge chyba oczekiwac ze bede miala na glowie dokladnie to co chce. I znowu wyszlo ze krytykuje "nasze" a "cudze" chwale. ech Ale naprawde ta wizyta u niej to byla czysta przyjemnosc . Pierwszy raz wyszlam od fryzjera w pelni uszczesliwiona, i fryzurka nawet odrastajac nadal zachowywala ten ksztalt(z tymi kosmyczkami na zewnatrz bez zadnego ukladania ) - no po prostu bomba
ludzie jak juz pozno
ale ze mnie niestety nocny marek
pozdrowionka
Stary 2005-01-25, 09:59   #10
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

A ja sie polozylam, ale ogladalam film, mialo byc chwile a skonczylo o 3.20!!
bombelinko , masz w zupelnosci racje ,polowa sukcesu ,gdy fryzjer potrafi znalezc kontakt z klientem i wytlumaczyc co bedzie robic, i czy to jest dla kilienta zrozumiale, lub nawet (choc nie zawsze klienci to lubia)czy jet to, to co klient nam zaproponowal, choc ja wlasnie wtedy ,rowniez uwazam , ze jest to sukces, jak sie zrobi dokladnie to co klient chce(bo jak moze byc inaczej, jak wizazanki wchodza z gotowa propozycja do salonu )bo wtedy jest rowniez zadowolony.Zycze Ci abys znalazla stylistke dla siebie, i mysle w Krakowie takich nie brakuje, w koncu sa tam studia szkoloeniwe Loreala i Welli, poszukaj w salonach P.Jacka Tatomira, bylam oststnoi na ich pokazie, w nNowej Hucie, mysle ze w ksiazce tel znajdziesz albo na internecie
Stary 2005-01-25, 10:25   #11
monika_t
Rozeznanie

Hm..........ja w tej dziedzinie zupelny laik, ale cos napisze, moze sie dziewczynom z Rzeszowa ta informacja przyda.
Jak bylam w lecie w Rzeszowie, poszlam do fryzjera (ogolnie nie chodze wcale), ponoc jeden z lepszych i bardzo zachwalanych. Jedno co mu (bo to chlopak) wytlumaczylam, choc do konca sama nie wiedzialam co chce , to to, zeby mi wycieniowal mocno wlosy tak jak na tym drugim zdjeciu. Pomijam jakiego szoku dostawalam widzac co on robi z moimi wlosami, czasami wydawalo mi sie, ze obetnie mi zaraz przy glowie . Chcialam dlugosc taka jaka mialam wtedy (za ramiona), ale mocno wycieniowane od polowy glowy, z taka dluzsza grzyweczka na bok. Wyprostowal je na szczotce i bylam bardzo zadowolona z tej fryzurki. Nie prostujac ich wcale wywijaly mi sie tak jak te na wspomnianym zdjeciu. Nie uzywam zadnych lakierow, zelow. Wlosy mi sporo urosly (u mnie szybko) od lata i teraz efekt jest jeszcze lepszy. Widac, ze chlopak sie znal na tym co robi, wysluchal mojego tlumaczenia, przemyslal ciecie, przekladajac wlosy z jednej strony na druga, cos tam co siebie pomruczal, macal i macal wlosy, az w koncu zabral sie do pracy i wiem, ze teraz w ciemno poszlabym znowu do niego, nigdzie indziej.
Teraz sie zastanawiam, czy aby on nie po tym szkoleniu i czy "niechcacy" zrobil mi na glowie, to o czym piszecie .
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 11:44   #12
kerli
Przyczajenie

a mogłabyś podać jakieś dokładniejsze informacje co do tego fryzjera? Gdzie znajduje sie salon, ile płaciłaś za ścięcie? Bo ja właśnie z okolic rzeszowa
kerli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 12:47   #13
monika_t
Rozeznanie

kerli napisał(a):
> a mogłabyś podać jakieś dokładniejsze informacje co do tego fryzjera? Gdzie znajduje sie salon, ile płaciłaś za ścięcie? Bo ja właśnie z okolic rzeszowa

Juz od dawna nie mieszkam w Rzeszowie, bardzo sie pozmienialo wszystko, wiec dokladnego adresu Ci nie podam, ale napisze Ci tak. Ulica Lisa-Kuli (chyba tak sie ona teraz nazywa), tam gdzie byly "Nowiny", zrobili z tego sklepy, na pietrze jest fryzjer (chyba tylko jeden), wiec nie trudno do niego trafic. Chlopak ten co mnie strzygl ma czarne, dlugie wlosy zwiazane w kucyk. Sa tam jeszcze dziewczyny, ktore strzyga, ponoc tez niezle. Salonik nie jest duzy, ale bardzo mily. Cena za moje sciecie to 50 zl, dla mnie to nieduzo, choc mi mowili, ze "az tyle zaplacilam".
Stary 2005-01-25, 13:24   #14
bombelinka
Raczkowanie

oj tak tak podpisuje sie pod prosba kerli. Monika podaj namiary na tego fryzjera please, bo widac, ze on "czuje klimat". Albo jest poszkoleniach albo po prostu ma prawdziwy talent i sam umie wykombinowac jak (pomimo, ze mu nikt nie pokazywal jak sie to robi)zrobic cos takiegio jak na zdjeciu .
Ja sie bardzo chetnie wybiore do Rzeszowa, tym bardziej ze jeszcze tam nie bylam
Stary 2005-01-25, 13:37   #15
monika_t
Rozeznanie

O tym rzeszowskim talencie slyszalam wszesniej od kilku osob i jak przyjechalam, to zaraz tam do niego poszlam. Zdziwila mnie jego metoda ciecia (nie widzialam wczesniej czegos takiego), rozne dziwne rzeczy z moimi wlosami robil i wyszlo bardzo fajnie. Dodam jeszcze, ze ja mam wlosy proste, ale na koncach lubia sie wywijac w rozne strony, przez to sciecie same wywijaja sie wlasnie do zewnatrz (najlepiej wyglada to po umyciu wlosow ).
Dla pewnosci wez zdjecie tej fryzurki, ja staralam sie jakos wytlumaczyc co chce, choc konkretnej wizji (w postaci zdjecia) nie mialam i tak jakby cos takiego wyszlo.
Stary 2005-01-25, 15:57   #16
bombelinka
Raczkowanie

wielkie dzienx
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości