Jak ocenić stan włosów - jak wybrać kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-26, 01:34   #1
Gusiak
Raczkowanie

Jak ocenić stan włosów - jak wybrać kosmetyki

Moje Drogie Panie, a szczególnie Droga Specjalistko - Pani Grażyno

Mam pytanie które gnębi mnie od jakiegoś czasu - jak ocenić, czy włosy są ok? I jak wybrać odpowiednie kosmetyki?
Bo tak - w dotyku są gładkie, tylko końcówki nieco szorstkie - ale jak nie zastosuję odżywki, to całe są matowe i szorstkie. Jest ich dużo, choć na szczotce zawsze coś zostaje. Farbuję reguralnie tymi obrzydliwymi farbami z supermarketu - więc niby powinnam używać kosmetykó do włosó farbowanych, ale z drugiej strony - chciałabym, aby włosy się nie puszyły - więc może kosmetyki wygładzające. A co z tymi, które mają zapobiegać wysuszaniu włosów prostowanych regularnie co 5-7 dni? Czy w takiej sytuacji sięgać po odżywki nawilżające?
Wiem, że bez "pomacania" włosów nikt mi nie powie, co im jest i czego im potrzeba, ale może są jakieś "testy" na zdrowie włosów??
Będę wdzięczna za wskazówki Skąd wiecie, że włosy Wam się np. zniszczyły od prostowania? Lub farbowania?

Buziołki
Gusiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 09:34   #2
kamilak
Zadomowienie

Re: Jak ocenić stan włosów - jak wybrać kosmetyki

Hej!

Wklejam link i lecę

http://serwisy.gazeta.pl/pieknewlosy...1,2015040.html
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 10:46   #3
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

nigdy nie jest nikt w stanie ocenic wlosow wirtualnie!
mozna tylko gdybac, tak wiec moja rada to podejdz do pecjalisty i on oceni jakiego rodzaju kosmetykow powinnas uzywac, testy "papierowe" w gazecie moga w bardzo niklej ilosci ocenic ,poniewaz oprocz suchosci moga miec jeszcze wiele innych "problemow"
Stary 2005-01-26, 13:30   #4
Gusiak
Raczkowanie

Dzięki za linka - ciekawy. Na razie tylko zrobiłam test skrętu i porównanie końca przy korzeniu i końcówce . Chyba ze mną coś nie tak, bo przy głowie włosy mam cieniutkie, a końcówki grube i gładkie - coś mi się poprzestawiało :-D. Ogólnie informacje okazały się bardzo przydatne

A co do wizyty u specjalisty... mój Kochany Fryzjer, którego bardzo szanuję, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się źle mnie obciąć niestety w tej kwestii milczy. Zapytany o szampon jaki by mi polecił - wskazał jeden - Loreal Nutriss ze zwykłej drogerii. Choć może to faktycznie najlepszy wybór :-D. Wybieram się do niego na początku lutego- ponowię swoje pytania - może tym razem coś z niego wycisnę
Stary 2005-01-26, 17:51   #5
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

to idz do innego salonu otylko o porade, tu chodzi o to zeby dokladnie okreslic rozdaj i stan twoich wlosow, wtedy bedziesz wiedziala co wybrac dla siebie najlepszego,
wiem ze niektorych salonach w Wawie maja juz komputerowe okreslanie stanu wlosa, ale niestety nie wiem gdzie
Stary 2005-01-26, 20:06   #6
Gusiak
Raczkowanie

Ja też nie wiem Tym bardziej, że jestem z Poznania :-D Ale poszukam czegoś takiego....

Dziękuję ślicznie za radę.
Stary 2005-01-30, 20:37   #7
rain
Raczkowanie

Ja również mam podobne problemy z włosami. Kiedys zbyt często farbowałam włosy i zrobiła mi się na głowie kiszka. Od tego momentu postanowiłam, że przez conajmniej kilka lat ich nieczym nie potraktuję. Treaz na prawie całej długości mam już swoje włosy, odrośnięte. Są piękne, niesamowicie lśniące, zdrowie, jedwabiście gładkie ( zawsze wszyscy znajomi się zachwycali moimi włosami, nie wierząc jak można mieć takie lśniące i gładkie włosy ).
Farbowanie to jest okropna rzecz. Od czasu moich "wypadków" z farbami, wolę już nieeksperymentować.
Dziewczyny i wy nie niszczcie swoich włosów! Przecież tak naprawdę, najpiękniejsze są włosy naturalne! Najlepiej wyglądacie w swoich własnych kolorach, w takich, w jakich stworzyła was natura! To są zawsze odcienie najlepsze dla waszych karnacji, podkreślające walory urody (karnację oraz kolor oczu). Naprawdę, zastanówcie się, nie ma po co marnowac sobie włosów, kiedy można się cieszyć z ich naturalnego piekna, bez siana, zniszczenia i wydawania fortuny na odżywki i preparaty regenerujące.
Teraz nawet wszystkie top-modelki na wybiegach poszły w tym kierunku. Coraz mniej jest tych, które farbują włosy. Coraz więcej tych, które olśniewają naturalnym blaskiem i wspaniałą kondycją swoich włosów! Popatrzcie choćby na Natalię Vodianovą czy Carmen Kaas.

No ale... Miałam się wypowiedzieć na temat reparacji włosów Najlepszymi i niedrogimi środkami dostępnymi powszechnie w sklepach są linie Loreal Elseve - linia czerwona do włosów farbowanych oraz Garnier Fructis Nutri-Gładki. To zdecydowanie najlepsze serie do pielęgnacji bardzo zniszczonych i puszczących się włosów. Obie serie włosy maksymalnie odżywiają, nawilżają i wygładzają. Pierwsza z nich zamyka łuski włosów dzięki czemu stają się one gładsze i bardziej lśniące. Garniery natomiast działają znakomicie swoimi kwasami owocowymi, również dobrze wygładzają i odżywiają. Oczywiście należy stosować szampon+odżywka z tej samej serii, wtedy rezultaty będą naprawdę bardzo zadowalające!

Do tego raz na tydzień polecam stosować serum do zniszczonych końcówek AVON (cena w promocji 11.90 zł - bardzo dobry jakościowo, no i wydajny) oraz Richards & Appleby, Natural Classics, Henna Treatment Wax.

Ten sposób jest niezawodny. Wypróbuj, a nie poznasz swoich włosów - będą w tak dobrym stanie!

O hennie wax przeczytasz tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=267
rain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 22:36   #8
Gusiak
Raczkowanie

Cóż - nie każdego natura obdarowała pięknym kolorem włosów - moje mają kolor brązowo-szary i wyjątkowo nie pasują do karnacji (natura też się myli ). Poza tym 28-letnie kobitka głupio wygląda z siwymi kosmykami . Ale zaczęłam farbować bardzo późno - chyba miałam 20-21 lat, jakoś tak, na początku tylko szmpony koloryzujące. Nie jest źle.

Linia Elseve niestety mi nie służy, dostają od tych produktów łupieżu. Ale Fructis Nutri - Gładki faktycznie jest OK. O Waxie słyszałam tyle dobrego, że się chyba skuszę
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości