Pędzle dla ... wegetarian ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-16, 23:03   #1
Streethoney
Przyczajenie

Pędzle dla ... wegetarian !

Szukam, szukam i szukam... i jestem już tym cholernie zmęczona, bo nic nie mogę znaleźć.

Z góry przepraszam, jeżeli podobny wątek już jest, sporo przejrzałam - nie zauważyłam owego. Jeżeli istnieje - poproszę o link i mnie stąd wykopać

Otóż zaczynam swoją przygodę z bardziej profesjonalnym makijażem, niż dotychczas miałam styczność. I zamierzam zacząć od kupienia odpowiednich pędzli.

Otóż... jak w temacie - jestem wegetarianką z powodów ideologicznych i nie wyobrażam sobie malowania mojej twarzy pędzlem zrobionym z sierści czy to wiewiórki, czy kozy O.o

Dlatego proszę,wręcz błagam o wskazanie mi pędzli z włosia syntetycznego. Może firmy, która tylko takie produkuje ? Czy tam nawet linków do stron w allegro z jakimiś fajnymi zestawami.

Cena gra rolę, nie mam milionów w kieszeni. Ale myślę, że to takie bardziej w cenie sephory, byłyby okej. Średnie, o.

Dziękuję Wam bardzo z góry, bo jestem już zdesperowana.
Streethoney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 23:28   #2
marryme21
Zakorzenienie

Dot.: Pędzle dla ... wegetarian !

Świetne pędzle(przynajmniej jak dla mnie) ma Everydays Mineral.
http://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php...gdzie=produkty

Większość z firm mineralnych produkuje pędzle-cruelty-free.
Fajne pędzle(ale tylko do pudru)można kupić w stacjonarym sklepie,w Naturze:
Widziałam je dziś w cenie 11,99.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...on-Essence.htm
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-36...sh-Essence.htm
marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 00:00   #3
tiramisu_
Wtajemniczenie

W maestro jest sporo syntetyków, są pędzle w dwóch wersjach: naturlany i syntetyk
tiramisu_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 11:37   #4
goooosienka
KosModerator

Inglot ma też pędzle w 2 wersjach -syntetyk i naturalne. A ceny nie są jakieś kosmiczne

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej w Zabrzu
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 18:58   #5
akisia
Zakorzenienie

Ja z tych samych powodów co Ty kupuję syntetyki. Póki co mam syntetyczne pędzle z Sephory do oczu, ale to tylko 2 i czasem ciężko się nakłada zwykłe cienie w kamieniu, są one typowo dla kremowych dobre. Nie chcę się bawić pacynką, więc nadal szukam dobrych cruelty-free pędzli do cieni sypkich i w kamieniu oraz dużego do pudru
akisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:31   #6
kalina121
Wtajemniczenie

Tanie ale bardzo dobrej jakości pędzle syntetyczne ma firma ELF,niestety niedostępna w polskich sklepach,ale są te pędzle na allegro i można zakupić na angielskiej stronie ELFa http://www.eyeslipsface.co.uk/
Ja mam i te z serii elf - białą rączką i te z serii studio z czarną,są bardzo dobre -miękkie,nie wypadają im włosy,bardzo dobrze się piorą,szczególnie uwielbiam kabuki(mam dwukolorowy).

na amerykańskiej stronie nawet jest napisane *Vegan Friendly

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2010-08-17 o 20:34
kalina121 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:39   #7
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Tanie ale bardzo dobrej jakości pędzle syntetyczne ma firma ELF,niestety niedostępna w polskich sklepach,ale są te pędzle na allegro i można zakupić na angielskiej stronie ELFa http://www.eyeslipsface.co.uk/
Ja mam i te z serii elf - białą rączką i te z serii studio z czarną,są bardzo dobre -miękkie,nie wypadają im włosy,bardzo dobrze się piorą,szczególnie uwielbiam kabuki(mam dwukolorowy).

Kalina - dzięki dobry człowieku Chyba od nich zamówię coś, no bo pędzli z MAC jakoś kupić nie mogę (sumienie nie pozwala), a pan TBS wchodzi w koncern L'oreal który nagminnie testuje...
201605090956 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:49   #8
kalina121
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Kalina - dzięki dobry człowieku Chyba od nich zamówię coś, no bo pędzli z MAC jakoś kupić nie mogę (sumienie nie pozwala), a pan TBS wchodzi w koncern L'oreal który nagminnie testuje...
A proszę bardzo,jest nawet wątek o wspólnych zakupach z ELFa, o tu-> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=362620 i na youtube są recenzję.
Stary 2010-08-17, 21:00   #9
201605090956
Konto usunięte

Cytat:
A proszę bardzo,jest nawet wątek o wspólnych zakupach z ELFa, o tu-> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=362620 i na youtube są recenzję.
Dam radę nawet sama to zrobić, PP to dla mnie nie czarna magia
Stary 2010-08-17, 22:45   #10
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:

Te mi nie wyglądają na syntetyki:
http://www.eyeslipsface.co.uk/category~catID~5.htm
marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 00:08   #11
kalina121
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Te mi nie wyglądają na syntetyki:
http://www.eyeslipsface.co.uk/category~catID~5.htm
A na co ci to wygląda? Naturalne to to nie jest napewno.W serii studio pisze się że to syntetyczny pędzel,a w tych nie,jutro wyciągnę parę włosków i przetestuję, zobaczymy.
Stary 2010-08-18, 17:01   #12
201605090956
Konto usunięte

Dzisiaj się dowiedziałam, że jako opcję syntetyczne pędzle ma Inglot.
Jest ich sporo i można podstawowy zestaw (nawet taki większy też) skompletować
Stary 2010-08-18, 17:45   #13
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Dzisiaj się dowiedziałam, że jako opcję syntetyczne pędzle ma Inglot.
Jest ich sporo i można podstawowy zestaw (nawet taki większy też) skompletować
No przecież ja to wczoraj pisałam

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej w Zabrzu
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 22:56   #14
pinupxgirl
Wtajemniczenie

Skoro jestes wegetarianka, na pewno przypadnie ci do gustu firma Everyday Minerals. Firma jest bowiem weganska, wszystkie ich pedzle sa wykonane z wlosia syntetycznego. Naprawde polecam, tym bardziej ze ceny sa przystepne i jest juz polska filia, oto link:
http://kosmetyki-mineralne.com/

A tu mozesz przeczytac troche nt calej idei tej marki :
http://makeuphunter.blox.pl/2010/08/...neralnych.html

Edytowane przez pinupxgirl
Czas edycji: 2010-08-18 o 23:01
pinupxgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:53   #15
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Cytat:
Napisane przez Streethoney Pokaż wiadomość
Szukam, szukam i szukam... i jestem już tym cholernie zmęczona, bo nic nie mogę znaleźć.

Z góry przepraszam, jeżeli podobny wątek już jest, sporo przejrzałam - nie zauważyłam owego. Jeżeli istnieje - poproszę o link i mnie stąd wykopać

Otóż zaczynam swoją przygodę z bardziej profesjonalnym makijażem, niż dotychczas miałam styczność. I zamierzam zacząć od kupienia odpowiednich pędzli.

Otóż... jak w temacie - jestem wegetarianką z powodów ideologicznych i nie wyobrażam sobie malowania mojej twarzy pędzlem zrobionym z sierści czy to wiewiórki, czy kozy O.o

Dlatego proszę,wręcz błagam o wskazanie mi pędzli z włosia syntetycznego. Może firmy, która tylko takie produkuje ? Czy tam nawet linków do stron w allegro z jakimiś fajnymi zestawami.

Cena gra rolę, nie mam milionów w kieszeni. Ale myślę, że to takie bardziej w cenie sephory, byłyby okej. Średnie, o.

Dziękuję Wam bardzo z góry, bo jestem już zdesperowana.
Przykro mi to stwierdzać, ale nigdy nie zrobisz sobie pędzlami syntetycznymi tak dobrego makijazu jak pędzlami z wlosia naturalnego... Zastanow sie moze jednak nad decyzja

Ja osobiscie nienawidze sztucznych pedzli, sa twarde, wszystko sie pruszy przez nie i w ogole dramat.
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:34   #16
kalina121
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Przykro mi to stwierdzać, ale nigdy nie zrobisz sobie pędzlami syntetycznymi tak dobrego makijazu jak pędzlami z wlosia naturalnego... Zastanow sie moze jednak nad decyzja

Ja osobiscie nienawidze sztucznych pedzli, sa twarde, wszystko sie pruszy przez nie i w ogole dramat.
A nieprawda sztuczne a syntetyczne to jest różnica.Tanie sztuczne pędzle to oczywiście dziadostwo i makijaż nimi wykonać bardzo trudno,ale syntetyczne pędzle są bardzomiękkie,można nimi dobrze się umalować.Nie będę już pisać o ELFie bo posądzą mnie o reklamę ale mam kabuki i jest to najlepszy pędzel do sypańców jaki w życiu miałam a miałam i z Sephory i Inglota itp.
Poza tym syntetyczny pędzel do pudru był w limitowanej kolekcji moonlight tu recenzję na KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...on-Essence.htm
każda pisze że jest bardzo miękki w stałej ofercie Essence też ma podobny tylko mniejszy(do różu się nada).

Co do zastanawiania się nad decyzją-dziewczyna napisała że z powodów ideologicznych nie chce używać pędzli naturalnych,jest wegetarianką-jak ty to sobie wyobrażasz? mięsa nie je,skórzanych rzeczy i futer nie nosi,a pędzli używa naturalne?

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2010-08-19 o 11:38
Stary 2010-08-19, 14:23   #17
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

dobrze wykonany syntetyk jest o niebo lepszy od włosia naturalnego przynajmniej dla mnie. No i ryzyko alergii zerowe

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:29   #18
201605090956
Konto usunięte

Immolation - niestety, ale alergik, tudzież wegetarianin musi stosować pędzle sztuczne...
Może trafiłaś na złą jakość? Wiem, że nie nie będą one bardzo miękkie, ale dla mnie los zwierzęcia, które ma być hodowane tylko dla włosia jest ważny
Dodam, że marka IsaDora ma twarde pędzle jak na włosie naturalne - siostra takowe ma
Jakbyś spróbowała EDM to to jest niebo a ziemia w porównaniu do IsaDory. Ma się coś za coś. I da się makijaż wykonać pędzlem sztucznym.
Stary 2010-08-19, 17:38   #19
kalina121
Wtajemniczenie

Cytat:
Immolation - niestety, ale alergik, tudzież wegetarianin musi stosować pędzle sztuczne...
Może trafiłaś na złą jakość? Wiem, że nie nie będą one bardzo miękkie, ale dla mnie los zwierzęcia, które ma być hodowane tylko dla włosia jest ważny
Dodam, że marka IsaDora ma twarde pędzle jak na włosie naturalne - siostra takowe ma
Jakbyś spróbowała EDM to to jest niebo a ziemia w porównaniu do IsaDory. Ma się coś za coś. I da się makijaż wykonać pędzlem sztucznym.
Co do pogrubionego-kto nie wierzy że syntetyczny pędzel może być bardzo miękki musi przejść się do natury i obmacać sobie ten oto pędzel Essence http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-36...sh-Essence.htm lub kupić kabuki z ELFa,są oczywiście inne marki,ale pisze o tych z których jestem osobiście bardzo zadowolona
Stary 2010-08-19, 17:52   #20
201607211724
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość

Immo - tożto EDM to totalne miękisze - ja nawet jak używałam do meteorytów to zła byłam, bo mi się wręcz za miękkie wydawały
201607211724 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 00:12   #21
Streethoney
Przyczajenie

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Oglądam, przeglądam i coś kupię.

a mam takie pytanie... widziałam w rossmanie pędzle, czytałam, że są nawet okej.
chciałabym kupić. i widziałam wersję z naturalnego włosia, a druga... była tańsza, ale nie pisało jakie to włosie. więc to raczej syntetyczne ? jak mam to sprawdzić ?
Streethoney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 01:38   #22
kalina121
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Streethoney Pokaż wiadomość
dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Oglądam, przeglądam i coś kupię.

a mam takie pytanie... widziałam w rossmanie pędzle, czytałam, że są nawet okej.
chciałabym kupić. i widziałam wersję z naturalnego włosia, a druga... była tańsza, ale nie pisało jakie to włosie. więc to raczej syntetyczne ? jak mam to sprawdzić ?
Najłatwiej przeczytać na opakowaniu a jak nic nie piszą to wyskubać parę włosków i podpalić (nie w Rossmannie oczywiście) na dworze lub w domu-sztuczne/syntetyczne włosie po podpaleniu śmierdzi jak podpalony plastik,
naturalne jak spalone włosy lub sierść.
Stary 2010-08-30, 09:09   #23
loss_lauri
Zakorzenienie

ja też z tego samego powodu (oraz alergii) nie chcę i nie mogę używać pędzli z naturalnego włosia. ostatnio w Body Shopie widziałam bardzo mięciutkie syntetyczne pędzle
Stary 2010-08-30, 12:49   #24
tylkokasia
Moderator

Ja mam syntetyki z maestro i polecam
Na moim kanale mam o nich filmik

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie

tylkokasia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości