Mam 16 lat, czy waszym zdaniem to odpowiedni makijaż dla mnie? Codzienny rytuał. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-18, 16:00   #1
Gdybatka
Raczkowanie

Question

Mam 16 lat, czy waszym zdaniem to odpowiedni makijaż dla mnie? Codzienny rytuał.

1. mycie twarzy
2. tonik nawilżająco oczyszczający obowiązkowo
3. krem tonujący antybakteryjny z Synergen
4. delikatny, beżowy cień bez drobinek na powieki
5. tusz do rzęs
6. cieniuteńka kreska eyelinerem dla optycznego zagęszczenia rzęs nie wykraczająca poza oko
7. odrobinka bronzera i różu

Moja skrócona wersja to krem tonujący + tusz.

Co myślicie o tym makijażu? Czy to nie jest maksymalna tapeta?
Dodam, że bez podkładu też się pokażę bo mam cerę samą w sobie nieskazitelną, tyle że mam ciemniejszy obrys oczu co mi przeszkadza i lubię twarz ujednolicać. Dodam że mam średnią, brzoskwiniowo-oliwkową karnację, czarne gęste włosy (taki bardzo ciemny brąz), morskie oczy (obwódka granatowa, dalej niebieski wymieszany z zielonym) i hennę ciemnobrązową na brwiach. Chętnym do pomocy mogę podesłać zdjęcie.
Gdybatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:21   #2
RiotKitty
Rozeznanie

Dot.: Mam 16 lat, czy waszym zdaniem to odpowiedni makijaż dla mnie? Codzienny rytuał

ja myślę, że taka ilość naprawdę jest dobra nie brzmi to wcale jak tapeta
ja mając 16 lat nakładałam na siebie ogromne ilości makijażu na co dzień, fluid, puder, cienie, eyeliner, tusz, błyszczyk, kredka do oczu na dolnej powiece ... jak teraz o tym myślę (i patrzę na stare zdjęcia) to mnie dreszcz przeszywa ...
RiotKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:24   #3
Gdybatka
Raczkowanie

Dot.: Mam 16 lat, czy waszym zdaniem to odpowiedni makijaż dla mnie? Codzienny rytuał

Z jednej strony to cenię sobie naturalność i to nie jest tak że muszę tak codziennie Tylko po prostu lubię wyglądać perfekcyjnie, bo przecież od czego mamy kosmetyki?
Kredka do oczu - wiele osób mnie o nią posądza, ale prawda jest taka że wystarczy tusz z grubą szczoteczką, on tak trochę "papra" rzęsy na dole i wygląda to tak jakby była tam kreska. Jeśli zrobiłabym kreskę kredką to wyglądałabym okropnie
Gdybatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:26   #4
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja tutaj tapety nie widze;>

na impreze cos mocniejszego, na codzien to i jest ok

powiem Ci że moja lista kosmetykow uzywanych na codzien jest kilkanascie razy dluzsza niz Twoja, wloczajac kontury, rozswietlacze, roz, primery, bazy, itd, ale nie wygladam jak tapeciara, moj facet jest swiecie przekonany że się nie maluję, kolezanki tez sie mnie czesto pytaja czy mam makijaz czy nie, a wiec chodzi o technike nakladania a nie na ilosc kosmetykow;>

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-08-18 o 16:28
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 17:07   #5
Lougess
Rozeznanie

zgadzam sie z poprzedniczką można używać tylko podkładu i mieć tapete a można używać wielu kosmetyków a dobrze je nakładać i wyglądać naturanie ) moja 17-letnia siostra używa takich kosmetyków jak Ty tylko że po lecie krem tonujący zamienia na podkład ( na codzień nie używa eyelinera i cienia) i tak wygląda meganaturalnie i zadbanie więc twój makiaż to żadna tapeta nie martw sie)
Stary 2010-08-18, 17:51   #6
jamestown
Avada kedavra.

Bez zdjecia nie da sie nic powiedziec.
Widac, ze bardzo malo wiesz o makijazu. Mozesz nalozyc puder, cien do oczu, kredke i bedziesz miec "tapete" a mozesz nalozyc tych produktow ponad 10 i tapety nie bedzie. Nie wazne zatem ile roznych kosmetykow nakladasz, ale jakiej jakosci sa to kosmetyki i jak to robisz.
Stary 2010-08-18, 18:01   #7
mon88
Zadomowienie

Ja mając 16lat nakładałam podkład, brązową kredkę na dolną powiekę i tusz
Jeżeli nakładasz podane produkty w rozsądnych ilościach i masz dobrze dobrane odcienie to raczej efektu tapety sobie nie zafundujesz
mon88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 19:47   #8
BunnyMoon
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Bez zdjecia nie da sie nic powiedziec.
Widac, ze bardzo malo wiesz o makijazu. Mozesz nalozyc puder, cien do oczu, kredke i bedziesz miec "tapete" a mozesz nalozyc tych produktow ponad 10 i tapety nie bedzie. Nie wazne zatem ile roznych kosmetykow nakladasz, ale jakiej jakosci sa to kosmetyki i jak to robisz.

Zgadzam sie, a do tego wazna jest ilosc nakladanego fluidu czy pudru czy rozu....bardzo mnie denerwuje stwierdzenie ze fluid+ korektor+puder+roz+cos na usta to tapeta...chyba ze kosmetykami za 20zl ktore widac z kilometra - wtedy starczy sam podklad
Stary 2010-08-18, 22:55   #9
pinupxgirl
Wtajemniczenie

Tak jak dziewczyny pisaly, zalezy od tego w jaki sposob i w jakich ilosciach nakladasz te kosmetyki.
Ale jezeli chodzi o sama ilosc to moim zdaniem nie brzmi jak tapeta

pinupxgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:30   #10
klaobe
Raczkowanie

GG do klaobe

jak dla mnie gicio dla młodej dziewczyny to zdecydowanie najbardziej odpowiedni makijaż
Stary 2010-08-19, 18:53   #11
magda_lena8
Przyczajenie

Z tym makijażem napewno nie będziesz miała tapety, nie martw się tapeta to jest jak się nałoży duużo fluidu. Mogłabyś dodać swoje zdjęcie, bo to roznica jak się pisze i na zdjęciu
magda_lena8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 18:39   #12
Phoebee
Zakorzenienie

Uważam,że nie ma tu efektu tapety. Wszystko jest w porządku.

Jeżeli miałabym na coś zwrócić uwagę to 'eyeliner', który używany jest zazwyczaj do wieczorowych makijaży. Dzienny odpowiednik to khol lub czarna konturówka. Wszystko zależy w jakich ilościach go używasz, jeżeli w odpowiednich, jest w porządku.
Phoebee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 15:29   #13
kiwi94
Raczkowanie

moim zdaniem też jest ok. rownież mam 16 lat i na codzien uzywam fluid, tusz, eyeliner(ale to nie zawsze), i jakiś delikatny błyszczyk
kiwi94 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości