"wicherek" - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-14, 14:58   #91
xblackxshadowx
Rozeznanie

Dot.: "wicherek"

Cytat:
Napisane przez _sailor_moon_ Pokaż wiadomość
hmmm czego ja już nie próbowałam żeby ten wicher odkręcić w drugą stronę.. kiedyś nawet w akcie desperacji myślałam, że wyrwę sobie te włosy bo tak go próbowałam przegiąć w przeciwnym kierunku spiąć grzywki bym nie mogła bo wyglądałabym fatalnie-muszę zasłaniać czoło grzywką. Ostatecznie pozostawiłam grzywkę nie całkowicie na boku ale toszkę ściętą na skos zamiast prosto(oczywiście krótsza tam gdzie jest wicherek)
Ja właśnie mam dłuższe włosy Na grzywce gdzie mam wicherek, są cięższe i aż tak nie odstaje i zawsze można przyklepac go kolejną warstwą włosów z czubka głowy. Jak znajdę jakieś dobre zdjęcie to pokażę jak ja mam ściętą i może to Ci pomoże, bo wcale nie widac ze mam tam wicherek
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 21:13   #92
_sailor_moon_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Ja właśnie mam dłuższe włosy Na grzywce gdzie mam wicherek, są cięższe i aż tak nie odstaje i zawsze można przyklepac go kolejną warstwą włosów z czubka głowy. Jak znajdę jakieś dobre zdjęcie to pokażę jak ja mam ściętą i może to Ci pomoże, bo wcale nie widac ze mam tam wicherek
ooo bardzo bym była wdzięczna bo mam już moich włosów dosyć

_sailor_moon_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 22:24   #93
xblackxshadowx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _sailor_moon_ Pokaż wiadomość
ooo bardzo bym była wdzięczna bo mam już moich włosów dosyć
Mam nadzieję że coś widać. Kapelusz zasłania ale mam włosy na wicherku wzięte aż z czubka glowy i jak stoi niemiłosiernie to oddzielam wierzchnią warstwę i prostuję sam wicherek, potem przykrywam tamta warstwą. Do tego mam mocno wycieniowane koncówki na grzywce by sama z siebie układała się na bok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 97694487.jpg (75,7 KB, 171 załadowań)
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 11:20   #94
monisiawrz
Rozeznanie

Dziewczyny a mozliwe za sama sobie zrobilam wicherka?:P Pamiuetam 3 -4 lata temu wstecz grzywka normalnie ladnie mi sie ukladala itp , ale pozniej zaszlam w ciaze , bylam w domu duzo ,urodzilam dziecko i grzywka mi przeszkadzala to ja wpinalam do dgory wsowkami itp , a teraz wlosy nad czolem stoja na bacznosc :P moge to jakos odkrecic czy nie bardzo;p
monisiawrz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:22   #95
Bunia93
Przyczajenie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez monisiawrz Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mozliwe za sama sobie zrobilam wicherka?:P Pamiuetam 3 -4 lata temu wstecz grzywka normalnie ladnie mi sie ukladala itp , ale pozniej zaszlam w ciaze , bylam w domu duzo ,urodzilam dziecko i grzywka mi przeszkadzala to ja wpinalam do dgory wsowkami itp , a teraz wlosy nad czolem stoja na bacznosc :P moge to jakos odkrecic czy nie bardzo;p
hehe nastepne 9 miesiecy zaczesuj na dol i sie wkoncu kiedys przyzwyczai ;D

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Wy dziewczyny macie problem bo nie mozecie miec krotkiej grzywki a ja za to dlugiej... przez te wicherki grzywka nie chce mi isc na bok ciagle spada na twarz, póki co spinam grzywke do gory i mam nadzieje ze jak bedzie dosc dluga to zacznie sie dobrze ukladac
Bunia93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 19:49   #96
gonai
Przyczajenie

Kurczę, ja to mam taki dylemat, że z jednej strony nie powinnam nosić grzywki, bo mam 'wicherek', a z drugiej wypadałoby mi zasłonić grzywką moje wysokie czoło. Hehe i tak źle, i tak nie dobrze I zawsze gdy mam grzywkę to niemiłosiernie denerwuje mnie to jej wywijanie się i wtedy wręcz marzę o tym by się jej pozbyć , ale znowu gdy włosy z grzywki mi odrosną, to moje czoło wydaje się tak wysokie, że szkoda gadać. I weź tu zdecyduj co lepsze.. A grzywek próbowałam już i różnych skośnych i prostych i wszędzie to samo..
gonai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 18:36   #97
frappucino
Przyczajenie

Wita kolejna wicherkowa
Wyjatkiem jest, ze nie mam grzywki :P swego czasy mialam prosta, na brwi, ale szybko odrosla a ja zapomnialam o jego istnieniu. Problem jest tego typu, ze mam pazurki: dwa krotsze pasma wlosow sciete krocej tuz przy twarzy. Wolalabym, aby troche przyklaply (moje wlosy same w sobie maja efekt push-up) jakkolwiek to nie brzmi, ale dwa wicherki sa umiejscowione tak, ze otrzymuje efekt malych zakol :P Zapuszczam wlosy, wiec bede czekac na efekty i oklapniecie

Arianator 
frappucino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 21:26   #98
loon_a
Raczkowanie

eh ja też jestem jego posiadaczką niestety a lubię mieć idealnie proste włosy ; ) na to ciężko znaleźć sposób , jedynym ratunkiem jest ''potraktowanie '' go lakierem do włosów ; ) , mnie tak denerwował , że zaczęłam zapuszczać grzywkę i noszę teraz przedziałek na środku ,pozbyłam się problemu ; )
loon_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:45   #99
mastiff
Zadomowienie

Witam "wicherkowe" damy. Ja mam jeden wicherek centralnie z przodu na środku przedziałka... i właśnie odkryłam nowy nabytek z boku głowy! Co on tam robi?
mastiff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 21:22   #100
gotfrydka
Raczkowanie

GG do gotfrydka

wy to przynajmniej macie o tyle fajnie ze mozecie myśleć o grzywce. ja nie moge bo mam niskie czoło... a przyznam że grzywki strasznie mi się podobają
ma mam wichry 3 przy całej lini czoła. jak włosy zwęszą wilgoć to się kręcą jak u pudelka albo skręcają się w dwa baranie roki na cieniu wyglądam jak diabeł denerwuje mnie to, bo mam długie włosy, i uczesać kitkę czy koczka bez wichrów jest bardzo trudno. nie lubię tony chemi na włosach bo u mnie wyglądają jak przetłuszczone, wiec nie używam zadnych pianek i lakierów. mało tego, nawet z lakierem, żelem czy pianką (lub 3 w jednym) włosy są gładkie przez godzinkę potem wicher znowu jest, wyraźniejszy i bardziej sklejony
kuzynka miała takie w dziecińskie, ale gdy zaczeła odwiedzać regularnie fryzjera to nie dośc ze włosów ma wyraźnie więcej i są zdrowsze (mimo iż rozjaśnia) to te krótkie wicherki jej odrosły i są gładkie jak reszta włosów. ale możliwe ze to też efekt prezyjmowania hormonów. np kolezance w pracy włosy się pokręciły po ciąży pod wpływem hormonów. ma barana na całej głowie
gotfrydka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 22:45   #101
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Wiem cos o tym, ja tez mam przy samej twarzy i pod wpływem wilgoci wyglądają okropnie :/ wydaje mi sie jednak, ze to nie jest wicherek, a po prostu baby hair, ktore są po prostu lekkie i dlatego sie wywijają.
xxxCoCoxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:51   #102
Madaaa
Zakorzenienie

I ja mamproblem z wicherkiem, i nie wiem czemu ale w ostatnim czasie zaczl mi doskwierac, wydaje się mocniejszy Nie wiem czy to przypadkiem nie wina ciecia.... Chcilam grzywke na bok, ale od prawie srodka przedzialku włosy uciekają, zas przedziałek dalej idzie bokiem. Tak wygląda moj grzywka usilnie układana na bok nr 1
nr dwa mocno przyciety wicher ukklada sie prosto do dołu, ale ja już nie chcem mieć takiej grzywki

Kiedyś gruba grzywka fajnei zakrywała mi wicher, może dlatego nie był taki zauważalny i uciążliwy, teraz to istny dramat, nic nie moge zrobić z włosami i wyglądam okropnie

Teraz zapuszczam i planuje zrobić grzywkę bokiem z drugiej strony. Mam nadzieję, ze przedziałek da radę się przyzwyczaić z drugiej strony.....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02522.jpg (25,9 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-22-117_1.jpg (13,3 KB, 35 załadowań)
Madaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 23:54   #103
fiasco
Wtajemniczenie

Ciekawe, czy ktoś tu jeszcze zagląda
Znalazłam się tu bo marzę o grzywce. Konkretniej - o krótkiej grzywce Ale wicherek nad czołem, na samym środku mnie zniechęca.
Fakt, że mam włosy całkiem proste i bardzo elastyczne, wręcz sztywne (mimo iż są cienkie) zdaje się pogarszać sprawę
Miałam grzywkę 2 razy. Za pierwszym razem była to grzywka na bok, z tego co pamiętam pomagałam sobie utrzymać ją w odpowiednim stanie nosząc szerokie opaski. Za drugim razem grzywka była efektem ubocznym zapuszczania krótkiej fryzury (irokeza). Też zaczesywana na bok, wspomagana dużymi ilościami kosmetyków stylizujących i różnymi partyzanckimi sposobami (spinanie, lokówka) -i jakoś przeżyłam okres zapuszczania włosów... Ale wtedy też miałam włosy przetrawione rozjaśnianiem, a więc były bardziej plastyczne i podatne na układanie.

Po przeczytaniu tego forum... jeszcze bardziej jestem przekonana, że tę grzywkę sobie obetnę Tylko ten wicherek! Muszę się mu przyjrzeć, czy ewentualne przycięcie go wchodzi w grę. Myślałam też o tym, żeby potraktować go trwałą ondulacją, żeby się choć trochę ugiął.
Stary 2015-04-18, 21:05   #104
fiasco
Wtajemniczenie

Ok, grzywka obcięta... I nie jest tak źle, jak myślałam
Grzywka zgodnie z planem jest krótka, ale nie tak do końca. Przez to, że pas włosów przy linii czoła rośnie do góry, grzywka jest nieco uniesiona, w takiej formie jest na szerokość palca od brwi, ale niestety gdy nałożę czapkę, grzywka się przyklepuje i sięga mi do brwi, co nieszczególnie mi pasuje Myślę, że za jakiś czas, może parę tygodni włosy nieco się przyzwyczają do takiego uczesania i trochę opadną, wtedy obetnę grzywkę krócej.
Co do "wicherka" - jest widoczny po umyciu, ale układam grzywkę podczas suszenia przy użyciu małej, okrągłej szczotki - proste, szybkie i skuteczne Teraz używam do stylizacji żelu w sprayu z Isany, bo nie mam ulubionego żelu w piance Taft - idealny kosmetyk do układania włosów na szczotce przy suszeniu.
Stary 2015-06-08, 21:38   #105
DrawnUnicorn
Raczkowanie

GG do DrawnUnicorn
Jak poradzić sobie z zadziorkiem/wicherkiem?

Mam dość duży problem z zadziorkiem, czy jak to niektórzy mówią, z wicherkiem. Jest on prawie na środku czoła, a ono jest dość duże. Wiele razy spotkałam się przez to moje czoło z nieprzychylnymi komentarzami i chciałam je jakoś zakryć. Poza tym jak każda dziewczyna miałam etap, że chciałam mieć grzywkę. Ale niestety ten zadziorek, który jest całkiem spory, mi w tym przeszkadza. Odwiedziłam już naprawdę sporo fryzjerów i każdy mi powtarzał, że nic się nie da zrobić. Macie może jakieś sprawdzone metody na tego zadziorka? Albo znacie jakiegoś fryzjera (Warszawa, Poznań), który potrafiłby go ujarzmić?
Dołączam zdjęcia, by lepiej zobrazować problem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 529011_363832807069238_965572738_n (1).jpg (62,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1780141_520924368026747_927447141_o.jpg (86,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11165056_731107533675095_2635819697388739835_n.jpg (47,9 KB, 41 załadowań)
DrawnUnicorn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:14   #106
201607040946
Konto usunięte

Dot.: Jak poradzić sobie z zadziorkiem/wicherkiem?

Cytat:
Napisane przez DrawnUnicorn Pokaż wiadomość
Mam dość duży problem z zadziorkiem, czy jak to niektórzy mówią, z wicherkiem. Jest on prawie na środku czoła, a ono jest dość duże. Wiele razy spotkałam się przez to moje czoło z nieprzychylnymi komentarzami i chciałam je jakoś zakryć. Poza tym jak każda dziewczyna miałam etap, że chciałam mieć grzywkę. Ale niestety ten zadziorek, który jest całkiem spory, mi w tym przeszkadza. Odwiedziłam już naprawdę sporo fryzjerów i każdy mi powtarzał, że nic się nie da zrobić. Macie może jakieś sprawdzone metody na tego zadziorka? Albo znacie jakiegoś fryzjera (Warszawa, Poznań), który potrafiłby go ujarzmić?
Dołączam zdjęcia, by lepiej zobrazować problem.
Też taki mam, nie da się nic z tym zrobić, po prostu zaczesuj długą grzywkę (skoro krótka nie trzyma formy) lekko na skos, żeby zakrywała trochę czoła, zmieniaj co mycie przedziałek, ogólnie staraj się o lekki nieład wokół twarzy, bo zalizane fryzury tylko podkreślają asymetrię.
Trzymaj się!
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:47   #107
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Jak poradzić sobie z zadziorkiem/wicherkiem?

I polecam oswoić się ze stylizacją, z pianką, lakierem czy innymi kosmetykami, które nie dość, że ułatwią ujarzmienie "wicherka", to pomogą utrzymać grzywkę na miejscu w ciągu dnia Mi ułożenie krótkiej grzywki za pomocą suszarki i szczotki (lub prostownicy na suchych włosach) zajmuje max. 5 minut, a dzięki temu nic mi nie sterczy
Ewentualnie "na lenia" przyklepuję grzywkę do czoła, nakładając cienką, bawełnianą czapkę.
Stary 2015-06-17, 12:36   #108
Noodle Soup
Zadomowienie

Też mam takich wicher na środku czoła Mimo tego, że od ponad 10 lat nosze grzywkę z przedziałkiem na boku, to jak odpowiednio tego nie opanuje, to wicher na środku tak czy siak wychodzi i te kosmyki zawsze mi sterczą :P Od jakiegoś czasu ścinam grzywkę na prosto, dość krótko (lekko ponad brwi), więc muszę zawsze z nim uważać. Radze sobie po prostu susząc odpowiednio włosy - grzywkę zawsze w dół, w kierunku twarzy i jakoś to wszystko się 'uklepuje'. Gorzej, jak zwlekam za długo, kłaki same podeschną i wicher się uaktywnia - wtedy muszę zwilżyć włosy jeszcze raz i szybko wysuszyć :P
Ogólnie moja grzywka to cyrk, sama już nie mam na nią pomysłu
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 20:12   #109
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Też mam takich wicher na środku czoła Mimo tego, że od ponad 10 lat nosze grzywkę z przedziałkiem na boku, to jak odpowiednio tego nie opanuje, to wicher na środku tak czy siak wychodzi i te kosmyki zawsze mi sterczą :P Od jakiegoś czasu ścinam grzywkę na prosto, dość krótko (lekko ponad brwi), więc muszę zawsze z nim uważać. Radze sobie po prostu susząc odpowiednio włosy - grzywkę zawsze w dół, w kierunku twarzy i jakoś to wszystko się 'uklepuje'. Gorzej, jak zwlekam za długo, kłaki same podeschną i wicher się uaktywnia - wtedy muszę zwilżyć włosy jeszcze raz i szybko wysuszyć :P
Ogólnie moja grzywka to cyrk, sama już nie mam na nią pomysłu
Ja dokładnie tak samo sobie radzę. Suszę ciepłym nadmuchem idealnie w dół, czasem grzebykiem "fryzjerskim" z bardzo cienkimi i gęstymi ząbkami naciągam ją delikatnie w dół.
Ale to taka pomoc doraźna, jednorazowa. Mimo stosowania tego od lat wicherek nie układa mi się po mojemu
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:42   #110
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Z ulgą stwierdzam, że nie jestem z tym problemem sama!
Otóż ja mam dwa wicherki. Jeden przy samym czole, a że dobrze wyglądam jedynie z przedziałkiem na środku (patrz wicherek drugi), to jedna strona zawsze sterczy mi wyżej niż druga.
Ale drugi wicherek to jest już prawdziwy koszmar i kompletnie nie mogę sobie z nim poradzić. Znajduje się on na tylnej, prawej części czubka głowy (jakie to skomplikowane) co również uniemożliwia mi posiadanie przedziałka z boku, bo wtedy widać mi tę "łysinkę". Oczywiście nie jest to żadna łysinka, tylko włosy wywijają się tam za wszelką cenę w przeciwne strony, co tworzy niechlujny, dodatkowy przedziałek. Wygląda to mniej więcej jak tak, że mam elegancki przedziałek na środku głowy, a z tyłu, u góry, po prawej stronie jest jeszcze ten okropny wicherek. Z daleka wygląda to jakbym była w tym miejscu łysa! Dziewczyny co tutaj poradzicie?
Soupir bordeaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 22:38   #111
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Też mam przy czole i pomogło jedynie zapuszczenie go, prostowałam to wyglądał jak sianko w nieładzie
MalinowaMilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:48   #112
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Ten przy czole to pół biedy, ale ten z tyłu z daleka wygląda jak "łysinka", to taki nieregularny przedziałek.
Stary 2015-07-16, 14:52   #113
Noodle Soup
Zadomowienie

Suszysz włosy po myciu naturalnie, czy suszarką? Jak suszarką ,to zawsze można ułożyć te włosy na szczotce jakoś. Jak naturalnie, to już trudniej, ale ja bym chyba po prostu go zaczesywała jeszcze na mokro i może jakoś spinała do sąsiednich pasm, żeby to konkretne wysuszyło się i zostało wygięte w odpowiednią stronę? Jak samo suszenie nie starczy, to można posiłkować się jakimiś utrwalaczami nakładanymi jeszcze na mokre włosy, jak pianka.
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 15:23   #114
MalinowaMilka
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Suszysz włosy po myciu naturalnie, czy suszarką? Jak suszarką ,to zawsze można ułożyć te włosy na szczotce jakoś. Jak naturalnie, to już trudniej, ale ja bym chyba po prostu go zaczesywała jeszcze na mokro i może jakoś spinała do sąsiednich pasm, żeby to konkretne wysuszyło się i zostało wygięte w odpowiednią stronę? Jak samo suszenie nie starczy, to można posiłkować się jakimiś utrwalaczami nakładanymi jeszcze na mokre włosy, jak pianka.
Ja próbowałam na mój wszystkiego dosłownie i nic nie pomogło ;/
MalinowaMilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 15:30   #115
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Różnie próbowałam, ale on i tak z reguły wraca na swoje miejsce. :/
Najgorsze jest to, że wicherek jest z tyłu i nie zawsze wiem, że znów się odgiął.
Stary 2015-07-21, 10:43   #116
Lilianna Koc
Raczkowanie

oj ja też mam z tym problem, suszenie na szczotkę nie pomaga
Lilianna Koc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 12:44   #117
fiasco
Wtajemniczenie

Spotkałyście się z czymś takim jak paski (?) do stylizacji włosów? Coś takiego, jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=6occMfak7tQ
W przypadku "wicherka" nad czołem, gdy mamy problem z układaniem grzywki, to może być jakieś rozwiązanie. Ale nie mam pojęcia, skąd wziąć coś takiego
Stary 2015-07-26, 13:26   #118
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Spotkałyście się z czymś takim jak paski (?) do stylizacji włosów? Coś takiego, jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=6occMfak7tQ
W przypadku "wicherka" nad czołem, gdy mamy problem z układaniem grzywki, to może być jakieś rozwiązanie. Ale nie mam pojęcia, skąd wziąć coś takiego
Mówisz o tej szerokiej długiej taśmie?
To nie jest przypadkiem to samo, co fryzjer zakłada przy kołnierzyku pelerynki, żeby woda nie wkapywała do środka i żeby włosy nie wpadały pod pelerynkę?
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 15:21   #119
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mówisz o tej szerokiej długiej taśmie?
To nie jest przypadkiem to samo, co fryzjer zakłada przy kołnierzyku pelerynki, żeby woda nie wkapywała do środka i żeby włosy nie wpadały pod pelerynkę?
Nie mam pojęcia (nie chodzę do fryzjera), ale wydaje mi się, że to zupełnie co innego (tu jest coś takiego).
Mi się zdarza zakładać na jeszcze wilgotne włosy szeroką, materiałową opaskę żeby "uklepać" grzywkę - niesforne kosmyki włosów zostają ujarzmione skuteczniej niż za pomocą szczotki i suszarki, ale i tak potem podkręcam grzywkę prostownicą.

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości