Zapalenie spojówek pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-29, 12:11   #1
neroza
Zadomowienie

Question

Zapalenie spojówek pomocy!

Cześć dziewczynki!
szukałam wątku odnośnie zapalenia spojówek ale takiego nie znalazłam. Jak jest to mnie przesuńcie hehe
Otóż tak: kilka dni temu zaczerwieniło mi się oko i miałam wrażenie , że wpadło mi do oka ziarenko piasku w sumie to całkiem możliwe bo na ulicach miast jest taki kurz, że na prawdę nikogo to nie dziwi.
postanowiłam przemywać oko kroplami. Niestety uczucie kłucia nasilało się. Miałam wrażenie jakby toś brał rzęsę i właśnie dźgał mnie nią w gałkę oczną. Dodatkowo oko często zachodziło mi łzami i wypływały z niego takie jakby pajęczynki. Najgorzej było rano gdy się budziłam bo oko było zalepione strupkami.
Po 3 dniach postanowiłam wybrać się do szpitala okulistycznego na dyżur, bo już nie dawałam sobie z tym rady. Pani dogłębnie sprawdziła moje oko i powiedziała, że nie ma tam ani piasku ani żadnego ciała obcego, a rogówka nie jest podrapana. Powiedziała mi też, że ona nic tam nie widzi ale bardzo możliwe, że zaczyna mi się zapalenie spojówek i muszę bardzo uważać bo to jest strasznie zaraźliwe i bardzo łatwo może mi się przenieść na 2 oko.
Przepisała mi krople TOBREX i kazała je brać 4 razy w ciągu dnia...
Ale dziewczynki... te krople mi nie pomagają i stąd mój wątek. Chciałam się Was zapytać, czy któraś miała podejrzenie zapalenia lub zapalenie spojówek i jakie miałyście przepisane środki.
Może znacie jakieś metody np okłady czy coś takiego co zmniejszy mi to uczucie kłucia. zaznaczam, że to nie jest aż tak zaawansowana forma, że mi ropa z oka cieknie, jest po prostu czerwone i kuje cholernie...
Będę wdzięczna za pomoc bo przeszkadza mi to w widzeniu i jest irytujące
Stary 2010-08-30, 09:36   #2
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Zapalenie spojówek pomocy!

ja bym na Twoim miejscu czym predzej udala sie do innego lekarza, specjalisty, okulisty! widocznie tej babce z szpitala(!!!) nie zalezalo tak bardzo aby Ci pomoc ;/... a przeciez tu chodzi o Twoj wzrok, ktory masz tylko jeden, i jeden najmniejszy blad moze Cie duzo kosztowac! powodzenia
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 23:37   #3
Yvalee
Raczkowanie

GG do Yvalee

Mi przy zapaleniu spojówek bardzo przynosiły ulgę okłady z herbaty rumainku, jednak niektórzy mogą być na to uczuleni. I zaznaczam, ze to były takie jednodniowe, proste zapalenia spojówek.

Mimo to tak jak w poście wyżej, najlepiej iść do okulisty, bo samemu można tylko pogorszyć sprawę.

Edytowane przez Yvalee
Czas edycji: 2010-08-30 o 23:41
Yvalee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:42   #4
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
ja bym na Twoim miejscu czym predzej udala sie do innego lekarza, specjalisty, okulisty! widocznie tej babce z szpitala(!!!) nie zalezalo tak bardzo aby Ci pomoc ;/... a przeciez tu chodzi o Twoj wzrok, ktory masz tylko jeden, i jeden najmniejszy blad moze Cie duzo kosztowac! powodzenia
Tak, tylko że ja byłam u specjalisty bo to był szpital okulistyczny. I kobitea powiedziała, że nie wie co to jest bo nic tam nie ma ale też ropa się z niego nie leje, także TO MOŻE BYĆ początek zapalenia spojówek...
Cytat:
Napisane przez Yvalee Pokaż wiadomość
Mi przy zapaleniu spojówek bardzo przynosiły ulgę okłady z herbaty rumainku, jednak niektórzy mogą być na to uczuleni. I zaznaczam, ze to były takie jednodniowe, proste zapalenia spojówek.

Mimo to tak jak w poście wyżej, najlepiej iść do okulisty, bo samemu można tylko pogorszyć sprawę.
Dzięki za podpowiedź spróbuję z tym rumiankiem..
Aha a najlepsze jest to, że teraz to "chore oko" jest mniejsze od zdrowego! Masakra jakaś
Stary 2010-09-28, 20:11   #5
Kredka25
Raczkowanie

kosmetyki po zapaleniu spojówek ważne

Drogie Dziewczyny mam pytanie - kiedy mogę zacząć się malować po zapaleniu bakteryjnym spojówek?- leczę je juz tydzien i jest ok . I drugie ważne pytanie czy muszę wyrzucić kosmetyki których używałam kiedy to zapalenie się zaczęło? Oczywiście wtedy je odstawiłam, ale boję się że np na cieniach są bakterie.
Kredka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:29   #6
kasiax.
Rozeznanie

GG do kasiax.
Dot.: kosmetyki po zapaleniu spojówek ważne

Hm.. no nie wiem, może jestem jakimś hardkorem, albo totalnie nierozważna, ale na następny dzień po odstawieniu kropli pomalowałam się tymi samymi kosmetykami co przed zapaleniem.. I odpukać nic mi się nie stało

* i szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam o tym, że mogły na mnie czyhać bakterie na tuszu czy na kredce (nie chodziło mi broń Boże o to, żeby być dla Ciebie złośliwa, tylko poważnie nie myślałam o tym, wyciągnęłam kosmetyki i się pomalowałam.)

Edytowane przez kasiax.
Czas edycji: 2010-09-28 o 20:30
kasiax. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 21:48   #7
Kredka25
Raczkowanie

Gdzieś przeczytałam że powinno się wyrzucić :/ a Ty miałaś bakteryjne zapalenie?
Stary 2010-09-29, 09:10   #8
kasiax.
Rozeznanie

GG do kasiax.

Tak, bakteryjne. Ojjj.. mało przyjemne szczególnie jak rano nie dajesz rady otworzyć oczu. To było mniej więcej rok temu, więc myślę, ze gdyby miało się coś stać po tych kosmetykach, to już dawno by się stało.. no ale wiesz, jak to się mówi.. głupi ma szczęście aż poczytam coś na ten temat, bo mnie to zaciekawiło.
Stary 2010-09-30, 10:35   #9
Kredka25
Raczkowanie

I co znalazłaś coś? Ja szukałam ale jakoś nigdzie nie pisze- kiedyś coś takiego przeczytałam w jakimś artykule, że niby w takich kosmetykach bytuja bakterie z oka i mogą znowu zakażyć no a tego chciałabym uniknąć Ale skoro Tobie sie udało to moze i mnie tez
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości