jak się robi balejaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-17, 09:39   #1
Asika
Zadomowienie

jak się robi balejaż?

Dziewczyny drogie, znawczynie tematu, Grażynko Proszę, odpowiedzcie mi na pytanie, czy balejaż można zrobić tak, żeby nie zostały żadne włosy w naturalnym kolorze, żeby wszystkie były pomalowane?
Chodzi mi o to, że jak mój fryzjer koloruje mi włoski to bierze warstwę włosów, przewleka przez nie ostry koniec grzebienia (tak jak się robi ścieg fastrygowy ) i tym samym nakłada farbę tylko na część włosów, tę, która została mu w dłoni. Tym sposobem mam na głowie dwa świeżutkie nowe kolorki plus to co zostaje ze starego plus jeszcze jakieś resztki naturalnych włosków. Nie wiem czy się jasno wyrażam, ale nie potrafię inaczej wytłumaczyć. Jeśli któraś z Was wie o co biega, proszę ładnie niech mi odpowie na pytanie. Może ja po prostu muszę zmienić fryzjera? Bo chciałabym mieć wszystkie włosy na głowie pokryte nową farbą.
Asika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 10:50   #2
libra.a
Raczkowanie

Re: jak się robi balejaż?

Moja fryzjerka też tak robi. Ale zawsze starała się trafić w te same pasma na przedziałku i na przodzie.
A kiedyś inna fryzjerak zadała mi pytanie: czy zostawiamy naturalne? Odpowiedziałam, że tak, więc nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale najwidoczniej można też zrobić balejaż na całości. Ale nie jestem fachowcem więc nie wiem nic na pewno.
libra.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 11:25   #3
Asika
Zadomowienie

Dzięki Libi. Widocznie nasi fryzjerzy mają tę samą technikę. Ale może są też inne sposoby nakładnaia farby. Dziewczyny z balejażem, pochwalcie się jak wam kolorują włoski
Stary 2005-03-17, 15:20   #4
Asika
Zadomowienie

Naprawdę żadna nie nosi balejażu? Ja wcale nie jestem w gorącej wodzie kąpana
Stary 2005-03-17, 20:38   #5
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980

ja klade tez kolor na te wlosy ktore zostaja wiec nie ma ani jednego mego wloska tyle ze ja robie z jednego koloru pasemka, a potem na reszte wlosow kladzie mi kolor bazowy!robi to od razu pasemka i na te co zoastaje kolor, mam nadzieje ze wyrazilam sie jasno! pozdrawiam...
lilu1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 21:53   #6
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

jezeli nie chcesz miec wlosw zafarbowanych to jak ma ci polozyc farbe na cale wlosy?
owszem w sumie moze to robic tylko na folii wtedy nie dotyka sie skory glowy , ale tez i odrost szybciej widac
pozatym balejaze robi w roznoraki sposob , a jak chcesz miec pokryte cale wlosy farba to musi tak robic jak robi lilu 1980
Stary 2005-03-18, 11:35   #7
Seagirl
Zadomowienie

Asika, moja fryzjerka też tak robi, że zostawia mi trochę naturalnych włosków, podobno nie można przy balejażu farbować wszystkich,ale nie pamietam już jej wytłumaczenia.
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 12:59   #8
Asika
Zadomowienie

Ja jakieś niepojęte dziecko chyba jestem Mogłabyś wytłumaczyć jeszcze raz tak jak krowie na miedzy?
Bardzo proszę Znaczy że jak, najpierw pasemka np. jasne, a potem na resztę włosów ciemne? Ale jak wtedy oddzielić te jasne pasemka od tej reszty farbowanej na ciemno?
Stary 2005-03-18, 13:25   #9
Seagirl
Zadomowienie

Ja się nie znam bo nie jestem fryzjerką, wiem tylko na podstawie moich obserwcji w lustrze. Moja fryzjerka robi tak,ddziela jakoś cześci włosów na głowie i zaczyna chyba od boku,póżniej tył, drugi bok, i chyba na końcu góra. Bierze w rękę po kolei pasemko włosów,ostrą metalową końcówką od grzebyka oddziela jeszcze z tego pasemka np.jasne włoski i kładzie farbę blond,zawija w folię i już, później z następnego pasma wydziela ale ciemne włoski i kładzie ciemną farbę i tak na zmianę. Ja to tak widzę,zawsze mi jakieś swoje zostawia pasma ale nie wiem jak ona je wydziela.
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 14:14   #10
hair
Rozeznanie

Nigdy nie mialam balejazu ale z tego co podejrzalam zawija sie normalnie pasemka w folie (te oddzielone grzebieniem) tak jak do zwyklego balejazu, a potem to co zostaje "na powietrzu" maluje sie farba pasmo po pasmie. Tak jak pisala lilu
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 17:17   #11
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja

Ja miałam robione rok temu pasemka i "bazę". Fryzjerka rozdzielała pasma włosów ostrym konce grzebienia,jedną warstę farbowała na ciemno a jedną na jasno i kazda odzielnie zawijała w folię

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-19, 23:47   #12
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

dzieczyny! ale balejaz to nie znacy zawsze ze to sa pasemka.... ja juz pisalm o technikach balejazy, moze spojrzycie w archiwum...
teraz trendy to łaczone kolory , w tej samej tonacji, albo pamach...
Stary 2005-03-22, 15:14   #13
Asika
Zadomowienie

Dzięki Dziewczyny. Czyli generalnie wszyscy fryzjerzy robią mniej więcej tak samo. Poszukam jeszcze w archiwum o technikach balejaży.
buziaki przesyłam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości