Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-05, 13:34   #811
Poison27
Wtajemniczenie

GG do Poison27
Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Tez jestem posiadaczką zielonych oczu, mają one także żółto-złote prążki wokół źrenicy. Co do makijazu to maluje sie tylko brązami, czernią i ciemną, śliwką jednak w bardziej cieplym odcieniu - złote drobinki. Ogolnie raczej mam cieply typ urody - wlosy mleczna czekolada, oliwkowa cera..
Latem kilka razy zrobilam sobie makijaz z mocno turkusową kredką i tez bylo ok
Odbadaja u mnnie blekity, róże, srebro...
Stary 2008-12-06, 15:38   #812
agadus
Wtajemniczenie

Dot.: Re: Zielone i podkrążone

[
Natomiast jesli chodzi o cienie do powiek to unikaj kolorow: niebieskiego, szarego, sliwki, niektore brazy czy wisnia rowniez moga potegowac ten efekt. Staraj sie ozywiac okolice oczu cieplejszymi kolorami: koral, losos, roz, zloty; J

nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze do zielonej teczowki nie pasuje kolor sliwkowy ja mam zielone oczy i powiem ze jak najbardziej kolor sliwkowy wydobywa kolor zielony
agadus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 17:08   #813
agadus
Wtajemniczenie

.

Edytowane przez agadus
Czas edycji: 2008-12-06 o 17:23
agadus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:49   #814
becca
Zakorzenienie

jako posiadaczka zielonych oczu z wieloletnim stażem makijażowym postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze, i tak:
oczy: przy zrenicy brązowozłote dalej jasnozielone ze złotymi dodatkami otoczone ciemnoniebieską obwódką, generalnie w ciepłym odcieniu
po latach prób i błędów stwierdzam, że najlepiej mi w (dla zainteresowanych podaję przykładowe konkretne kosmetyki, tak się składa, że moje ulubione):
neutralne i ciepłe brązy: brązowa kostka z dwójki Clinique Strawberry Fudge, poj. cień Clinique Rum Spice
złotobrązowe: pigment Nouba Spicegold nr 34
śliwkowe: poj. Dior nr 965
wszelkie odcienie pomarańczu (pigment Mac Copper, dwójki Clinique Sunbrust Duo)
zgaszone, złamane fiolety (i tu nadal jestem na etapie poszukiwań idealnego kolorku)
jasne beże
rozgwieżdzone biele
ciepłe róże (ze złotymi drobinkami) dwójka Clinique Strawberry Fudge
becca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 23:34   #815
kasa_andru
Raczkowanie

a Do takiego koloru oczu? Jak wydobyć zieleń?
kasa_andru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 23:38   #816
kasa_andru
Raczkowanie

Jaki kolor cieni byłby najodpowiedniejszy, aby wydobyć zieleń?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko i piegi.jpg (23,7 KB, 53 załadowań)
Stary 2008-12-12, 23:47   #817
kasa_andru
Raczkowanie

Tu dwa inne zdjęcia . Czy ktoś ma jakis pomysł? Bo mam wrażenie, że oprócz neutralnej moreli i brązu nic mi nie pasuje, już na pewno nie fiolet
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OKO.jpg (35,3 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg OCZY.jpg (35,0 KB, 61 załadowań)
Stary 2008-12-16, 19:37   #818
Paulinax123
Zadomowienie

Smile Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Witam wszystkie zielonookie sama jestem posiadaczka tego koloru i twierdze ze najładniej oczy wyglądają podkreślone fioletem
oto mój dzisiejszy makijażhttp://img262.imageshack.us/my.php?i...scn0465bf7.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?i...scn0470tb4.jpg

użyłam cieni firmy inglot , tusz MF2000c, kredka MF
prosty szybki make-up
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:49   #819
Copykat
Zakorzenienie

Jak dla mnie przede wszystkim fiolet zaden inny kolor nie wydobywa tak odcienia zielonych teczowek. Lubie tez roz, odcienie srebra-szarosci, turkus i granat. Generalnie wole zimne odcienie i uwazam ze lepiej w nich wygladam (jestem raczej blada i mam ciemne wlosy). Czasami uzywam cieni w kolorach brazu, zlota i zieleni, ale mam wrazenie ze moj kolor oczu wtedy "ginie".
Moje ulubione polaczenie to cienie Inglot 142, 144, 128 i 73 (od jasnego rozu do ciemnej sliwki).

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:04   #820
Paulinax123
Zadomowienie

z tych pojedynczych, inglot 101 jest śliczny
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 20:17   #821
kamalaska
BAN stały

ja kupilam isadore quartet kolor 35 i 41.fiolet,sliwka baklazan,fioletowe winogrono
dziewuchy perfect wear grape z avonu
kamalaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 17:10   #822
karsila
Raczkowanie

cien zielony do ciemnych zielonych oczu?

tak jak w tytule.mam ciemne zielone oczy, jestem bardzo blada, a słyszałam,ze nei jest wskazany kolor podobny do teczowki, za chwile wrecz przeciewnie,ze bardzow skazany. bardzo mis ie to podoba i nei wydaje mi sie aby teczowka tracila na kolorze. Czy moge uzywac cini do cieniowania jasnej i ciemnej zieleni, lub ciemniej zieleni w kaciku a w środkubardzo jasnego cienia? uzywam bordu bo ładnie mi w nim podobno,ale jasniejszy cien w srodku ...jest prawie nei widoczny z daleka na zdjeciahc i to wyglada jakbym miala tylko od srodka pomalowane oko

dodaję zdjęcie

Edytowane przez karsila
Czas edycji: 2009-01-28 o 23:19
karsila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:10   #823
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: cien zielony do ciemnych zielonych oczu?

ja też mam zielone oczy i maluję je zielonym cieniem - nie sądzę , żeby to tłumiło ich kolor dlatego wg mnie możesz używać zieleni do cieniowania
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 19:43   #824
biala
Wtajemniczenie

Jeśli chcesz podkreślić kolor tęczówki to musisz zastosować kontrast, a zieleń i zieleń nie są dla siebie k.
Stary 2009-01-02, 19:47   #825
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez karsila Pokaż wiadomość
tak jak w tytule.mam ciemne zielone oczy, jestem bardzo blada, a słyszałam,ze nei jest wskazany kolor podobny do teczowki, za chwile wrecz przeciewnie,ze bardzow skazany. bardzo mis ie to podoba i nei wydaje mi sie aby teczowka tracila na kolorze. Czy moge uzywac cini do cieniowania jasnej i ciemnej zieleni, lub ciemniej zieleni w kaciku a w środkubardzo jasnego cienia? uzywam bordu bo ładnie mi w nim podobno,ale jasniejszy cien w srodku ...jest prawie nei widoczny z daleka na zdjeciahc i to wyglada jakbym miala tylko od srodka pomalowane oko
jezeli uwazasz ze w takiej zieleni wygladasz dobrze to dlaczego nie? u mnie do wydobycia zielone koloru sprawdza sie pomarancz (mimo ze toleruje jedynie brazy i beze) mam ciemno zielone oczy i wszyscy mysla ze to braz bo jaki moze byc inny kolor skoro ciemne wlosy itp ale jak wymalowalam sie pomaranczowym (nie takim strasznie silnym) cieniem to mialam takie zielone oczy ze sama sie wystraszylam przy zieleni fiolety, wrzos czy oberzyna sie sprawdza ale wazne zebys sie w tym dobrze czula i tyle ja osobiscie uwazam ze cienie trzeba dobierac ogolnie do twarzy, do typu chlodnego czy cieplego, do koloru wlosow itp a nie tylko do koloru oczu
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 20:27   #826
karsila
Raczkowanie

za jakis czas bede miala zdjeice... to zobaczycie o co mi chodzi i co bardziej tez bedzi emozna zobrazowac...

Stary 2009-01-02, 22:59   #827
niqska
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz podkreślić kolor tęczówki to musisz zastosować kontrast, a zieleń i zieleń nie są dla siebie k.
nie zgadzam się.
używanie tych samych kolorów co tęczówka właśnie jeszcze bardziej uwydatnia kolor oczu.

niqska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 23:24   #828
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Dziewczyny, ja myślę, że nie ma już zasad typu- coś na pewno pasuje, a coś zdecydowanie na pewno nie pasuje. W makijażu panuje taka dowolność, że każda z nas może wybrać coś dla siebie. Najważniejsze, żebyśmy się w tym dobrze czuły. I o to w tym tak naprawdę chodzi. Ja sama kiedyś uważałam, ze przy moich zielonych oczach zielony cień absolutnie się nie nadaje. Ale mój TŻ i dziewczyny z MM przekonały mnie, że to jednak nieprawda Tak więc- jeżeli dobrze się czujesz w zieleni- noś ją dumnie Nawet, jeżeli ktoś będzie uważał, że nie pasuje.
To prawda, że niektore kolory gaszą naszą tęczówkę, ale nawet, jeżeli tak, to zawsze można zastosować kompromis w postaci dodatku ulubionego przez nas koloru do koloru podstawowego
Zielony kolor oczu też nie zawsze jest jednakowy. Ja mam zielone oczy, podobnie jak jedna z bardziej uzdolnionych dziewczyn na MM (Candy Killer- ukłon w Twoją stronę ), a o ile ona świetnie wygląda w granatch, to ja już znacznie gorzej
Ja teoretycznie przy moim typie urody (podobno lato) powinnam używać błekitów (których zdecydowanie nie lubię), rozbielonych beży, róży, generalnie pasteli... Ale średnio dobrze się czuję w tych kolorach i naprawdę sporadycznie ich używam Więc- noś to, w czym dobrze się czujesz i już.
A zdjęcie oczywiście możesz wkleić

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-01-02 o 23:27
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 09:56   #829
karsila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja myślę, że nie ma już zasad typu- coś na pewno pasuje, a coś zdecydowanie na pewno nie pasuje. W makijażu panuje taka dowolność, że każda z nas może wybrać coś dla siebie. Najważniejsze, żebyśmy się w tym dobrze czuły. I o to w tym tak naprawdę chodzi. Ja sama kiedyś uważałam, ze przy moich zielonych oczach zielony cień absolutnie się nie nadaje. Ale mój TŻ i dziewczyny z MM przekonały mnie, że to jednak nieprawda Tak więc- jeżeli dobrze się czujesz w zieleni- noś ją dumnie Nawet, jeżeli ktoś będzie uważał, że nie pasuje.
To prawda, że niektore kolory gaszą naszą tęczówkę, ale nawet, jeżeli tak, to zawsze można zastosować kompromis w postaci dodatku ulubionego przez nas koloru do koloru podstawowego
Zielony kolor oczu też nie zawsze jest jednakowy. Ja mam zielone oczy, podobnie jak jedna z bardziej uzdolnionych dziewczyn na MM (Candy Killer- ukłon w Twoją stronę ), a o ile ona świetnie wygląda w granatch, to ja już znacznie gorzej
Ja teoretycznie przy moim typie urody (podobno lato) powinnam używać błekitów (których zdecydowanie nie lubię), rozbielonych beży, róży, generalnie pasteli... Ale średnio dobrze się czuję w tych kolorach i naprawdę sporadycznie ich używam Więc- noś to, w czym dobrze się czujesz i już.
A zdjęcie oczywiście możesz wkleić

o cayh pamietam Cie z MM bardzo dobrze,ze tu weszlaś Cyfrowki nie udalo mi sie zdobyc coby zatrzymac moje proboby na oczach, ale jak tylko dostane jedno z djecie z z w miare "bliska" to sama zobaczysz ale neietsty teznei dokladnei bo t nie bylo zdjecie samych oczu... dam znac gdyby watek zaginal i sie zakurzyl

Stary 2009-01-03, 13:18   #830
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b

Jeśli ta zieleń na powiece podkreśla kolor tęczówki to czemu nie? Sama bardzoe chętnie używam zielonych cieni (zazwyczaj w połączeniu z bronzem) do wydobycia zieleni z tęczówki (oczy mam zielono-szaro-niebieskie )
Stary 2009-01-03, 13:24   #831
żurawinka
Zakorzenienie

Więc jak tylko mam zielone oczy ( soczewki ) i chęć pomalowania się zielonym nic mnie nie powstrzymuje ale trudno przygasić zieleń soczewek. Zgodzę się z Cathy jeśli chodzi o dużą dowolność w wyborze koloru, zresztą jeśli masz pewność że nie wyglądasz źle to po co się powstrzymywać?
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:29   #832
bozia26
Raczkowanie

ja mam zielone tęczówki,jeżeli użyję miętowej zieleni na zewnętrznych kącikach a jasnej i żywej w wewnętrznych kącikach kolor tęczówki ożywia się i robią się bardziej zielone a oczy błyszczą,dla kontrastu używam przygaszonych róży lub kompozycje fiolet-srebro.
bozia26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:15   #833
karsila
Raczkowanie

Edytowane przez karsila
Czas edycji: 2009-01-04 o 17:10
Stary 2009-01-03, 19:32   #834
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

No na tym zdjeciu to nie za bardzo widać jaki masz kolor oczu Generalnie mówi się, ze nie powinno sie używać koloru cieni takiego samego jak kolor tęczówki, bo kolory sie zlewają, ale... Przy zielonych tęczówkach możesz użyć zielonych cieni, tylko w innym odcieniu zieleni, możesz rozświetlić wewnętrzne kąciki zółcią lub złotem, możesz użyc zieleni na dolnej powiece, możesz połączyć zieleń z innymi kolorami. A jeżeli już masz kolor cienia dokładnie taki jak kolor tęczówki, to możesz narysować kreską - czarną, brązową, złotą, i mocno wytuszować rzęsy, i to już oddzieli kolory i makijaż będzie wyglądał inaczej. Ja mam niebiesko-szaro-zielone oczy, z przewagą błękitu, i kilkukrotnie pokazywałam na MM makijaże z niebieskimi cieniami, które wg zasad nie powinny mi pasować, a jakoś pasują Warto poeksperymentować z makijażem, nie bać się tego, można osiągnąć ciekawe efekty
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 17:17   #835
cathy
Organizatorka

GG do cathy

a gdzie zdjęcie
Stary 2009-01-05, 23:18   #836
Arwena84
Zadomowienie

Tez mam zielone oczy i u mnie sprawdza sie jedynie ciemna nasycona zielen i to nie na calej powiece. Ale oko oku nie rowne. Jesli podobasz sie sobie w takim odcieniu, to w czym problem?
Stary 2009-01-06, 14:03   #837
karsila
Raczkowanie

Przyda się pocena kogos znającego " się na rzeczy" i tyle

Stary 2009-01-06, 15:15   #838
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Trochę niewyraźne to zdjęcie, ale wydaje mi się, że masz oczy w podobnym odcieniu, co moje
W takim razie radziłabym się wystrzegać bardzo jasnej zieleni, czyli seledyn, pistacja, (jeżeli już, to w postaci dodatku, a nie jako kolor główny), natomiast spokojnie możesz eksperymentować z ciemniejszymi odcieniami typu zieleń trawy, butelkowa, szmaragdowa, aczkolwiek nie są to łatwe kolory i często nadają taki lekko chory wygląd, dlatego musisz po prostu sprawdzić, bo nie same oko, ale odcień cery, kolor włosów decyduje o tym, czy dany cien będzie dobrze wyglądał, czy nie.
A poza tym, nawet jeżeli jakiś kolor niekoniecznie sprawdzi się na Twoim oku, zawsze możesz próbować nieco złamać jego barwę stosując różne sztuczki, o których już pisała YenneferD- zastosowanie go jako dolną kreskę, przełamanie go innym kolorem, który Ci pasuje, oddzielenie go od oka kreską w kolorze złota, czerni, brązu, a nawet fioletu
Stary 2009-01-06, 15:59   #839
karsila
Raczkowanie

dzięki no niesteyy zdjęcia jzu lepszego nie mam

Stary 2009-02-04, 16:21   #840
migotka1993
Przyczajenie

GG do migotka1993
Post Dot.: Kolory, makijaż oczu ZIELONYCH - zbiorczy

Ja mam zielone oczy jasną cerę(dość) i złoto-rude włosy z przewagą złota... Jak ja mam sobie malować oczy??
migotka1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
makijaż zielone oczy, zielone oczy, zimna cera.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości