przekształcie moją głowę w coś sensownego Proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-13, 14:04   #1
atatoja
Rozeznanie

Od ponad roku chcę coś zmienić, nawet drastycznie, ale troszkę się boję bo nie mam wyczucia, a chce mieć "wizję nowej siebie" przed pójściem do fryzjera (bo o włosy szczególnie mi chodzi). Znajomi już się ze mnie śmieją, że wybieram się do tego fryzjera jak sójka za morze. Aktualnie (jak i przez większość życia) wiąże włosy w kucyk (wyżej, niżej, zaplątany, puszczony wolno, z grzywką na bok lub wszystkie włosy zaczesane do tyłu) i marzę o tym by mieć ciakawą fryzurę w której będę się czuć sobą. Jestem szatynką (może lekki odcień brązu gdzieniegdzie- nie znam się- musicie ocenić same), mam piwne oczy, raczej bladą cerę. Moje włosy są okropne- lekko falowane (marzę o całkiem prostych lub całkiem pokręconych- moje są nijakie), do tego mam lekkie gniazdko (z tyłu po boku włosy rozłażą się w wszytkie kierunki) choć myślę że da się nad nim zapanować. Włosy nie są w żaden sposób pocieniowane czy postopniowane (ostatnio sama odcięłam sobie ok 10 cm włosów bo miałam poniszczone końcówki a na fryzjera nie miałam akurat czasu i pieniędzy), więc wyglądają fatalnie..
Mam spore poczucie humoru, lubie się bawić przy dobrej muzyce. Myślę że jestem raczej optymistką, otwartą na życie i chciałabym, żeby fryzura to pokazała, dodała mi pewności siebie, której ze względu na przeciętną fryzurę mi brak.
Dołączam zdjęcia zrobione dzisiaj. Mam nadzieję, że taka forma i jakość wystarczy. Wersja z włosami związanymi i rozpuszczonymi ukazującymi ich długość. Niestety dopiero wieczorem umyję włosy, więc na zdjęciach nie są w rewelacyjnej formie. Co do farbowania- boję się że mi wypadną wszystki włosy, ale jeśli mi doradzicie jakiś kolor to może zaryzykuję

Liczę na Was!!!

przepraszam za literówkę w temacie wątku... porażka ;/ a z tego co widzę w tym dziale nie da się edytować.. więc wybaczcie czekam na porady

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-09-13 o 15:39 Powód: post pod postem
atatoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 16:22   #2
BlueQueen92
Raczkowanie

Dot.: przekształcie moją głowę w coś sensownego Proszę!

proponuję ściąć grzywkę najlepiej na bok... Co myślisz o Bobie z np. asymetria?? Bob był modny w ubiegłym sezonie ale jest nadal... załączam zdjęcia boba i innych fryzur które mogą się przydać...
BlueQueen92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 22:12   #3
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BlueQueen92 Pokaż wiadomość
proponuję ściąć grzywkę najlepiej na bok... Co myślisz o Bobie z np. asymetria?? Bob był modny w ubiegłym sezonie ale jest nadal... załączam zdjęcia boba i innych fryzur które mogą się przydać...
hmmm za asymetrią jestem jak najbardziej musiałabym sobie sprawić prostownice do takich włosów. myślałąm o krótkiej fryzurce ale trochę się boję, bo miałam kiedyś krótkie włosy i nie wyglądało to za specjalnie. BlueQueen: dzięki za podpowiedź.
a co z kolorem? zostawić ten mysi naturalny?
Stary 2010-09-14, 13:24   #4
LaSerafii
Raczkowanie

Fryzury podane przez BlueQueen92 bardzo mi sie podobaja i mysle ze 1 lub 2 beda Ci najlepiej pasowac

Co do koloru ... Mysle ze moglabys postawic na jakiś jasny brąz lub ciemny blond..

Moze cos takiego?
Dr.Dukan:

65kg
-16.08.10r.
58kg
- 09.09.10r.

52kg
- ???
LaSerafii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 15:48   #5
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez LaSerafii Pokaż wiadomość
Fryzury podane przez BlueQueen92 bardzo mi sie podobaja i mysle ze 1 lub 2 beda Ci najlepiej pasowac

Co do koloru ... Mysle ze moglabys postawic na jakiś jasny brąz lub ciemny blond..

Moze cos takiego?
wow fajny ten kolorek.. szczególnie ładnie wygląda na drugim zdjeciu. Myślałam właśnie nad jakimś ciepłym brązem. Co do zdjęć dodanych przez BlueQueen92 to też podobają mi się pierwsze dwie więc może coś w tym stulu... hmmm
Stary 2010-09-14, 16:07   #6
LaSerafii
Raczkowanie

Ciesze ze Ci sie podoba
Fajnie byloby gdyby ktos sie jeszcze wypowiedzial, mialabys pewnosc
Choć jesli uwazasz ,ze bedziesz sie dobrze czula w takim połączeniu to jak najbardziej mozesz juz udac sie do fryzjera
Dr.Dukan:

65kg
-16.08.10r.
58kg
- 09.09.10r.

52kg
- ???
LaSerafii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:27   #7
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez LaSerafii Pokaż wiadomość
Ciesze ze Ci sie podoba
Fajnie byloby gdyby ktos sie jeszcze wypowiedzial, mialabys pewnosc
Choć jesli uwazasz ,ze bedziesz sie dobrze czula w takim połączeniu to jak najbardziej mozesz juz udac sie do fryzjera
wolę jeszcze poczekać mam nadzieję że ktoś sie jeszcze odezwie poza tym mam dylemat: na początku i pod koniec października mam dwa ważne śluby w rodzinie. Myślałam, żeby do tego czasu mieć już nową fryzurę, z drugiej strony co będzie jeśli ściecie okaże się nietrafione? z obezną długością włosów bardzi można kombinować z ułożeniem na taką imprezę...
Jak będę miała chwilkę to poszukam zdjeć fryzur o jakich ja myślałam
Stary 2010-09-14, 16:41   #8
Melanchton
Zakorzenienie

A nie myślałaś czasem o prawie zupełnie krótkiej fryzurze? Twoje włosy wyglądają na cienkie i delikatne, a przy takim cięciu jak na fotce, którą dołączam będą łatwe w obsłudze. Wystarczy trochę pianki na wilgotne włosy i przeczesanie ich palcami, możesz też wylakierować i "pomiąć" je ściskając w garści. Grunt to dobry fryzjer. Dobry, czyli taki, który potrafi obciąć losy tak, że w którą stronę wiatr by nie powiał - dobrze się ułożą. Warto też najpierw porozmawiać i zapytać, co ma Ci ewentualnie do zaproponowania. Na prv mogę polecić Ci kogoś z Krakowa. Pozdrawiam!
Melanchton jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 18:23   #9
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
A nie myślałaś czasem o prawie zupełnie krótkiej fryzurze? Twoje włosy wyglądają na cienkie i delikatne, a przy takim cięciu jak na fotce, którą dołączam będą łatwe w obsłudze. Wystarczy trochę pianki na wilgotne włosy i przeczesanie ich palcami, możesz też wylakierować i "pomiąć" je ściskając w garści. Grunt to dobry fryzjer. Dobry, czyli taki, który potrafi obciąć losy tak, że w którą stronę wiatr by nie powiał - dobrze się ułożą. Warto też najpierw porozmawiać i zapytać, co ma Ci ewentualnie do zaproponowania. Na prv mogę polecić Ci kogoś z Krakowa. Pozdrawiam!
Myślałam o krótkiej (choć kiedyś byłam ścięta na krótko i patrząc dziś na zdjecia nie wyglądało to za dobrze, ale możliwe że dlatego że nie miałam ayregulowanych brwi i w żaden sposób nie podkreślałąm oczu a to dużo daje do ogólnego wyględu; no i kolor miałam swój własny więc nie za ciekawy)
Może wkleje zdjęcia fryzur które znalazłam w necie, a które mi się podobają (w ty 3 czy 4 zdjęcia jednej bardzo ciekawej wg mnie fryzury)
Podoba mi się taki "biały blond" ale mi zapewne nie byłoby w nim do twarzy , jak myślicie? W sumie na pierwsze farbowanie i tak wolałabym wybrać jakiś ciepły brąż i sprawdzić jak moje włosy reagują na farbę.
Stary 2010-09-14, 18:28   #10
BlueQueen92
Raczkowanie

Myslę ze całkiem krótkie nie będą zbyt trafne... a co do koloru to najlepierj rozjaśnić lub przyciemnić o jeden ton góra o dwa i kolor wtedy pasuje wg teori jakiej mnie w szkole uczą ;P
BlueQueen92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:01   #11
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BlueQueen92 Pokaż wiadomość
Myslę ze całkiem krótkie nie będą zbyt trafne... a co do koloru to najlepierj rozjaśnić lub przyciemnić o jeden ton góra o dwa i kolor wtedy pasuje wg teori jakiej mnie w szkole uczą ;P
Myślę że raczej delikatnie rozjaśnię, wolę nie przyciemniać bo jestem dość blada i nie chcę wyglądać dziwacznie ;P
dzięki za radę Uczysz się fryzjerstwa?

Melanchton: Zapomniałam napisać, że ja jestem z Poznania i fryzjer w Kraku nie jest mi po drodzę ale dzięki wielkie za dobre chęci
Stary 2010-09-14, 19:23   #12
Kaminka24
Rozeznanie

Krótkie włosy dla Ciebie to bardzo dobry pomysł ale nie takie bardzo krótkie. Podsyłam kilka propozycji
Kaminka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:13   #13
atatoja
Rozeznanie

dzięki im więcej pomysłów tym lepiej
burza mózgów przynosi najlepsze efekty
Stary 2010-09-16, 23:22   #14
helina
Przyczajenie

GG do helina

Po pierwsze nie farbuj włosów!! Masz bardzo ładny, naturalny kolor, a Twoje włosy są cienkie i delikatne i farbowanie na pewno im nie pomoże. To, czego potrzebują Twoje włosy, to solidne cieniowanie, takie, które doda im objętości i wydobędzie ich naturalne walory. Falowane włosy są piękne!! Idź do dobrego fryzjera i zafunduj sobie średniej długości, asymetryczną fryzurę. Zainwestuj w prostownicę, bo Twoje włosy są podatne na modelowanie i w zależności od humoru będziesz mogła przy pomocy przy pomocy prostownicy wyprostować je na blachę (przed jednym weselem) albo zrobić sobie delikatne loki (przed drugim)
helina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:54   #15
Depresja2010
Zakorzenienie

GG do Depresja2010

ja bym poleciła dośc jasny brązik wpadający w rudy,bo bedzie fajnie podkreslał Twoja zdrowa cere i rozświetli Ci buzię,włosy przede wszystkim zetnij warstwami na czubku i po bokach aby je podnieść,wyglądają tutaj jak ulizane i jakbys ich miała mało,trzeba to zmienić,ja bym dała grzywkę na bok,będzie wyglądac,ze masz sporawo więcej włosów,mam nadzieję,ze fryzjerka Ci równiez doradzi,przede wszystkim więcej włosów!
Depresja2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 21:23   #16
viola1233
Przyczajenie

a mnie sie wydaje ze w takiej fryzurze bedzie ci najlepiej i mozesz na zmiane je prostowac i tez bedzie super.
viola1233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 21:26   #17
Depresja2010
Zakorzenienie

GG do Depresja2010

Cytat:
Napisane przez viola1233 Pokaż wiadomość
a mnie sie wydaje ze w takiej fryzurze bedzie ci najlepiej i mozesz na zmiane je prostowac i tez bedzie super.
ale do takiej fryzurki to chyba grube włosy by sie przydały,albo mnóstwo czasu na układanie
Depresja2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 12:49   #18
viola1233
Przyczajenie

własnie nie.wystarczy dobra odzywka i lakier .
viola1233 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 22:21   #19
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez helina Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie farbuj włosów!! Masz bardzo ładny, naturalny kolor, a Twoje włosy są cienkie i delikatne i farbowanie na pewno im nie pomoże. To, czego potrzebują Twoje włosy, to solidne cieniowanie, takie, które doda im objętości i wydobędzie ich naturalne walory. Falowane włosy są piękne!! Idź do dobrego fryzjera i zafunduj sobie średniej długości, asymetryczną fryzurę. Zainwestuj w prostownicę, bo Twoje włosy są podatne na modelowanie i w zależności od humoru będziesz mogła przy pomocy przy pomocy prostownicy wyprostować je na blachę (przed jednym weselem) albo zrobić sobie delikatne loki (przed drugim)
jesteś chyba pierwszą osobą która uznała mój kolor włosów za ładny dziękuję choć się nie zgadzam jest nijaki... choć od kilku miesięcy wydaje mi sie trochę ładniejszy- gdzieniegdzie zalatuje brązem. faktem jest jednak, że mimo iż mnie kusi to wolałabym nie farbować. faktycznie mam cieńkie włosy, które zresztą strasznie mi od jakiegoś czasu wypadają (z czym walczę) i farba mogłaby tylko zaszkodzić... myślę właśnie o jakiejś asymetrycznej fryzurce Dziękuję za rady

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
ja bym poleciła dośc jasny brązik wpadający w rudy,bo bedzie fajnie podkreslał Twoja zdrowa cere i rozświetli Ci buzię,włosy przede wszystkim zetnij warstwami na czubku i po bokach aby je podnieść,wyglądają tutaj jak ulizane i jakbys ich miała mało,trzeba to zmienić,ja bym dała grzywkę na bok,będzie wyglądac,ze masz sporawo więcej włosów,mam nadzieję,ze fryzjerka Ci równiez doradzi,przede wszystkim więcej włosów!
widzę że jest kilka głosów za grzywką na bok to chyba jest jakiś pomysł.

Cytat:
Napisane przez viola1233 Pokaż wiadomość
fajna fryzurka choś mimo wszytko gęstę włosy by się przy niej przydały. ja bym chyba musiała używać sporo lakieru żeby ja tek podnieść.. z drugiej strony fryzjerki mi powtarzały że mam cienkie ale gęste włosy więc może wystarczy dobre ścięcie żeby to uwidocznić?

dziękuję za rady
Stary 2010-11-13, 14:53   #20
anna boleyn
Raczkowanie

GG do anna boleyn

ja na Twoim miejscu przefarbowałabym włosy na płomienny rudy i prostą grzywkę ścięła. zainwestuj w prostownice.rudy będzie ładnie pasował do Twej jasnej karnacji skóry i ciemnych oczu.pozdrawiam
anna boleyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 17:45   #21
atatoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anna boleyn Pokaż wiadomość
ja na Twoim miejscu przefarbowałabym włosy na płomienny rudy i prostą grzywkę ścięła. zainwestuj w prostownice.rudy będzie ładnie pasował do Twej jasnej karnacji skóry i ciemnych oczu.pozdrawiam
hej zmotywowałaś mnie, żeby w końcu zrzucić foty z aparatu i wkleić tutaj, bo tak się składa, że niedawno zrobiłam pierwszy krok i pofarbowałam włosy (pod naciskiem mamy i siostry, które nie mogły patrzeć na mój nijaki kolor włosów- obie od wieeeelu wieeelu lat farbują) Płomienny rudy to nie jest, ale blisko czerwień rubinu czy jakoś tak- farba garniera do 28 myć (boję się pofarbować trwałą- co by mi włosy jeszcze większymi garściami nie wypadały).
Generalnie jestem raczej zadowolona, wyglądam JAKOŚ choć do pełnego zadowolenia brakuje mi jeszcze jakiegoś fajnego ścięcia. Co do koloru to wśród znajomych (i nieznajomych ) słyszałam póki co same komplementy

Tak więc wklejam głowę z nowym kolorem.
Proszę o propozycję dotyczące ścięcia. Na grzywkę chyba się nie zdecyduję (chyba że na taką długą puszczoną na bok) Jakoś nie wydaje mi się, by w grzywce było mi dobrze. Ale kto wie, może jeśli ktoś się jeszcze wypowie tak samo to pomyślę nad tym Tymczasem dziękuję i pozdrawiam.

(wiem że głupkowate zdjęcia, ale co zrobić )

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości