Kolorowy toner - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-01, 22:56   #91
patrycja350
Zadomowienie

Dot.: tonery

Wiek XIX

W ostatnich latach XVIII wieku i pierwszym dziesięcioleciu XIX wieku doszło do radykalnej
Fryzura a la titus
zmiany mody kobiecej. Nowa moda wprowadziła też nowy typ uczesania nawiązującego do starożytnych pierwowzorów. Noszono zarówno włosy długie, upinane na czubku głowy i opadające w swobodnych lokach na czoło i policzki, jak też – co było nowością – włosy ścięte krótko, na wzór fryzur męskich, zwanych „a la Titus”.
Jednak fryzury elegantek szybko odeszły od antykizującej naturalności na rzecz misternie układanych koafiur ze spiętrzonych loków.
Około roku 1830 doszło do powstania zupełnie nowego wzorca sylwetki kobiecej, a to pociągnęło za sobą zmiany w fryzurze.
Cesarzowa Eugenia
Składała się ona teraz jakby z kilku oddzielnych części – wysokiego koka, upiętego warkocza i sztywnych loków zebranych w pęki po obu stronach twarzy.
Lata 50 -te i 60 -te XIX wieku to czas, gdy króluje niepodzielnie brunetka. Może za przykładem cesarzowej Francji - Eugenii? Włosy były czesane z przedziałkiem i opadały w lokach na szyję. Jednak najwspanialsze włosy tamtych czasów posiadała cesarzowa Austrii - Elżbieta, piękna jak bogini, z bujnymi lokami sięgającymi ziemi. Krążyły po Wiedniu opowieści o tym, jak to biedne służące i fryzjerzy myli i czesali legendarne włosy cesarzowej. Było to zajęcie zajmujące cały dzień! Opowiadano sobie o wypłacanych odszkodowaniach dla pokojówek, które cesarzowa podobno biła lusterkiem, gdy zadały jej ból przy rozczesywaniu jej bujnych loków.
W latach 70 XIX stulecia uczesanie stawało się coraz bardziej czasochłonne: fryzowana grzywka nad czołem, drobne loczki na skroniach, węzeł na czubku głowy i jeszcze miękkie loki opadające na kark

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 14:09   #92
maja2005
Zadomowienie

Dot.: MAŁE pytanie o tonery :-)

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
U mnie Colorance Goldwell trzymał się ładnie przez 2 tygodnie przy prawie codziennym myciu włosów. Dziś mijają 3 tygodnie i kolor nadal jest, ale bardzo równomiernie się wypłukuje. Przypuszczam, że jeszcze tydzień lub dwa i śladu po nim nie będzie.
A u mnie Colorance utrzymuje się bardzo długo. Włosy myję co drugi dzień, do fryzjera chodzę co 4 miesiące (rozjaśniam pasemka, a po rozjaśnieniu fryzjerka kładzie mi Colorance). Kolor widoczny jest nawet do ponad 2 miesięcy. Oczywiście z czasem zmienia się jego odcień, ale i tak jestem bardzo zadowolona.
maja2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:33   #93
neith
Raczkowanie

GG do neith

maja2005, stosowałaś Colorance z wodą zwykłą (2%) czy mocniejszą (4%)? Bo to oczywiście, jak i stan włosów będzie wpływać na długość utrzymywania się farby. Ja użyłam wody 2% i mam bardzo śliskie, gładkie włosy, z których generalnie produkty typu demi/semi (półtrwałe) wypłukują się dość szybko. Mimo to uważam, że w tej kategorii Colorance plasuje się na wysokiej pozycji, bo włosy są w bardzo dobrej kondycji, a i wypłukiwanie nie jest tak szybkie, jak przy innych tego typu produktach.
neith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 22:38   #94
maja2005
Zadomowienie

Niestety tego nie wiem, zawsze chodzę do fryzjera i właściwie nawet nie miałam pojęcia, że rozrabia się z wodą o różnych stężeniach
Stan włosów, o dziwo, po rozjaśnianiu i zastosowaniu Colorance, jest naprawdę bardzo dobry. Nigdy nie miałam łamliwych i wysuszonych włosów (a dodatkowo je prostuję ). Fakt, chciałabym, aby kolor wogóle się nie wypłukiwał, no ale coś za coś

neith, a Ty stosujesz Colorance na swój naturalny kolor? Bo muszę przyznać, że mi kolor łapie tylko po świeżo rozjaśnionych włosach. Próbowałam kiedyś, gdy kolor już prawie się wypłukał, "odświeżyć" sobie kolor, nakładając sam Colorance bez uprzedniego rozjaśniania (a więc na naturalny odrost i poprzednie rozjaśnianie), ale efekt był prawie niewidoczny, właściwie nic to nie dało
Stary 2009-12-04, 19:56   #95
neith
Raczkowanie

GG do neith

Maja2005, stosuję na włosy wcześniej farbowane farbą trwałą ze słabą wodą (3%) i naturalne odrosty. Wszystkie włosy mam gdzieś na poziomie między 6 i 7, stosuję Colorance 7SB i ten toner ładnie mi wszystko wyrównuje. Ponieważ jest to toner, musisz wziąć pod uwagę, że na włosach ciemniejszych mniej widoczny będzie efekt, właściwie tylko refleks będzie widoczny. Na włosach rozjaśnianych będzie już znacznie bardziej spektakularny.
Stary 2009-12-05, 22:01   #96
patrycja350
Zadomowienie

ponieważ rozjaśnione włosy bardzo szybko łapią te tonery tak samo jak włosy przetrawione...

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 17:48   #97
maja2005
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Maja2005, stosuję na włosy wcześniej farbowane farbą trwałą ze słabą wodą (3%) i naturalne odrosty. Wszystkie włosy mam gdzieś na poziomie między 6 i 7, stosuję Colorance 7SB i ten toner ładnie mi wszystko wyrównuje. Ponieważ jest to toner, musisz wziąć pod uwagę, że na włosach ciemniejszych mniej widoczny będzie efekt, właściwie tylko refleks będzie widoczny. Na włosach rozjaśnianych będzie już znacznie bardziej spektakularny.
Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
ponieważ rozjaśnione włosy bardzo szybko łapią te tonery tak samo jak włosy przetrawione...
Tak, dokładnie, na moich odrostach toner jest niewidoczny, ale pewnie dlatego, że odcień jest jaśniejszy od moich naturalnych.

Zgadzam się, że włosy rozjaśnione szybką łapią kolor, ale u mnie niestety tylko na tych świeżo rozjaśnionych.
Chętnie nałożyłabym sobie sama od czasu do czasu Colorance, ale skoro moje wcześniej rozjaśnione włosy za bardzo nie łapią koloru, to chyba nie ma to sensu.
Stary 2009-12-06, 20:00   #98
kumkumkum1986
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny moze wkleicie jakies zdjecia po zastosowaniu tonerow?
kumkumkum1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:08   #99
Otoshi
Raczkowanie

Zastanawiam się nad mandarynkowym la riche'm na naturalne włosy, co o tym sądzicie? Nie chcę rozjaśniać, tylko potem wrócić do normalnego koloru, czyli jasnego brązu, można tak powiedzieć ; > I zastanawiam się jeszcze co zrobić z faktem, iż do tych tonerów nie można dodawać wody utlenionej? Chcę zrobić dodatkowo brązowe pasemka, a la riche nie ma w swojej ofercie tego koloru... i tu błąd, bo większość farb się miesza ;/

Edytowane przez Otoshi
Czas edycji: 2009-12-09 o 21:09
Otoshi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 23:28   #100
neith
Raczkowanie

GG do neith

Otoshi, niektóre tonery jak najbardziej miesza się z oksydantem. Goldwell Colorance w zależności od odcienia miesza się z 2% lub 4% wodą utlenioną, inne znane mi tonery też. Nie wiem, jak ten la riche, bo nie znam tej konkretnej firmy.
Stary 2009-12-11, 13:11   #101
xblackxshadowx
Rozeznanie

W la riche pisze, że nie łączyć z wodą utlenioną
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 14:15   #102
maja2005
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kumkumkum1986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny moze wkleicie jakies zdjecia po zastosowaniu tonerow?
To ja może wkleję swoje.
Pasemka rozjaśnione, na to nałożony toner Goldwell Colorance, wybaczcie ale nie pamiętam numeru odcienia
Pasemka co prawda mało widoczne, ale zdjęcia prawie po wizycie u fryzjera. Z czasem Colorance się wypłukuje i są bardziej widoczne.
Stary 2010-01-12, 19:48   #103
Amaranthis
Raczkowanie

GG do Amaranthis

usunięte

Edytowane przez Amaranthis
Czas edycji: 2010-06-25 o 21:56
Amaranthis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 10:12   #104
kredkapl
Raczkowanie

Hej, mam pytanie odnośnie tonerów la riche. Obecnie mam na włosach czerwień która dąży w kierunku rudości. Potrzebuję na weekend zmienić kolor włosów na czarny - dlatego chcę skorzystać z tonera la riche. I tu właśnie pytanie: czy muszę rozjaśniać moje biedne, zmęczone życiem włosy? Czy też czarny kolor mi wyjdzie, jeśli położę na rudawe włosy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

http://wizaz.pl/Mikroreklama

Ostrożercy - blog dla pasjonatów ostrej kuchni
kredkapl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:46   #105
Unforeseen Future
Raczkowanie

Ja osobiście z tonerów zadowolona nie jestem, chociaż może to wina tego, że zastosowałam się do instrukcji, a nie do rad koleżanek i trzymałam toner nie tak jak one po cały dzień, a jedynie pół godziny. Cztery mycia, a z mocnego granatu zrobiło mi się coś na wzór granato-biało-niebieskiej sraczki.
Także jutro czeka mnie po raz kolejny bawienie się z włosami, tym razem zrobię to już za radą znajomych. : )
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe

My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko.
Unforeseen Future jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 22:20   #106
justdoit
Raczkowanie

Niebieska farba

Tak jak w tytule, gdzie mogę znaleźć. Chcę farbnąć grzywke na niebiesko:P Tyle, że na 2 miesiące. Szamponetki nie mogę znaleźć. Są inne sposoby? Jest możliwość aby fryzjerka zrobiła mi taką czasową grzywke?
justdoit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 23:10   #107
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Niebieska farba

Jak najgoręcej mogę polecam toner La Riche Directions
znając życie dostaniesz go na allegro, nakłada się go na rozjaśnione włosy do bardzo jasnego blondu, kolor trzyma się do ok. 6 myć, można poprawiać jak najbardziej Ja miałam osobiście kolor całych włosów taki jak w avatarze
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 23:46   #108
justdoit
Raczkowanie

Dzięki, tyle że blond włosów to ja nie mam, oj nie :PP
Stary 2010-06-26, 23:54   #109
Meadow
Wtajemniczenie

rozjaśnić można samą grzywkę przecież, inaczej się raczej niebieskiego nie da, bo na ciemne włosy takiego koloru nie zrobisz
Stary 2010-06-27, 00:04   #110
justdoit
Raczkowanie

Nie zniszcze sobie przez to włosów? :P Jejku, ciemna w tym jestem ^^ Ale człowiek sie uczy.
Stary 2010-06-27, 10:50   #111
Meadow
Wtajemniczenie

jak nigdy nie farbowałaś to na pewno nie ja rozjaśniałam i przyciemniałam na zmianę włosy i dopiero po jakimś dziesiątym razie mi się zniszczyły, ale tego Tobie nie polecam, bo ryzyko jednakże raz nie zaszkodzi, ewentualnie jak masz suche włosy to mogą się troszeczkę mocniej przesuszyć, ja mam bardzo przetłuszczające się to nawet różnicy nie widziałam w niczym innym niż w kolorze

A jeszcze spytam... jaki byś chciała ten odcień niebieskiego?
Pokażę Ci zdjęcie jakie mój facet miał, tylko zamażę twarze najpierw

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2010-06-27 o 10:59
Stary 2010-06-27, 11:03   #112
milusiaam
Wtajemniczenie

Wiadomo ze rozjasniajac zniszczysz włosy troszke.ale to tylko grzywka która po wakacjach mozesz sciac akurat urosnie ci te 4 cm.
cos tam zostanie rozjasnionego na pewno zostanie wiec bedziesz sukcesywnie ścinać
Jezeli jednak nie mozesz wrocic do szkoly np -z niebieskim odcieniem na grzywce to nie radze tego robic.

Edytowane przez milusiaam
Czas edycji: 2010-06-27 o 11:05
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 11:17   #113
Meadow
Wtajemniczenie

niebieski schodzi, więc jeśli chodzi do szkoły i nie będzie chciała do szkoły z tym iść to nie poprawi koloru najwyżej Ja akurat mam szczęście bo mnie się na różowe nikt nie skarżył w szkole
Stary 2010-06-27, 12:34   #114
justdoit
Raczkowanie

Troszkę się boję właśnie rozjaśniać szczerze mówiąc Nie chcę ryzykować, wolę wrócić do szkoły z naturalnym odcieniem włosów. A co do tego niebieskiego, to dokładnie taki, Meadow. Zadzwonie jeszcze w tym tygodniu do fryzjerki, może coś się uda zrobić. :P
Stary 2010-06-27, 15:03   #115
Mania_xD
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Mania_xD

A ja szczerze mowiac bardziej polecam farby manic panic, dostaniesz na rockmetalshopie duza pojemnosc i bardzo dlugo trzyma... Co do tego toneru wyzej, jak dla mnie klapa, strasznie krotko trzyma.
Stary 2010-06-27, 17:09   #116
milusiaam
Wtajemniczenie

Meadow niebieski schodzi ale rozjasniacz juz nie

Nie wiemy jaki kolor włosów ma autorka ,wiec jesli to nie jest jasny blond sama wiesz ze jej taki intesywnie niebieski nie wyjdzie
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 20:34   #117
justdoit
Raczkowanie

Mam włosy w kolorze ciemny-brąz :< Ehh, jeśli nie dam rady przefarbować, to doczepiam dredloki. ^^
Stary 2010-09-19, 12:30   #118
cappucino_girl
Przyczajenie

Red face Kolorowy toner

W większości przypadków poszukiwania tonera polegają na szukaniu takiego który dlugo trzyma.

Ja poszukuje szybko spieralnego, w małym opakowaniu. Mialam wielkie opakowanie fryzjerskie, ale kosztowalo aż 100 zł i było no na hurtowe farbowanie, a mi zależy na jednorazowym wyskoku na jakiś tydzień - dwa.
Macie jakieś sprawdzone firmy które spiorą sie a) szybko i b) w całości?

I proszę nie mówić że zaden toner sie w całości nie spłukuje bo tak nie jest 0_0 tzn. mój poprzedni się spłukał ale szukam czegoś mniejszego ^^
Dzieki za odpowiedz
cappucino_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 21:44   #119
Meadow
Wtajemniczenie

Dot.: Kolorowy toner

może pianka koloryzująca z venity?
Stary 2010-09-20, 09:16   #120
mangusta87
Raczkowanie

Dot.: Kolorowy toner

znalazłam na allegro taki kolor o jaki mi chodzi: http://allegro.pl/poppy-red-farba-to...231354584.html

natomiast zastanawiam się czy po tych ok.20 myciach spłucze się całkowicie czy zostanie brzydka spłowiała czerwień na włosach?
mangusta87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blond, directions, dredy, farbowanie, farby, farby do włosów, kolor, kolorowe, kolory, koloryzacja, la riche, manic panic, morska zieleń, pasemka, różowe, różowe włosy, tęcza, toner, tonery, tonery do włosów, włosy, włosy farba kolorowa, zielony

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości