Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-26, 14:02   #1261
Phoebee
Zakorzenienie

Dot.: Efekt Ombre

Cytat:
Napisane przez layla_96 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Coś co jest obciachem wystarczy fajnie nazwać, wmówić wszystkim, że wygląda dobrze, a potem połowa nastolatek wygląda tak samo
Jeżeli to jest zrobione w sposób nieumiejetny, to wygląda nieciekawie. Każdy postrzega to w inny sposób . Nie jestem nastolatka, a ombre mam. Robił mi je fryzjer z doświadczeniem , nikt nie zarzucił mi odrostow, a włosy musniete słońcem ( dobrano mi odcień jaśniejszy o kilka tonow).

Wszelkie nakladanie farby od połowy głowy , w odcienie bliżej nieokreslonym tez mi sie nie podoba.
Phoebee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 07:39   #1262
lacostee
Raczkowanie

Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Nancy3320 też Ci mówię, że to z L'Oreal to nic innego jak rozjaśniacz. Stonujesz końcówki farbą, ale odcień musi być najjaśniejszy.

ania3133 tylko nie palette... Jest tyle innych farb, dlaczego np nie Garnier? Aha- kup od razu dwie farby, jedną w kolorze jasnego blondu i nakładaj obie jednocześnie, od góry kasztan, ale końcówki zostaw suche i posmaruj je blondem. Wtedy nie wyjdą rude.
lacostee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 08:18   #1263
ania3133
Raczkowanie

GG do ania3133

Cytat:
Napisane przez lacostee Pokaż wiadomość

ania3133 tylko nie palette... Jest tyle innych farb, dlaczego np nie Garnier? Aha- kup od razu dwie farby, jedną w kolorze jasnego blondu i nakładaj obie jednocześnie, od góry kasztan, ale końcówki zostaw suche i posmaruj je blondem. Wtedy nie wyjdą rude.

Dzięki za odpowiedź. Więc mam rozumieć że jak nałożę farbę na całe włosy to ombre wyjdzie mi rude?

Ps. A dlaczego nie palette? Już używałam farby z tej firmy i linii i byłam zadowolona z efektu.
Kupiłam właśnie rozjaśniacz z Joanny i wyczytałam tam że trzeba odczekać 2-3 tygodnie by nałożyć na farbowane włosy rozjaśniacz. Więc chyba zastanowie się nad twoją radą co do nakładania farby. Ale mam pytanko. Czy wtedy efekt przejścia nie będzie zakłócony. By nie było tak że coraz wyżej a tu robi się rude.

Ok jeszcze się dopisuje. Znalazłam na Youtube filmik z farbowaniem włosów i jednocześnie robienie ombre hair. Wygląda to nieźle, ale mam kolejne pytanko. Czy można zrobić tak. Nałożyć farbę na górną część włosów. Poczekać aż złapie kolor, spłukać, a następnie nakładać na dolną cześć włosów rozjaśniacz, czekać i spłukać. Pytam, ponieważ chciałbym kontrolować etap rozjaśniania. A w dodatki czytałam w jednej z metod że jeśli chce mieć się ładne przejście to trzeba wmasowywać rozjaśniacz. A w tedy rozjaśniacz i farba się wymieszają. Czy nie będzie jakiś niespodziewanych efektów na przejściu?

Filmik https://www.youtube.com/watch?v=U8EwjsWtg8Y

Edytowane przez ania3133
Czas edycji: 2013-07-27 o 10:56
ania3133 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 09:34   #1264
bonjourdisko
Rozeznanie

ja myślałam o różowych końcówek, ale chyba nie jestem tak odważna:p

http://ochdearme.tumblr.com
http://www.bonjourdisko.blogspot.com - założyłam!
http://instagram.com/lilyhatesroses

29.09 - kosmetyki LUSH: peeling RUB RUB RUB, lotion Charity Pot, peeling do ust Bubblegum
bonjourdisko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:23   #1265
afyra
Raczkowanie

a ze tak zapytam, czy zamiast rozjasniania koncowek wlosow fryzjer przyciemni mi nasade wlosow? mam dosyc ciaglego farbowania wlosow na jasny blondzik i tak wpadlam na pomysl, zeby zrobic taki "sztuczny odrost" przyblizony kolorem do mojego naturlanego ciemnego blondu, nie chce mi sie czekac az wlosy mi odrosna w moim kolorze : D
Stary 2013-07-28, 09:58   #1266
kedud86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
a ze tak zapytam, czy zamiast rozjasniania koncowek wlosow fryzjer przyciemni mi nasade wlosow? mam dosyc ciaglego farbowania wlosow na jasny blondzik i tak wpadlam na pomysl, zeby zrobic taki "sztuczny odrost" przyblizony kolorem do mojego naturlanego ciemnego blondu, nie chce mi sie czekac az wlosy mi odrosna w moim kolorze : D
ja to zrobiłam, miałam platynę i miałam jej dosyć, najpierw poszłam do fryzjera i zrobiłam ciemną nasadę i takie pasemka różne, a później już sama w domu kładłam farby ciemny blond, które niestety z moich włosów wypłukiwały się na ciepło, a ostatnio położyłam casting 513 i wyszło super:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2275
kedud86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:41   #1267
afyra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kedud86 Pokaż wiadomość
ja to zrobiłam, miałam platynę i miałam jej dosyć, najpierw poszłam do fryzjera i zrobiłam ciemną nasadę i takie pasemka różne, a później już sama w domu kładłam farby ciemny blond, które niestety z moich włosów wypłukiwały się na ciepło, a ostatnio położyłam casting 513 i wyszło super:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2275

powiem Ci ze bardzo mi sie podoba co zrobilas, tylko ja niestety mam krecone wlosy i pewnie jak przyciemnie nasade to dziwnie to bedzie wygladac ; ) ale dzieki wielkie!
Stary 2013-08-06, 11:19   #1268
dynioo
Raczkowanie

Question Ombre hair na moich włosach?

Jak coś to mój pierwszy temat także jak coś źle robię wybaczcie.

Dzisiaj wieczorem robię ombre hair a nie mam kogo się doradzić.
Kupiłam rozjaśniacz 4-5 tony z Joanny do całych włosów i farbę naturalny blond (color Naturia) także z Joanny.
To jest moje włosy:
http://screenshooter.net/3763861/jvunran
http://screenshooter.net/3763861/tcgvqmq .

I jak radzicie mi długo trzymac rozjasniacz i farba będzie dobry aby uzyskac ten efekt:
http://screenshooter.net/3763861/cacwheg
http://screenshooter.net/3763861/jubhceo

Edytowane przez dynioo
Czas edycji: 2013-08-06 o 11:20
dynioo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 12:22   #1269
Fantazja1993
Przyczajenie

Dot.: Ombre hair na moich włosach?

Nie lepiej pójść do fryzjera? Ja szczerze mówiąc bałabym się tak kombinować, bo to nie jest zwykłe farbowanie, tylko rozjaśnianie.
Fantazja1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 12:35   #1270
dynioo
Raczkowanie

Rok temu rozjaśniała mi koleżanka i super kolor wyszedł
tylko nie pamiętam jaką farbę dałam potem czy jasny blond czy ciemny.
A nie każdego stac na takie coś jak "malowanie u fryzjera" to koszt ok. 100zł a może i więcej
Stary 2013-08-06, 20:11   #1271
cutelady
Przyczajenie

Trzeba było wydać te 30 parę złotych i kupić farbę ombre l'oreal zamiast z joanny , po której wypadają włosy - wiem , bo miałam ...
Stary 2013-08-07, 02:28   #1272
BrightBlonde
Raczkowanie

Coś o tym pisałam w innym temacie nie wiem czy przeczytałaś moją odpowiedź, ale powtórzę się przede wszystkim Twoje włoski są dość ciemne, po rozjaśniaczu może wyjść pomarańczowo-żółty odcień. Używałam tego samego rozjaśniacza przy schodzeniu z granatowej czerni, trzymałam 50 minut, odcień wyszedł jaskrawo rudy. Ogólnie ten rozjaśniacz jest ok, naprawdę dobrze rozjaśnia, i farby fajnie go pokrywają. Do zabijania rozjaśniaczowych pomarańczy i żółci polecam farby L'oreal Recital Preference, może odcień Islande lub Ombre, sama w swoim czasie używałam Hollywood i wyszedł jasny bardzo naturalny blond Pozdrawiam

Edytowane przez BrightBlonde
Czas edycji: 2013-08-07 o 02:33
BrightBlonde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:38   #1273
SceneQueene
Zakorzenienie

Tak, wszystko fajnie, tylko słabsze włosy niestety ten rozjaśniacz pali. Po jakimś czasie jest guma. A farba loreal ombre to tylko droższy rozjaśniacz z pędzelkiem- nie ma co go sobie polecać.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:38   #1274
dynioo
Raczkowanie

No i zrobiła mi koleżanka kolorek wyszedł cudowny chciałam zrobic swoim tel zdjęcie włosów ale światło źle wpadało ;/
Do tego jeszcze skróciłam końcówki i już w ogóle jest super
Stary 2013-08-14, 15:44   #1275
BeataR89
Rozeznanie

Witam
Myślę o zrobieniu sobie ombre hair chcę blond końce tylko pytanko czym zrobić rozjaśniaczem czy l'oreal ombre hair?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (46,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (37,7 KB, 31 załadowań)
Stary 2013-08-14, 17:12   #1276
SceneQueene
Zakorzenienie

rozjaśniaczem- polecam Vincent Ledier. Loreal to też rozjaśniacz, tylko z pędzelkiem.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2013-08-18, 15:03   #1277
malamyszka20
Zadomowienie

Hej chcialam zrobic sobie ombre sama w domu, juz kombinowalam w3czesniej ze zmiana koloru wiec mysle ze bym sobie poradzila. Ogolnie nie chce juz rozjasniac koncowek tylko przyciemnic gore,od razu mialabym spokoj z odrostami,bo moje naturalne to ciemny braz. I teraz mam pytanie jaki kolor dobrac u nasady zeby ombre ladnie sie zlewalo z tymi wlosami z dolu. Wlasciwie to jeszcze te koncowki troche rozjasnie,ewentualnie jesli bardzo je zniszcze to zetne Aha wiecie moze jaka technika najlepiej to zrobic?

zdj1 moje wlosy, zdj2 pozadany efekt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_001611.jpg (20,7 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ombre-hair-leighton-meester-768.jpg (62,4 KB, 53 załadowań)
malamyszka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 16:46   #1278
SceneQueene
Zakorzenienie

Jakiś naturalny jasny brąz na górę, 5.0 lub coś w ten deseń. Na końce dałabym 8.3, miodowy blond. I wtedy na większą część od góry nakładałabym brąz, na końce, nierówno blond. Nie jest to najprostsze, ale jest wykonalne.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-08-27, 14:29   #1279
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mam ombre od roku, a ciągle wygląda inaczej, mimo ze nie używam niczego co zmienia kolor włosów, nie przebywam dużo na słońcu

Pierwsze zdjęcie z kwietnia, a drugie z lipca:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08691.jpg (22,8 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2408.jpg (35,3 KB, 195 załadowań)

kosmetyki [urlhttp://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:44   #1280
hauuu
Wtajemniczenie

farbowane włosy, ombre i wiele wątpliwości

mam metlik w głowie więc proszę o pomoc.

mam włosy farbowane. wcześniej rude a obecnie farbuję na kolor zbliżony do naturalnego - sredni braz (mam troche siwych włosów). wpadłam na pomysł, zeby zrobić lekkie ombre bo mam wrażenie, że kolor włosów mnie postarza aa nie chcę całosci rozjasniac. chciałabym to zrobić sama w domu. nie wiem tylko w jakiej kolejnosci. czy najpierw położyc braz na odrosty a potem rozjasniacz na końcówki? czy lepiej odczekać miedzy farbą a rozjasnniaczem tak z tydzień? jak się farbuje odrosty przy ombre? czy fakt, że miałam wczesniej wiele razy kładzioną rudą farbę może sppowodować że rozjasnione koncówki będą rudawe? jakiego rozjasniacza użyć, żeby uniknąć żółtych włosów?

a może lepiej pójsc do fryzjera? będę wdzięczna za pomoc
hauuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 10:59   #1281
201701300929
Konto usunięte

Dot.: farbowane włosy, ombre i wiele wątpliwości

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
mam metlik w głowie więc proszę o pomoc.

mam włosy farbowane. wcześniej rude a obecnie farbuję na kolor zbliżony do naturalnego - sredni braz (mam troche siwych włosów). wpadłam na pomysł, zeby zrobić lekkie ombre bo mam wrażenie, że kolor włosów mnie postarza aa nie chcę całosci rozjasniac. chciałabym to zrobić sama w domu. nie wiem tylko w jakiej kolejnosci. czy najpierw położyc braz na odrosty a potem rozjasniacz na końcówki? czy lepiej odczekać miedzy farbą a rozjasnniaczem tak z tydzień? jak się farbuje odrosty przy ombre? czy fakt, że miałam wczesniej wiele razy kładzioną rudą farbę może sppowodować że rozjasnione koncówki będą rudawe? jakiego rozjasniacza użyć, żeby uniknąć żółtych włosów?

a może lepiej pójsc do fryzjera? będę wdzięczna za pomoc
wiesz co do tego jak robic ombre to na youtube jest duzo filmikow, farbe i rozjasniacz mozesz nalozyc od razu ale do tego trzeba miec wprawe wiec jesli ejj nie masz to lepiej osobno,

natomiast po swoich doswiadczeniach bym odradzala ombre na farbowanych wlosach(i to na kilka kolorow)-to nigdy nie bedzie taki blond jak wychodzi na naturalnych wlosach-moje mialy taki szarawy kolor wygladaly po prostu jakbym miala zniszczone koncowki,
poza tym jesli farbowalas na rudo to owszem moga byc rudawe

a jesli sie jednak zdecydujesz to zmieszaj farbe z rozjasniaczem - wtedy kolor powinien byc lepszy bo tak to na farbowanych ciemnych wlosach bedzie zoltawy/rudawy itp...

ale jednak odradzam zwlaszcza,ze dobre ombre trudno zrobic, naprawde trudno nawet fryzjerom czesto nie wychodzi-no chyba,ze ktos na ombre uwaza blond koncowki(ktore czasem siegaja 2/3 wlosow)
201701300929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 18:12   #1282
hauuu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
wiesz co do tego jak robic ombre to na youtube jest duzo filmikow, farbe i rozjasniacz mozesz nalozyc od razu ale do tego trzeba miec wprawe wiec jesli ejj nie masz to lepiej osobno,

natomiast po swoich doswiadczeniach bym odradzala ombre na farbowanych wlosach(i to na kilka kolorow)-to nigdy nie bedzie taki blond jak wychodzi na naturalnych wlosach-moje mialy taki szarawy kolor wygladaly po prostu jakbym miala zniszczone koncowki,

a jesli sie jednak zdecydujesz to zmieszaj farbe z rozjasniaczem - wtedy kolor powinien byc lepszy bo tak to na farbowanych ciemnych wlosach bedzie zoltawy/rudawy itp...

ale jednak odradzam zwlaszcza,ze dobre ombre trudno zrobic, naprawde trudno nawet fryzjerom czesto nie wychodzi-no chyba,ze ktos na ombre uwaza blond koncowki(ktore czasem siegaja 2/3 wlosow)
dzięki za odpowiedź. przejdę się jednak do fryzjera
hauuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 12:27   #1283
201701300929
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź. przejdę się jednak do fryzjera
tzn moje wlosy spieprzyla akurat fryzjerka ale moze bedziesz miala wiecej szczescia...wrzuc potem zdjecie jak fajnie wyjdzie
201701300929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:28   #1284
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

albo rozjaśniacz i potem farba na to jak ostatnio gdzieś na wątku widziałam jak fryzjerka zrobiła ombre to się przeraziłam (przy czarnych włosach blond końce, dokladnie... na 2/3 długości). także trzeba szukać naprawdę dobrej, sprawdzonej fryzjerki

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-09-02, 20:09   #1285
WarszawaPlonie
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Moda na odrosty/Ombre hair -wątek zbiorczy

Cześć, od niedawna zamierzałam sobie zrobić ombre właśnie używając L'oreal wild ombre no. 2 Specjalnie założyłam sobie tutaj konto by obejrzeć zdjęcia i poczytać Wasze zdania na temat tego produktu. Dzisiaj w końcu się zdecydowałam, poszłam do Rossmana, kupiłam i koleżanka mi nałożyła Według mnie wyszło całkiem w porządku, chociaz następnym razem jak się zdecyduje to wyżej zostawię na dłużej troszkę to będzie łagodniejsze przejście Ale ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona. Dołączam zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-02-1851.jpg (89,1 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-02-1849.jpg (57,0 KB, 72 załadowań)
WarszawaPlonie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:39   #1286
SceneQueene
Zakorzenienie

Fajnie Ci wyszło, bardzo naturalnie

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-09-02, 23:24   #1287
Lilia909
Raczkowanie

Miałam ombre (sama robiłam, wyszło tak jak chciałam), na początku byłam zachwycona, ale potem... zaczęłam nienawidzić tych "żółtawych końcówek" (mam brązowe włosy) i strasznie zaczęły mnie irytować. Dodatkowo - bardzo zniszczone końcówki.
Zamalowanie? Na krótko. Innej rady nie było, jak je ściąć...

Ombre fajna opcja, tylko nie wiem czy warta zniszczonych i suchych końcówek.

https://zakrolikiem.wordpress.com/
Lilia909 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 09:08   #1288
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lilia909 Pokaż wiadomość
Miałam ombre (sama robiłam, wyszło tak jak chciałam), na początku byłam zachwycona, ale potem... zaczęłam nienawidzić tych "żółtawych końcówek" (mam brązowe włosy) i strasznie zaczęły mnie irytować. Dodatkowo - bardzo zniszczone końcówki.

Z rozjasnionych wlosow farba zawsze wyplukuje sie szybciej Pomoze albo kilkakrotne farbowanie trwala farba, albo po prostu pigmentacja A co do zniszczonych koncowek.. po pierwsze to kwestia rozjasniacza jakiego sie uzyje. Drogeryjne a profesjonalne to niebo a ziemia. Poza tym zawsze o wlosy rozjasniane trzeba dbac bardziej niz o naturalne, badz farbowane jedynie farba.

Jasny popielaty brąz

Edytowane przez exclusivee
Czas edycji: 2013-09-03 o 09:10
exclusivee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:01   #1289
Phoebee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lilia909 Pokaż wiadomość

To prawda, mi odcień dobierał fryzjer - kilka tonów jaśniejszy od naturalnego koloru, nakładany pasemkami. Farba minimalnie się zmieniła od kilku miesięcy. Nie mogę narzekać też na ich stan, wymagają pielęgnacji bardziej niż naturalne,ale nie są spalone.

Nie mam zdolności do eksperymentów fryzjerskich, wolałam się oddać w dobre ręce i uzyskać efekt, na jakim mi zależy.
Phoebee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 19:02   #1290
elle_melle
Raczkowanie

OMBRE HAIR - pomocy!

Witam Was Drogie Wizażanki.

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad zmianą fryzury, w oko wpadło mi tzw. ombre hair.
Boję się jednak ostatecznego efektu, dlatego też dziś zakupiłam w rosmannie szampon koloryzujący w odcieniu złocistego blondu (szampon do 24 myć). Chciałabym na próbę wykonać ombre, nie wiem jednak czy to w ogóle dojdzie do skutku. Czy taki szampon koloryzujący nie jest zbyt słaby? Czy w ogóle osiągnę jakiś efekt?

Naturalnie noszę na głowie jasny brąz z rudawymi refleksami. Jak Myślicie? Da radę coś zmienić w ten sposób?

Nie chciałabym, żeby efekt był żałosny i zastanawiam się czy nałożyć tę farbę tak aby uzyskać ombre czy machnąć już na całą czaszkę...

Załączam też zdjęcie swej czupryny i zakupionej farby.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bjkbjbjh.jpg (122,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ProductSliderColorShampoo_308_280x450.jpg (24,9 KB, 26 załadowań)

Tagi
blond, blond włosy, brąz, brodka, czerwone, długie, farba, farbowanie, farbowanie włosów, fryzjer, fryzura, końcówki, kremy koloryzujące, loreal casting, marina, marina łuczenko, naturalne włosy, odrost, odrosty, ombre, ombre fair, ombre farbowanie, ombre hair, rozjaśniacz do włosów, rozjaśnianie, rozjaśnianie końcówek, rude włosy, sablewska, włosy, włosy kręcone, włoy, zielona gora

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości