Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-28, 14:41   #1
anonymoususer
Przyczajenie

Problemy zyciowe (dziewczyna, dom itd)

.

Edytowane przez anonymoususer
Czas edycji: 2012-10-24 o 01:59
anonymoususer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:57   #2
andzia1989r
Zakorzenienie

Dot.: Problemy zyciowe (dziewczyna, dom itd)

Ciekawe, że takich jak Twój ojciec życzliwi sąsiedzi nie mogą zgłosic;/

Tak piszę bo mi się przypomniało. U kuzynki byłam, obiecałam jej pomóc bo się nienajlepiej czuła (koszmarna grypa) a dzieciątko dopiero miesiąc ma, mąż nie dostał urlopu. Mały złapał kolkę i strasznie płakał. Nosiłam przytulałam masowałam brzuszek, ale wiadomo jak z kolką. Jakie było moje zdziwienie jak po godzince przyszedł pan władza bo mu zgłoszono znęcanie się nad dzieckiem...

Kuzynka przyznała, że ma takich sąsiadów co lubią innym życie zatruwac.

Szkoda, że jak faktycznie trzeba by było, to nikt się nie kwapi nikogo wzywac.

Szkoda mi Cię. Bo taki ojciec to normalnie... Szkoda słów. Próbowałeś kiedyś z matką rozmawiac żebyście się wyprowadzili, żeby się rozwiodła i pozwoliła wam normalnie życ? (choc i tak spóźniła się o 16 lat no ale...).
andzia1989r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 15:15   #3
velara
Zadomowienie

Co do dziewczyny, skoro boisz się podejść i zagadać to może najpierw napisz do niej. I wyjaśnij, że się trochę wstydzisz podejść bo się jąkasz. Umówcie się w jakimś miejscu, gdzie czułbyś się bardziej swobodnie, gdzie nikt wam nie będzie przeszkadzał. Bo w szkole na przerwie, zawsze jest ryzyko, że ktoś was będzie podsłuchiwał i jeszcze bardziej się zestresujesz

A co do ojca, to ważne żeby matka zdecydowała się podjąć jakieś kroki. Myślę, że takie nagranie będzie lepszym dowodem niż brak dowodów. Przydałaby się konsultacja prawnika.

Ojciec wyrządził Ci krzywdę, ale musisz wziąć się w garść. Rodziców się nie wybiera, ale Twoje życie jest w Twoich rękach. Powodzenia.

velara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 15:35   #4
miss_bennet
Rozeznanie

Fajnie, że masz głowę na karku i pewne rzeczy dostrzegasz. Jednak, żeby nie wpłynęło to na Ciebie źle (chociaż już jak sam mówisz, po części odczuwasz skutki całej sytuacji) radzę udać się do psychologa. Chodzi o to, by urazy, których doświadczyłeś jako dziecko i teraz jako nastolatek nie odbijały się na Twoim zdrowiu psychicznym w przyszłości. I mam na myśli nie tylko niską samoocenę. Nie sądzę, że Ci to grozi, bo z tego co piszesz, masz wprost przeciwnie (co też nie jest dobre), ale chyba źle by się stało, gdybyś w przyszłości to Ty znęcał się nad kimś psychicznie i fizycznie. Istnieje coś takiego, takie oddawanie za swoje krzywdy komuś innemu.
Oczywiście nie twierdzę, że zaraz tak musi być, ale może, dlatego przydałaby się pomoc psychologa, specjalisty. Dobrze też, abyś Ty i siostra (nie wiem czy jest starsza czy młodsza) poszukał coś na temat DDA (dorosłe dzieci alkoholkiów) i może skorzystali z pomocy tych grup wsparcia.
To moim zdaniem na początek. Jeśli nie wiesz gdzie szukać pomocy psychologa, to udaj się do szkolnego pedagoga, lub (czasem tak bywa) poproś lekarza internistę o skierowanie do poradni psychologicznej.

Co do dziewczyny, proponuję zdobyć jej numer telefonu lub gg, wybadać sprawę pisząc z nią, całkiem możliwe, że Twoje podejrzenia się sprawdzą i faktycznie jest Tobą zainteresowana, a wtedy możesz spróbować się umówić. Tak będzie Ci łatwiej wykonać pierwszy krok.

Mam pytanie, napisałeś, że ona jest rok młodsza, a chodzicie to jednej klasy. Ty nie zdałeś, czy ona poszła rok wcześniej do szkoły? A może coś jeszcze innego?

A nawiasem mówiąc, ja się dlatego właśnie bardzo cieszę, że moja mama miała dość rozumu by odejść od ojca. Może nie byłoby aż tak tragicznie, a może byłoby jeszcze gorzej niż jest u Ciebie. Tego nie wiem, nie musiałam tego sprawdzać na własnej skórze, bo byłam malutka (2 lata) gdy się rozwiedli. Z ojcem kontaktu praktycznie nie mam, jedynie póki jeszcze się uczę musi mi płacić alimenty i do tego nasz kontakt się ogranicza. Czasem lepiej, by dzieci wychowywały się bez ojca niż z nim. Bo jego obecność może być bardziej krzywdząca niż nieobecność. Żadna z tych sytuacji sielanką nie jest, ale to jakby mniejsze zło. Warto, by Twoja mama zdała sobie z tego sprawę...

Pozdrawiam
Is where I find them

Stoliczku! Nakryj się!
Sezamie! Otwórz się!
Licencjacie! Napisz się!
miss_bennet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:43   #5
chryja_bez_ryja
BAN stały

Ja proponuję pedagoga, psychologa... szkoda, ze matka Cię nie wspiera... Jeśli Twoje słowa nie docierają, może niech ktoś dorosły pogada z Twoimi rodzicami...
chryja_bez_ryja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:24   #6
asia_z
Zakorzenienie

współczuję Ci tej sytuacji, bo widać, ze na matkę nie masz co liczyć. Ojciec nie widzi problemu, więc to się będzie ciągnąć dopóki mu się nie postawicie. Spróbuj uderzyć do szkolnego psychologa, jak się wstydzisz, to idź do jakiegoś w przychodni. Powinien Ci pomóc.
Piszesz, że masz 16 lat, tak więc za wcześnie na usamodzielnienie się. A masz jakąś bliską rodzinę: dziadków, ciotki..?? Dziwię się, że nikt jeszcze nie zareagował. Trzymaj się
Stary 2010-09-28, 17:31   #7
martiniątko
Zadomowienie

Podziwiam Cię za dojrzałość wypowiedzi w tym wieku...

Co do dziewczyny, najłatwiej będzie napisać do niej na gg/naszej-klasie/facebooku/maila... możliwości jest dużo i nie musisz się martwić o jąkanie, a jak już się trochę lepiej "wirtualnie" poznacie to na pewno będzie Ci dużo łatwiej w realu.

Powodzenia!
martiniątko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 18:38   #8
anonymoususer
Przyczajenie

.

Stary 2010-09-28, 22:30   #9
Clemence
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

O kurczę :/ bardzo smutna sprawa.. bardzo. Jak oczywiscie sam zuwazyles,Twoje klopoty wynikają z "mienia" takiego ojca,dzięki któremu zamiast się rozwijać- zatrzymujesz w sobie cechy które powinny gdzieś tam się ulotnić wraz z wiekiem.Nagranie się przyda.Z tego co wiem,wszystkie fakty się przydadzą,które świadczą o tym,że wasz ojciec jest niemoralny(lekko mówiąc).Namawiaj mamę,żeby udała się do sądu.On a na pewno nie ma już siły na to,żeby wkolo sluchjac daarcia gęby ,znęcania się.Ale jak będziesz ją wspierał to ją namówisz na pójscie.To ważna sprawa.Szczególnie,że możecie zostać bez dachu nad głową przez te długi.Więc nie ma co zwlekać, w końcu to nie jest walka o jakieś dzadostwo a kat do spania który się wam należy,bo zapewne Twoja mama na to solidnie pracowala.
Co do dziewczyny- próbowałeś na gg?Tam się nie zająkniesz.Komorka cokolwiek.To Ci da poczucie spokoju Bo nie musisz patrzeć jej w oczy i nie czujesz takiego wstydu a widzę,że pisać umiesz konkretnie,więc tutaj dasz radę.Umówić się na spotkanie czy coś.Jak masz siłę powiedzieć,że nie wiem wstydzisz się- cokolwiek,żeby wlaśnie Cie nie uznala za patafiana torreadora,za którego czerwoną płachtą dziewczyny giną jak kamfora.Zdaje mi się,że ona to zrozumie- skoro jest nieśmiała .Albo jak koniecznie chcesz oko w oko to poćwicz w domu.POmyśl,że z nią rozmawiasz imówisz jej to i to- wtedy w realu jest o 100
% łatwiej- PRAKTYKOWANE:P nie wyssane z palca to jest bardzo dobre nawet na inne Twoje nieśmiałe pytania-czy w sklepie lub w urządzie. Próbuj na pewno coś Ci się z tego uda Ważne żeby się nie poddawać- pomimo tej całej smutnej przeszłości,którą musiałeś przejść.Masz swoje nowe życie i możesz być kim zechcesz-z taką domeną zawsze pójdziesz do przodu-a nie w tył
Clemence jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 22:38   #10
kot genetyczny
Raczkowanie

Po pierwsze naucz się dbać o samego siebie w tym bałaganie. Psycholog + logopeda. DDA koniecznie i nie ma na co czekać. Spotkanie ludzi, którzy mają podobne problemy daje ogromne wsparcie.

A tak na marginesie jąkaniem nie ma się co przejmować. Jak słusznie zauważyłeś strach przed tą przypadłością jest gorszy niż sama przypadłość. Znałam gościa, który jąkał się koszmarnie i miał wadę wymowy (to wynikało u niego z jakiegoś problemu neurologicznego), a mimo to był gadułą i duszą towarzystwa Do dzisiaj pamiętam jak kapitalnie opowiadał dowcipy.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu
kot genetyczny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:18   #11
anonymoususer
Przyczajenie

.

Stary 2010-10-01, 19:12   #12
Clemence
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Kurcze,strasznie.. mroczno.
No coz,ale Twoj ojciec pewnie wczesniej byl podobnyh,bo wiedziala w koncu za kogo chce wyjsc.. Musiala cos widziec,nie wiem,ale przeciez inaczej nie wyszlaby za kogos kto jest wlasnie taki.Wiesz Twojej mamie juz ręce opadają.Ona sie boi nawet cos zrobic,a strach paralizuje,tak jak przed czyms np pająkiem a ktos się boi.. ale ma Ciebie na szczescie i jak widzisz mozesz jej pomoc i tego sie tryzmaj i i jak ktos napisal- dbaj o siebie
i rozmawiales z nia dzis?
psotępy widac,bardzo dobrze
Clemence jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości