Wolno regenerująca się skóra twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-28, 19:12   #1
Nej
Raczkowanie

Wolno regenerująca się skóra twarzy.

Kochane kobietki,doradźcie mi,bo ja nie mam już sił.Jestem młoda i mogłoby się wydawać,ze moja skóra szybko się regeneruje.I owszem,tak do tej pory było.Jednak od jakiś 2 miesięcy dzieje sie coś,co doprowadza mnie do załamania.Dodam,że mam skórę trądzikową,czasem wyciskam krostki i takie malutkie plameczki szybko się goiły,teraz zaczyna schodzić skóra,nieestetycznie odstaje,to ją zrywam.Leci znów krew,kolor skóry jest dość mocno rózowy,a na środko znowu strupek,mimo,że nie ruszam danej rany przez tydzień. Jak już zrapie delikatnie łuszczącą się skórę-robi się czerwony,zazwyczaj za kilka dni mijało,teraz jednak pozstaje w takim stanie jak po zdrapaniu.Utzrymuje się już od ponad miesiąca.Ciągłe sie łuszczy,a jak juz sie wydaje,że się zagoiło,to znów po zdrapaniu skórki sine.To nie są blizny po trądziku,bo złuszczyłam je tonikiem z kwasem. Smarowałam juz maścią propolisową,maścią z nagietka,alantanem,jakimś kremem z aloesem i nic! skóra się nie odradza,nie robi nowa,łykam już nawet wit C,bo niby też przyśpiesza gojenie rany... Brzydko to wygląda,przez co musze ładować korektor,i puder.Dodam,ze te odbarwienia są z boku policzków . Co mam z nimi zrobić?
Nej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:57   #2
aneta12182
Zakorzenienie

Dot.: Wolno regenerująca się skóra twarzy.

Podbijam, mam ten sam problem. Zawsze dość szybko mi te plamki się goiły, teraz niektóre mają już miesiąc.
aneta12182 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:22   #3
emancypantka
Raczkowanie

też podbijam temat
Ja ogolnie z twarza nie mam problemu ale kiedyś tj dawno dawno temu coś rosło mi na prawym ramieniu zdrapałam i nie chce sie w ogole goić;/ wiecznie sina plama i podczas prysznica zdzieram skóre i znów czerwone i potem znów sine.. jakaś patologiczna skóra narasta i tak w kolko... walcze z tym dobre 3 lata ;/ i tak w kołko ;/
ps. a z jednym pryszczem do dermatologa nie pójde tymbardziej, że nic mi sie nie dzieje tylko jest problem z gojeniem..

Dziewczyny ja wyczytałam ze jak po wyciskaniu masakrujesz pryszcza spirytusem to tak własnie się robi ze jest sino czerwono brązowa plama utrzymująca się dlugi czas... tyle ze ja nie pamietam czy tego mojego masakrowałam spirytusem.. a wy masakrujecie?

Edytowane przez emancypantka
Czas edycji: 2010-09-28 o 23:25
emancypantka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 03:58   #4
catarsis
Zadomowienie

Hej dziewczyny, też borykałam się z takim problemem (czasem nadal powraca jak nie trzymam rąk z daleka od twarzy ) ale prawda jest taka, że najlepszą radą jest nie ruszanie krostek, nie drapanie, nie wyciskanie ich. A jak już coś takiego popełnimy i zrobi nam się na tym miejscu strupek czy sucha skórka, to też trzeba się pomęczyć i poczekać aż samo odpadnie, a nie zrywać nawet jak nam się wydaje, że pod spodem skóra się zagoiła. Miejsce ranki najlepiej nawilżać czymś delikatnym, co ponownie nie zapcha nam porów w tym miejscu ale zmiękczy skórę i wspomoże proces regenracji (ja używam w tym celu humektanu albo kremu nawilżającego z AA help), pomaga też punktowe stosowanie białej glinki, która ma właściwości gojące ale nie wysusza mocno (jak np. glinka zielona) i może być stosowana do skóry suchej i wrażliwej Jak widzę, że miejsce ranki wygląda na prawie zagojone ale jest na nim tylko sucha skórka, to jej nie zrywam tylko robię peeling enzymatyczny (nawet punktowo tylko na to miejsce) i po kilku razach mięknie i sama schodzi
A na same ślady, jeśli mimo wszelkich starań pozostają, używam Acne Dermu albo toniku z kwasem PHA.
Trochę się rozpisałam ale mam nadzieję, że pomogę chociaż odrobinę, bo z autopsji wiem jak ciężko z czymś takim walczyć
„Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.”

Edytowane przez catarsis
Czas edycji: 2010-09-29 o 04:03 Powód: dopisek
catarsis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:59   #5
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nej Pokaż wiadomość
Jak już zrapie delikatnie łuszczącą się skórę-robi się czerwony,zazwyczaj za kilka dni mijało,teraz jednak pozstaje w takim stanie jak po zdrapaniu.Utzrymuje się już od ponad miesiąca.Ciągłe sie łuszczy,a jak juz sie wydaje,że się zagoiło,to znów po zdrapaniu skórki sine.To nie są blizny po trądziku,bo złuszczyłam je tonikiem z kwasem.
to są właśnie przebarwienia pozapalne
jak je usunąć - masz wiele wątków na Wizażu.
Polecam robienie peelingów, kurację czymś z kwasem - tonik pomaga niewiele, lepiej kupić maść albo iść na zabiegi peelingami kwasowymi
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:12   #6
Nej
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
to są właśnie przebarwienia pozapalne
jak je usunąć - masz wiele wątków na Wizażu.
Polecam robienie peelingów, kurację czymś z kwasem - tonik pomaga niewiele, lepiej kupić maść albo iść na zabiegi peelingami kwasowymi
______
Nie,to nie są przebarwinia pozapalne.Jakbyś przeczytała dokładniej,to byś zauważyła,że złuszczam skórę kwasem i po takim czymś zrobiły mi się płaty nowej,ale niegojącej się skóry.Nie wiem od czego.
Nej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:32   #7
kreolkaa
Rozeznanie

Myślę, że powinnaś przestać wyciskać, zdrapywać itd. , bo to na pewno nie wspomaga regeneracji. Sama mam skórę, która wolno się goi, każde zadrapanie czy większa krostka zostawia u mnie ślad na dłuższy czas, więc staram się nie skubać bez powodu.
Zauważyłam, że pomaga mi łykanie cynku w tabletkach i smarowanie tych trudno gojących się miejsc pastą cynkową. Kwasy też są pomocne, ale widzę, że o tym już wiesz
kreolkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:05   #8
Nej
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś przestać wyciskać, zdrapywać itd. , bo to na pewno nie wspomaga regeneracji. Sama mam skórę, która wolno się goi, każde zadrapanie czy większa krostka zostawia u mnie ślad na dłuższy czas, więc staram się nie skubać bez powodu.
Zauważyłam, że pomaga mi łykanie cynku w tabletkach i smarowanie tych trudno gojących się miejsc pastą cynkową. Kwasy też są pomocne, ale widzę, że o tym już wiesz
Stary 2010-10-01, 17:24   #9
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nej Pokaż wiadomość
______
Nie,to nie są przebarwinia pozapalne.Jakbyś przeczytała dokładniej,to byś zauważyła,że złuszczam skórę kwasem i po takim czymś zrobiły mi się płaty nowej,ale niegojącej się skóry.Nie wiem od czego.
przeczytałam dokładnie i wiem co piszę to SĄ przebarwienia pozapalne, jestem tego na 99% pewna
poza tym używasz toniku z kwasem, a nie peelingu z kwasem a w ich działaniu jest znacząca różnica. Tonik ci nie zadziała tak mocno jak kwas, po prostu złuszczanie tych przebarwień trwa dłużej.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości