Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-29, 17:00   #1
parolka
Rozeznanie

Pomocy! Luteina pod język?

Dziewczyny, chcialabym się Was zapytać jak to jest z tą luteiną i brakiem okresu...
w sierpniu byłam u ginekologa z powodu braku miesiączki. lekarz przepisala mi luteinę mialam ja brac 5 dni po 1 tabletce. po odstawieniu okres sie nie pojawil. pojawiłam sie znowu u doktor, skierowała mnie na usg ale ide dopiero w polowie pazdziernika.
i dzisiaj wyczytałam na internecie, że luteinę nalezy brac pod jezyk?
cytuję :" podjezykowo gdyz progesteron zostaje rozłożony w przewodzie pokarmowym człowieka- nie można go łykać, bo byłby nieskuteczny. "
nie wiem czy fakt, że połykałam tabletkę może być przyczyną , że okres się nie pojawił. czytałam też, że dziewczyny brały przez 7 dni po 2-3 tabletki. a ja miałam jedynie 5 dni po 1 tabletce...
macie jakieś doświadczenie ze stosowaniem tego leku? bardzo jestem zaniepokojona, od praiwe 5 mies nie mam okresu.
a więc trzeba ją stosować pod język?
Stary 2010-09-29, 17:30   #2
aga696
BAN stały

Dot.: Pomocy! Luteina pod język?

W hormonalnej terapii zastępczej w połączeniu z estrogenami 25 - 50 mg progesteronu dopochwowo 2 x dziennie w terapii sekwencyjnej od 15 do 25 dnia cyklu lub w terapii ciągłej co 2 - 3 dni.
W próbie progesteronowej we wtórnym braku miesiączki progesteron podaje się dopochwowo w dawce 50 mg 2 x dziennie przez 5-7 dni. Krwawienie powinno wystąpić w ciągu 7-10 dni od zaprzestania podawania progesteronu. Wystarczy google...
aga696 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:09   #3
sunny_me
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez parolka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialabym się Was zapytać jak to jest z tą luteiną i brakiem okresu...
w sierpniu byłam u ginekologa z powodu braku miesiączki. lekarz przepisala mi luteinę mialam ja brac 5 dni po 1 tabletce. po odstawieniu okres sie nie pojawil. pojawiłam sie znowu u doktor, skierowała mnie na usg ale ide dopiero w polowie pazdziernika.
i dzisiaj wyczytałam na internecie, że luteinę nalezy brac pod jezyk?
cytuję :" podjezykowo gdyz progesteron zostaje rozłożony w przewodzie pokarmowym człowieka- nie można go łykać, bo byłby nieskuteczny. "
nie wiem czy fakt, że połykałam tabletkę może być przyczyną , że okres się nie pojawił. czytałam też, że dziewczyny brały przez 7 dni po 2-3 tabletki. a ja miałam jedynie 5 dni po 1 tabletce...
macie jakieś doświadczenie ze stosowaniem tego leku? bardzo jestem zaniepokojona, od praiwe 5 mies nie mam okresu.
a więc trzeba ją stosować pod język?
Są 2 rodzaje luteiny - tabletki dopochwowe i tabletki podjęzykowe. Nie ma luteiny doustnej bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Nic dziwnego że nie podziałało, skonsultuj się z ginekologiem.

Ehhh na opakowaniu jest napisane - tabletki podjęzykowe - nawet nie trzeba czytać ulotki.....
Stary 2010-09-29, 19:21   #4
parolka
Rozeznanie

wybiorę się jednak do prywatnego ginekologa.
gdzieś wyczytałam, że lekarz polecil młodej dziewczynie terapię hormonalną a po tym musieli jej wyciąć calą macice.
boziu...
Stary 2010-10-02, 12:43   #5
mon55
Przyczajenie

nie wierz we wszystko co czytasz w internecie. Nie zostalo ci tej luteiny jeszcze? Moze sprobuj ja wziac przez 5 dni podjezykowo? Tak jak to powinno byc
Ja bralam luteine pod jezyk na uregulowanie okresu przez ponad rok i niestety nie przynioslo to oczekiwanych rezultatow, ale macice mam na swoim miejscu Zreszta wydaje mi sie ze Luteina to nie jest silna terapia hormonalna

mon55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:23   #6
krooolewna
Zadomowienie

Przecież na opakowaniu jest nawet napisane....Ja to nie wiem nie czytasz ulotki przed wzięciem leku?Przecież czyta się,żeby nawet wiedzieć o skutkach ubocznych...Poza tym ginekolog to mówi.A jak już nie to masz jeszcze w opakowaniu dużo tych tabletek to weź jak jest napisane na ulotce.

krooolewna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 13:35   #7
parolka
Rozeznanie

gdyby było napisane tobym tak brała! czytałam ulotkę chyba z 15 razy..
biorę teraz luteinę 2 razy an dzien pod jeęzyk. kupilam jeszcze falvit , zawiera niby wsyztskie kobiece witaminy, mojej kolezance pomógl.
brała któraś z was falvit?
Stary 2010-10-03, 17:13   #8
krooolewna
Zadomowienie

Cytat:
biorę teraz luteinę 2 razy an dzien pod jeęzyk. kupilam jeszcze falvit , zawiera niby wsyztskie kobiece witaminy, mojej kolezance pomógl.
to dziwne,że ja biorę od ponad pół roku i na każdym opakowaniu mam napisane,a Ty nie masz.

krooolewna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 18:18   #9
sunny_me
Raczkowanie

Cytat:
Oj, ktoś tu kłamie..... chyba że, nie umie czytać ze zrozumieniem....

cytat z ulotki luteiny podjęzykowej :

W zaburzeniach cyklu miesiączkowego i zespole napięcia przedmiesiączkowego podjęzykowo 50 mg progesteronu 3- 4 x dziennie. W zaburzeniach cyklu miesiączkowego, zespole napięcia przedmiesiączkowego leczenie progesteronem kontynuuje się przez 3-6 kolejnych cykli.
W hormonalnej terapii zastępczej w połączeniu z estrogenami 50 mg progesteronu podjęzykowo 3-4 x dziennie
W próbie progesteronowej we wtórnym braku miesiączki progesteron podaje się podjęzykowo w dawce 50 mg 3-4 x dziennie przez 5-7 dni. Krwawienie powinno wystąpić w ciągu 7-10 dni od zaprzestania podawania progesteronu.
W leczeniu czynnościowych krwawień z dróg rodnych 50 mg progesteronu podjęzykowo 3-4 x dziennie przez 5-7 dni. Leczenie należy kontynuować przez kolejne 2-3 miesiące od 15 do 25 dnia cyklu.
W poronieniach nawykowych i zagrażających, cyklach bezowulacyjnych i indukowanych 100 mg progesteronu podjęzykowo 3-4 x dziennie.
W przypadku poronień nawykowych suplementację progesteronu należy rozpocząć w cyklu, w którym planowane jest zajście w ciążę, a nawet wcześniej. Należy ją kontynuować nieprzerwanie do ok. 18 - 20 tygodnia ciąży.

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości