Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-04, 13:26   #1
malaDarunia
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to malaDarunia
Red face karma niskobiałkowa dla psów... ?

cześć Wszystkim!

mam takie pytanie!

czy ktoś z Was karmi psa karmą niskobiałkową?

Mój rottweilerek ma już 11 lat, jest więc w podeszłym wieku, jednak niby w pełni sił witalnych.
ale
strasznie wychodzi mu sierść, po czym na skórze zostają place już bez sierści. ma też problemy z prostatą, boli go, kiedy oddaje mocz. strasznie się napina przy uciśnięciu podbrzusza.

Pies przez 10 lat karmiony był gotowanym ryżem, z mięsem "z puszki", tartą marchewką i innymi rzeczami. ponad rok temu przeszliśmy na suchą karmę, ponieważ nie możemy sobie już czasowo poradzić z gotowaniem jedzenia dla psa. przez rok pies tolerował karmę, którą dostawał. w tej chwili zaczęły się kłopoty...

Weterynarz powiedział, że to wina karmy. mamy mu zmienić na karmę z obniżoną zawartością białka.

problem w tym, że nic takiego nie mogę znaleźć.

teraz rottek karmiony jest pedigree, gdzie białka jest 19%

Szukałam innych karm na allegro, ale tam wszystkie karmy "niskobiałkowe" mają powyżej 20 % białka w składzie.

I nie wiem, czy zaryzykować i kupić taką karmę... bo niby jest napisane, że karma jest na problem z sierścią i układem moczowym, ale no ta wysokość białka mnie nie przekonuje.

Nie piszcie proszę, że mam kupić karmę u weterynarza, bo po prostu mnie na to nie stać. nie mogę sobie pozwolić na kupowanie 3kilowej karmy za 70złotych. Bo mój pies zje taki worek w tydzień.

chodzi mi o jakąś karmę w wielkim worze 15kilowym. no i jestem w stanie wydać ok 200zł za taki worek....

Jeśli możecie to proszę o nazwy, działanie na Wasze pieski no i ewentualnie podanie ceny za jaką kupujecie tą karmę.

Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)

Edytowane przez malaDarunia
Czas edycji: 2010-10-04 o 13:28
malaDarunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 13:48   #2
agusiajnw
Zakorzenienie

Dot.: karma niskobiałkowa dla psów... ?

pedigree to najgorsze co możesz mu dawać

Weterynarz zrobił badania moczu czy swoją teorię o białku zerwał z choinki?
agusiajnw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 13:50   #3
Veredise
Zadomowienie

Białka jest 19%, ale czy jest to białko pochodzenie zwierzęcego (mięso) czy roślinnego? Pedigree to karma oparta na zbożach, pies się zbożami nie żywi, stąd mogą się pojawić takie sensacje. Spróbuj lepiej jakiejś dobrej karmy, dostępnej w sklepach zoologicznych, a nie w supermarkecie, najlepiej dla psa seniora. Będzie mieć dobry bilans, mniej białka niż dla młodego psa, lub dorosłego aktywnego, ale będzie znacznie bardziej odżywcza niż Pedigree, bo będzie zawierać więcej białka pochodzenia zwierzęcego. Te karmy są stosunkowo drogie, ale nie przerażaj się od razu, bo ich się daje wg zaleceń producentów mniej niż Pedigree. Gdzieś na forum czytałam post, w którym autorka przedstawiała jak to wygląda cenowo z Pedigree, a jak z Acaną i wyszła jej dziennie różnica niecałych 40 gr, więc moim zdaniem nie ma się co zastanawiać.

http://www.abckarma.pl/o/1196/acana-...dog-135kg.html
Acana senior w tym sklepie kosztuje 172 zł za 13,5 kg, więc mieściłaby się w Twoim przedziale 15 kg za ok 200 zł. Przy czym nie gwarantuję, że w tym jest najtaniej, bo wpisałam w google i otworzyłam pierwszy link z brzegu, musiałabyś poszperać na stronach innych sklepów, jak już się zdecydujesz na jakąś konkretną.

Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2010-10-04 o 13:52
Veredise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 14:21   #4
winogronek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Ja bym zmieniła weta bo na oko to wiesz co się stało
Po pierwsze to trzeba by było zastanowić się nad przyczyna tych łysych placków ,bardziej stawiałabym na problemem hormonalny, gdyz objawy jakie podalas , czyli powiekszona prostata z miejsca w zasadzie kwalifikuja psa na zabieg kastracji ktory spowoduje ze prostata sie zmniejszy.
Przed tym przydaloby mu sie badanie hormonow we wkrwi i pobranie zeskrobiny z naskórka czy nie ma na niej bakteri lub grzybow ktore by spowodowaly to wypadanie.

To wszystko w zasadzie przerabiałam z moim poprzednim psem.

Bardzo ważne jest podawanie psu kwasów omega3 i 6 które można zakupić w kapsułkach lub podawać po łyżce oliwy z oliwek i tranu do pokarmu dziennie aby zachować odpowiedni stosunek składników.
Na sierść tez rewelacyjny jest Kerabol który zawiera cynk i biotynę.

Acana należy do jednej z lepszych karm wiec tez polecam.
Ogólnie szukaj karmy bardziej o niskiej zawartości tłuszczów niż białka tak max 15% i na pierwszym miejscu w składzie musi być mięso (nie podroby)
winogronek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 15:04   #5
Fresa
Zakorzenienie

Przede wszystkim szukaj w przedziale karm dla seniorów.

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
cześć Wszystkim!

mam takie pytanie!

czy ktoś z Was karmi psa karmą niskobiałkową?

Mój rottweilerek ma już 11 lat, jest więc w podeszłym wieku, jednak niby w pełni sił witalnych.
ale
strasznie wychodzi mu sierść, po czym na skórze zostają place już bez sierści. ma też problemy z prostatą, boli go, kiedy oddaje mocz. strasznie się napina przy uciśnięciu podbrzusza.

Pies przez 10 lat karmiony był gotowanym ryżem, z mięsem "z puszki", tartą marchewką i innymi rzeczami. ponad rok temu przeszliśmy na suchą karmę, ponieważ nie możemy sobie już czasowo poradzić z gotowaniem jedzenia dla psa. przez rok pies tolerował karmę, którą dostawał. w tej chwili zaczęły się kłopoty...

Weterynarz powiedział, że to wina karmy. mamy mu zmienić na karmę z obniżoną zawartością białka.

problem w tym, że nic takiego nie mogę znaleźć.

teraz rottek karmiony jest pedigree, gdzie białka jest 19%

Szukałam innych karm na allegro, ale tam wszystkie karmy "niskobiałkowe" mają powyżej 20 % białka w składzie.

I nie wiem, czy zaryzykować i kupić taką karmę... bo niby jest napisane, że karma jest na problem z sierścią i układem moczowym, ale no ta wysokość białka mnie nie przekonuje.

Nie piszcie proszę, że mam kupić karmę u weterynarza, bo po prostu mnie na to nie stać. nie mogę sobie pozwolić na kupowanie 3kilowej karmy za 70złotych. Bo mój pies zje taki worek w tydzień.

chodzi mi o jakąś karmę w wielkim worze 15kilowym. no i jestem w stanie wydać ok 200zł za taki worek....

Jeśli możecie to proszę o nazwy, działanie na Wasze pieski no i ewentualnie podanie ceny za jaką kupujecie tą karmę.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:18   #6
esfira
Zakorzenienie

jeśli masz mało pieniędzy możesz mu sama gotować, karma dla seniora powinna mieć mniej tłuszczu, więcej węglowodanów i włókna (czyli mniej mięsa, a więcej warzyw i ryżu czy makaronu). Dokładną recepturę na pewno znajdziesz gdzieś w necie, do tego jakiś suplement dla starszych psów i powinno być dobrze- takie jedzonko będzie o niebo lepsze od pedigree, bo to jest straszny syf

edit: dieta niskobiałkowa jest wskazana przy niewydolności nerek, a 19% białka w pedigree to bardzo mało :/

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2010-10-04 o 21:24
esfira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 11:59   #7
Fresa
Zakorzenienie

Autorko wątku, halooo, zaglądasz tu jeszcze?

Poszukałam w necie i naprawdę można znaleźćdobrą karmę w granicy cenowej o jakiej mówisz, na przykład:
nutra gold 15 kg za 190zł
http://www.krakvet.pl/nutra-gold-sen...kg-p-6582.html

animonda 12,5 kg za 168zł
http://www.krakvet.pl/animonda-granc...g-p-11272.html

acana 13,5 kg za 179zł
http://www.krakvet.pl/starsze-duzych...5_214_247.html

te karmy na pewno są lepsze od pedigree

zerknij tutaj, może wybierzesz coś z innej kategorii jeszcze:
http://www.krakvet.pl/zdrowe-starsze...2_205_214.html

Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2010-10-07 o 12:01
Fresa jest offline   Odpowiedz cytując