Tłusta cera u faceta - poradnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-04, 18:43   #1
qvall
Przyczajenie

Tłusta cera u faceta - poradnik

Witam panie,

Może coś poradzicie odnośnie tłustej cery u mężczyzny. Wcześniej w sumie to olewałem i jak to u faceta dzienny rutuał ograniczał się do użycia mydła . Ostatnio chyba jednak zjawisko się pogorszyło i twarz świeci mi się jak królewskie regalia.

Odnośnie typu cery to mam tłustą głównie na czole i nosię - policzki z kolei raczej suche.

Coś zacząłem czytać o tych wszystkich preparatach, co i na co, ale szczerze mówiąc to mnie to wszystko przerażą, toniki, kremy, takie i owakie, z filtrem i bez, peelingi enzymatyczne, gruboziarniste, bóg wie jakie maseczki i ogrom produktów! Czy wy kobiety to wszystko stosujecie?

Jest ktoś w stanie w *skróconej/okrojonej* formie wytłumaczyć jak laikowi co jest do czego i co należy dziennie stosować w szczególności dla cery tłustej? A już super jak ktoś poradzi konkretnie nazwy produktów, gdyż tego jest (za) duuuuuuuużo. Niechciałbym też nie wiadomo ile spedzać czasu na tym w łazieńce - poprostu bardziej zadbać o skórę. Aha i czy produkty dla mężczyzn różnią się mocno jakoś składem chemicznym od tych przeznaczonych dla kobiet czy to raczej zwykły zabieg marketingowy i skierowanie produktu do innego targetu odbiorców?

Czy jest coś jeszcze, aby ujednolicić bardziej kolor skóry? Na brodzie jest zdecydowanie jaśniejsza - tak jakby goląc opalenizna schodziła, pod oczami trochę bardziej czerwona. Z góry jednak uprzedzam, że jakiś puder/makijaż nie wchodzi w grę - pytam z ciekawości.
qvall jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:23   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Dot.: Tłusta cera u faceta - poradnik

Ja polecam iść do dermatologa. Żaden produkt nie zastąpi opinii lekarza, który najlepiej będzie wiedział, co ci przepisać, w jakich dawkach i na ile.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości