Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-12, 23:16   #361
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

TriAcneal jak najbardziej nadaje się do kuracji przeciwzmarszczkowej, jako jedyny na rynku zawiera retinaldehyd 0,1% to jest najwyższe (bez recepty) stężenie tego składnika i jedynego udowodnionego (ponad 50-letnimi badaniami naukowymi) jako środka zapobiegającego starzeniu się skóry
auraria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 07:55   #362
Rollergirl
Raczkowanie

A sotsujecie go pod oczy?
Rollergirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 11:46   #363
Aria85
Przyczajenie

Dziewczyny naczytałam się sporo o filtrach, ale większość forum już przestarzała. Chciałabym wiedzieć jakie filtry najczęściej polecacie teraz? Słyszałam że część z poprzednio zachwalanych (np. avene) teraz już nie jest tak dobra. Może jakieś podpowiedzi? Co by nie zapychało i było równie stabilne jak poprzednia avenka żeby sie nie martwic podkładami?
Aria85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 12:35   #364
auraria
Rozeznanie

Owszem ja stosuje pod i nad oczy oczywiście bardzo delikatnie, cienką bardzo cienka warstewką w takiej odległości od gałki, żeby nie dotarło do wnętrza oka. Tak zaczynałam i obserwowałam reakcje swojej skóry, teraz już troszkę odważniej. Po godzinie wklepuje bardzo mocno nawilżajace serum.

Co do filtrów od dłuższego czasu stosuję LRP Anthelios XL 50+ to było latem (jestem z niego bardzo zadowolona i pewna jego stabilności).
Teraz w ramach eksperymentów testuję BB kremy, a one maja filtry (jeszcze nie wiem jak to ze stabilnością) ale w czas większego nasłonecznienia na pewno zastosuję LRP. Muszę kupić 30.
auraria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 15:23   #365
palina_malina
Rozeznanie

Używam Triacnealu już miesiąc i podzielę się z wami moimi przemyśleniami. Przede wszystkim trzeba ten krem traktować indywidualnie. Ja nie miałam wysypu, przez cały miesiąc wyskoczyła mi tylko jedna niespodzianka i to chyba bardziej przez zbliżające się "te dni", niż przez działanie Tri. Do tego krem mnie dopiero teraz zaczął złuszczać, wcześniej zauważyłam, że bardzo intensywnie nawilża i moja skóra z suchej zrobiła się normalna. Pory na nosie zniknęły, nie ma ich, tzn. są ale niewidoczne, a zawsze miałam z nimi problem. Poza tym zauważyłam minimalne wygładzenie poprzecznej linii na czole (takiej wczesnej zmarszczki mimicznej).

Dodam jeszcze, że mam 24 wiosny, a Tri używałam codziennie wieczorem. Na nos, linię na czole i okolice nosa tam gdzie zazwyczaj także są rozszerzone pory nakładam od jakiegoś czasu podwójną warstwę (po ok godzinie od nałożenia pierwszej) i moja skóra spokojnie to przyjmuje. Pod oczami jestem ostrożniejsza, ale również stosuję tylko nie codziennie, bo raz pojawił mi się taki suchy placek ok. kilku milimetrów, po odstawieniu na 1 dzień Tri pod oczami, zniknął samoczynnie.

Używam filtra 40 z Clarinsa, ale to nawet jak nie stosowałam Triacnealu. Jest bardzo fajny i oprócz ochrony dostarcza jeszcze składników odżywczych.
palina_malina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:59   #366
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Używam Triacnealu już miesiąc i podzielę się z wami moimi przemyśleniami. Przede wszystkim trzeba ten krem traktować indywidualnie. Ja nie miałam wysypu, przez cały miesiąc wyskoczyła mi tylko jedna niespodzianka i to chyba bardziej przez zbliżające się "te dni", niż przez działanie Tri. Do tego krem mnie dopiero teraz zaczął złuszczać, wcześniej zauważyłam, że bardzo intensywnie nawilża i moja skóra z suchej zrobiła się normalna. Pory na nosie zniknęły, nie ma ich, tzn. są ale niewidoczne, a zawsze miałam z nimi problem. Poza tym zauważyłam minimalne wygładzenie poprzecznej linii na czole (takiej wczesnej zmarszczki mimicznej).

Dodam jeszcze, że mam 24 wiosny, a Tri używałam codziennie wieczorem. Na nos, linię na czole i okolice nosa tam gdzie zazwyczaj także są rozszerzone pory nakładam od jakiegoś czasu podwójną warstwę (po ok godzinie od nałożenia pierwszej) i moja skóra spokojnie to przyjmuje. Pod oczami jestem ostrożniejsza, ale również stosuję tylko nie codziennie, bo raz pojawił mi się taki suchy placek ok. kilku milimetrów, po odstawieniu na 1 dzień Tri pod oczami, zniknął samoczynnie.

Używam filtra 40 z Clarinsa, ale to nawet jak nie stosowałam Triacnealu. Jest bardzo fajny i oprócz ochrony dostarcza jeszcze składników odżywczych.
a filtr bieli? pozostawia tłustą warstwę?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:23   #367
palina_malina
Rozeznanie

karmazynka99 ma lekko różowy kolor i zaraz po rozsmarowaniu twarz jest trochę pobielona, ale to znika w przeciągu kilku sekund. Nie pozostawia tłustej warstwy, ale pozostawia coś w rodzaju warstwy ochronnej, na twarzy tego nie czuć, ale jak myję ręce po nim to to czuję. Ale formuła jest oil free, więc coś innego musi powodować tę warstwę. Ja go bardzo lubię i używam od dawna, jest wydajny i dobrze sprawdza się pod makijażem.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Na stronie piszą, że ta warstwa ochronna to polimery roślinne.
Stary 2011-10-13, 22:15   #368
anianutella
Raczkowanie

witam, chciałabym się dołączyć do grona stosujących to "cudo"
mam nadzieję że tym się okaże bo właśnie zaczynam kurację. przygotowywałam się od kilku miesięcy a mianowicie kupowałam kosmetyki które będą mi w tym czasie pomocne, bo koszty jak dla mnie dość spore, mój arsenał:
do mycia - żel avene cleanance, micel z biodermy hydrabio
tonik - hydrolat oczarowy, jakaś melisa z Urody
filtr - pharmaceris 30' , Roc 50'
krem: bioderma cicabio, avene cold cream, oriflame aqua rytm,

mam w związku z tym pytanie jeśli któraś z was uzywała tych samych a coś się nie sprawdziło u was, chętnie posłucham rad, bo mnie nawet bambino piecze więc cholernie sie boję.

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 22:18   #369
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
karmazynka99 ma lekko różowy kolor i zaraz po rozsmarowaniu twarz jest trochę pobielona, ale to znika w przeciągu kilku sekund. Nie pozostawia tłustej warstwy, ale pozostawia coś w rodzaju warstwy ochronnej, na twarzy tego nie czuć, ale jak myję ręce po nim to to czuję. Ale formuła jest oil free, więc coś innego musi powodować tę warstwę. Ja go bardzo lubię i używam od dawna, jest wydajny i dobrze sprawdza się pod makijażem.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Na stronie piszą, że ta warstwa ochronna to polimery roślinne.
dzieki

a orientujesz sie czy jest dostepny w PL?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-10-13, 23:32   #370
palina_malina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzieki

a orientujesz sie czy jest dostepny w PL?
Szczerze mówiąc nie wiem, ja swój kupowałam w UK. Wydaje mi się, że pewnie jest w Douglasie lub Sephorze.
Stary 2011-10-14, 09:42   #371
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Szczerze mówiąc nie wiem, ja swój kupowałam w UK. Wydaje mi się, że pewnie jest w Douglasie lub Sephorze.

dzieki, rozejrze sie

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-10-15, 21:21   #372
SubRosa1985
Raczkowanie

Hej Triacnealowiczki

Niedługo rozpoczynam drugą kurację Triacnealem, poprzedniej efekty były boskie - ostatnio tak piękną cerę miałam kilkanaście lat temu (czyli jako dzieciak ) . U mnie T. nie spowodował żadnych skutków ubocznych typu wysyp, łuszczenie, przesuszenie itp. Dlatego powtarzam kurację, ale tym razem nie jestem pewna jej wyników Otóż po 6 latach (sic! - ) brania tabletek antykoncepcyjnych Diane35, które jako JEDYNE pomogły mi w bardzo silnym trądziku (różowaty to był chyba), postanowiłam odstawić owe "cudo"... Jako, że nigdy nie robiłam przerwy w ich braniu dłużej niż 3 mce nie wiem czego mam się spodziewać - ale jest prawdopodobieństwo na 90 %, że trądzik wróci (po około miesiącu lub nawet kilku miesiącach od odstawienia), możliwe, że w bardziej nasilonej postaci niż wcześniej - dla mnie to będzie osobista katastrofa ... W związku z tym mam pytanka:

1) Czy to dobry pomysł, żeby Triacneal stosować w połączeniu z odstawieniem tabsów Diane35? I Triacneal może powodować wysyp i odstawienie Diane35 również go powoduje - a jeśli oba te "wysypy" się skumulują?

2) Jak to skoordynować w czasie? Tzn. odstawić tabsy i zacząć brać T. w tym samym czasie? Może T. złagodzić skutki odstawienia?

3) Z innej beczki: od czerwca 2011 stosuję tonik z kwasem PHA 6% - niedługo skończę buteleczkę - jest to delikatny kwas, jego opis: http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
czy mogę zaraz po zakończeniu nim kuracji zacząć stosować Triacneal? Czy raczej poczekać? Jak długo?
Stary 2011-10-15, 21:56   #373
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Hej Triacnealowiczki

Niedługo rozpoczynam drugą kurację Triacnealem, poprzedniej efekty były boskie - ostatnio tak piękną cerę miałam kilkanaście lat temu (czyli jako dzieciak ) . U mnie T. nie spowodował żadnych skutków ubocznych typu wysyp, łuszczenie, przesuszenie itp. Dlatego powtarzam kurację, ale tym razem nie jestem pewna jej wyników Otóż po 6 latach (sic! - ) brania tabletek antykoncepcyjnych Diane35, które jako JEDYNE pomogły mi w bardzo silnym trądziku (różowaty to był chyba), postanowiłam odstawić owe "cudo"... Jako, że nigdy nie robiłam przerwy w ich braniu dłużej niż 3 mce nie wiem czego mam się spodziewać - ale jest prawdopodobieństwo na 90 %, że trądzik wróci (po około miesiącu lub nawet kilku miesiącach od odstawienia), możliwe, że w bardziej nasilonej postaci niż wcześniej - dla mnie to będzie osobista katastrofa ... W związku z tym mam pytanka:

1) Czy to dobry pomysł, żeby Triacneal stosować w połączeniu z odstawieniem tabsów Diane35? I Triacneal może powodować wysyp i odstawienie Diane35 również go powoduje - a jeśli oba te "wysypy" się skumulują?

2) Jak to skoordynować w czasie? Tzn. odstawić tabsy i zacząć brać T. w tym samym czasie? Może T. złagodzić skutki odstawienia?

3) Z innej beczki: od czerwca 2011 stosuję tonik z kwasem PHA 6% - niedługo skończę buteleczkę - jest to delikatny kwas, jego opis: http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
czy mogę zaraz po zakończeniu nim kuracji zacząć stosować Triacneal? Czy raczej poczekać? Jak długo?

nie musisz pisać tego samego w dwóch wątkach tutaj na pewno ktoś udzieli Ci odpowiedzi
marynka42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 01:04   #374
SubRosa1985
Raczkowanie

marynka42 tutaj - mniemam - znajdę odpowiedź związaną raczej z Triacnealem, ale też szukam alternatywy dla tabsów anty, więc wolę zapytać także w wątku im poświęconym Tam pewnie zaglądają dziewczyny, które z owymi tabsami miały do czynienia a tutaj niekoniecznie - ale dzięki za troskę
Stary 2011-10-24, 22:56   #375
dziolcha86
Zadomowienie

Rozważam kurację złuszczania/oczyszczania twarzy Triacnealem.

Mam skórę suchą na policzkach, w strefie T normalną, wrażliwą i płytko unaczynioną (nie mam widocznych naczynek, ale czasem coś przebłyska minimalnie).
Czy Triacneal będzie się dla mnie nadawał? Czy ktoś próbował z taką cerą jak ja?
Mimo suchej cery wiele kosmetyków spowodowało powstanie takich grudek (makaroników podskórnych, które widać pod światło pod odpowiednim kątem). Chciałabym się tego pozbyć. Skóra zrobiła mi się taka jakby nie równa, chyba kremy mnie pozapychały :/
Czy Triacneal na to pomoże?

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-10-24 o 23:05
dziolcha86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 16:43   #376
jaglanka
Raczkowanie

Powiem że Triacneal jest rewelacyjny. Testuję pierwszy raz kosmetyki Avene (dostałam gratis żel i mleczko) i jestem pod wrażeniem, na prawdę widać efekty stosowania. Cera się już wyraźnie wygładziła i rozjaśniła, zaskórniaki są mniej widocznie.
jaglanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:47   #377
Kasiaczek_
Raczkowanie

Witam Kochane

Ja w takim razie równiez dolanczam do grona uzytkowniczek magicznego kremu T.

MOJA SKÓRA:

Zawsz mi ciezko okreslic rodzaj mojej skóry...
Ale chyba mieszana...
Strefa T ma tendencje do lekkiego blyszczenia sie i zapychania
Policzki natomiast mam bardzo wrazliwe,z rumiencami,wiecznie piekace.
Z tendencja do naczynek,ale odpukac jeszcze nie popekaly

Krem T. stosuje tylko i wylacznie na strefe T.

Zaczelam doslownie 5 dni temu.
Efekt jest taki,ze moje zaskórniki,znikaja goja sie,
skóra mi sie luszczy bardzo ,
sle nie zauwazylam jeszcze zadnego wysypu.

KOSMETYKI KTÓRYCH UZYWAM
-zel do mycia Avene Cleanance AC
-toniku brak
-krem T
-na policzki krem Avene anti redness

No i teraz mam problem Dziewczyny...
Szukam nawilzacza na dzien z SPF nie zatykajacego porów:prosi :
Nie wysylajcie mnie prosze do KWC,bo znam wszystko na pamiec i nadal nie moge sie zdecydowac
Szukam równiez lekkiego podkladu NIE zapychajacego albo kremu tonujacego: prosi:
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 15:22   #378
zbuntowana20
Raczkowanie

Kasiaczek_ ja uzywam na codzien kremik z Biodermy Hydrabio UV spf15 i z czystym sercem moge Ci go polecic, niesamowicie dobrze nawilza, od razu sie wchlania, dla mnie jest wręcz cudowny. Nie wiem czy filtr 15 wystarcza na działanie Tricnealu, ale jestem z niego tak zadowolona ze wole przy nim pozostac.
Poza tym pochwale się ze po prawie 2 miesiacach moja cera jest o wiele ladniejsza, juz nie czuje pod skóra tych zaskorników. Musze sie jeszcze uporac z bliznami i sporadycznymi zaskornikami i bede zadowolona
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:03   #379
basssiek
Raczkowanie

ja po 2 tygodniach stosowania Triacnealu obserwuję zmniejszone pory na nosie i policzkach (a byly rozszerzone i zapchane) oraz spory wysyp na brodzie i czole. Czekam na dalsze efekty
Stary 2011-10-31, 22:11   #380
Kasiaczek_
Raczkowanie

Kochane,cera mi sie poprawia
Jak narazie bez wysypu

Uzywam plynu micelarnego La Roche Posay,toniku nawilzajacego Avene oraz krem Eucerin 5%mocznika.
Na dzien uzywam LRP filtr 50 i pudruje pudrem transparentnym Dermablend.

Nie mam wysypu,ale mam natomiast luszczaca sie skóre

Bede zdawac relacje

Pozdrawiam serdecznie
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:07   #381
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

dziewczyny powiedzcie mi co jest lepsze na zmarszczki ,triacneal( który posiadam aktualnie) czy może serum renew z retinolem 1%.
Z tego co wiem w triacnealu jest retinyl? a w serum z biochemii jest retinol, chyba retinol to ten słabszy ? Już sama nie wiem wszystko mi sie poplątało zwłaszcza że jeszcze czytam o kwasach a im więcej czytam tym mniej wiem .

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2011-11-05 o 13:09
chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:24   #382
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
dziewczyny powiedzcie mi co jest lepsze na zmarszczki ,triacneal( który posiadam aktualnie) czy może serum renew z retinolem 1%.
Z tego co wiem w triacnealu jest retinyl? a w serum z biochemii jest retinol, chyba retinol to ten słabszy ? Już sama nie wiem wszystko mi sie poplątało zwłaszcza że jeszcze czytam o kwasach a im więcej czytam tym mniej wiem .

na tri pissalo o ile dobrze pamietam 'retinal' w skladzie, ale glowy nie dam

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-11-05, 17:20   #383
Pawel K
Raczkowanie

W Avene jest retinal w serum masz retinol. Uważam, że w twoim przypadku będzie lepsze to drugie, gdyż masz go w dużym stężeniu.

EDIT: Skoro serum chcesz dopiero zamawiać, to może najpierw zużyj Avene i po ewentualnych efektach lub ich braku zdecyduj się na biochemie.

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:24
Pawel K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 23:39   #384
NoLQa
Zakorzenienie

GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa

Hej, ja kuracje zaczelam 3 tygodnie temu i chcialabym do was dolaczyc, zeby ewentualnie wymieniac sie spostrzezeniami i efektami, mam nadzieje, ze moge?

Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:10   #385
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
W Avene jest retinal w serum masz retinol. Uważam, że w twoim przypadku będzie lepsze to drugie, gdyż masz go w dużym stężeniu.

EDIT: Skoro serum chcesz dopiero zamawiać, to może najpierw zużyj Avene i po ewentualnych efektach lub ich braku zdecyduj się na biochemie.
chyba właśnie tak zrobie wykończe triacneal i zamawaim serum z renew.

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:54   #386
zbuntowana20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NoLQa Pokaż wiadomość
Hej, ja kuracje zaczelam 3 tygodnie temu i chcialabym do was dolaczyc, zeby ewentualnie wymieniac sie spostrzezeniami i efektami, mam nadzieje, ze moge?
oczywiście! pisz śmiało i chwal sie osiągniętymi efektami
Stary 2011-11-06, 18:04   #387
SubRosa1985
Raczkowanie

Zaczęłam kilka dni temu drugą kurację Triacnealem na twarz - poprzednią zaczęłam w tym samym dniu tzn. 4 listopada ale 2010 Ot, się złożyło Wtedy nie miałam ŻADNYCH podrażnień, wysypów itd. - to oznacza, że tym razem będzie tak samo czy nie jest to pewnik?

Moje kolejne pytanie dotyczy zaś działania Triacnealu na przebarwienia posłoneczne... Od kilku lat mam takowe na dekolcie i ramionach - jest to skutek namiętnego smażenia się na słońcu bez żadnej ochrony (tak wiem - masakra - ale już zmądrzałam) + mam bardzo jasną karnację + skóra dekoltu i ramion najczęściej była poparzona słońcem + używam od kilku lat tabletek anty = plamy posłoneczne, które są duże (największe nawet 5 mm średnicy), bardzo widoczne i szpecące tym samym, koloru jasnego brązu.

Czy Triacneal poradziłby sobie z tymi plamami? Oczywiście nie liczę, że usunie je całkowicie, ale zmniejszenie ich widoczności bardzo by mnie satysfakcjonowało już - tylko nie wiem CZY WARTO smarować dekolt z takimi plamami? Czy to w ogóle będzie miało jakiś sens i pomoże je 'wybielić'?

Niby najlepiej najpierw spróbować, kilka miesięcy smarować i obserwować efekty, ale ja wolałabym wcześniej wiedzieć czy mogę w ogóle liczyć na jakiekolwiek pozytywne efekty w "wywabianiu" plam posłonecznych - wtedy zakupiłabym drugą tubkę Triacnealu i używała jednej na twarz, a drugiej na ramiona i dekolt - teraz nie wiem czy jest sens takiego zakupu?

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w usuwaniu przebarwień tego typu za pomocą Tri?

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-11-30 o 01:04
SubRosa1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 19:10   #388
zbuntowana20
Raczkowanie

SubRosa1985 nie wiem jak by było z Tri w zwiazku z Twoimi plamami na dekoldzie, ale co bys powiedziala na krem z Flos-Lek'u White&Beauty wybielający przebarwienia i piegi?
Mam wlasnie przed soba ten krem i zacytuje"Rezultat: redukuje wielkosc i zmniejsza intensywnosc zabarwienia piegów i plam pigmentacyjnych wywołanych:nadmierną ekspozycja na słonce, stosowaniem kuracji hormonalnych ... " Mysle że to by moglo Ci pomóc mojej kolezance pomogł z piegami. Ja zakupiłam go z nadzieją ze rozjasni mi blizny potrądzikowe ale to byl kiepski pomysl, teraz troche zmądrzałam
Stary 2011-11-06, 19:38   #389
Elfia4
Moderator DOMator

Cytat:
Napisane przez Aria85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny naczytałam się sporo o filtrach, ale większość forum już przestarzała. Chciałabym wiedzieć jakie filtry najczęściej polecacie teraz? Słyszałam że część z poprzednio zachwalanych (np. avene) teraz już nie jest tak dobra. Może jakieś podpowiedzi? Co by nie zapychało i było równie stabilne jak poprzednia avenka żeby sie nie martwic podkładami?
Aktualnie moim numerem jeden jest melascreen ducray (krem lub emulsja, skład prawie ten sam). Nie zawiera parsolu ani alkoholu. Nie bieli i przyzwoicie się wchłania. Wcześniej lubiłam anthelios spray, ale alkohol na dłuższą metę podrażnia mi naczynka, więc anthelios odstawiłam na bok.
W porządku jest też bioderma akn mat, ale bioderma jest dość droga.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:35   #390
SubRosa1985
Raczkowanie

zbuntowana20 zaciekawił mnie opis z ulotki kremu - no jak znalazł dla mnie! z jednym ale... zależy czy to tylko mocno przesadzone obietnice producenta czy prawda Przyznaję, że jestem uprzedzona do takich kremów - a to dlatego, że zawsze jak czytam o nich opinie to są zwykle takie: smarowanie się miesiącami kremem + wydawanie kasy na niego = efekt niedostrzegalny niemal...

Pomyślałam o Triacnealu bo WIEM, że działa, tyle, że nie wiem jak/czy na takie przebarwienia...

Z tego co wyczytałam w Necie kwas glikolowy jest polecany na przebarwienia - z wiadomych powodów Robi się nim peelingi, ale w stężeniu przynajmniej kilkudziesiąt jego procent - a czy Triacneal stosowany kilka mcy, ale z małym stężeniem kwasu, też może dać jakieś rezultaty? Czy jednak gra nie warta świeczki?

Pomyślę nad tym kremem - dzięki zbuntowana20 - teraz mam zagwozdkę większą Co byłoby skuteczniejsze i bardziej odpowiednie na te plamy: Triacneal czy krem wybielający - co jest bardziej efektywne?

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-11-06 o 21:50
SubRosa1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości