Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-08, 14:15   #841
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

tez uzywam micela z Biedry i go uwielbiam, np bardziej mi spasował niż żel z Biodermy.

ale co kto lubi.

teraz musze jeszcze raz przemęczyć biodermę bo kiedyś dostałam gratis do filtra
ale sama bym jej z własnej woli nie kupiła, i nie zgadzam się że jest delikatniejszy dla MOJEJ cery niż ten z biedronki.

ale na każdego podziała inaczej mówię o swoich odczuciach

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:34   #842
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Ja piszę jak było w moim przypadku
No proszę Cię- nie odwracaj teraz kota ogonem. Spójrz na swoje ostatnie zdanie z ostatniego posta:

Cytat:
Jeśli chcecie dobrze zadbac o cerę nie polecam kosmetyków z drogerii, strata pieniędzy i zdrowia skóry.
To jest opisywanie jak u Ciebie było?
Nie-Ty próbujesz wkręcić nieprawdziwą teorię a ja nie lubię nieprawdziwych teorii rzucanych bez poparcia odpowiednimi argumentami. Szczególnie w kwestiach, na których się znam.

Cytat:
po pierwsze żel do mycia twarzy ma za zadanie oczyścić twarz, a nie usuwać zaskórniki, zmniejszać krostki i tak dalej bo od tego jest krem nakładany po umyciu twarzy
Przede wszystkim dobry żel MA za zadanie zmniejszać zaskórniki czy krostki. Jakim sposobem? Dokładnym oczyszczeniem twarzy z zanieczyszczeń jednocześnie bez podrażnienia jej. Źle oczyszczający żel- zaskórniki i krostki. Żel, który pozbawia skórę płaszcza lipidowego- zaskórniki i krostki.

Cytat:
żele apteczne mają odpowiednie pH i są o wiele bardziej delikatne od drogeryjnych, więc nie podrażniają, a przede wszystkim nie zawierają mydła
A jakie jest właściwe PH skóry? Wiesz? Bo jakbyś wiedziała to byś w drogeriach także znalazła żele z takim PH.
mało tego- większość ma PH odpowiednie dla skóry- inaczej kosmetyki te zostały by nazwane np. żelami do higieny intymnej.
Firmy kosmetyczne także muszą trzymać się pewnych zasad. Gdyby tego nie było to suchy szampon np. z Rossmanna byłby piaskiem kąpielowym dla szynszyli

A teraz bardzo nurtujące mnie pytanie- jakie znasz żele zawierające mydło? Bo jak dla mnie jest osobno żel i mydło. Pomimo interesowania się składami nie znam żelu, który miałby w składzie mydło- oświeć mnie proszę.

Cytat:
nie mówię, że są złe, ale wcześniej pisałam, że moim zdaniem kupować je może 15, 16 latka
Zastanawia mnie Twoje podejście do pewnych spraw. 15,16 latka jest jakaś inna? Bo ja w wieku 15,16 lat miałam podobne problemy z cerą jak jeszcze niedawno...Dlaczego Twoim zdaniem żeli drogeryjnych nie może już używać 17 latka?

Cytat:
a żele z apteki wcale nie są takie drogie, za żel La Roche Posay 200 ml trzeba dać coś ok. 24 złotych a wystarczy na dobre półtora miesiąca jak nie lepiej
No widzisz- a przykładowy Biedronkowy jest za 4 zł. Ma krótki, treściwy skład i żadnych substancji drażniących. Tak jak LRP, ale LRP kosztuje 20 zł więcej, gdzie w większości są to koszty reklam a nie składników lepszej jakości ;]

Pozdrawiam.

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:52   #843
kiiicik
Zakorzenienie

Indios masz sporo racji, ale wyluzuj, to jest wątek o Triacnealu
Pielęgnacja i dobór innych kosmetyków, to już jest indywidualna sprawa. Każdy pisze, to co myśli, co jemu służy. To ma charakter oznajmujący, nie narzucający, każdy mądrzejszy przeczyta cały wątek, a nie skupi się na jednym poście

Ja już mam resztki w tubce, chyba skuszę się na kolejną. Zauważyłam, że zaskórników jest mniej

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:53   #844
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

To ja jeszcze tylko o zelach. Zuzylam żel Biodermy (apteczny!) i nigdy, nic tak nie wysuszylo mi skory (na 2 miejscu mial SLS, którego unikam nawet w pielęgnacji włosów..). Teraz używam do mycia glinki/stosuję oleje do mycia twarzy i nigdy nie miałam tak ładnej i oczyszczonej twarzy
Koniec OT.
zetuzetia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:58   #845
zbuntowana20
Raczkowanie

Indios nie ma sensu sie kłocić, cynaaa wyrazila tylko swoja opinie i tyle. Nie musisz komentowac kazdego jej zdania, w koncu tak jak wspomniala kiiicik to wątek o Tri.
Ja OSOBISCIE rowniez jestem za aptecznymi kosmetykami, odkad zaczełam stosowac Bioderme, Avene, LRP i odstawilam inne drogeryjne kosmetyki to naprawde zauwazylam poprawe cery, nie jest juz skłonna do takiego zapychania. Jedynie ten zel miceralny z biedronki mi podpasował (choc po nim musze jeszcze uzyc zelu z Avene, zeby pozbyc sie resztek makijazu). Studiowalam troche składy kosmetyków i wszystkich drogeryjnych musialam sie pozbyc bo bardzo wysoko mialy skladniki powodujace powstawanie zaskorników, a to byl moj glowny problem.
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 18:05   #846
cynaaa
Raczkowanie

No cóż, może pomieszałam odpowiedzi, tak czy siak przyznam trochę mnie to wszystko rozbawiło, ale tylko trochę.... pozdrawiam forumowiczki i życzę sukcesywnej( chyba poprawnie) walki z niedoskonałościami, ja pomału wygrywam. Czym się różni 16 latka od 17 latki? Jest rok młodsza Mniejsza z tym, miłego wieczoru życzę wszystkim ^^
cynaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 00:38   #847
Aria85
Przyczajenie

POTRZEBUJE PORADY!!!

Od dwóch miesięcy używam Tri prawie codziennie. Żadnego wysyszenia (lekkie szczypanie przy pierwszych użyciach). Prawie się nie nawilżam poza wtarciem filtra rano dosłownie nic! A TRi i tak nie spowodował u mnie żadnych wysuszeń. Wysyp? Hmm czy ja wiem czy miałam? Trzy gulki na brodzie pojawiły się w jednym czasie - mój główny problem. Ogólnie to chyba Tri jest dla mnie za słaby by chyba jestem z tych gruboskórnych. Proszę zatem o poradę od tych które doświadczyły tego samego na swojej skórze albo wyczytały na forum ( i nie pozapominały tego tak jak ja) - czy użyć czegoś mocniejszego? A jeśli tak to czego?
Z góry dziękuję.
Aria85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 07:11   #848
zbuntowana20
Raczkowanie

Aria85 a zauwazylaś po tym czasie jakąkolwiek poprawę?? Ja zapewne na Twoim miejscu smarowalabym twarz grubszą warstwą Tri (u mnie dzieki temu byl szybszy efekt). A jezeli faktycznie nic sie nie poprawilo to moze jednak lepiej będzie uzyc coś mocniejszego, ale to juz niech Ci inne Dziewczyny pomogą

Cynaaa tylko wracaj tu do nas i informuj o postępach!
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 12:26   #849
palina_malina
Rozeznanie

Oj jak dawno mnie tu nie było ale Tri cały czas stosuję i tak jak na początku był to ogromny zachwyt tak teraz nieco osłabł. Nie wiem czy jest to punkt kulminacyjny i moja cera wygląda najlepiej jak tylko jest w stanie, ale no cóż to jeszcze chyba nie jest to. Nie wiem czy teraz przyszedł czas na Retin A? Bo jest dobrze nie powiem, że nie. Nie mam absolutnie żadnych wyprysków, nawet w "te" dni nic mi się z buzią nie dzieje. Skóra jest gładka w dotyku, nawet bardzo, gdybym mogła to bym się co chwilę miziała ale wiem, że nie wolno. Najbardziej przeszkadzają mi zaskórniki na nosie, które mimo iż znacznie spłycone, to jednak nie zniknęły w zupełności, ale to chyba walka z wiatrakami. Poza tym chciałabym, aby koloryt się bardziej wyrównał. Ma ktoś jakieś pomysły? Może powinnam coś dołączyć? Co u was dobrze współpracuje z Tri?
palina_malina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 13:30   #850
kochaneczka
Rozeznanie

GG do kochaneczka

Czesc dziewczyny!
a ja wczoraj zmasakrowalam sobie buzie wieczorem i powyciskalam wszystkie zaskorniki- otwarte, zamkniete no i jeszcze niektore gulki co ani nie wyszly ani sie nie wchlonely. Wiecie co to oznacza prawda? Masakra istna jestem cala w czerwonych centkach. W dodatku mam przesusz na dolnych partiach policzkow- od tego Akneroxidu, jednak jest mocny faktycznie. Ale to dobrze, przynajmniej zluszczyl mi przebarwienia po wczesniejszych mega gulach na policzkach. Po wuciskaniu posmarowalam twarz Triacnealem na noc. Rano zero poprawy. Umylam tylko buzie zelem i nalozylam Cetaphil Dermoprotektor. Na wieksze otarcia posmarowalam sie mascia na niemowlakow- Bepanthenol. i tak siedze i kwicze jaka ja glupia a wczoraj bylo juz tak dobrze!! wyszlam wczoraj na dwor tylko z korektorem i pudrem. i naprawde niezle juz wygladala moja buzia. Nie wiem co mnie napadlo wycisnelam jedna kroste a pozniej nastepna i nastepna.. bleee. nie mialam pojecia ze tyle tego mam, nie bylo tak widac. Teraz za to nie wyjde z domu przez tydzien chyba.

a co Wy robicie w takich sytuacjach? Czym smarujecie? Jak zmniejszyc te podraznienia? pozniej chyba pastą cynkową posmaruje. Niestety nie kupilam jeszcze Tormentiolu. Moze masc z witamina A?? Pomozcie..

Edytowane przez kochaneczka
Czas edycji: 2012-01-09 o 13:32
kochaneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:00   #851
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kochaneczka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
a ja wczoraj zmasakrowalam sobie buzie wieczorem i powyciskalam wszystkie zaskorniki- otwarte, zamkniete no i jeszcze niektore gulki co ani nie wyszly ani sie nie wchlonely. Wiecie co to oznacza prawda? Masakra istna jestem cala w czerwonych centkach. W dodatku mam przesusz na dolnych partiach policzkow- od tego Akneroxidu, jednak jest mocny faktycznie. Ale to dobrze, przynajmniej zluszczyl mi przebarwienia po wczesniejszych mega gulach na policzkach. Po wuciskaniu posmarowalam twarz Triacnealem na noc. Rano zero poprawy. Umylam tylko buzie zelem i nalozylam Cetaphil Dermoprotektor. Na wieksze otarcia posmarowalam sie mascia na niemowlakow- Bepanthenol. i tak siedze i kwicze jaka ja glupia a wczoraj bylo juz tak dobrze!! wyszlam wczoraj na dwor tylko z korektorem i pudrem. i naprawde niezle juz wygladala moja buzia. Nie wiem co mnie napadlo wycisnelam jedna kroste a pozniej nastepna i nastepna.. bleee. nie mialam pojecia ze tyle tego mam, nie bylo tak widac. Teraz za to nie wyjde z domu przez tydzien chyba.

a co Wy robicie w takich sytuacjach? Czym smarujecie? Jak zmniejszyc te podraznienia? pozniej chyba pastą cynkową posmaruje. Niestety nie kupilam jeszcze Tormentiolu. Moze masc z witamina A?? Pomozcie..
Co ja robie? Nie robie doslownie nic. Nie smaruje kremami, masciami ani zadnymi innymi specyfikami. Ewentualnie odkaze cos spierytusem. Moja mam jak byla mloda i byla u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy ta po zabiegu powiedziala jej zeby przez najblizsze 24h nie tykala twarzy niczym zadnymi kremami czy innymi cudami. Mi czasami zdarzy sie robic oklady z rumianku. I tyle. Ale i tak nie ma szans na jakies super przyspieszenie w gojeniu takich ran wiec po co dodatkowo paprac ?

Cytat:
Napisane przez Aria85 Pokaż wiadomość
POTRZEBUJE PORADY!!!

Od dwóch miesięcy używam Tri prawie codziennie. Żadnego wysyszenia (lekkie szczypanie przy pierwszych użyciach). Prawie się nie nawilżam poza wtarciem filtra rano dosłownie nic! A TRi i tak nie spowodował u mnie żadnych wysuszeń. Wysyp? Hmm czy ja wiem czy miałam? Trzy gulki na brodzie pojawiły się w jednym czasie - mój główny problem. Ogólnie to chyba Tri jest dla mnie za słaby by chyba jestem z tych gruboskórnych. Proszę zatem o poradę od tych które doświadczyły tego samego na swojej skórze albo wyczytały na forum ( i nie pozapominały tego tak jak ja) - czy użyć czegoś mocniejszego? A jeśli tak to czego?
Z góry dziękuję.
Dziewczyny pisaly o GlycoA jako mocniejszym odpowiedniku Tri. Tez sie nad nim zastanawiam. Jestem zadowolona z T. , ale martwia mnie te zaskorniki zamkniete. Moze sporobuje kiedys.
fossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:46   #852
kiiicik
Zakorzenienie

Palina_malina jeśli nie masz wyprysków, to możesz spróbować glyco-a, tak jak pisała fossa. Bo wiem po sobie, że jeśli coś mam rozdrapane i nałożę glyco, to bardzo piecze, poza tym o wiele dłużej się goi. Ale na zaskórniki i rozszerzone pory nadaje się jak najbardziej Stosowałam nawet bezpośrednio po Tri- to ten sam kwas, z tym, że Tri ma dodatkowo retinaldehyd, a dzięki glyco się łuszczyłam. Teraz już Tri mi się skończyło i myślę nad czymś innym co mam na oku

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kochaneczka Pokaż wiadomość
Pasta cynkowa jedynie mi zasusza, a maść z witaminą A- na sobie nie zauważyłam by mi szybciej goiła

Ćwiczę

Stary 2012-01-09, 18:26   #853
vouge13
Zadomowienie

ja zwariuje chyba, jeszcze mi bulbozaury nie zniknęły z policzka a mnie na czole wysypało, ratunku, no ile można -.- wyglądam jak pole na wiosnę pełne kwitnących bulw

2015
Bratysława, Barcelona, Korfu, Teneryfa, Singapur, Paryż

2016
Ibiza, Portugalia, Wlochy, NYC, Floryda
vouge13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 12:00   #854
babcia_miecia
Zadomowienie

Mam pytanie. Czy przy Triacnealu wystarczy mi krem ochronny Biodermy akn mat z filtrem spf 30/uva 13? Zostało mi jeszcze około 1/3 opakowania z kończącej się właśnie kuracji kwasem glikolowym i nie bardzo wiem czy się nadaje. Proszę o pomoc.
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 12:15   #855
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy przy Triacnealu wystarczy mi krem ochronny Biodermy akn mat z filtrem spf 30/uva 13? Zostało mi jeszcze około 1/3 opakowania z kończącej się właśnie kuracji kwasem glikolowym i nie bardzo wiem czy się nadaje. Proszę o pomoc.

moim zdaniem tak, na pewno go nie wyrzucaj, zużyj do końca
vanilia1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:35   #856
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
tak, szczególnie ze jest teraz okres ziomowy.

sama go używałam przy tri

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-01-10, 17:48   #857
babcia_miecia
Zadomowienie

Dziękuję za odpowiedzi
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:00   #858
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Palina_malina jeśli nie masz wyprysków, to możesz spróbować glyco-a, tak jak pisała fossa. Bo wiem po sobie, że jeśli coś mam rozdrapane i nałożę glyco, to bardzo piecze, poza tym o wiele dłużej się goi. Ale na zaskórniki i rozszerzone pory nadaje się jak najbardziej Stosowałam nawet bezpośrednio po Tri- to ten sam kwas, z tym, że Tri ma dodatkowo retinaldehyd, a dzięki glyco się łuszczyłam. Teraz już Tri mi się skończyło i myślę nad czymś innym co mam na oku

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------
A co masz na oku ?

Bylam przekonana, ze ten GLYCO kosztuje okolo 40 zl a tu patrze cena powyzej 60 zl Drogi
Stary 2012-01-10, 19:51   #859
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
A co masz na oku ?

Bylam przekonana, ze ten GLYCO kosztuje okolo 40 zl a tu patrze cena powyzej 60 zl Drogi
czaj sie na promocje w SP ja kupiłam za 50 zł 2 glyco w promocji

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-01-10, 23:29   #860
kiiicik
Zakorzenienie

Cytat:
A co masz na oku ?

Właśnie dziś zamówiłam, to co miałam na oku Glyco jeszcze mam, Tri zużyłam do końca i być może do niego kiedyś wrócę, na chwilę obecną potrzebuję coś silniejszego. Teraz będę testować Biodermę sebium serum w zestawie z jeszcze jednym kremem co mnie zaciekawił. Bioderma SS ma większe stężenie kwasu od glyco.

Jeśli chcesz glyco, to faktycznie warto czekać na promocje w SP 1+1gratis za ok. 50 zł, albo na allegro- ja za biodermę dałam przeszło połowę taniej!!

A czemu chcesz zmiany jak po Tri masz gładką buźkę? Tylko się cieszyć

Ćwiczę

Stary 2012-01-10, 23:32   #861
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

U mnie kryzys, pełno podskornych gul mi wywaliło:/
zetuzetia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:48   #862
vanilia1985
Rozeznanie

witajcie, u mnie też fatalnie.
Przerzuciłam się na metodę nakładania T. tylko dwa razy w tyogdniu i to chyba mi nie służy również. Generalnie po każdym nałożeniu budzę się z nowymi gulami, któych już mam serdecznie dość. Nie chodzi już o to, że je widać, ale, że strasznie bolą, bo wyskakują w okolicach ust i na brodzie, więc jeśli ruszam szczęką to boli. Kolejna sprawa to to, że nie zauważyłam żadnej poprawy, wągry jak były tak są, pory rozszerzone, mam wrażenie, że nawet bardziej niż przed. A najgorsze jest to, że moja buzia pogłupiała, już sama nie wiem co z nią się dzieję. Wydaje mi się, że przy takim używaniu jak ja mam to wysyp może trwać i rok, skoro po kązdym razie coś wyskakuje. Wydaje mi się, że ten krem nadaję się do buziek z małymi problemami skórnymi, a osoby z większymi najpierw powinny się podleczyć innymi specyfikami, a tego kremu używać zapobiegawczo, bądź dla podtrzymania efektu. Jęśli źle gadam to kopnijcie mnie w dupę, ale ja się już poddaje. O jeszcze mi się coś przypomniało, rano po przebudzeniu widzę takie czerwone plamki na policzkach, to chyba naczynka się wkurzają, a wcześniej tego nie miałam.
Paweł miał rację, kwas glikolowy nie jest dla wrażliwców. Póki jeszcze tej zimy zostało przerzucę się na Ance Derm albo któryś z effaclarów.
Stary 2012-01-11, 11:08   #863
palina_malina
Rozeznanie

Dziewczyny, ja tak czytam wasze relacje odnoście wysypów i tym podobnych i tak się zastanawiam co może być przyczyną, bo u mnie nic podobnego nie miało miejsca i Tri działa tak jak powinien.

Mam taką propozycję, może każda z was opisała by mniej więcej swoją dietę. Wysyp powodowany jest zazwyczaj pozbywaniem toksyn z organizmu, a jak się je dostarcza regularnie to wysyp będzie trwał cały czas, aż poziom toksyn będzie na tyle mały, że przestaną wyłazić (nie łudzę się żeby udało nam się pozbyć z organizmu wszystkich toksyn). Niech ktoś wyedukowany w tym temacie mnie poprawi jeśli moja dedukcja jest błędna.

U mnie: brak wysypu. Co jem: oprócz standardowych posiłków, średnio zbilansowanych, coraz częściej gotowanych na parze, zawierających mięso zwłaszcza drób, dość często pozwalam sobie na czekoladę, najczęściej w czystej postaci oraz domowe wypieki. Czego unikam: smażenia. Czego nie jem: chipsów, fast foodów, innych słonych przekąsek. Ile wody piję: ostatnio dość mało.

Nie wiem co wy na to, jak chcecie się razem domyślać co powoduje u was wysyp, wpisujcie się wg. powyższego schematu, tylko uczciwie, tak jak jest, a nie tak jak byście chciały żeby było. Może znajdziemy jakiś wspólny mianownik. Jak nie podoba wam się ten pomysł po prostu zignorujcie posta.
Stary 2012-01-11, 11:51   #864
vanilia1985
Rozeznanie

A jak wytłumaczyć to, że podczas stosowania T. jest wysyp? co do tego ma tu dieta, przecież zewnętrzne działania T. nie wpływa na wewnętrzne oczyszczanie się organizmu z toksyn.. tak oczywiście dieta ma wpływ na nasz wygląd, to nie ulega dyskusji, wszyscy to wiedzą, ale wysyp po T. też jest normalny, jak również normalne jest to, że inni go nie mają, co z kolei wynika z faktu, że mają mniej zanieczyszczoną buzię lub mniejsze problemy skórne.
Pisanie o diecie w temacie o Triancealu chyba nie ma sensu..
Stary 2012-01-11, 12:12   #865
kiiicik
Zakorzenienie

Vanilko, z tego co pisałaś nakładasz Tri tylko 2 razy w tygodniu. Wiem, że masz wrażliwą cerę i bardzo problematyczną. U mnie wysyp jest zawsze na początku, ale nigdy nie stosowałam czegoś w takich odstępach czasowych, przeważnie codziennie- chyba, że potrzebowałam 1 nocy na mega nawilżenie. Może Tri nie działa jak należy, bo stosujesz go nieregularnie i na efekty będziesz musiała czekać znacznie dłużej? Jeśli ktoś ma cerę w dobrej kondycji, to dla podtrzymania efektu może smarować rzadko, ale na większe problemy osobiście uważam, że trzeba działać regularnie. Nie wiem co na ten temat sądzą inne dziewczyny i Ty
I zgodzę się z Tobą, iż Tri może być dla Ciebie nieskuteczny, ponieważ mnie z takich bolących ropnych guli wyleczył tylko antybiotyk i maść od dermatologa Od tamtego czasu nie mam takich problemów, jedynie zaskórniki i czasem coś większego i czerwone ślady z którymi walczę.
Pisałaś też, że przerzucisz się na effaclar lub akne-derm. Na mnie żaden effaklar nie zadziałał (już Tri jest zdecydowanie lepsze), a akne-derm, całkiem ok, sama używałam kiedyś i byłam zadowolona, obecnie też mam. A czy u Ciebie dobrze któryś zadziała, niestety nie jestem w stanie przewidzieć.

Ćwiczę

Stary 2012-01-11, 12:30   #866
palina_malina
Rozeznanie

Chodziło mi raczej o to, żeby znaleźć czynnik, który powoduje, że jednych po Triacnealu wysypuje, a innych nie, wyeliminowanie go pozwoliło by na osiągnięcie lepszych rezultatów w kuracji Tri.
vanilia1985 co masz na mysli pisząc "wewnętrzne oczyszczanie się organizmu z toksyn"? Bo z tego co wiem to oczyszczanie organizmu tzw. wewnętrzne polega na wyciąganiu toksyn z wewnątrz na zewnątrz, nie jestem specjalistką w dziedzinie, ale wiem, że takie oczyszczanie m. in. ma miejsce przez skórę. I nie chodziło mi o pisanie o diecie, tylko konkretnie - powiązanie diety z takimi czy innymi efektami kuracji Triacnealem. Ja nie miałam problemów z wysypem, chciałam tylko pomóc tym którzy je mają.
Stary 2012-01-11, 12:52   #867
vanilia1985
Rozeznanie

kiiicik bo chodzi o to, że generalnie kwas glikolowy nie jest wskazany dla wrażliwców, niestety dowiedziałam się o tym po fakcie i tak go teraz męczę bo szkoda mi kasy, ale jak tak na siebie patrzę, to chyba bardziej szkoda mi buzi. Właśnie chodzi mi o to o czym piszesz, że jak będę stosować go nieregularnie to "leczenie" będzie trwało dłużej, a niestety nie mogę codziennie, bo zbytnio mnie podrażnia i rozwala naczynka. Muszę się wpierw podleczyć( u mnie to hormony), a dopiero czymś podziałać. Z tego co wiem Effaclar i Ance derm to zupełnie inne kwasy i mogą je stosować wrażliwcy, ale nie mówię, że teraz, napierw podleczę się od środka a później pomyślę o jakichś cudach zewnętrznych.
palina malina, może źle Cię zrozumiałam przepraszam. Chodziło mi o to, że Tri nie oczyści organizmu z toksyn. Oczywiście, że najpierw należy znaleźć przyczynę, która być może jest wewnątrz, choć nie zawsze. Czasem zła pielęgnacja, oczyszczanie twarzy powoduje różne wykwity, a z tym Tri na pewno sobie poradzi i dla takich buziek jest on wskazany. Ja po prostu doszłam do wniosku, że nie jest to rzecz, która wyleczy trądzik, a może nawet bardziej zaszkodzić. Zdecydowałam więc, że najpierw poszukam wewnętrznej przyczyny, w tym przypadku zaczynam od hormonów, a dopiero jak się już jej wyzbędę zacznę działać doraźnie jakimś kwasem, lecz na pewno nie glikolowym. Co do diety masz rację, ja się bardzo niezdrowo odżywiam, spostrzegłam, że od kiedy nie mieszkam z mamą to stan mojej skóry się pogorszył (wiadomo więcej niezdrowego jedzenia, okropna kuchnia teściowej- tłusta, plus więcej alkoholu, napoje gazowane, to też po części przyczynia się do tego co mamy na buzi, co ja mam. Nie będę się rozpisywała o innych moich bolączkach, dolegliwościach bo to nie temat wątku. Co do samego Tri, jak już pisałam nie każdemu on musi służyć, nawet jak nie ma wew przyczyny.
Stary 2012-01-11, 13:35   #868
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Właśnie dziś zamówiłam, to co miałam na oku Glyco jeszcze mam, Tri zużyłam do końca i być może do niego kiedyś wrócę, na chwilę obecną potrzebuję coś silniejszego. Teraz będę testować Biodermę sebium serum w zestawie z jeszcze jednym kremem co mnie zaciekawił. Bioderma SS ma większe stężenie kwasu od glyco.

Jeśli chcesz glyco, to faktycznie warto czekać na promocje w SP 1+1gratis za ok. 50 zł, albo na allegro- ja za biodermę dałam przeszło połowę taniej!!

A czemu chcesz zmiany jak po Tri masz gładką buźkę? Tylko się cieszyć

Mialam Bioderme. W moim przypadku zero efektow

Mam gladsza skore w dotyku, ale dalej mam zaskorniki i niespodzianki. Jedynym slowem do ladnej cery sporo mi brakuje. Widze, ze (byc moze) ten kwas dobrze na mnie dziala. Dlatego wiec nie wahalabym sie uzyc czegos silniejszego - tym bardziej jak napisalam skore mam zahartowana w bojach. Raczej krzywdy zaden specyfik mi nie zrobi, moze byc na zero albo na plus .
Stary 2012-01-11, 14:00   #869
kiiicik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
kiiicik bo chodzi o to, że generalnie kwas glikolowy nie jest wskazany dla wrażliwców, niestety dowiedziałam się o tym po fakcie i tak go teraz męczę bo szkoda mi kasy, ale jak tak na siebie patrzę, to chyba bardziej szkoda mi buzi.
To chyba najrozsądniejsze, najpierw porządek z hormonami (jeśli mówisz, że to o nie chodzi), a jeśli już się podleczysz i w większości gule poznikają, to wtedy warto pomyśleć o acne czy coś z LRP. Na pewno się uda, nie martw się, w końcu znikną!
A co do Tri, to ja bym go w ogóle odstawiła na Twoim miejscu i naprawdę w tym przypadku najlepiej założyć wątek z wymianą

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Mialam Bioderme. W moim przypadku zero efektow
Fossa ciiiiiiiiiiii! na mnie musi działać!
A nie myślałaś o jakimś toniku z wyższym stężeniem kwasu?

Ćwiczę

Edytowane przez kiiicik
Czas edycji: 2012-01-11 o 13:58
Stary 2012-01-11, 14:06   #870
vanilia1985
Rozeznanie

Mam taką nadzieję, choć widzę, że z wiekiem jest coraz gorzej, im robię się starsza, tym moja buzia wygląda gorzej. Ciągle walczę w wypryskami i nie mam czasu na walkę ze starzeniem się skóry, często ją przesuszam, nie mogę znaleźć nawet odpowiedniego nawilżacza, przez co mam już tonę zmarszczek-okropne kurze łapki i lwią zmarchę. Znowu boję się kupić coś przeciwzmarszczkowego coby nie pogorszyć stanu cery. Tak się zastanawiam nad flavo c, ale ciągle odwlekam..
A właśnie co do oczyszczania organizmu, moja pewna znajoma wybrała się do dietetyka, który stworzył dla niej dietę oczyszczającą, wiem tylko, ogrom wyrzeczeń, z czego ona nie musiała zrezygnować. Wiecie co się działo? a to, że jak czasem sobie pozwoliła na coś, to organizm był tak odzwyczajony, że od razu reagował jakimś wysypem. Generalnie wytrwała coś koło roku, czuła się świetnie i wyglądała super. Niestety teraz znów wszystko wróciło do normy, czyli do stanu przed. Mimo wszystko chwaliła bardzo, chociażby dlatego, że cudownie się czuła. Generalnie ja chyba nie mogłabym wyobrazić sobie życia bez jedzenia tych pysznych niezdrowych dobroci. Trzeba by to było jakoś wypośrodkować. Też muszę się wziąć za siebie, jeśli chodzi o odżywianie, ale jakoś nie mam motywacji i czasu przede wszystkim. Wniosek z tego taki, że zawsze jest dobrze jak podejmiemy jakąś walkę, ale pod warunkiem, że jesteśmy konsekwentni, a co za tym idzie, trzeba w niej wytrwać do końca życia, a ja wiem, że przy moim trybie życia, obowiązkach niestety nie mam czasu dla siebie, a na pewno mam go zdecydowanie za mało. Nie wspomnę już o pieniążkach.. bo niestety gdy są dzieci, jest rodzina, to jednak to jest na 1. miejscu i w to się przede wszystkim inwestuje.

A ja jestem guła i nie umiem założyć wątku z wymianą, tylko się ze mnie nie śmiejcie
wiem gdzie, ale nie wiem jak, bo przy każdym z tych wątków jest taki czerwony napis wymiana i nie wiem czy on jakoś automatycznie się tam pokazuje czy to trzeba tak jakoś ręcznie zdziałać. No nie wiem..

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-01-11 o 14:08
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości