Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-24, 21:05   #901
Lilly22
Zadomowienie

Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

tak tak wiem dziewczynki, chodziło mi raczej o krem nawilżajacy na dzień, czy najpierw on a potem filtr czy odwrotnie? I jeszcze jedno jakie maseczki nawilżające, kojące się u Was sprawdziły?
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 21:25   #902
babcia_miecia
Zadomowienie

Ja najpierw nakładam filtr, a później Pore Refiner.
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 22:16   #903
krolowa zurawin
Zadomowienie

ja tam lecę tylko z filtrem... nie znalazłam kremu idealnego dla siebie,dlatego stosuje oleje+hialuron ale to raczej na noc
krolowa zurawin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:48   #904
Lilly22
Zadomowienie

dzięki dziewczynki już sie nie moge doczekać aż przyjdzie mój wybawca
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Stary 2012-01-25, 18:26   #905
withi_as
Zakorzenienie

Hej dziewczyny

Mam do Was takie pytanie - w końcu zaczęłam kurację moim Triacnaelem, który zakupiłam już na wakacjach i wtedy to planowałam ją rozpocząć. Jak widać musiałam ładnie wyleczyć buźkę, w czym totalnie pomógł mi DUAC i teraz nadszedł czas na 'wywalenie' spod skóry tego, co tam jeszcze siedzi, aczkolwiek narzekać nie będę, bo stan mojej skóry jest zadowalający. Zabawę z TRI zaczęłam bodajże 22 stycznia.

Jednak mam pytanie o pielęgnację podczas kuracji. Obecnie wygląda ona tak:

wieczór: demakijaż, peeling/żel (L'Oreal Pure Zone/Queen Helene - Peeling miętowy/Soray'a - Peeling morelowy/żel Vichy Normaderm) - przetarcie twarzy papierem kuchennym - Triacneal

rano: żel Vichy Normaderm albo tylko woda (słyszałam że nie ma sensu dodatkowo rano myć buźkę tak drażniącym specyfikiem, chociaż teraz przy kuracji jest to chyba wskazane, prawda?), krem (do tej pory połączenie serum przeciwtrądzikowego Mary Kay + krem rozjaśniający z Flos Lek - teraz zamiast nich będę używać kremy firmy WELEDA, które dzisiaj do mnie przyszły), filtr LRP +30, korektor, puder i that's all

Co mam zmienić? Czy krem nawilżający przy kuracji mam używać tylko rano, czy wieczorem też? Wieczorem smaruję sobie tylko okolice nosa (skrzydełka) nawilżającym Emolium, jako że tamte rojony mam bardzo przesuszone. Czy wieczorem przed triacnaelem nie uzywać już nawilżacza?

Dziekuję Wam bardzo za pomoc !

https://www.instagram.com/asia_bejm/

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2012-01-25 o 18:28
mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
withi_as jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:01   #906
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Przed nie, T nakładamy wieczorem na oczyszczoną i suchą twarz. Po godzince można wklepać coś delikatnego, ja daje kropelkę oleju arganowego plus kropelkę kw. hialuronowego i jest super.
auraria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:17   #907
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

ja ostatnio codziennie stosuje tri nad wargą o tam mi wchodza bolące gule

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:38   #908
anianutella
Raczkowanie

własnie minęły mi magiczne 3 miesiace, nie wiem jak wy to robicie ale ja mam jeszcze pół tubki Trc. nie stosuje codziennie, tak przez 5 dni, gdy skóra zaczyna wariować robię sobie 1-2 dni przerwy.
mały raport:
-przebarwienia posłoneczne w okolicach nosa-pod oczami delikatnie rozjaśnione tak o 30%
-pryszcze takie standardowe, wyskakują ich połowa mniej(tak orientacyjnie,bo zmierzyć tego się nie da)
-skóra nie jest jakaś gęstsza jak to nie raz słyszałam, nic nie wymacałam
-wągry nadal na swoich stanowiskach, triacneal jest im obojętny

ogólnie niby za dużo nie zauważyłam ale koleżanka wzięła mnie pod lupe, to znaczy pod ostrą jarzeniówkę i stwierdziła że mam jaśniejszą skórę, kolor mi się wyrównał-poprawił, skóra wygląda niby lepiej zdrowiej, (dodam że nie używam podkładów)
w parze z kuracja miało iść wprowadzenie jakiejś zdrowej diety, więcej wody, więcej ruchu, więcej zielonej herbaty, mniej słodyczy-niestety nic mi się tutaj nie udało ale za to mniej się wyciskam możliwe że efekty były by większe.

no dobra a teraz pytanie do was, przez te 3 mies dokupiłam 8!! kremów nawilżających, od ziaji, przez lirene na biodermie kończąc, niestety d*pa. nic mi nie pomaga, skóra od 3 mies bez przerwy się łuszczy,
nie mogę jej doprowadzić do poprawnego stanu, macie jakieś dobre nawilżacze? za te pieniądze mogłam kupić jakieś cudo z sephory a tak bedę się bujać z tymi kremami prze 2 lata
nadmienię że od lat posiadam skórę tłusta wrażliwą odwodnioną,

ps. miała któraś filtr z roc, możliwe że on też wysusza ?

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:51   #909
withi_as
Zakorzenienie

EMOLIUM polecam - najlepszy nawilżacz ever

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-01-26, 21:01   #910
sotie
Zadomowienie

na Twoim miejscu spasowałabym trochę z Triacnealem, wydaje mi się, ze powinnas używać go rzadziej, jeśli nie nadążasz nawilżać np co 2 - 3 dzień.
a z nawilżaczy polecam Cetaphil

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:23   #911
nona77
Przyczajenie

Duzo czytalam i nic nie wiem a moze wiel ale nie wiem
Mam 35 lat i od paru lat zmagam sie z tradzikiem rozowatym. Zastanawialam sie czy nie zaczac stosowac Triacneal. Twarz mam wciaz czerwona i te diabelne krostki i wypryski juz doprowadzaja mnie do,, bialej goraczki,, ale i tak jestem czerwonaCo mam robic???
Chodze do kosmetyczki ale to i tak pomaga na krotki czas.
nona77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:23   #912
zbuntowana20
Raczkowanie

A ja Ci polecam masc cicalfate z avene (dla mnie cudo, nawilza i rozjasnia buźke), niestety to juz wiekszy wydatek. Cetaphil tez jest super. No i moze 2-3 razy w tygodniu rób sobie maseczke nawilzającą? mysle ze by pomogło
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 11:30   #913
nona77
Przyczajenie

Moze napisze jak wyglada moje pielegnacja . Rano i wieczorem plyn do mycia Cetaphil potem plyn micelarny z Ziaja i na rano krem z Eurecerin do skory naczynkowej a na noc krem z tej samej seri. Raz w tygodniu robie pieling enzymatyczy. No i uwazam co jem ,zadnych pikantnych potraw i zadnego alkoholu do solarium i saunay tez nie chodze.
Moze cos zle robie I dlatego pomyslalam o Triacneal.
Jaka maske nawilzajaca polecilabys?
nona77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 12:29   #914
anianutella
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nona77 Pokaż wiadomość
Duzo czytalam i nic nie wiem a moze wiel ale nie wiem
Mam 35 lat i od paru lat zmagam sie z tradzikiem rozowatym. Zastanawialam sie czy nie zaczac stosowac Triacneal. Twarz mam wciaz czerwona i te diabelne krostki i wypryski juz doprowadzaja mnie do,, bialej goraczki,, ale i tak jestem czerwonaCo mam robic???
Chodze do kosmetyczki ale to i tak pomaga na krotki czas.
Hej. nie mam zbyt dużej wiedzy w tym temacie ale jak dla mnie to trądzik w tym wieku to zadanie dla lekarza,nie wiem może hormony, może jakaś choroba zakaźna(gronkowiec czy coś) alergia pokarmowa,kontaktowa, na kosmetyki, środki czystości- opcji jest masa. Wydaje mi się że żadna kosmetyczka, ani tym bardziej kuracje przeprowadzone na własną rękę nic tu nie pomogą.
takie jest moje zdanie

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 13:14   #915
Lilly22
Zadomowienie

właśnie przyszedł mój Triacneal, dodatkowo dostałam 2 dosc spore próbki żelu myjącego i jedno mleczko do demakijażu z Avene tak więc od dzisiaj zaczynam kurejszyn
Stary 2012-01-27, 13:42   #916
zbuntowana20
Raczkowanie

nona77 nie wiem czy Triacneal by Ci pomógł jezeli masz trądzik rózowaty ..wydaje mi się ze trzeba byłoby to skonsultowac z dermatologiem.. Triacneal pomaga raczej w mniejszych problemach, np. w przypadku zaskorników. Anianutella dobrze mówi, problem w tym wieku to juz nie powazny problem i przydalaby się porada dermatologa

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Lily22 ja tez przy zakupie Tri dostalam probki zelu i mleczka, zapewne ten zel to cleanance od tamtej pory gdy go dostalam uzywam go non stop jest super
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:10   #917
VampIrzyca
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
właśnie przyszedł mój Triacneal, dodatkowo dostałam 2 dosc spore próbki żelu myjącego i jedno mleczko do demakijażu z Avene tak więc od dzisiaj zaczynam kurejszyn
A gdzie tak hojnie obdarowują? Też będę musiała tam zamówić!
VampIrzyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:43   #918
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
A gdzie tak hojnie obdarowują? Też będę musiała tam zamówić!
apteka slonik ?
fossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:47   #919
Lilly22
Zadomowienie

tak tak apteka słonik z przesylka wyszło mnie taniej niz na Allegro i podejżewam w niektórych aptekach wokół mnie
Stary 2012-01-27, 19:45   #920
popolka
BAN stały

Witajcie, można sie przyłączyć
jutro przyjedzie prawdopodobnie Triacneal z hurtowni i zacznę kuracje po przeczytaniu opinii i filmiki na youtube zostałam skutecznie skuszona
mam do Was pytanie czy dobrą obiorę pielęgnacje, mam skóre mieszana z problematyczną strefą T i zaskórnikami
rano: żel uniwersalny BD, potem krem nawilżający z Iwostinu, filtr soraya 60 i podkład vichy
wieczorem: ocm (olej rycynowy i oliwka hipp+olej z orzechów włoskich) i Triacneal
raz ja tydzień planuje maseczke antytrądzikowa z dermaglinu
Mam w domku kwas glikolowy i migdałowy ale jakoś mam obawy przed ich stosowaniem że źle odmierze i narobie sobie buubu
popolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:52   #921
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
Witajcie, można sie przyłączyć
jutro przyjedzie prawdopodobnie Triacneal z hurtowni i zacznę kuracje po przeczytaniu opinii i filmiki na youtube zostałam skutecznie skuszona
mam do Was pytanie czy dobrą obiorę pielęgnacje, mam skóre mieszana z problematyczną strefą T i zaskórnikami
rano: żel uniwersalny BD, potem krem nawilżający z Iwostinu, filtr soraya 60 i podkład vichy
wieczorem: ocm (olej rycynowy i oliwka hipp+olej z orzechów włoskich) i Triacneal
raz ja tydzień planuje maseczke antytrądzikowa z dermaglinu
Mam w domku kwas glikolowy i migdałowy ale jakoś mam obawy przed ich stosowaniem że źle odmierze i narobie sobie buubu
nie za ciężko krem + filtr?

ja używam żelu np. aloesowego pod filtr

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:57   #922
popolka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie za ciężko krem + filtr?

ja używam żelu np. aloesowego pod filtr
może masz racje to będe rano używać tylko filtr
dziękuje
Stary 2012-01-27, 20:12   #923
withi_as
Zakorzenienie

Ja używam rano nawilżacza, jako że wyszłoby na to, że nie nawilżałabym w ogóle ... Wieczorem po demakijażu i żelu/peelingu już tylko TRI, a rano, pod filtr koniecznie nawilżacz (od czasu do czasu będę używać serum Mary Kay, albo serum z witaminą C The Body Shop, bądz z witaminą E )

Musisz zobaczyć jak skóra zareaguje. Jak będzie zbyt sucha to krem koniecznie ! Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę jakiś solidny nawilżacz

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-01-27, 23:34   #924
babcia_miecia
Zadomowienie

Z tego co mi wiadomo, to nie wolno łączyć retinoidów z witaminą C, pod żadnym pozorem
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:09   #925
sotie
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to nie wolno łączyć retinoidów z witaminą C, pod żadnym pozorem
a to dlaczego?
może nie powinno się aplikować jednocześnie?
ale skoro rano wit C, a retin wieczorem, to co stoi na przeszkodzie? sama tak używam

Stary 2012-01-28, 12:23   #926
withi_as
Zakorzenienie

A nawet nie wiedziałam ... tzn wiedziałam że nie wolno łączyć, to jest logiczne. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej - ja ewentualnie rano używam to serum, po zmyciu TRI.

Apropos - czytałam że jeżeli nie ma potrzeby, to rano wystarczy buźkę przemyć tonikiem, albo wodą, bez konieczności używania żelu czy innych środków, które mogą tylko niepotrzebnie podrażniać skórę. I tak robiłabym, tylko nie wiem, czy podczas kuracji tak można? Bo bądz co bądz ten Triacneal trzeba chyba zmyć ... Jak myślicie? Mogę rano przetrzeć tylko buzię jakimś mleczkiem czy tonikiem?

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-01-28, 14:37   #927
sotie
Zadomowienie

mnie się wydaje, ze nie ma potrzeby zmywania Triacnealu rano.
ja akurat obecnie nie używam, ale parę tubek już za mną i rano myłam twarz normalnie wodą.

Stary 2012-01-28, 17:50   #928
popolka
BAN stały

mam już Tri w łapkach jeszcze mama mi przyniosła żel Duac, tylko teraz nie wiem co stosować Tri i na same ropne Duac
Stary 2012-01-28, 18:19   #929
withi_as
Zakorzenienie

Duac od lipca do stycznia ratował mi życie ... wiem że nie powinnam, że powinny być przerwy, ale naprawdę - najlepsze cudo na jakie trafiłam w życiu, dzięki cudownej pani dermatolog

Ja polecałabym Ci wyleczyć jak masz coś ropnego Duac'kiem, a później bawić się w TRI. Może być tego wszystkiego za dużo dla skóry, a poza tym wydaje mi się że TRI nie powinno się stosować na zbyt świeże i takie ropne zmiany skórne

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-01-28, 18:23   #930
popolka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Duac od lipca do stycznia ratował mi życie ... wiem że nie powinnam, że powinny być przerwy, ale naprawdę - najlepsze cudo na jakie trafiłam w życiu, dzięki cudownej pani dermatolog

Ja polecałabym Ci wyleczyć jak masz coś ropnego Duac'kiem, a później bawić się w TRI. Może być tego wszystkiego za dużo dla skóry, a poza tym wydaje mi się że TRI nie powinno się stosować na zbyt świeże i takie ropne zmiany skórne
tak myslałam że może omine ropne Tri a punktowo tylko posmaruje je duac'kiem bo chce jak najszybciej zaczać kuracje zeby zdarzyć przed wiosną/latem
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości