Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-12, 13:03   #1021
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

ja chyba zaczne jeszcze próbowac biodermę serum sebium, ma dużo więcej kwasu i jakos pokładam w niej wieksze nadzieje

Agaimka -tez podczas stosowania miałam dziwny koloryt, tzn dopiero za drugim podejśiem bo jak go stosowałam pierwszy raz to cera ewidentnie ładniejsza była, a za drugim taka czerwona, ale nosek sie oczyścił- chociaz tyle

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:59   #1022
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja chyba zaczne jeszcze próbowac biodermę serum sebium, ma dużo więcej kwasu i jakos pokładam w niej wieksze nadzieje

Agaimka -tez podczas stosowania miałam dziwny koloryt, tzn dopiero za drugim podejśiem bo jak go stosowałam pierwszy raz to cera ewidentnie ładniejsza była, a za drugim taka czerwona, ale nosek sie oczyścił- chociaz tyle
Naprawde Bioderma ma wiecej kwasu ? Tzn. jakiego ? Salicylowego? Ja probowalam i nie bylam zadowolona wcale z tego kremu. Jesli chodzi o kremy z kwasem salicylowym to nowosc Nova Clear Acne Cream. Zawiera kwas salicylowy.

Przypomnijcie mi: jaki kwas ma Triacneal - Aha czy Bha ?

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2012-02-12 o 14:03
fossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:21   #1023
babcia_miecia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Naprawde Bioderma ma wiecej kwasu ? Tzn. jakiego ? Salicylowego? Ja probowalam i nie bylam zadowolona wcale z tego kremu. Jesli chodzi o kremy z kwasem salicylowym to nowosc Nova Clear Acne Cream. Zawiera kwas salicylowy.

Przypomnijcie mi: jaki kwas ma Triacneal - Aha czy Bha ?
Sebium Serum ma 15% kwasu glikolowego (AHA), a Triacneal 6% tegoż samego kwasu.

Zużyłam dwie tubki SS, początkowo byłam zachwycona, ale z czasem mój entuzjazm zaczął opadać. Jest bardzo łagodny, nadaje się nawet dla bardzo wrażliwej cery, ale po odstawieniu odniosłam wrażenie, że cera powraca do poprzedniego stanu. Wystarczy zaniechać stosowania tego kosmetyku dwie czy trzy noce i przestaje wyglądać tak ładnie i świeżo. Na efekty trzeba czekać dość długo, trudno mi teraz wyrokować czy spełnił pokładaną w nim nadzieję. Poprawił stan cery, ale wiecie jak jest, nie pamiętam dokładnie jak moja cera wyglądała wcześniej. Różnica pewnie jest kolosalna, ale poprawa następuje powoli.

Jednak skłaniam się ku Triacnealowi, bo daje długotrwały efekt. Niby zużyłam tej zimy tubkę sebium serum, a jednak moja skóra dostała poważnego wysypu dopiero po Triacnealu, podczas kuracji SS po prostu wyglądała ładnie i świeżo.

Poza tym, SS w ogóle nie zlikwidował zaskórników, dosłownie ani jednego.
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:24   #1024
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość

Zużyłam dwie tubki SS, początkowo byłam zachwycona, ale z czasem mój entuzjazm zaczął opadać. Jest bardzo łagodny, nadaje się nawet dla bardzo wrażliwej cery, ale po odstawieniu odniosłam wrażenie, że cera powraca do poprzedniego stanu. Wystarczy zaniechać stosowania tego kosmetyku dwie czy trzy noce i przestaje wyglądać tak ładnie i świeżo. Na efekty trzeba czekać dość długo, trudno mi teraz wyrokować czy spełnił pokładaną w nim nadzieję. Poprawił stan cery, ale wiecie jak jest, nie pamiętam dokładnie jak moja cera wyglądała wcześniej. Różnica pewnie jest kolosalna, ale poprawa następuje powoli.

Jednak skłaniam się ku Triacnealowi, bo daje długotrwały efekt. Niby zużyłam tej zimy tubkę sebium serum, a jednak moja skóra dostała poważnego wysypu dopiero po Triacnealu, podczas kuracji SS po prostu wyglądała ładnie i świeżo.

hmmm, to dziwne bo myslałam ze im więcej kwasu tym lepiej zadziała...

to sie chyba poważnie zastanowie nad zakupem skoro ty i fossa macie takie opinie

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-02-12, 16:31   #1025
fossa
Zadomowienie

Cytat:

dlatego strasznie sie zdziwilam na wiesc, ze bioderma ma wiecej kwasu ... dla mnie ten kremik byl strasznie delikatny .

Dziewczyny,
a co powiecie o cleanearce K Avene, wyczytalam, ze ma"7 % kwasow (kwas glikolowy + kwas mlekowy) oraz tylko 0,1 % kwasu salicylowego-BHA. Kwas BHA w znikomej ilosci, tak wiec jest to bardziej produkt oparty wylacznie na kwasie AHA, pH =3,5"

Czyli teoretycznie ma silniejszy sklad od tri ? Ale to Tri uznawany jest za mocniejszy srodek. W sumie taka sama sytuacja jak z bioderma, ktorej przelozenie ilosci kwasow na efektywnosc wypada kiepsko.
Stary 2012-02-12, 19:59   #1026
zbuntowana20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
U mnie też wszystko stawało się co raz bardziej czerwone. To przejdzie.
Już nic nowego mi nie wyskakuje ( 3 tydzień) tylko leczą się przebarwienia i dopiero zaczęło się łuszczenie skóry po jednej stronie brody
Hehe chyba wszystkie wyglądamy jak mielonka- to trafne określenie.
Nie ma już wyprysków, ale cera nie wygląda nieskazitelnie, bo są te czerwone plamy ale z dnia na dzień jest lepiej
Ja to się cieszę, bo wyraźnie jest wygładzona i nie ma zaskórników zamkniętych
U mnie tez na szczescie nie pojawia się juz nic nowego rozjasniam tylko blizny ktore mi pozostawały i powiem Wam ze teraz juz jestem coraz bardziej zadowolona. 3 noce smaruje Tri, potem 1-2 noce Cicalfate i tak w kółko.. dodatkowo zaczelam sobie robić "peeling" kordunem do mikrodermoabrazji ktory kupilam dawnoo dawno temu a o ktorym dopiero niedawno sobie przypomnialam Robie go tak co drugi-trzeci dzień.. i oczywiscie po tym klade na twarz Tri. Wiem ze zaczełam sie ostro znęcać nad buźka, ale chce wreszcie wyglądać tak aby w koncu poczuc się dobrze!
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:23   #1027
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ok, mam już oba - jeden kupiłam w SP, a LPR kupiłam w mojej ulubionej aptece. Na razie testuję Avene, chociaż rano wciąż preferuję Welede. Jednak jak już tak solidnie porównam to Wam dam znać, który lepiej działa w moim przypadku w połączeniu z kuracją

Po kilku dniach daję znać, że w moim przypadku, w połączeniu z kuracją TRI lepiej sprawuje się LPR Efaclar Duo niż Avene CICALFATE. Mam wrażenie że lepiej uzupełnia TRI - skóra lepiej 'zachowuje się' podczas całego dnia, korektor ładniej się prezentuje, ale pomimo tego nie używam LPR codziennie rano - zbyt duże wysuszenie. Używam go co drugi dzień, a tak to pod korektor WELEDE z dziką różą. Póki co cała kuracja przebiega w miarę spokojnie, od początku czyli bodajże od 22 stycznia używam TRI regularnie (tylko przez dwie noce nałożyłam zamiast niego gruuubą warstwę kremu WELEDY - SKin Food). Nie ma żadnego wysypu, suchą skórę mam tylko w okolicach nosa, skóra jest wygładzona, ale czekam na pierwsze pozytywne efekty, tj zniknięcie przebarwień na brodzie

Pozdrawiam i czekam na Wasze relacje (oby tylko pozytywne!)

https://www.instagram.com/asia_bejm/
mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
withi_as jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:23   #1028
babcia_miecia
Zadomowienie

Cytat:
dlatego strasznie sie zdziwilam na wiesc, ze bioderma ma wiecej kwasu ... dla mnie ten kremik byl strasznie delikatny .

Dziewczyny,
a co powiecie o cleanearce K Avene, wyczytalam, ze ma"7 % kwasow (kwas glikolowy + kwas mlekowy) oraz tylko 0,1 % kwasu salicylowego-BHA. Kwas BHA w znikomej ilosci, tak wiec jest to bardziej produkt oparty wylacznie na kwasie AHA, pH =3,5"

Czyli teoretycznie ma silniejszy sklad od tri ? Ale to Tri uznawany jest za mocniejszy srodek. W sumie taka sama sytuacja jak z bioderma, ktorej przelozenie ilosci kwasow na efektywnosc wypada kiepsko.
Oczywiście, że Triacneal jest dużo silniejszy. Cleanearce K ma minimalnie wyższe stężenie kwasu glikolowego, ale Tri zawiera aż 0.1% retinaldehydu, i to on jest głównym składnikiem aktywnym kremu.

więcej na ten temat: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kty,t1113.html http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-faq,t278.html

SS jest łagodny, ponieważ ma wysoką zawartość panthenolu. Na działanie kremu, oprócz stężenia kwasu, mają wpływ inne składniki, które np. ułatwiają wnikanie składników aktywnych, sposób przechowywania etc.

Edytowane przez babcia_miecia
Czas edycji: 2012-02-12 o 20:24
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:28   #1029
Pawel K
Raczkowanie

W Biodermie macie 15% glikolowego, który nie posiada żadnych właściwości przeciwzapalnych etc, on tylko złuszcza, w przeciwieństwie do Triacnelu gdzie jest retinal. W nowej wersji Cleanance jest 1% BHA przy nie zmienionym ph - czyli niskim 3,5.

EDIT: Babcia była szybsza
Stary 2012-02-12, 20:52   #1030
reykjaviczanka
Raczkowanie

Witam ponownie
Po dwóch tygodniach stosowania TriAcneal'u nie jest najgorzej. Troszkę mi się skóra łuszczy na samym nosie, ale poza tym więcej negatywnych ubocznych efektów nie widać. Mam nadzieję, że mimo wszystko jakiegoś strasznego wysypu nie będzie.

Natomiast mam pytanie do osób które używają tego kremu na całą twarz, mając przy tym już jakieś drobne zmarszczki mimiczne. Czy zauważyłyście może ich jakieś spłycenie?
Nie jest to krem specjalnie do tego stworzony, ale spotkałam się z opinią że może jednak w ten sposób działać. Sama nie potrafię się w tym temacie wypowiedzieć bo TriAcneal używam jedynie na okolice nosa i brodę.
Stary 2012-02-12, 21:41   #1031
jofka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
U mnie tez na szczescie nie pojawia się juz nic nowego rozjasniam tylko blizny ktore mi pozostawały i powiem Wam ze teraz juz jestem coraz bardziej zadowolona. 3 noce smaruje Tri, potem 1-2 noce Cicalfate i tak w kółko.. dodatkowo zaczelam sobie robić "peeling" kordunem do mikrodermoabrazji ktory kupilam dawnoo dawno temu a o ktorym dopiero niedawno sobie przypomnialam Robie go tak co drugi-trzeci dzień.. i oczywiscie po tym klade na twarz Tri. Wiem ze zaczełam sie ostro znęcać nad buźka, ale chce wreszcie wyglądać tak aby w koncu poczuc się dobrze!
Ja też maltretuję buźkę, ale inaczej nie ma takich efektów, co ją lekko zaniedbam ( czyli nie maltretuję ) to znowu się zanieczyszcza. Ja codziennie na noc stosuję Tri po wymyciu twarzy Babydreamem i ściereczką z mikrofazy, ale robię to delikatnie, następnie przemywam twarz Biodermą Sebium lub płynem micelarnym z Avy, jeśli potrzebuje większego nawilżenia. Co drugi dzień robię maseczkę z glinki zielonej- to jest cudo, świetnie matuje (zawsze ją robię przed wielkimi wyjściami), uspokaja zaczerwienienia, normalizuje, wybiela blizny. Peeling 2 razy w tygodniu- standardowy morelowy z Sorayi. Może to też tortury? Oczywiście w ciągu dnia nawilżam.

Cytat:
Napisane przez reykjaviczanka Pokaż wiadomość
Witam ponownie
Po dwóch tygodniach stosowania TriAcneal'u nie jest najgorzej. Troszkę mi się skóra łuszczy na samym nosie, ale poza tym więcej negatywnych ubocznych efektów nie widać. Mam nadzieję, że mimo wszystko jakiegoś strasznego wysypu nie będzie.

Natomiast mam pytanie do osób które używają tego kremu na całą twarz, mając przy tym już jakieś drobne zmarszczki mimiczne. Czy zauważyłyście może ich jakieś spłycenie?
Nie jest to krem specjalnie do tego stworzony, ale spotkałam się z opinią że może jednak w ten sposób działać. Sama nie potrafię się w tym temacie wypowiedzieć bo TriAcneal używam jedynie na okolice nosa i brodę.
Mi wygładziło czoło w takim stopniu, że chyba nigdy takiego nie miałam. Miałam taką zmarszczkę mimiczną ( od głupiego nawyku marszczenia ), która się uwidaczniała przy przypudrowaniu, a teraz jej nie ma Ja jestem zadowolona Ten krem to istne cudo i podobno przy stałym stosowaniu wcale się skóra nie przyzwyczaja i uodparnia, a wręcz staje się "grubsza" i ładniejsza- tak wyczytałam

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.

Loving & be loved by U
jofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:44   #1032
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
Peeling 2 razy w tygodniu- standardowy morelowy z Sorayi. Może to też tortury?
Ja to go nawet częściej używam. Jest niezastąpiony!

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-02-12, 21:49   #1033
jofka
Zadomowienie

Prawda tylko nigdzie nie mogłam dostać tego do cery trądzikowej, mam tylko do wszystkich typów cer, tamten podobno lepszy, bo ma w sobie kwas salicylowy i wtedy warto go na chwilę pozostawić na twarzy

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-12, 22:05   #1034
withi_as
Zakorzenienie

Naprawdę? Ja właśnie skończyłam ten do trądzikowej (taki z niebieskimi wstawkami) i teraz mam ten do każdego rodzaju cery. A nie słyszałam że wypada go zostawić na twarzy. Szczerze mówiąc moja skóra wręcz pragnie częstego peelingu, a że nie widzę jakichś większych skutków ubocznych, to dawkuję jej solidnie ; - D

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-02-12, 22:11   #1035
jofka
Zadomowienie

O tym pozostawieniu na twarzy to wysłuchałam na youtube od wiarygodnej blogerki więc mam zamiar następnym razem kupić te z niebieskimi wstawkami i pozostawić.

Ps.Ciekawy blog. I śliiiiiczny piesek

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-12, 23:00   #1036
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
O tym pozostawieniu na twarzy to wysłuchałam na youtube od wiarygodnej blogerki więc mam zamiar następnym razem kupić te z niebieskimi wstawkami i pozostawić.
O, to warto sprawdzić czy działa. Apropos jeszcze, nie podrażniają Was ściereczki z mikrofibry? Ja użyłam ich raz, co prawda nie wiem czy to na pewno one wtedy mi zaszkodziły, ale nie wspominam tego zbyt dobrze i podchodzę do nich z lekkim dystansem.

Cytat:
Ps.Ciekawy blog. I śliiiiiczny piesek
Dziękuję - a psiak nie mój, niestety

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-02-12, 23:47   #1037
jofka
Zadomowienie

Powiem tak, te z mikrofibry są dla mnie za słabe więc może teraz, gdy moja skóra jest podrażniona to byłyby w sam raz, ale wolę moją ściereczkę z mikrofazy, którą kupiłam w Schlekerze( specjalna do mycia twarzy). Niby podobna struktura, ale ta jest bardziej szorstka i fakt- można sobie nią wytrzeć twarz za mocno. Pierwszy raz się tak natarłam, że myślałam, że spłonę, ale to dlatego, że myślałam, że będzie jak moja stara mikrofibra. Teraz jak rozsądnie pocieram to jest extra. Nigdy tak dobrze nie oczyszczałam twarzy, bardzo ją lubię. I tak łatwo się nią zmywa makijaż, że nie zrezygnuję z niej nigdy. Ja polecam. W Schlekerze kosztuje, bagatela - 4,99 zł

Piesek nie Twój, ale sesje upiększył
Smakowite orzechy

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-13, 10:12   #1038
karmazynka99
Zakorzenienie

withi_as - po co ty uzywasz tri, masz przeciez swietną cere!

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-02-13, 11:11   #1039
bulineek91
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny,

Cleanance K moim zdaniem to jeden z lepszych kremów, które stosowałam. Kupiłam go przez przypadek, poszłam do apteki z zamiarem kupienia TriAcneal okazało się że go nie ma więc wybrałam Cleanance K.
Jestem pod ogromnym wrażeniem działania tego kremu, u mnie nie wywołał żadnego wysypu, znakomicie załagodził trądzik na miom policzku. Zresztą mam gdzieś zdjęcia mojej kuracji, postaram się je Wam pokazać.
Jedna tubka wystarczyła mi na 3 miesiące, teraz gdy moja skóra wygląda znacznie lepiej zdecydowałam się na TriAcneal...
bulineek91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 11:21   #1040
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bulineek91 Pokaż wiadomość
Cleanance K moim zdaniem to jeden z lepszych kremów, które stosowałam. Kupiłam go przez przypadek, poszłam do apteki z zamiarem kupienia TriAcneal okazało się że go nie ma więc wybrałam Cleanance K.
Jestem pod ogromnym wrażeniem działania tego kremu, u mnie nie wywołał żadnego wysypu, znakomicie załagodził trądzik na miom policzku. Zresztą mam gdzieś zdjęcia mojej kuracji, postaram się je Wam pokazać.
Jedna tubka wystarczyła mi na 3 miesiące, teraz gdy moja skóra wygląda znacznie lepiej zdecydowałam się na TriAcneal...
o swietnie ze postarasz sie o fotki, może tez go spróuje jak taki chwalony

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-02-13, 11:31   #1041
bulineek91
Raczkowanie

Ostrzegam że pierwsze zdjęcie jest naprawdę obrzydliwe.Pierw sze zrobione 11 października, drugie 28 listopada... Oto moje rezultaty stosowania Cleanance K z Avene

Edytowane przez bulineek91
Czas edycji: 2012-11-28 o 19:24
Stary 2012-02-13, 11:34   #1042
fossa
Zadomowienie

Cytat:
juz zamowilam avene,
w sumie nie mam ochoty juz nic testowac,
chociaz moglam poprosic o probke, ale w sumie przeciez przy 1 czy 2 zastosowaniach nie poznam sie na cleanerance

Bulineek,
powiem WOW, super, ze trafilas na cos co Ci pomaga!

Cytat:
Oczywiście, że Triacneal jest dużo silniejszy. Cleanearce K ma minimalnie wyższe stężenie kwasu glikolowego, ale Tri zawiera aż 0.1% retinaldehydu, i to on jest głównym składnikiem aktywnym kremu.

więcej na ten temat: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kty,t1113.html http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-faq,t278.html

SS jest łagodny, ponieważ ma wysoką zawartość panthenolu. Na działanie kremu, oprócz stężenia kwasu, mają wpływ inne składniki, które np. ułatwiają wnikanie składników aktywnych, sposób przechowywania etc.
dziekuje za info, powiem szczerze, ze juz gubie sie powoli w tych kwasach - teraz jeszcze okazuje sie, ze stezenie kwasow wcale nie znaczy czy preparat jest silny.

A wie ktos moze jezeli w moim przypadku najlepiej sprawdzal sie LYSANEL (wycofany ):

Cytat:
- Krem Lysanel Active – Laboratoria SVR 40ml - silny preparat. Zawiera kwasy AHA i BHA w stężeniu ogólnym - 12 % w tym - 1 % kwasu salicylowego, 10 % kwasu glikolowego, kwasu mlekowego i mleczanu sodu oraz 1,5% kwasu azelainowego przy pH 4. Jest to silny preparat, trzeba z nim uwazac.
Czy istnieje jakis krem o podobnym skladzie ?

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2012-02-13 o 11:39
Stary 2012-02-13, 11:35   #1043
jofka
Zadomowienie

Wow! widać znaczną poprawę
Czyli ten K jest silniejszy niż Tri, skoro teraz go stosujesz, a masz taką ładną już zdrową buźkę? Hm bo ja nie znam tego K

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-13, 11:43   #1044
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Ostrzegam że pierwsze zdjęcie jest naprawdę obrzydliwe.Pierw sze zrobione 11 października, drugie 28 listopada... Oto moje rezultaty stosowania Cleanance K z Avene
brawo brawo !!!!

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-02-13, 11:50   #1045
jofka
Zadomowienie

Dziewczyny, mogłybyście mi powiedzieć jaka jest różnica między tymi kremami z Avene? Nie chodzi mi o skład tylko o przeznaczenie? działanie? stosowanie na dzień/noc?
Może można go stosować tak profilaktycznie w przerwie między kuracjami Tri, czyli w okresie letnim?

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-13, 12:02   #1046
bulineek91
Raczkowanie

Cytat:
Wow! widać znaczną poprawę
Czyli ten K jest silniejszy niż Tri, skoro teraz go stosujesz, a masz taką ładną już zdrową buźkę? Hm bo ja nie znam tego K
Cleanance K stosowałam codziennie wieczorem od 11 października do około końca grudnia. Efekty po 1,5 miesiąca są ogromne. U mnie nie wywoływał żadnego wysypu. Wszystko goiło się w ekspresowym tempie.
Skóra znacznie się wygładziła. Nie wyskakiwały żadne powtarzam żadne nieprzyjemne niespodzianki, (ale to akurat w moim przypadku).
W grudniu zdecydowałam się na zabieg z kwasami AHA 30% który powtórzyłam jak na razie 3 razy.

Obecnie pozostało mi jeszcze trochę naprawdę lekkich przebarwień na policzku i zaskórniki w okolicach brody i na nosie.

TriAcneal stosuje od 2 lutego. Jak na razie, różnica w działaniu obu tych kremów która najbardziej rzuca mi się w oczy to ...wysyp(jednak pryszcze szybko znikają i nie po po nich śladu), lekkie podrażnienie(zaraz po zastosowaniu) i łuszczenie się naskórka. Ale się nie załamuje bo wiem że wytrwałość i konsekwencja naprawdę popłaca.

Oba kremy stosuje się na noc. Oczywiście obowiązkowo wysoko ochrona przeciwsłoneczna.

Edytowane przez bulineek91
Czas edycji: 2012-02-13 o 12:09
Stary 2012-02-13, 12:09   #1047
jofka
Zadomowienie

Dziękuję za odpowiedź
Tak myślę, że może bym się zdecydowała na Cleanance K po Tri, ale czy można go bezpiecznie stosować w okresie letnim? Chyba tak skoro nawet pod makijaż niby można

Powiem Ci, że mam problem z wysypem w tym samym miejscu, co Ty miałaś- na policzkach Ale już mam tylko przebarwienia. Podobnie to wygląda jak u Ciebie, jeśli mogę spytać jakiego podkładu i korektora używasz?

Loving & be loved by U
Stary 2012-02-13, 12:11   #1048
Aria85
Przyczajenie

Dziewczyny na mnie TRi nie działa. Jestem załamana. Stosuje od listopada. Nakładam naprawde dużą porcję przede wszystkim na brodę - tam pojawiają się czerwone, ogromne gule czyli wulkany. I nic. Żadnego wysypu, żadnego łuszczenia a wcale się prawie nie nawilżam poza kremem porannym. Żadnej poprawy. A teraz mam cztery ogromne gule i to nie jest na pewno "wysyp". Hormony mam ok. Co mogę stosować silniejszego? Bo ja chyba z gruboskórnych jestem. Nawet kosmetyczka ma zawsze problem przy oczyszczaniu bo to wszytsko tak głęboko ukryte mam.
Aria85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 12:25   #1049
bulineek91
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź
Tak myślę, że może bym się zdecydowała na Cleanance K po Tri, ale czy można go bezpiecznie stosować w okresie letnim? Chyba tak skoro nawet pod makijaż niby można

Powiem Ci, że mam problem z wysypem w tym samym miejscu, co Ty miałaś- na policzkach Ale już mam tylko przebarwienia. Podobnie to wygląda jak u Ciebie, jeśli mogę spytać jakiego podkładu i korektora używasz?
Nie zdecydowałabym się na stosowanie któregokolwiek(TriAcneal/CleananceK) kremu w okresie letnim. Oba kremy stosuje się na noc, w ciągu dnia obowiązkowo wysoka ochrona UV.
Używam Givenchy photo perfexion albo Smashbox studio skin. Pierwszy kocham miłością dozgonną jedyna wada to, to że brudzi ubrania i nie utrzymuje się cały dzień. Drugi idealnie matuje, nie ściera się, jednak podkreśla suche skórki.
Stary 2012-02-13, 12:35   #1050
jofka
Zadomowienie

Masz rację, zdecyduję się w takim razie na serum z Biochemii Urody na czas letni- również bardzo polecany.

Nigdy nie miałam tych podkładów, moja pani dermatolog kazała mi przejść na mineralne, bo twierdzi, że inne przyczyniają się do trądziku lub go pogłębiają, zwłaszcza jak ktoś ma tłustą skórę. Obecnie- nie stosując się do zaleceń- stosuję Clinique anti blemish, ale jak się już podleczę chcę zacząć używać minerały.
Myślałam, że właśnie używasz czegoś naturalnego żeby pozwolić skórze oddychać.
Tak to byłam fanką DWL Estee Lauder, ale jak mam taki stan, to wydaje się mi, że się duszę, że wszystko spływa- taka bleee. Wolę suchego Cliniqua, ale pewnie i go zmienię
A propos Smashboxa to ma on w ofercie podobno świetny puder/ podkład mineralny- jakaś nowość
I jeszcze mam jedno pytanko do Ciebie Tri trochę rozjaśnił Ci przebarwienia? Na to teraz liczę i tak myślę ile to potrwa...

Loving & be loved by U
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości