Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-30, 14:36   #91
AngelusiaR
Przyczajenie

Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Mam takie pytanko, mimo młodego wieku mam już widoczne zmarszczki pod oczami, ot taka genetyczna wada W związku z tym zachwycona, że Triacneal ma aż 0.1% retinaldehydu kupiłam ten krem, głównie po to właśnie by stosować go pod oczy!!! A tu widzę po 3 dniach, że skóra jest coraz mniej napięta, zmarszczki duuuużo bardziej widoczne, mimo że po aplikacji Triacneal czekam godzinkę i smaruję się innymi kremami.. Słyszałam, że wysusza, ale w takim razie co to za działanie przeciwzmarszczkowe?! Chcę używać go codziennie by jak najszybciej spłycić te bruzdki i by nie pojawiły się żadne nowe... mogę nawet przecierpieć jeśli tylko usłyszę, że się opłaca... Więc czy ta faza wielkiego przesuszenia kiedykolwiek się skończy? Jak mam ją odpowiednio nawilżać? Czy w ogóle dać sobie spokój? Żadna z Was nie używa go jako kremu przeciwzmarszczkowego? odpiszcie proszę, bo przewróciłam internet do góry nogami a żadnej sensownej odpowiedzi na moje pytania nie znalazłam... Ogólnie mam skórę raczej wrażliwą, suchą... Dziękuję
AngelusiaR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 15:21   #92
carlo_rossi
Rozeznanie

Angelusia , spokojnie efekt "staruszki" jest przejściowy. skóra się złuszczy i bedzie ok. żeby było lepiej najpierw musi być gorzej. Jeśli masz duże podrażnienie albo faktycznie czujesz dyskomfort to stosuj co 2-3 dzień, a dni bez triac. stosuj maść z wit. a lub cos nawilżającego (polecam cetaphil md). Ja stosuje triacneal od 1,5 mies. na całą twarz (pod oczy też) i mam troche mniej wrazliwą skóre - brak widocznego wysuszenia,łuszczenia(no mały wysyp ;/ale to inna sprawa) pod oczami tez nic wielkiego sie nie dzieje mimo, ze stosuje kazdego dnia. Przez pierwsze 2-3 tyg. wydawoło mi się, że zmarszczki mimiczne troche się powiekszyły. Dziś czyli w prawie 7 tyg. widzę, że skóra pod oczami zdecydowanie lepiej wygląda, a czoło to bajka - mialam 2 linie, fakt nie byly bardzo glębokie bo tez jestem młoda ale teraz nie ma NIC. super gładkość jak pupa niemowlaka

dodam, ze ostatnio staram się "wzmocnić" działanie triacnealu i smaruję prawie odrazu po umyciu. i nic, zero podraznienia. Moze triacneal jest dla mnie za słaby? czy taka bomba z opoźnionym zapłonem? co sądzicie?
Stary 2011-01-30, 18:32   #93
edzia1978
Rozeznanie

ja własnie zastanawiam sie jak zmniejszyc zmarszczki pod oczami a tu widze ze wy triacneal używacie ja go kupiłam na przebarwienia po tradziku i bałam sie uzywac na oczy ale chyba zaryzykuje
triacneal stosuje od tygodnia i nic nie czuje po nakładaniu.tez nakaładam zaraz po oczyszczeniu i co dziwne nie piecze nie łuszczy sie.ale jak naloze krem albo myje płynem miceralnym ziaji to piecze.wczesniej nie piekło.co tooznacza?
edzia1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 19:02   #94
carlo_rossi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
ja własnie zastanawiam sie jak zmniejszyc zmarszczki pod oczami a tu widze ze wy triacneal używacie ja go kupiłam na przebarwienia po tradziku i bałam sie uzywac na oczy ale chyba zaryzykuje
triacneal stosuje od tygodnia i nic nie czuje po nakładaniu.tez nakaładam zaraz po oczyszczeniu i co dziwne nie piecze nie łuszczy sie.ale jak naloze krem albo myje płynem miceralnym ziaji to piecze.wczesniej nie piekło.co tooznacza?
tylko ostrożnie bo mozna zrobic sobie kuku. obserwuj skóre i jak cos nawilżaj i nawilżaj. retinaldehyd ponoc dobry na zmarszczki. Z produktów bez recepty najwiecej ma go właśnie triacneal (0,1%)a niby na tradzik jest :P ale co do kremów stricte na zmarchy z retinaldehydem to :Ystheal (0,05%)< Eluage cream (0,05%)< Ystheal pod oczy(0,015), Diroseal (0,05%) - na naczynka.trądzik różowaty.
wszystkie wymienione są droższe niż triacneal ale delikatniejsze.
Stary 2011-01-31, 14:51   #95
przecinkowa
Przyczajenie

dla mnie ten krem jest bomba stosuje juz od 3 mieisięcy i nic nie miałam pogorszenia stanu cery ani podobnych rzeczy Teraz stosuję go co drugi dzień na zmiane z super nawilżaczem. Ale przez prkatycznie dwa miesiącę stosowałam go codziennie na noc.
Ale tak się zastanawiam, bo kończy mi sie pierwsze opakowanie, i nie wiem czy mozna go stosować non stop? czy lepiej zrobic sobie przerwę?
przecinkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:26   #96
AngelusiaR
Przyczajenie

Wiesz czytałam dużo, że kwas glikolowy powoduje, że skóra staje się coraz bardziej grubsza i zdrowsza, gdy używasz go przez dłuższy czas. o tutaj- http://www.bio-med.pl/wlasciwosciglikol.html Więc nie chcę tu niczego doradzać, ale sama wiem, ze jeśli tylko mi ten krem pomoże to na pewno nie będę go zmieniać. Czasem tylko żałuję, że nie znam jakiejś dobrej kosmetyczki albo dermatolog, do której biegłabym z każdym pytaniem. Poza tym świetny pomysł na smarowanie się maścią z wit. A po użyciu Triacnealu, już nie mam takiej suchej skóry jak wcześniej. Super! Czekam tylko żeby moja cera wróciła do przynajmniej poprzedniego stanu bez tych głębszych zmarszczek, ale będę cierpliwa. Szukałam też kremu z Polleny Eva z filtrem SPF 50 bo dużo dziewczyn pisało tutaj, że jest świetny i cena naprawdę super, ale nigdzie nie ma. Kupiłam więc ochronny na słońce z Daxa dla dzieci i niemowląt SPF 30.
Stary 2011-01-31, 18:41   #97
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
I jak, radzi sobie z przebarwieniami

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:32   #98
edzia1978
Rozeznanie

używam go krótko ale juz troszke cos widac.nie ma łuszczenia, może szybciej by to poszło ale ja mam mega tłustą cere i trudno ją wysuszyc i złuszczyc.najbardziej mnie wkurzaja te filtry mam na razie avon dla dzieci bo jeszcze mnie tłusci z rana.ale jestem dobrej myśli.
teraz waham sie zeby na zmarszczki pod oczami użyc ale sie boje
Stary 2011-01-31, 19:45   #99
cynamonowe
Zadomowienie

Dostałam dzisiaj awizo z poczty, mój Triacneal na mnie czeka !

Mam już kupiony filtr, od jutra zacznę stosować. Dam znać, jak mi idzie .

cynamonowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:43   #100
przecinkowa
Przyczajenie

no to chyba jak mi się skończy to kupię drugie opakowanie bo polubilismy się tylko będę używać tak jak teraz tzn. co drugi dzień. no i tą maść z witaminą a musze przetestować bo mam straszliwie suchą skórę przy oczach :/
Stary 2011-02-01, 13:44   #101
AngelusiaR
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez przecinkowa Pokaż wiadomość
no to chyba jak mi się skończy to kupię drugie opakowanie bo polubilismy się tylko będę używać tak jak teraz tzn. co drugi dzień. no i tą maść z witaminą a musze przetestować bo mam straszliwie suchą skórę przy oczach :/
hmm to po 3 miesiącach wciąż wysusza? Jejku to ja nie wiem jak będę wyglądać... bleee.
Stary 2011-02-02, 00:10   #102
przecinkowa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez AngelusiaR Pokaż wiadomość
hmm to po 3 miesiącach wciąż wysusza? Jejku to ja nie wiem jak będę wyglądać... bleee.
nie smaruję pod oczami tym kremem, raczej strefę T ale ostatnio zdarzyło mi się z rozmachem posmarować pod oczami i jakoś tak mi wyszło ;P
Stary 2011-02-02, 07:56   #103
edzia1978
Rozeznanie

ja wczoraj wtarłam triacneal pod oczy.nic nie szczypało. bede go stosowac tak co 2-3 dni zeby nie przedobrzyc moze troszke pomoze bo zmarszczki mam straszne.
Stary 2011-02-02, 12:11   #104
AngelusiaR
Przyczajenie

hmmm czy takie piekące straszne zaczerwienienia są normalne? Zwłaszcza podczas nakładania innych kremów, bo się u mnie pojawiły. A zauważyłam, że po Triacneal wszystkie inne kremy szybciej we mnie wsiąkają, co mnie bardzo cieszy A buzia jest mięciutka, gładziutka mimo wszystko, tylko po nałożeniu wysuszona i rano kiedy wstaję... I piecze obecnie jak cholera!!!!!!! Ale szkoda mi trochę nakładać np co 3 dni i zwolnić efekt, tak może pocierpię i szybciej będę się cieszyć piękną buzią P.s. Uwielbiam to forum i Was Triacnealużytkowniczki, nie czuję się taka sama z moimi przeżyciami hhhihihihihi Pozdrawiam i wszystkim życzę cierpliwości, bo widzę, że przy tym kremie to podstawa.
Stary 2011-02-02, 12:25   #105
Aerith
Organizatorka

dziewczyny a jak to jest czy bylo u was z tri/diacnealem? Chodzi mi o to czy jak przestane go stosowac na pore wiosenno-letnia, czy efekt sie utrzyma? Gladka skora, rzadko pojawiajace sie wypryski i zmniejszone pory? Czy automatycznie bedzie wysyp wszystkiego?

Zamowilam z mazidel silikonowe serum z witamina C i kwas migdalowy do peelingu - ciekawa ejstem dzialania. Mam zamiar uzywac peelingu migdalowego raz na 3 tygodnie, mam na dzieje, ze nie stanie sie nic zlego w zwiazku z uzywaniem Tri.

zamówienia zagraniczne

Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:30   #106
cynamonowe
Zadomowienie

Cytat:
hmmm czy takie piekące straszne zaczerwienienia są normalne? Zwłaszcza podczas nakładania innych kremów, bo się u mnie pojawiły. A zauważyłam, że po Triacneal wszystkie inne kremy szybciej we mnie wsiąkają, co mnie bardzo cieszy A buzia jest mięciutka, gładziutka mimo wszystko, tylko po nałożeniu wysuszona i rano kiedy wstaję... I piecze obecnie jak cholera!!!!!!! Ale szkoda mi trochę nakładać np co 3 dni i zwolnić efekt, tak może pocierpię i szybciej będę się cieszyć piękną buzią P.s. Uwielbiam to forum i Was Triacnealużytkowniczki, nie czuję się taka sama z moimi przeżyciami hhhihihihihi Pozdrawiam i wszystkim życzę cierpliwości, bo widzę, że przy tym kremie to podstawa.
Mam dość delikatną cerę i muszę uważać na mocne kosmetyki, bo tworzą mi się takie suche, zaczerwienione i piekące placki. U mnie to alergia, może u Ciebe też? Ja jej nie mogę "przeczekać", muszę albo odstawić kosmetyk, albo zdecydowanie rzadziej go używać.

cynamonowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:52   #107
AngelusiaR
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aerith Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak to jest czy bylo u was z tri/diacnealem? Chodzi mi o to czy jak przestane go stosowac na pore wiosenno-letnia, czy efekt sie utrzyma? Gladka skora, rzadko pojawiajace sie wypryski i zmniejszone pory? Czy automatycznie bedzie wysyp wszystkiego?

Zamowilam z mazidel silikonowe serum z witamina C i kwas migdalowy do peelingu - ciekawa ejstem dzialania. Mam zamiar uzywac peelingu migdalowego raz na 3 tygodnie, mam na dzieje, ze nie stanie sie nic zlego w zwiazku z uzywaniem Tri.
Czytałam mnóstwo, baaaaaaaaaaaardzo dużo o tym, że aby efekty się utrzymywały jest ważna systematyczność! A skóra staje się np. grubsza dopiero po 2 latach s y s t e m a t y c z n e g o używania.
Stary 2011-02-02, 18:00   #108
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Czytałam mnóstwo, baaaaaaaaaaaardzo dużo o tym, że aby efekty się utrzymywały jest ważna systematyczność! A skóra staje się np. grubsza dopiero po 2 latach s y s t e m a t y c z n e g o używania.
pogrubia???? ja slyszalam ze retinaldehyd tak jak innne retinoidy powoduje wlasnie pocienianie naskorka. dlatego splycaja sie zmarszczki i zmniejszaja pory .
Stary 2011-02-02, 18:56   #109
AngelusiaR
Przyczajenie

tak, rzeczywiście początkowo prowadzi do pocienienia skóry, ale właśnie długie stosowanie powoduje, że skóra zwiększa grubość o 25%
Stary 2011-02-03, 00:59   #110
SubRosa1985
Raczkowanie

Aerith boję się Twojego awatara drżę i przy okazji przyłączam się do Twojego pytania:
Cytat:

"dziewczyny a jak to jest czy bylo u was z tri/diacnealem? Chodzi mi o to czy jak przestane go stosowac na pore wiosenno-letnia, czy efekt sie utrzyma? Gladka skora, rzadko pojawiajace sie wypryski i zmniejszone pory? Czy automatycznie bedzie wysyp wszystkiego?"

Większą część Triacnealu już wysmarowałam i podoba mi się fajny efekt na tyle, że będzie szloch jeśli się nie utrzyma po odstawieniu kremu - kiedyś to TRZEBA zrobić - c
o się wtedy dzieje ze skórą? Chciałabym używać T nawet cały rok, ale nie wiem:
1) czy to nie jest zbytnie 'męczenie' skóry?
2) długie używanie, a potem odstawienie nie 'rozleniwi' skóry, która potem będzie wyglądac dobrze tylko przy zastosowaniu kwasów?
3) jak wytrzymać latem z ohydnym filtrem na twarzy? Może znacie jakieś filtry, które nie dają efektu wysmarowania się olejem kujawskim pomieszanym z mąką (jak LRP)?

Stary 2011-02-03, 01:17   #111
Aerith
Organizatorka

Cytat:
no masz...
to ja myslalam, ze ona ciensza coraz to bedzie a nie grubsza

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Aerith boję się Twojego awatara drżę i przy okazji przyłączam się do Twojego pytania:
Cytat:

"dziewczyny a jak to jest czy bylo u was z tri/diacnealem? Chodzi mi o to czy jak przestane go stosowac na pore wiosenno-letnia, czy efekt sie utrzyma? Gladka skora, rzadko pojawiajace sie wypryski i zmniejszone pory? Czy automatycznie bedzie wysyp wszystkiego?"

Większą część Triacnealu już wysmarowałam i podoba mi się fajny efekt na tyle, że będzie szloch jeśli się nie utrzyma po odstawieniu kremu - kiedyś to TRZEBA zrobić - c
o się wtedy dzieje ze skórą? Chciałabym używać T nawet cały rok, ale nie wiem:
1) czy to nie jest zbytnie 'męczenie' skóry?
2) długie używanie, a potem odstawienie nie 'rozleniwi' skóry, która potem będzie wyglądac dobrze tylko przy zastosowaniu kwasów?
3) jak wytrzymać latem z ohydnym filtrem na twarzy? Może znacie jakieś filtry, które nie dają efektu wysmarowania się olejem kujawskim pomieszanym z mąką (jak LRP)?

Moj awatar toz to Quentin Tarantino gdzie on tam straszny

no ja akurat nie mam za bardzo ochoty stosowac Tri cale caly czas, bo w ogole to marzy mi sie taka cera, zebym sie niczym nie musiala smarowac ni rano, ni wieczorem

wlasnie tak sie zastanawiam czy skora sie kiedys konczy oczyszczac
( czy wysypy koncza sie definitywnie).
Albo np.- czy w trakcie przerwy wiosenno-letniej w uzywaniu Tri mozna cos robic z cera, zeby na jesien (przy powrocie do Tri) nie straszyla wysypami?

zamówienia zagraniczne

Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:31   #112
edzia1978
Rozeznanie

używam triacneal 2 tyg i juz 3 raz wyskoczyła mi opryszczka na ustach miała to któraś?
Stary 2011-02-03, 14:29   #113
zelgadia
Raczkowanie

Hej, nie krzyczcie jeśli to już było, ale na jaki czas trzeba odstawić triacneal żeby zrobić sobie kwasy u kosmetyczki??
zelgadia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 23:35   #114
tosiajola
Rozeznanie

Stosuję go od miesiąca, a raczej przestałam... stosowałam co kilka dni, potem częściej, az w koncu codziennie. Na noc i nawilżałam skóre odpowiednio. A mimo to strasznie zaczęła mi się łuszczyc na policzkach!! Po prostu schodzi ! Czy to normalne? POMOCY!

Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-02-03 o 23:39
tosiajola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 23:58   #115
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dziewczyny nie wiem czy wiecie ale Triacnealu nie mozna stosowac w okolicach oczu,nawet na ulotce jest to napisane. Osobiscie uwazam,ze przez obecnosc innych zluszczajacych skladnikow mozna sobie bardzo podraznic delikatna juz skore wokol oczu co z persektywy czasu bedzie jeszcze gorzej wygladalo. Albo co gorsza zaczna wam pekac naczynka tak wiec uwazajcie.

JA podbijam pytanie odnosnie przerwy w uzywaniu triacnealu (bo slyszalam,ze jest ona wskazana).

A mam pytanie do niego dluzszych uzytkowniczek Tri. Bo uzywam go juz dobry miesiac. moja twarz stawala juz sie gladka i jednolita, jednakze jakis czas temu pojawily sie grudki i ogolnie mialam jakby kolejny wysyp pryszczy. Czy to mozliwe,zeby skora dalej sie oczyszczala czy o co chodzi?Miala tak ktoras z was??
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 03:06   #116
AngelusiaR
Przyczajenie

niestety na razie muszę pożegnać się z tym kremem... po tygodniu używania skóra powiedziała "NIE!" jest strasznie czerwona, podrażniona cały czas... a właściwie czuję się jak poparzona... może co 4 dni będę go nakładać. A wiązałam takie wielkie nadzieje. Hmm może rozejrzę się za czymś innym przeciwzmarszczkowym Znacie coś?
Stary 2011-02-04, 07:50   #117
NIEBIESKA90
Przyczajenie

używam triacneal 2 tyg i juz 3 raz wyskoczyła mi opryszczka na ustach miała to któraś?

ja miałam przez pierwsze dwa tygodnie. usta były prawie nią całkowicie zasłonięte. stosowałam wtedy jakiś b komplex i na usta tisane. i szybko opryszczka zniknęła
NIEBIESKA90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:28   #118
Shawtty
Naczelna Histeryczka

Dołączam się do Was Drogie Wizażanki

Triacneal stosuję od tygodnia, mam za sobą 7 użyć.

Mam cerę mieszaną, policzki są w bardzo dobrym stanie, strefa T czasem się świeci no i po leczeniu hormonalnym jest w dość opłakanym stanie jeśli chodzi o zaskórniki, grudki, krostki!

Postanowiłam stosować go codziennie, ale stwierdziłam dzisiaj, że chyba za grubą warstwę nakładałam i mam lekko czerwoną twarz, która na dodatek piecze Szczególnie rano jak kładę inny krem. Widzę, że też tak miały niektóre z Was.
Shawtty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:37   #119
edzia1978
Rozeznanie

no ja niby wit b2 jem od ok 3 m-cy ale moze jakiejs innej mi brakuje może b6?
ja tak ok 2-3 razy do roku zawsze to swinstwo łapie(spadek po mamie) ona ma ciągle i to okropnie wielkie.ale teraz to juz przesada.mam masc zovirax ale nic nie pomaga.
ja triacneal smaruje od 2tyg codziennie.nic dalej nie piecze.cos 2 razy mnie zapiekło jak nałozyłam inny krem. ale wczoraj wcierałam w twarz i zaczeła sie scierac.co to jest?skóra mi sie siera czy krem sie tak rolujebo ja niedoswiadczona jestem.moze za bardzo wcieram bo wcieram dosyc mocno.a moze sciera sie stary naskórek
Stary 2011-02-04, 10:25   #120
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

krem sie roluje. mialam to samo. ja nakladam krem i rozsmarowuje ale juz nie wcieram bo konczy sie tym ze caly potrafie zwalkowac z twarzy

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości