Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-17, 13:04   #1201
withi_as
Zakorzenienie

Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez MilkyQueen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, za późno zobaczyłam ten wątek.
Stosuję triacneal od końca listopada, z przerwą w styczniu. Nie używałam w tym czasie regularnie filtrów, jednak większość czasu spędzałam w pokoju, sesja, złamana noga, itd. Teraz gdy słońce zaczęło świecić, znowu zaczęłam używać filtrów, jednak zauważyłam że w miejscu gdzie stosowałam krem w okolicach ust skóra trochę ściemniała, prócz tego nie widzę prawie żadnej poprawy cery. Będę teraz cierpieć za swoją głupotę, ale czy mogę teraz coś zrobić, prócz stosowania wysokich filtrów? Nie liczę na jakiś cud, nie chcę tylko pogorszenia sytuacji.
Kontynuuj kurację, dobierz sobie odpowiednią pielęgnację do typu skóry (albo nam napisz co używasz rano i wieczorem, jaką masz cerę, czy używasz peelingów itd) - ja preferuję wersję im mniej, im więcej delikatnych kosmetyków +regularne peelingi, tym lepiej.

I czekaj

https://www.instagram.com/asia_bejm/
mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
withi_as jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:06   #1202
jofka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Żartujecie ?! Ja NIGDY nie używałam filtrów ! Nawet w lecie a co dopiero w zimie! Jak mówiłam, mam ciemną karnację, nigdy nie miałam problemów z przebarwieniami, oparzeniami, nigdy mnie coś takiego nie spotkało.
A co myślicie o filtrach:
- Clarena Bloker 50+ (numer aukcji: 2161271055)
- Flos-Lek (2171594741)
- Loreal UV Perfect (2212645148)

W coś zainwestuję, bo mnie nastraszyłyście
Ja też nigdy nie miałam poparzeń, przebarwień i nie jestem wrażliwa na słońce, mimo to używam, jak pisałam cały rok.
W spf 50, 30,15.. nie ma znaczenia to, że któryś jest silniejszy, bądź chroni lepiej, mocniej. Numerki oznaczają tylko czy dłużej chroni czy nie. Np. osiągniemy ten sam stopień ochrony stosując kilkakrotnie w ciągu dnia spf 15 jak raz użyjemy 50 spf itd.
Ja nie mam czasu na zabawy, a użycie 15 spf daje ochronę na 40 min przy dużym słońcu np.
Sensem jest już używać coś mocniejszego albo wcale, takie moje zdanie.
A filtrów nauczyłam się używać dzięki mojej mamie i rodzince w usa, bo tam jest taka kultura, w aptekach tylko 30spf, 50 spf i blokery 100
Wyznają tam zasadę, że jedyny skuteczny krem przeciwzmarszczwy to ten z wysokim spf

Zgadzam się, ale nie wiem, czy nie przerzucę się na 30spf zimą, gdy będę miała problemy z cerą znowu

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.

Loving & be loved by U
jofka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 16:43   #1203
MilkyQueen
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Kontynuuj kurację, dobierz sobie odpowiednią pielęgnację do typu skóry (albo nam napisz co używasz rano i wieczorem, jaką masz cerę, czy używasz peelingów itd) - ja preferuję wersję im mniej, im więcej delikatnych kosmetyków +regularne peelingi, tym lepiej.

I czekaj
Dziękuje za odpowiedź
Cerę mam mieszaną, tłusta w strefie T, wysuszoną na policzkach. Rano myje twarz żelem Ziaja, Calma HLC, stosuję krem Physiogel (najlepiej się do tej pory sprawdził) albo filtr Lirene spf30, mleczko. Wieczorem zmywam makijaż, znowu żel, Triacneal na strefę T, policzki smaruję Ziają oliwkową(teraz są nawilżone), lub co drugi dzień physiogel i Ziaja na policzki. Peeling enzymatyczny robię raz na tydzień, dwa, dodatkowo czasem maseczka z czystej zielonej glinki. Problemy mam ze strefą T, na czole i brodzie ciągle pojawiają mi się ropne wypryski, długo gojące się, mimo że ich nie rozdrapuję, mam też dużo blizn, a na nosie zaskórniki. Teraz doszło lekkie przebarwienie w okolicach ust. Policzki mam za to gładkie i zupełnie inne, nigdy nie miałam z nimi problemów. Od 5mies biorę hormony, ale nie widzę żadnej poprawy. Do Triacnealu wróciłam po przerwie ok 3 tyg, teraz stosuję ponad półtora miesiąca, wysyp minął, ale widzę tylko małą poprawę.
MilkyQueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 22:54   #1204
Ondiine
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Kupilam ostatnio dwa opakowanie T, dzis patrze ze ich data waznosci to 7/2013. Boje sie, ze to tego czasu nie zdaze zuzyc tych dwoch opakowan plus to co mam jeszcze ( juz 2 tyg temu myslalam, ze starczy mi na raptem tydzien, a on ciagle jest). Zamiast uzywac wtedy kiedy potrzeba i robic sobie przerwy, ja bede sie martwic, ze zdazyc je zuzyc do konca daty waznosci. Absurd. Oj jak glupio sie wkopalam
Jeżeli skończę swoją tubkę to mogę jedno opakowanie od Ciebie odkupić jeśli chcesz;-) Ja mam wrażenie, że mojego Tri strasznie szybko ubywa. Używam 17 dzień i wydaje mi się, że jest go około 3/4. Może dlatego, że ja stosuję go na całą twarz i szyję (tzn podbródek). Planuję go stosować do maja włącznie, więc nie wiem czy na 3 miesiące starczy mi jedna tubka. Poza tym zawsze możesz sprzedać na Allegro

jofka, dzięki Może też się przekonam i kupię jakiś filtr.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2012-03-17 o 22:55
Ondiine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 08:07   #1205
popolka
BAN stały

kilka dni temu dostałam swoje pierwsze zamówienie z zsk i jestem zauroczona kwasem hialuronowym, co myślicie o dodawaniu go do tri?
popolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 08:43   #1206
Magno_lia
Raczkowanie

kosmetyki z serii AA lub Ziajka są bardzo dobre i tanie...
Magno_lia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 08:58   #1207
bulineek91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
kilka dni temu dostałam swoje pierwsze zamówienie z zsk i jestem zauroczona kwasem hialuronowym, co myślicie o dodawaniu go do tri?
Ja żel hialuronowy stosuje 20 minut przed nałożeniem Tri. Bardzo chwalę sobie ten produkt.
bulineek91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:50   #1208
withi_as
Zakorzenienie

A macie jakieś sprawdzone sposoby na lekkie zaczerwienienie skrzydełek nosa? Mam tam strasznie suchą skórę, także bałabym się nawet nakładać korektory ... Nawilżam a ta dalej sucha ;<

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-03-18, 12:08   #1209
jofka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bulineek91 Pokaż wiadomość
Ja żel hialuronowy stosuje 20 minut przed nałożeniem Tri. Bardzo chwalę sobie ten produkt.
Stosując żel przed tri uzyskujesz łagodniejsze działanie, stosując po wchłonięciu potęgujesz je.
Ja czasami nakładam po wchłonięciu

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-18, 13:54   #1210
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Jeżeli skończę swoją tubkę to mogę jedno opakowanie od Ciebie odkupić jeśli chcesz;-) Ja mam wrażenie, że mojego Tri strasznie szybko ubywa. Używam 17 dzień i wydaje mi się, że jest go około 3/4. Może dlatego, że ja stosuję go na całą twarz i szyję (tzn podbródek). Planuję go stosować do maja włącznie, więc nie wiem czy na 3 miesiące starczy mi jedna tubka. Poza tym zawsze możesz sprzedać na Allegro

jofka, dzięki Może też się przekonam i kupię jakiś filtr.

Musze zobaczyc na ile faktycznie starczy mi jedno opakowanie. Wydaje sie, ze jest go tak malo a jednak to wrazenie zludne. Ja uzywam od 1/12/11 jedno opakowanie, opuszczalam jakies pojedyncze dni. Bedzie okolo 4 m-ce, jak nie wiecej

Wydaje mi sie, ze warto uzywac Tri troszke wiecej - ja stosowalam po poczatku sladowe ilosci, bo mialam wrazenie, ze zaraz mi zabraknie Lepsze efekty to daje oczywiscie

Dziewczyny wiem, ze temat tych filtrow nieszczesnych poruszany byl sto razy, ale mozecie podac jakies dobre produkty tego typu. Mnie interesuje spf 15-30. Najlepiej tanie

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2012-03-18 o 13:55
fossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:47   #1211
babcia_miecia
Zadomowienie

Najlepszy byłby chyba Bioderma photoderm mat spf 30.
Nie przetłuszcza nadmiernie cery, nie bieli, bardzo dobrze się wchłania, nie zauważyłam też zapychania i jest wydajny. Naprawdę świetny filtr

Rzeczywiście Tri jest wydajny, spokojnie wystarcza na cztery miesiące intensywnej kuracji, a jak się znajdzie w jakiejś aptece w cenie poniżej 40 złotych, to już w ogóle bajka.
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:06   #1212
popolka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Stosując żel przed tri uzyskujesz łagodniejsze działanie, stosując po wchłonięciu potęgujesz je.
Ja czasami nakładam po wchłonięciu
oo to spróbuje dzięki

jeszcze mam takie pytanie nie na temat, pisałaś na blogu o podkładach lily lolo, na ile użyć taka próbka w woreczku wystarcza?
Stary 2012-03-18, 16:06   #1213
jofka
Zadomowienie

Hm też się zastanawiam... Myślę, że tak na 3 razy spokojnie, ale trzeba uważać przy obchodzeniu się z tą torebeczką strunową, bo ja trochę wysypałam sobie do zlewu

Dziewczyny, które już używały Tri, albo mają większe doświadczenie, powiedzcie mi czy jak długo schodzą te przebarwienia po wysypie? Mam ich dość

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-18, 16:51   #1214
withi_as
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, które już używały Tri, albo mają większe doświadczenie, powiedzcie mi czy jak długo schodzą te przebarwienia po wysypie? Mam ich dość
Też mnie to niezmiernie ciekawi
Ciekawe czy w ogóle schodzą?

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-03-18, 17:11   #1215
popolka
BAN stały

Cytat:
Hm też się zastanawiam... Myślę, że tak na 3 razy spokojnie, ale trzeba uważać przy obchodzeniu się z tą torebeczką strunową, bo ja trochę wysypałam sobie do zlewu

tez tak mi sie raz sypnęło z podkładami lumiere ale teraz wysypuje sobie trochę na zwykły mały talerzyk i nabieram pędzlem
Stary 2012-03-19, 00:22   #1216
Ondiine
Rozeznanie

Cytat:
Musze zobaczyc na ile faktycznie starczy mi jedno opakowanie. Wydaje sie, ze jest go tak malo a jednak to wrazenie zludne. Ja uzywam od 1/12/11 jedno opakowanie, opuszczalam jakies pojedyncze dni. Bedzie okolo 4 m-ce, jak nie wiecej
Pewnie, pewnie, ja tylko zaproponowałam pomoc i możesz się zgłosić w każdej chwili w razie czego
Długo trwa ten wysyp ? Jak pisałam, mnie wysypało tylko w okolicach żuchwy, nigdzie indziej. Tzn, że tylko tam Tri działa?
Stary 2012-03-19, 08:41   #1217
Lilly22
Zadomowienie

na skórki i suche placki polecam Alantan u mnie sie świetnie sprawdza
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:33   #1218
withi_as
Zakorzenienie

Z Alantan'em łączy mnie znakomity związek, kiedy dwukrotnie ratował moje nowo narodzone tatuaże

Ale maść? Bo maść jest blee. Chyba masz na myśli krem, tak ?

mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Stary 2012-03-20, 12:43   #1219
skaz
Zadomowienie

Cytat:

Dziewczyny wiem, ze temat tych filtrow nieszczesnych poruszany byl sto razy, ale mozecie podac jakies dobre produkty tego typu. Mnie interesuje spf 15-30. Najlepiej tanie
Hej ja ostatnio też szukałam dla siebie filtru, nigdy nie stosowałam ale ze względu na Tri to już musiałam.

Kupiłam sobie z La Roche Posay ANTHELIOS AC. Nie był tani, bo kosztował 55 zł ale nie spowodował u mnie wysypu czy zapychania porów więc jestem zadowolona. I radzę szybciutko zainwestować w filtr bo słońce już przygrzewa ; )

A Tri stosuję już ponad 2 msc i wydaje mi się, że właśnie przestaje mnie wysypywać a skóra robi się gładsza.. Miałam problemy z "kaszką" na czole.
skaz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:53   #1220
babcia_miecia
Zadomowienie

U mnie też minęły dwa miesiące i jest całkiem nieźle
Też się martwię o te blizny, ale wróciły już do stanu sprzed kuracji, być może jeszcze trochę zbledną.
babcia_miecia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:05   #1221
jofka
Zadomowienie

Te blizny to jakaś zmora Niech lepiej znikają, bo ja nigdy takich nie miałam, a jesli zostaną to moja cera będzie wyglądała gorzej niz przed kuracją. Co z tego, że będzie oczyszczona jak taka "nakropkowana"

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-20, 20:21   #1222
bulineek91
Raczkowanie

Myślę, że przebarwienia i blizny u każdego goją się w indywidualny sposób. Wszystko zależy od tępa regeneracji skóry.
Ostatnio u siebie zauważyłam znnaaczną poprawę Buźka była tak ładna, że przyjemność sprawiało mi samo oglądanie skóry w lusterku. Jak na złość podczas tego maratonu "wielbienia siebie" musiałam wypatrzeć kilka otwartych zaskórników. Korciło mnie niemiłosiernie żeby je wydusić
dzisiaj siedzę z kilkoma nowymi pryszczami... głupota nie popłaca!

Jeżeli chodzi o filtry to wypróbowałam Mleczko SVR 50+ Special Enfants wg mnie to obecnie jeden z lepszych filtr z tak wysokim faktorem z pośród tych które dotychczas przetestowałam(ale nie ideał).
Używałyście może SVR Lysalpha SPF 50 lub Uriage Hyseac SPF 30 lub 50? Są to marki pokrewne.
Avene Cleanance SPF 30 kompletnie mi nie przypadł do gustu (bieli, roluj się i robią się farfocle)
Przede mną jeszcze kilka filtrów z LP i Vichy, ciekawa jestem na co ostatecznie się zdecyduje.
bulineek91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:31   #1223
jofka
Zadomowienie

Miałam filtr Lysaphia SVR i nie polecam. Dla mnie za tłusty. Teraz mam Vichy spf 50 dla cery tłustej i jestem o wiele bardziej zadowolona. Emulsja nie bieli, szybko się wchłania i do tego jest matująca, czyli jak to z filtrami- nie matuje, ale nie powoduje świecenia. Ja jestem zadowolona. Nie widzę na razie minusów tego filtra, ale na razie miałam na buźce 3 razy.

Ja to jestem na siebie zła, że zawsze jakieś zaskórniki dojrzę i majstruję, a później bieda. Raz lepiej, raz gorzej. Mam postanowienie , nie ruszam i już... od dzisiaj

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-21, 09:24   #1224
zbuntowana20
Raczkowanie

Cytat:
ja kuracje zaczełam 8września, do bodajże grudnia poradzilam sobie ze wszelkimi zaskornikami, a blizny i przebarwienia hm.. męczę się do tej pory i wyglądam jak biedronka, ale z kazdym tygodniem jest coraz lepiej, blizny są plytsze, przebarwienia jaśniejsze. Chociaz od czasu do czasu cos mi wyskoczy i znów wielkie przebarwienie i tak to się kręci w kółko
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze naturalnie mam bardzo ciemną karnacje, a twarz jest tak blada i w kropki.. okropnieństwo.
Czasem mam chwile zalamanie (tak jak dziś ) ze jak na siebie patrze to mam ochote zapaść się pod ziemie
zbuntowana20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:59   #1225
kiiicik
Zakorzenienie

Te przebarwienia naprawdę są upierdliwe. Stosowałam Tri jakieś 3,5 miesiąca, jak skonczyła mi się tubka przerzuciłam się na co innego, ale teraz znów powróciłam. I nie mam wiele niespodzianek, mimo wszystko po każdej zostaje ślad i goi się strasznie długo Nie zdąży się zagoić, to znów coś wyskoczy i po raz kolejny ślad Tym sposobem pod policzkami i na brodzie jestem biedronką również Stosowałam Acne-derm, ale jedna tubka to z pewnością za mało, po Sebium Serum też mi się robi to samo- ślady. Sił mi już na to brak...

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:13   #1226
201604131205
Konto usunięte

Cytat:

Ja stosuje triacnel (wczesniej diacneal) od dwoch lat, na dzien dzisiejszy nie mam zadnych blizn/ przebarwien po pryszczach. A było tego troche. Po prostu po jakims czasie nic nowego mi nie wyskakiwalo, a slady po poprzednich stopniowo znikaly , w duzej mierze pewnie dzieki tri, ale pomogla chyba tez witamina C z mazidel, ktora uzywalam codzien przez ponad rok. Najpierw olejowa przez kilka miesiecy, potem proszek bo tanszy . Ona tez rozjasnia plamki i zaczerwieniena i ujednolica cere (ale ta proszkowa moze podrazniac i szczypac). No i wzmacnia naczynka, jesli ktos ma z tym problem. W kazdym razie jak patrze na swoje zdjecia sprzed 3 lat to niebo a ziemia, wtedy mialam pelno fioletowo-rozwych plamek, teraz jest super.
Wiec po czesci one pewnie same z czasem poznikaja, triacneal na pewno w tym pomoze bo to w koncu kwas i witamina A, dodatkowo u mnie witamina C sie swietnie sprawdzila. Ale po jakim czasie dokladnie wszsytko zniknelo to juz nie pamietam, raczej to byla kwestia kilku miesiecy, grunt ze u was pewnie tez bedzie dobrze
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:29   #1227
jofka
Zadomowienie

dziękuje za pomoc i danie nadziei
Mam jeszcze pytanko, skończyła mi się właśnie tubka Tri po ponad 2 miesiącach kuracji i mam te przebarwienia cholerne i nie wiem, czy kupować kolejne opakowanie czy dać spokój i stosować własnie np. witaminę C czy własnie moje serum AZELO z BU ?? Nie wiem

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-22, 20:10   #1228
Ondiine
Rozeznanie

Kurde to skąd się biorą te przebarwienia? Co na nie wpływa? Mi często coś wyskakuje, ale goi się nie pozostawiając przebarwień, dlaczego po Tri te przebarwienia u Was występują? Jak temu zapobiec? Boję się tego
Stary 2012-03-22, 20:30   #1229
jofka
Zadomowienie

Nigdy nie miałam problemów z przebarwieniami dopiero przy Tri

Loving & be loved by U
Stary 2012-03-22, 20:57   #1230
popolka
BAN stały

Cytat:
dziękuje za pomoc i danie nadziei
Mam jeszcze pytanko, skończyła mi się właśnie tubka Tri po ponad 2 miesiącach kuracji i mam te przebarwienia cholerne i nie wiem, czy kupować kolejne opakowanie czy dać spokój i stosować własnie np. witaminę C czy własnie moje serum AZELO z BU ?? Nie wiem
chodzi o miejsca po pryszczu, czy jakieś rozległe miejsca na twarzy które smarowałaś tri? ja ostatnio zauważyła ze mam delikatnie inny kolor cery w tych miejsach gdzie samruje tri tzn broda nos niz policzki gdzie nie daje tri
a w miejsca po pryszczach to po jakims czasie u mnie same jaśnieją
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości