Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-24, 13:26   #211
faa
Zakorzenienie

GG do faa
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

czytałam, że po nałożeniu triacnealu nakładacie jakiś krem na noc można tak stosować nie wpływa to na działanie triacnealu ?? oczywiście po jakiejś chwili po nałożeniu tri
bo ja niestety wracam do tri 3 tyg przestałam używać i nie jestem zadowolona z efektu więc powracam do tri i rezygnuję z opalania

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 17:03   #212
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Witam, ja zaczynam przygodę z kremem TriAcneal. Nie chodzi mi o trądzik tylko o terapię przeciwzmarszczkową. Nie spodziewam sie cud efektów przygotowuję skórę do kremu Retin-A który zamierzam włączyć do pielęgnacji jesienią. Czy któraś z Was już stosowała TriAcneal jako krem przeciwzmarszczkowy i jakie ma zdanie na temat jego działania w tym kierunku. Dzięki za opinie
auraria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 23:49   #213
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Witam, ja zaczynam przygodę z kremem TriAcneal. Nie chodzi mi o trądzik tylko o terapię przeciwzmarszczkową. Nie spodziewam sie cud efektów przygotowuję skórę do kremu Retin-A który zamierzam włączyć do pielęgnacji jesienią. Czy któraś z Was już stosowała TriAcneal jako krem przeciwzmarszczkowy i jakie ma zdanie na temat jego działania w tym kierunku. Dzięki za opinie
W pewnym sensie też takich efektów się spodziewałam po Triacnealu, czyli trądzik + działanie przeciwzmarszczkowe. Jedno drugiemu nie wadzi, bo trądzik już dawno przestał być dolegliwością typowo młodzieńczą, a ja będę go chyba mieć do emerytury
Natomiast w kwestii działania przeciwzmarszczkowego, to miałam wrażenie bardziej napiętej skóry twarzy, ale na szyję się nie nadaje ten krem, bo u mnie było podrażnienie. Szyja się zaczerwieniła i więcej jej nie smarowałam. Omijam też okolice oczu. Na czole i policzkach było w porządku. Jedyny efekt, jaki zaobserwowałam to właśnie lekkie napięcie twarzy. Dla mnie zadowalający

naturalnie proste
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 10:38   #214
auraria
Rozeznanie

Kładę Triacneal co drugi dzień wieczorem. Omijam szyję i policzki, nie mam popękanych naczynek ale płytko 'osadzone' pracowałam kilka miesięcy nad tym aby uzyskać efekt bladych policzków i boję się trochę o te miejsca. Pod oczy też kładę cieniutka warstewką. Nic szczególnego się nie dzieje jeszcze, lekkie mrowienie tuż po nałożeniu przez kilka sekund to wszystko. Na nosie mam widocznych kilka kropek (pory) mam nadzieję na zlikwidowanie tego . Nie mam żadnych podrażnień,specjalnego wysuszenia ani żadnych tym podobnych objawów, może to efekt pielęgnacji (dobre nawilżenie) wcześniej stosowałam tonik z kw. glikolowym i może skóra jest troche przyzwyczajnona do jednego ze składników kremu. Tyle info. po tygodniu stosowania.
Stary 2011-08-06, 16:45   #215
cheshirechat
Przyczajenie

czy ten krem moge zaczac stosować teraz? (nos,broda,czoło bo tam mam najwieksze problemy)oczywiscie z wysokim filtrem. I czy przy jego stosowaniu mozna chodzic na basen?ja chodzę raz w tygodniu,ale czy chlor nie za bardzo podrazni cery?
Chcę mieć wysyp jeszcze przed pojsciem do szkoly,bo wiadomo jak to jest ...nie będę chodziła jak pizza w szkole,bo ludzie roznie reagują

Edytowane przez cheshirechat
Czas edycji: 2011-08-06 o 21:35
cheshirechat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:08   #216
cheshirechat
Przyczajenie

czy ten krem moge zaczac stosować teraz? (nos,broda,czoło bo tam mam najwieksze problemy)oczywiscie z wysokim filtrem. I czy przy jego stosowaniu mozna chodzic na basen?ja chodzę raz w tygodniu,ale czy chlor nie za bardzo podrazni cery?
Chcę mieć wysyp jeszcze przed pojsciem do szkoly,bo wiadomo jak to jest ...nie będę chodziła jak pizza w szkole,bo ludzie roznie reagują

Edytowane przez cheshirechat
Czas edycji: 2011-08-06 o 21:35
Stary 2011-08-06, 20:02   #217
kap17
Przyczajenie

Witam.Pani Dermatolog przypisała mi Cleanance do mycia twarzy i Triacneal na tradzik,znaczy takie bardziej blizny zaskorniki nie tradzik.Oraz mam takie zaczerwienienia po obu stronach nosa i lekkie na brodzie.Chyba łzs czy moge normalnie myc twarz 2 razy dziennie cleanance i smarowac triacnealem te miejsca po obu stronach nosa?Czy triacneal nie pogorszy sprawy?czy wogle pomaga w lojotokowym zapaleniu skory?
kap17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 16:07   #218
Pawel K
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cheshirechat Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz wybitnie wrażliwej cery, alergicznej etc to myślę, że nie będzie problemu. Najlepiej będzie jak sama się przekonasz. Triacneal tylko na noc - to tak dla potwierdzenia.

Cytat:
Napisane przez kap17 Pokaż wiadomość
Witam.Pani Dermatolog przypisała mi Cleanance do mycia twarzy i Triacneal na tradzik,znaczy takie bardziej blizny zaskorniki nie tradzik.Oraz mam takie zaczerwienienia po obu stronach nosa i lekkie na brodzie.Chyba łzs czy moge normalnie myc twarz 2 razy dziennie cleanance i smarowac triacnealem te miejsca po obu stronach nosa?Czy triacneal nie pogorszy sprawy?czy wogle pomaga w lojotokowym zapaleniu skory?
A czemu nie zapytałaś lekarza? Te zaczerwienienia to nie są czasami popękane naczynka? Bo jeśli tak to nie bardzo.
Stary 2011-08-11, 01:41   #219
cheshirechat
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz wybitnie wrażliwej cery, alergicznej etc to myślę, że nie będzie problemu. Najlepiej będzie jak sama się przekonasz. Triacneal tylko na noc - to tak dla potwierdzenia
heh,dzięki za odp,w takim razie sprobuje)WIem wiem że tylko na noc,duzo o nim czytałam,bo nie chce sobie zmasakrować twarzy jak cos niewlasciwego zrobie. takze wolałam zapytac
Stary 2011-08-22, 19:04   #220
sylwija
Raczkowanie

Ja niestety po 2 miesiącach stosowania Triacnealu musiałam zakończyć naszą wspólną przygodę. Niestety w moim przypadku się nie sprawdził Moja twarz wygląda jak koszmar i niestety muszę wybrać się z wizytą do dermatologa. Moja broda to jedno wielkie pryszczowe pole minowe. Zainfekowalo mi też ostro jeden z polików. Czoło i drugi polik po 2tych 2 miesiącach w sumie pozostały bez zmian. Triacneal zgodnie z działaniem uaktywnił wyskakiwanie pryszczy, ale niestety nic dalej z nimi się nie dzieje, oprócz tego, że ich przybywa. Te nieliczne, które zniknęły (a trwało to dlłgo) pozostawiły po sobie czerwone ślady. Moim zdaniem nie jest to normalne, więc musimy się pożegnać. Miało być dobrze, a wyszło gorzej niż było
sylwija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:07   #221
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez sylwija Pokaż wiadomość
Ja niestety po 2 miesiącach stosowania Triacnealu musiałam zakończyć naszą wspólną przygodę. Niestety w moim przypadku się nie sprawdził Moja twarz wygląda jak koszmar i niestety muszę wybrać się z wizytą do dermatologa. Moja broda to jedno wielkie pryszczowe pole minowe. Zainfekowalo mi też ostro jeden z polików. Czoło i drugi polik po 2tych 2 miesiącach w sumie pozostały bez zmian. Triacneal zgodnie z działaniem uaktywnił wyskakiwanie pryszczy, ale niestety nic dalej z nimi się nie dzieje, oprócz tego, że ich przybywa. Te nieliczne, które zniknęły (a trwało to dlłgo) pozostawiły po sobie czerwone ślady. Moim zdaniem nie jest to normalne, więc musimy się pożegnać. Miało być dobrze, a wyszło gorzej niż było
jak wrócisz od dermy, to daj zna co było przyczyną, bo ciekawa jestem czy ma to besposredni zwiazek z tri.

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 14:39   #222
auraria
Rozeznanie

Ja używam nadal TriAcneal, jestem po wysypie, nie przeraził mnie trochę na brodzie i kilka pojedynczych sztuk tam i ówdzie . Zauważyłam, że pory na nosie zmniejszyły się w widoczny sposób, więcej jakichś spektakularnych zmian nie zauważyłam no ale na to jeszcze czas, mam nadzieję
Nie smaruję w przeddzień wizyty w parku wodnym i dzień po, bo w kontakcie z chlorowaną wodą czułam lekkie pieczenie, może nawet nie pieczenie, ale pewien dyskomfort. Nic poza tym, reszta ok.
Stary 2011-08-26, 12:26   #223
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Ja używam nadal TriAcneal, jestem po wysypie, nie przeraził mnie trochę na brodzie i kilka pojedynczych sztuk tam i ówdzie . Zauważyłam, że pory na nosie zmniejszyły się w widoczny sposób, więcej jakichś spektakularnych zmian nie zauważyłam no ale na to jeszcze czas, mam nadzieję
Nie smaruję w przeddzień wizyty w parku wodnym i dzień po, bo w kontakcie z chlorowaną wodą czułam lekkie pieczenie, może nawet nie pieczenie, ale pewien dyskomfort. Nic poza tym, reszta ok.
a łuszczysz sie ?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-27, 22:41   #224
auraria
Rozeznanie

Nie, nie ma łuszczenia, może jeszcze będzie.
Stary 2011-08-27, 23:06   #225
marynka42
Zakorzenienie

czy Triacneal i Glyco 12 różnia się, jesli chodzi o efekty? Triacneal ma dwa razy słabsze steżenie kwasu glikolowego niż Glyco, ale ma też inne skłądniki aktywne i nie wiem, w co zainwestowac
marynka42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 09:39   #226
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
czy Triacneal i Glyco 12 różnia się, jesli chodzi o efekty? Triacneal ma dwa razy słabsze steżenie kwasu glikolowego niż Glyco, ale ma też inne skłądniki aktywne i nie wiem, w co zainwestowac
a uzywałas juz wczesniej kwasów?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-28, 11:32   #227
auraria
Rozeznanie

Karmazynko poczytaj wątek, jeżeli dobrze pamiętam to na str.6 ktoś robił porównanie działania TriAcnealu i Gliko A, a na innej była analiza porównawcza składu obu preparatów, a co za tym idzie i działania
Stary 2011-08-28, 12:08   #228
Pawel K
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Glyco to typowy produkt do złuszczania. Moją twarz wygładził może nie lepiej a szybciej niż Diacneal, którego także używałem. Miej na uwadze to, że nie ma większego wpływu na zapobieganiu powstawaniu nowych zmian zapalnych. Glyco złuszcza a więc będzie pozbywał się pozostałości. Dlatego też jeżeli borykasz się z powracającymi niedoskonałościami myślę, że lepszy będzie jednak tutaj Avene.

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-08-28 o 12:09
Pawel K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 16:09   #229
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Karmazynko poczytaj wątek, jeżeli dobrze pamiętam to na str.6 ktoś robił porównanie działania TriAcnealu i Gliko A, a na innej była analiza porównawcza składu obu preparatów, a co za tym idzie i działania
to chyba powino byc do martynki

ale ja rowniez skorzystam i poczytam

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-28, 16:54   #230
auraria
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
to chyba powino byc do martynki

ale ja rowniez skorzystam i poczytam
Oczywiście, gapa ze mnie
Stary 2011-08-28, 17:46   #231
katrina1991
Zadomowienie

Witam wszystkich. Ja także zamierzam rozpocząć przygode z tym kremem. Tylko niewiem czy stosowac go miejscowo (od wrzesnia będe się kształcić na kosmetyczke i tak głupio trochę, że człowiek idzie na kosmetyczkę a sam wygląda jak pizza) czy poprostu rzucić się na głęboką wodę? Troche boje się wysypu. No i słońce jest jeszcze dosyć mocne, używam filtru La Roche Posay 30, ale wydaje mi się, że mnie trochę zapycha. Na noc stosuje Avene Cicalfate. Na razie skóra jest bez zmian. Na wszelki wypadek mam też Nutritic 5%. Jak myślicie, który z tych dwóch kremów będzie lepszy na podrażnioną skórę?
katrina1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:29   #232
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Ja także zamierzam rozpocząć przygode z tym kremem. Tylko niewiem czy stosowac go miejscowo (od wrzesnia będe się kształcić na kosmetyczke i tak głupio trochę, że człowiek idzie na kosmetyczkę a sam wygląda jak pizza) czy poprostu rzucić się na głęboką wodę? Troche boje się wysypu. No i słońce jest jeszcze dosyć mocne, używam filtru La Roche Posay 30, ale wydaje mi się, że mnie trochę zapycha. Na noc stosuje Avene Cicalfate. Na razie skóra jest bez zmian. Na wszelki wypadek mam też Nutritic 5%. Jak myślicie, który z tych dwóch kremów będzie lepszy na podrażnioną skórę?
Nutritic odradzam, mnie zapychał, ale wersja 2,5%. 5-tka z tego co widzę ma w składzie parafinę, też może zapychać. Cicalfate też ma parafinę i do tego trójglicerydy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy masz skłonności do zapychania porów, bo są też inne dobre nawilżacze, nawet tańsze.

Filtr z LRP wspominam średnio (mam cerę tłustą), zresztą on ma w składzie alkohol (tak jak Triacneal), więc będziesz maltretować skórę denatem już w dwóch produktach. Zastanów się nad nim.
Stary 2011-08-28, 20:31   #233
oksyhemoglobin
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny, używam Triacnealu od tygodnia. Po obejrzeniu filmików dziewczyn na YT, opinii na wizazu, byłam przygotowana na istną rewolucję w postaci przesuszenia, wysypu. Otóż nie czuję nic. Mam wrażenie, że nakładam zwykły krem nawilżający.
Z tego, co się zorientowałam, reakcja na retinoid przychodzi z pewnym opóźnieniem, więc musze uzbroic się w cierpliwość. Ale moje pytanie będzie dotyczyło samego kwasu glikolowego:

Jestem "gruboskórna":rolleye s:, mam tendencję do nadmiernego rogowacenia- zaskórniki zamknięte, nieropne, taka typowo "ziarnista" struktura twarzy.Stosowałam już kiedyś kwasy, i to w wyższych stężeniach niż 6%. Może dlatego, moja skóra nie reaguje gwałtownie?Po prostu nic. Pomyślałam o zrobieniu głębszego peelingu chemicznego kwasem glikolowym, zaczynając, powiedzmy od 10% w postaci toników, żeby trochę pobudzić skórę. Chcę to zrobić w trakcie kuracji triacnealem, ale robiąc sobie przerwę, powiedzmy 3 dniową. Co o tym sądzicie? Proszę o sugestie.
oksyhemoglobin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 20:34   #234
marynka42
Zakorzenienie

dziękuję wszystkim za podpowiedzi i odpowiedzi

poczytam i napiszę za jakis czas, jakie efekty
marynka42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 17:12   #235
katrina1991
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Nutritic odradzam, mnie zapychał, ale wersja 2,5%. 5-tka z tego co widzę ma w składzie parafinę, też może zapychać. Cicalfate też ma parafinę i do tego trójglicerydy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy masz skłonności do zapychania porów, bo są też inne dobre nawilżacze, nawet tańsze.

Filtr z LRP wspominam średnio (mam cerę tłustą), zresztą on ma w składzie alkohol (tak jak Triacneal), więc będziesz maltretować skórę denatem już w dwóch produktach. Zastanów się nad nim.
a może polecisz mi jakiś dobry krem nawilżający? po mojej walce z trądzikiem, moja skóra jest w opłakanym stanie... Triacnealu bardzo chcę spróbować, mam nadzieje że mi pomoże. Po jakim czasie mniej więcej wyskakują pryszcze? Szybciej schodzą?
katrina1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 17:36   #236
Pawel K
Raczkowanie

Ewentualny wysyp to kwestia indywidualna. Jeśli chodzi o nawilżanie to może Humektan?
Stary 2011-08-30, 21:11   #237
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
a może polecisz mi jakiś dobry krem nawilżający? po mojej walce z trądzikiem, moja skóra jest w opłakanym stanie... Triacnealu bardzo chcę spróbować, mam nadzieje że mi pomoże. Po jakim czasie mniej więcej wyskakują pryszcze? Szybciej schodzą?
Humektanu nie polecam, bo wielu osobom (w tym mnie) zostawiał na twarzy tłustą warstwę, a przy tym nie nawilżał. Poza tym zapychał.

Sama musisz wyczuć, który będzie dla ciebie dobry. To co się sprawdza u jednych, innych może zapychać.

Przeglądnij KWC, na pewno dobre są:
- kremy z mocznikiem do twarzy (SVR i Cerko mają takie w swojej ofercie), tutaj link do kremu z Oceanic: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...ka.html&next=1
- olejki z biochemii urody (masło jojoba, olej malinowy itd.), ale zostawiają tłustą warstwę więc nadają się tylko na noc
- krem różany dr. hauschki zbiera dobre recenzje
- krem irysowy Weledy
- zwykły żel aloesowy (np. Flos leku, kosztuje grosze w aptece)
- Avene, HOL UV SPF20 (będzie dobry na dzień, bo ma jakieś filtry i zbiera dobre recenzje od dziewczyn z tłustą cerą) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36007&next =1
- kremy Biodermy są raczej łagodne dla problematycznych cer i mają dobre opinie:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=15126&next =1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=15418&next =1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=34347&next =1
- Ziaja Calma HLC cieszył się kiedyś dużą popularnością wśród wizażanek, nie wiem czy jeszcze go produkują

Nikt ci nie może dać gwarancji, że któryś z nich cię nie zapcha, ale warto szukać ideału.
Stary 2011-08-30, 21:44   #238
karmazynka99
Zakorzenienie

mnie humektan wogóle nie nawilżał, czułam suchośc na twarzy

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-30, 21:56   #239
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mnie humektan wogóle nie nawilżał, czułam suchośc na twarzy
Też uważam, że jest słaby, a ma taką reklamę na wizażu, jakby rozwiązywał wszystkie problemy cery Prawdę mówiąc irytuje mnie, jak wszędzie na wizażu wciska się dziewczynom z problematycznymi cerami ten krem, bo jeszcze gdyby nie nawilżał to w porządku, ale mnie wręcz szkodził zapychając pory.
Stary 2011-08-30, 22:08   #240
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Też uważam, że jest słaby, a ma taką reklamę na wizażu, jakby rozwiązywał wszystkie problemy cery Prawdę mówiąc irytuje mnie, jak wszędzie na wizażu wciska się dziewczynom z problematycznymi cerami ten krem, bo jeszcze gdyby nie nawilżał to w porządku, ale mnie wręcz szkodził zapychając pory.

no własnie, kupiłam go bo był tu tak zchwalany, ale niestety w moim przypadku okzazło sie że to nie jest takie cudo jak pisali

Moja pielęgnacja włosów
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości