Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-31, 06:54   #241
prettysimple
Zadomowienie

Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Racja, mnie Humektan też zapchał i nawilżenie wołało o pomstę o nieba.
Stary 2011-08-31, 09:32   #242
Pawel K
Raczkowanie

Dla mnie z kolei jest on idealny zwłaszcza na cieplejsze dni. To jest prosty, lekki krem, który odpowiednio nie nawilży skóry suchej czy odwodnionej.
Korzystając z okazji, kojarzycie może jeszcze jakiś krem z mocznikiem prócz tego Oceanica w rozsądnej cenie?
Stary 2011-08-31, 10:32   #243
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Dla mnie z kolei jest on idealny zwłaszcza na cieplejsze dni. To jest prosty, lekki krem, który odpowiednio nie nawilży skóry suchej czy odwodnionej.
Korzystając z okazji, kojarzycie może jeszcze jakiś krem z mocznikiem prócz tego Oceanica w rozsądnej cenie?
cerkoderm, wlasnie sie zastanawiem czy byłby dobry do nawilżania przy kuracji tri?
co sadzisz?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:41   #244
Shawtty
Naczelna Histeryczka

BrigitteBardot, podałaś sporo przykładów kremów, któym głównym składnikiem jest parafina, może zapychać
Shawtty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:56   #245
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
BrigitteBardot, podałaś sporo przykładów kremów, któym głównym składnikiem jest parafina, może zapychać
Dlatego mówię, że nie ma kremu idealnego, który na 100% nie zapcha. Weleda i dr.Hauschka nie mają parafiny, ale są droższe niż np. olejki z BU, to są produkty które nie powinny zapychać.

Cerkoderm ma entuzjastyczne recenzje wśród dziewczyn z trądzikiem, ale ja właśnie ze względu na parafinę nie odważyłabym się położyć go na twarz, dlatego uprzedzam.

Jeszcze sobie przypomniałam o kremach "naturalnych" jak Lavera i Alverde, one mają w ogóle dość sensowne składy, ale chyba nie do kupienia w Polsce, szukajcie w internecie.
Z drugiej strony Alterrę z Rossmanna odradzam, mimo że też naturalna, ale moją siostrę z cerą mieszaną po prostu ten krem zapycha, robi na twarzy kleistą maskę i skóra się pod nim dusi.

Ten żel nie zapycha, przetestowałam na sobie (a zapycha mnie prawie wszystko), recenzje mówią same za siebie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30...#review-540250

Ja używam masła jojoba z BU na zmianę z żelem Flos leku (link powyżej), ale zamierzam w tym sezonie jesienno-zimowym przejść na krem nagietkowy Weledy, bo nie znoszę dłubać w słoiczkach i już od dawna mnie ta Weleda interesuje.

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-08-31 o 11:25
BrigitteBardot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:57   #246
oksyhemoglobin
Przyczajenie

Co do kremów na dzień w trakcie Triacnealu, może Cetaphil?
oksyhemoglobin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 11:02   #247
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
cerkoderm, wlasnie sie zastanawiem czy byłby dobry do nawilżania przy kuracji tri?
co sadzisz?
Ludzie sobie chwalą, ale jeśli już chcecie Cerko, to polujcie na ten żel, ma sensowniejszy skład niż kremy: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...el.html&next=1

A tutaj SVR: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...zy.html&next=1
Ale ma dość "bogaty" skład, także pod względem zapychania, więc Cerko może być lepszy.

I jeszcze z kremów ten mi się rzucił w oczy, ale gdzieś tam plącze się silikon: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...#review-546660

W sumie wszystko zależy od budżetu, a i z tańszych można coś fajnego wybrać

Czas edycji: 2011-08-31 o 11:06
Stary 2011-08-31, 11:02   #248
oksyhemoglobin
Przyczajenie

Hej, co do Triacnealu, mam do was pytanie. Działa na moją skórę bez podrażnień, przesuszenia. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu stosowania. Na noc -triacneal, a na dzień woda termalna+Cetaphil Dermoprotektor.
Nie miałam gwałtownego wysypu, ale codziennie na mojej twarzy pojawia się "coś". Obecnie wyglądam, jak biedronka.
I mam do Was pytanie. Czy w trakcie stosowania triacnealu, mogę zastosować d'Arsonwalizację? ten zabieg zawsze przyspieszał gojenie wyprosyków na mojej twarzy, bardzo go sobię cenię. Czy sądzicie, że są jakieś przeciwwskazania?
Stary 2011-08-31, 11:10   #249
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez oksyhemoglobin Pokaż wiadomość
Hej, co do Triacnealu, mam do was pytanie. Działa na moją skórę bez podrażnień, przesuszenia. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu stosowania. Na noc -triacneal, a na dzień woda termalna+Cetaphil Dermoprotektor.
Nie miałam gwałtownego wysypu, ale codziennie na mojej twarzy pojawia się "coś". Obecnie wyglądam, jak biedronka.
I mam do Was pytanie. Czy w trakcie stosowania triacnealu, mogę zastosować d'Arsonwalizację? ten zabieg zawsze przyspieszał gojenie wyprosyków na mojej twarzy, bardzo go sobię cenię. Czy sądzicie, że są jakieś przeciwwskazania?
Na czym polega ten zabieg? Jakie są substancje czynne? Robisz go u kosmetyczki czy w gabinecie dermatologicznym?

Jak długo używasz Triacnealu, może po prostu skóra się jeszcze oczyszcza?
Stary 2011-08-31, 11:33   #250
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Ludzie sobie chwalą, ale jeśli już chcecie Cerko, to polujcie na ten żel, ma sensowniejszy skład niż kremy: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...el.html&next=1

A tutaj SVR: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...zy.html&next=1
Ale ma dość "bogaty" skład, także pod względem zapychania, więc Cerko może być lepszy.

I jeszcze z kremów ten mi się rzucił w oczy, ale gdzieś tam plącze się silikon: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...#review-546660

W sumie wszystko zależy od budżetu, a i z tańszych można coś fajnego wybrać

mam ten zel z flos leku

a masz może sklad tego żelu z cerko?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-31, 11:37   #251
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
mam ten zel z flos leku

a masz może sklad tego żelu z cerko?
Na tej stronie jest:
http://aptekaolmed.pl/produkty/cerkogel-75g/4354

Całkiem fajny, aż mnie poważnie zainteresował tylko że ma kwas glikolowy, więc nie wiem jak to będzie z używaniem go przy Diacnealu/Triacnealu, chyba że w przerwach pomiędzy, albo w okresie letnim na noc żeby utrzymać efekty?

Czas edycji: 2011-08-31 o 11:39
Stary 2011-08-31, 11:44   #252
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Na tej stronie jest:
http://aptekaolmed.pl/produkty/cerkogel-75g/4354

Całkiem fajny, aż mnie poważnie zainteresował tylko że ma kwas glikolowy, więc nie wiem jak to będzie z używaniem go przy Diacnealu/Triacnealu, chyba że w przerwach pomiędzy, albo w okresie letnim na noc żeby utrzymać efekty?

ciekawe jakie jest stężenie bo jest przy końcu składu. ale wydaje sie fajny i bedzie w sam raz tak jak mówisz na podtrzymanie efektów
przynajmniej tak mi się zdaje

a czy mogę uzwac maseczki z kwasem glikolowym przy trianealu? co sadzisz?

czy odczekac ?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-31, 11:53   #253
oksyhemoglobin
Przyczajenie

Bridgitte, używam go 10 dni, skóra pewnie sie oczyszcza, ale może ten zabieg to przyspieszy? Wygląda to naprawde strasznie.
Darsonwalizacja to króciutki zabieg polegający na wytworzeniu ciepła w głębszej warstwie skóry poprzez działanie elektromanetyczne. ( to taki eurządzenie ktorym kosmetyczka "pstryka" po oczyszczaniu twarzy). Efektów i wskazań jest dużo. W przypadku trądziku, ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia. Darsonwalizacja to po prostu prąd, który pomaga w problemach skórnych.
Stary 2011-08-31, 12:11   #254
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
ciekawe jakie jest stężenie bo jest przy końcu składu. ale wydaje sie fajny i bedzie w sam raz tak jak mówisz na podtrzymanie efektów
przynajmniej tak mi się zdaje

a czy mogę uzwac maseczki z kwasem glikolowym przy trianealu? co sadzisz?

czy odczekac ?
Ja bym sobie odpuściła, kwasu glikolowego już jest dużo w tym Triacnealu. Ewentualnie jeśli chcesz oczyścić pory to jakaś maska z glinką raz na tydzień, zraszana wodą albo hydrolatem żeby aż tak nie wysuszyła. Można dołączyć inne kwasy, ale jak cera się przyzwyczai i nie jest zbyt wrażliwa, i to też raczej kwasy BHA dla urozmaicenia.

Zresztą do AHA (w przeciwieństwie do BHA) skóra się przyzwyczaja i trzeba robić przerwy, więc dodatkowe porcje tego kwasu mogą Ci tylko przyspieszyć odstawienie
Stary 2011-08-31, 14:25   #255
zygcia
Przyczajenie

ja stosuje triacneal juz 7 dni. Dwa dni temu dostałam wysypu na prawym policzku ...wygladam okropnie nie moge wyjsc z domu bo mam tradzik, ktory wystepował u mnie jak bylam małolata. Mam juz 25 lat i wygladam po prostu idiotycznie z tym tradzikiem ..tak tez sie czuje.
Dziwne to bo pryszcze sa duze czerwone, takie gule bolace z ropa w srodku ..ale tylko na prawym policzku.
Triacneal postanowilam stosowac ze wzgledu na pogorszenie stanu mojej cery, ktore trwa juz dobre 4 miesiace ..pogorszenie oznaczalo od czas do czasu jakiegos duzego pryszcza, po ktorym zostawała blizenka o sinym kolorze ..niestety mam takie trzy w tym jedna duza do dziś.
Przeczytalam caly watek i sie zmartwilam.
Triacneal stosuje na wieczór, troche poszczypie przez kilka minut i tyle. Odrazu po tym nakladam miejscowo cicalfate na te czerwone pryszcze ..nie wiem czy dobrze robie.
Martwi mnie ten wysyp bo naprawde nie pamietam juz czasow takiego tradziku jak mam dziś. Na dodatek 12ego wrzesnia lece na Wyspy Kanaryjskie, a wiadomo to u wybrzezy Afryki wiec slonca tam nie brakuje ...a tu czytam o jakis filtrach itp. ..nic takiego wczesniej nie stosowalam, chociaz nie wystawiam sie na slonce od tygodnia. Ale od 12ego zamierzam sie opalac.
Oby mi ten wysyp zniknal do 12ego bo to zaden odpoczynek z syfami na mordzie :|
Dziewczyny napiszcie kiedy Wam wysyp minal o ile wogole go mialyscie ..i co myslicie o moim stosowaniu z cicalfate i opalaniu..
zygcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 15:11   #256
Pawel K
Raczkowanie

Ten żel aloesowy też chyba zły nie będzie. A czy kupię go czy cerkoderma - żel; krem ma parafinę - okaże się na miejscu .

----
Co do powyższej wypowiedzi. Po pierwsze stosowanie triacnelu bez filtra mija się z celem. Po drugie, od 12 września nie będziesz się opalać bo po prostu nie możesz. Wysyp to kwestia indywidualna, jak masz buźkę zanieczyszczoną potrwa dłużej. Triacneal to kosmetyk, nie lek. Nie uważasz, że lepiej/szybciej byłoby pójść do lekarza? Może twój problem jest bardziej złożony niż ci się wydaje...

P.S. A dlczego nie możesz wyjść z domu? Bo masz parę syfów? No już nie przesadzaj ;-).
#2 Stosujesz Triacnel tydzień - to tyle co nic. Po miesiącu można by coś powiedzieć...
#3 Po zastosowaniu triacnelu, odczekaj z godzinę aż się wchłonie jeżeli chcesz coś jeszcze na niego nałożyć.

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-08-31 o 15:18
Pawel K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 15:41   #257
naaancy
Raczkowanie

stosuje triacneal juz tydzien i jak narazie nic nie zauwazyłam ani podraznienia ani wysuszenia ani wysypu... w sumie to powinnam sie cieszyc ale ja sie chce juz pozbyc tych wszystkich niedoskonałosci ... dermatolog mnie uprzedzil ze w moim przypadku raczej srodki od zewnatrz nie pomoga i trzeba dzialac od wewnatrz ale zanim zdecyduje sie na doustne retinoidy pomyslałam ze sprobuje najpier tego kremu.
a ile czasu trzeba mniej wiecej czekac na efekty ??
naaancy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 18:26   #258
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Ja bym sobie odpuściła, kwasu glikolowego już jest dużo w tym Triacnealu. Ewentualnie jeśli chcesz oczyścić pory to jakaś maska z glinką raz na tydzień, zraszana wodą albo hydrolatem żeby aż tak nie wysuszyła. Można dołączyć inne kwasy, ale jak cera się przyzwyczai i nie jest zbyt wrażliwa, i to też raczej kwasy BHA dla urozmaicenia.

Zresztą do AHA (w przeciwieństwie do BHA) skóra się przyzwyczaja i trzeba robić przerwy, więc dodatkowe porcje tego kwasu mogą Ci tylko przyspieszyć odstawienie

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-31, 19:11   #259
zygcia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Po pierwsze stosowanie triacnelu bez filtra mija się z celem. Po drugie, od 12 września nie będziesz się opalać bo po prostu nie możesz. Wysyp to kwestia indywidualna, jak masz buźkę zanieczyszczoną potrwa dłużej. Triacneal to kosmetyk, nie lek. Nie uważasz, że lepiej/szybciej byłoby pójść do lekarza? Może twój problem jest bardziej złożony niż ci się wydaje...

P.S. A dlczego nie możesz wyjść z domu? Bo masz parę syfów? No już nie przesadzaj ;-).
#2 Stosujesz Triacnel tydzień - to tyle co nic. Po miesiącu można by coś powiedzieć...
#3 Po zastosowaniu triacnelu, odczekaj z godzinę aż się wchłonie jeżeli chcesz coś jeszcze na niego nałożyć.
dzieki za rady wlasnie po napisaniu wczesniejszego posta wybralam sie do dermatologa bo mialam umowiona wizyte.
doskonale wiem, ze problemy z cera sa glebiej powiazane z organizmem i same kremy nie rozwiaza problemu. chociaz zdecydowanie moga przyspieszyc jej odnowe i polepszyc stan. dlatego wlasnie oprocz zmiany diety, uregulowania hormonow (mam prolaktyne na granicy normy) zdecydowalam sie na triacneal :|
Oczywiscie po wysypie pryszczow na policzku troche panikuje ...ze juz mi tak zostanie, powazny tradzik dawno mialam juz za soba dlatego ten wysyp po triacnealu mnie zdolowal :\ Zwlaszcza jak sosujesz krem na pprawe nienajgorszej cery, a staj sie ona okropna ..
A ze jestem kobieta i estetyka mojej twarzy ma dla mnie duze znaczenie dlatego na kilka dni postanowilam sie zabunkrowac w domu :P
Co do tego opalania moja dermatolog powiedziala, zeby juz nie przesadzac z tym, ze nie mozna sie po nim opalac ..ponoc kwas glikolowy i retinol nie sa w tak duzych stezeniach i jak zrobie sobie przerwe na 3 dni przed wyjazdem w stosowaniu i bede stosowac np avene spf 30 (ponoc do cery tradzikowej) to zadne zla rzeczy mi sie stac nie moga
Stary 2011-08-31, 19:29   #260
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Z tego co mi wiadomo, to po odstawieniu Triacnealu nie można się opalać jeszcze przez miesiąc czasu, czyli tyle ile trwa całkowita odnowa naskórka. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
auraria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 19:37   #261
Pawel K
Raczkowanie

To prawda.
Stary 2011-08-31, 20:00   #262
karmazynka99
Zakorzenienie

a czy ten krem mnie wystarczajaco ochroni? bo chyba nie jest stabilny?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...sloneczny.html

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-31, 21:00   #263
rocknroll
Raczkowanie

Witam Wszystkich

Od pewnego czasu poczytuje sobie ten wątek i zaczęłam się zastanawiać nad rozpoczęciu kuracji TriAcnealem. Dodam, że moja cera jest mieszana, lecz mimo moich suchych policzków od czasu do czasu wyskakują mi na nich podskórne pryszcze, dosyć bolesne (w przeciwieństwie to tych w strefie T, które są bardzo malutkie, właściwie to takie zatkane zaskórniki, zaczynające przeradzać sie w krostę - nie wiem czy dobrze to zobrazowałam). Oprócz tego moim problemem są straszne wągry w calutkiej strefie T ;/ Pomyślałam, że Triacneal może mi pomóc.
W ciągu ostatnich kilku dni moja cera pogorszyła sie diametralnie - wyskoczyło mnóstwo podskórnych pryszczy, cera stała się bardziej wrażliwa niż zazwyczaj (przy jakimkolwiek dotknięciu powstaje wielka czerwona plama, nie mówiąc już o myciu twarzy...). Nie zmieniłam nic w swojej pielęgnacji (oczyszczam twarz łagodnymi żelami, nawilżam Cetaphilem, punktowo używam aptecznych kremów - obecnie AcneDermu). Jestem na tyle zdesperowana, ze postanowiłam wydać końcowkę kieszonkowego na ten krem I mam u do Was kilka pytań:

1. Czy wraz z TriAcnealem mogłabym stosować No-Scar? Mam na policzkach dość liczne blizny (m.in. po ospie, tych nieszzcesnych pryszczach, a przede wszytkich niewiadomego pochodzenia "kratery księzycowe"-dokładnie tak wyglądają ), które nie ukrywam nie są zbyt estetyczne (dosłownie CAŁE policzki są pokryte bliznami i tego nie da sie zamaskować ;/ ). jeśli tak, to jak powinnam aplikować te 2 kremy? (na noc) Czy np. najpierw No-Scar, a po x minutach TriAcneal, czy może na odwrót?

2. Czy TriAcneal może zaszkodzić dość wrażliwej skórze? Szczególnie na dotyk, jak wcześniej wspomniałam

3. Jak powinnam stosować Triacneal na policzki? (i czy w ogóle powinnam)? Są suche a mimo to coś się na nich pojawia... ;/

4. Czy rano Cetaphil + krem z filtrem z Sorayi(nawilżający) będą wystarczającym zabezpieczeniem przed szkodliwymi promieniami i wysuszeniem?

Uff, chyba troche za bardzo sie rozpisałam, ale mam nadzieję, że chociaż częściowo pomożecie mi na nurtujące mnie pytania Pozdrawiam Was gorąco!

PS. Nie wiem czy to istotne, ale mam 16 lat.
Stary 2011-08-31, 21:22   #264
zygcia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to po odstawieniu Triacnealu nie można się opalać jeszcze przez miesiąc czasu, czyli tyle ile trwa całkowita odnowa naskórka. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
nie znam sie na tym, ale napisze co mi powiedziala moja dermatolog, ktora wg mnie zna sie na rzeczy ...
otoz wg niej calkowita odnowa naskórka trwa 30 dni ..u jednych to przebiega szybciej u innych wolniej, szczegolnie u starych dziadow trwa to dlugo ..tak sie wlasnie wyrazila cokolwiek to mialo znaczyc:P
Jednak zaznaczyla, ze stezenie tych srodkow w triacnealu nie jest duze ..i nie zachodzi calkowita odnowa naskorka bo on calkowicie sie nie zniszczyl ...tak ja przynajmniej zrozumialam
Co wiecej podala mi przyklad, ze w gabinetach w ktorych stosuje sie np. mikrodermabrazje( i jakies inne zabiegi zapomnialam jakie) zawsze informuje sie pacjenta, ze nie nalezy sie opalac na słoncu i w solarium przez tydzien, a przez dwa tygodnie nalezy uzywac kremow z filtrem spf ok 30
Stary 2011-08-31, 21:42   #265
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rocknroll Pokaż wiadomość
1. Czy wraz z TriAcnealem mogłabym stosować No-Scar?
Tak, ale nie ma takiej potrzeby, bo Triacneal sam usunie przebarwienia. Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość i stosować filtry, żeby nie zaprzepaścić efektów.

Cytat:
2. Czy TriAcneal może zaszkodzić dość wrażliwej skórze? Szczególnie na dotyk, jak wcześniej wspomniałam
Owszem, może. Zawiera kwasy AHA, które bardzo uwrażliwiają cerę (zwłaszcza naczynkową). Ale nie jest powiedziane, że nie jest dla ciebie. Możesz stosować np. raz na tydzień i obserwować, jak reaguje skóra. Moja rada - na początku kup próbki na allegro.

Cytat:
3. Jak powinnam stosować Triacneal na policzki? (i czy w ogóle powinnam)? Są suche a mimo to coś się na nich pojawia... ;/
Tak, powinien wyciągnąć te zanieczyszczenia, które w kółko ci się pojawiają i jednocześnie złuszczyć suchą skórę. Ale pamiętaj o nawilżaniu czymś, co cię nie zapycha.

Cytat:
4. Czy rano Cetaphil + krem z filtrem z Sorayi(nawilżający) będą wystarczającym zabezpieczeniem przed szkodliwymi promieniami i wysuszeniem?
Które to są kremy? Możesz podać ich skład, dokładniejszą nazwę? Cetaphil może być dobry do nawilżania, ale niekoniecznie rano, przy wrażliwej cerze możesz stosować kombinację:

1 wieczór - Triacneal
2 wieczór - Cetaphil
3 wieczór - Cetaphil
4 wieczór - Triacneal
itd.

Nie mam pojęcia co to za krem z Sorayi, ale jeśli go sprzedają w supermarkecie i nie ma filtra minimum 30, to ja bym odradzała.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez zygcia Pokaż wiadomość
nie znam sie na tym, ale napisze co mi powiedziala moja dermatolog, ktora wg mnie zna sie na rzeczy ...
otoz wg niej calkowita odnowa naskórka trwa 30 dni ..u jednych to przebiega szybciej u innych wolniej, szczegolnie u starych dziadow trwa to dlugo ..tak sie wlasnie wyrazila cokolwiek to mialo znaczyc:P
Jednak zaznaczyla, ze stezenie tych srodkow w triacnealu nie jest duze ..i nie zachodzi calkowita odnowa naskorka bo on calkowicie sie nie zniszczyl ...tak ja przynajmniej zrozumialam
Co wiecej podala mi przyklad, ze w gabinetach w ktorych stosuje sie np. mikrodermabrazje( i jakies inne zabiegi zapomnialam jakie) zawsze informuje sie pacjenta, ze nie nalezy sie opalac na słoncu i w solarium przez tydzien, a przez dwa tygodnie nalezy uzywac kremow z filtrem spf ok 30
Powiem tak - Triacneal to silny środek, stężenie kwasu glikolowego to aż 6%, a retinolu 0,1%. To jest największa ilość retinolu w kremie bez recepty. Ten krem, nieodpowiednio stosowany (bez nawilżania i filtrów) zrobić na twarzy ładną "wylinkę", wysuszyć na wiór i zadziałać fotouczulająco. Aha, przebarwienia często wychodzą po kilku latach.

Na czym twoja dermatolog w ogóle opiera swoje stwierdzenia? Ja miałam różne zabiegi wykonywane w gabinetach i wielokrotnie dostawałam od dermatologów kwasy - żaden ani słowem się nie zająknął o konieczności stosowania filtrów, więc nie wiem skąd się ludziom bierze to "w każdym gabinecie", "zawsze" itd.

Sama zdecydujesz, ale pamiętaj że ostrzegaliśmy.
Stary 2011-08-31, 21:47   #266
karmazynka99
Zakorzenienie

a moge używac peelingów?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-08-31, 21:50   #267
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
a moge używac peelingów?
Tak, ale ostrożnie z nimi (max. raz w tygodniu) i najlepiej enzymatyczne. Dziewczyny swojego czasu jeszcze w wątku o Diacnealu polecały samorobiony peeling z bromelainą, tutaj przepis z laboratorium urody:

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...aina,t318.html

* Co do nawilżania, wyszperałam jeszcze taki krem, ciekawy składowo, cena nie zabija, ciekawe tylko jak dobrze nawilża: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...io.html&next=1

Czas edycji: 2011-08-31 o 21:59
Stary 2011-08-31, 22:09   #268
zygcia
Przyczajenie

Cytat:
Na czym twoja dermatolog w ogóle opiera swoje stwierdzenia? Ja miałam różne zabiegi wykonywane w gabinetach i wielokrotnie dostawałam od dermatologów kwasy - żaden ani słowem się nie zająknął o konieczności stosowania filtrów, więc nie wiem skąd się ludziom bierze to "w każdym gabinecie", "zawsze" itd.
pewnie opiera swoje stwierdzenia na tym, ze studiowala medycyne, potem zrobila specjalizacje z dermatologii, ma wieloletnie doswiadczenie, co wiecej pracuje ze studentami na WUMie oraz bierze udział w kształceniu lekarzy starajacych sie o specjalizacje, pracuje m.in. w klinice novaderm w Warszawie, a jest to klinika cieszaca sie w Warszawie duzym zaufaniem pacjentow z tego co wiem ..tak tylko moge sie domyslac czym jeszcze sie kierowala, ale moze to mi wystarczy

w tej klinice wykonuje sie wiele zabiegow i nie jest to jakis gabinecik niewiadomo gdzie ..wiec pewnie wiedza co sie robi po jakich zabiegach

A tak sie chcialam jeszcze zapytac czy moze ktos jeszcze posiada ulotke triacnealu i moze jest tam cos napisane ile dni nie nalezy sie wystawiac na slonce po zaprzestaniu? W sumie najwazniejsze jest to co na ulotce, a dopiero potem to co mowi lekarz :P Mysle, ze jesli mialoby to istotne znaczenie to zapewne umiesciliby jakas informacje na ulotce
Swoja niestety wyrzucilam, chyba ze jutro przejde sie do apteki <mysli>

Edytowane przez zygcia
Czas edycji: 2011-08-31 o 22:22
Stary 2011-09-01, 10:23   #269
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zygcia Pokaż wiadomość
pewnie opiera swoje stwierdzenia na tym, ze studiowala medycyne, potem zrobila specjalizacje z dermatologii, ma wieloletnie doswiadczenie, co wiecej pracuje ze studentami na WUMie oraz bierze udział w kształceniu lekarzy starajacych sie o specjalizacje,
Każdy dermatolog studiował medycynę, a jednak wciąż są tacy, którzy na trądzik przepisuję płyny na bazie alkoholu.

Cytat:
A tak sie chcialam jeszcze zapytac czy moze ktos jeszcze posiada ulotke triacnealu i moze jest tam cos napisane ile dni nie nalezy sie wystawiac na slonce po zaprzestaniu? W sumie najwazniejsze jest to co na ulotce, Mysle, ze jesli mialoby to istotne znaczenie to zapewne umiesciliby jakas informacje na ulotce
No rzeczywiście

Szczerze, nie rozumiem twojego problemu. Planowane opalanie masz za 12 dni, a Triacneal stosujesz od tygodnia. Nawet jeśli przerwiesz dzień przed urlopem, to i tak wychodzą 19 dni stosowania, o wiele za krótko żeby się coś miało poprawić.

W każdym razie, miłego urlopu.

Czas edycji: 2011-09-01 o 10:41
Stary 2011-09-01, 12:30   #270
zygcia
Przyczajenie

Cytat:
Szczerze, nie rozumiem twojego problemu. Planowane opalanie masz za 12 dni, a Triacneal stosujesz od tygodnia. Nawet jeśli przerwiesz dzień przed urlopem, to i tak wychodzą 19 dni stosowania, o wiele za krótko żeby się coś miało poprawić.

W każdym razie, miłego urlopu.
thx
no wlasnie problem jest taki, ze chyba zle zaplanowalam ta kuracje triacnealem :P ..ale tak to jest jak na wakacje wybiera sie oferty last minut, myslalam, ze moze polece pod koniec wrzesnia, po tem ze na poczatku pazdiernika ..a wyszlo jak wyszlo

No raczej to za malo czasu zeby cos zdzialac na twarzy ;/, teraz nie mam juz wyboru musze przerwac kuracje i wrocic do niej po wakacjach. A szkoda bo juz dzis widze, ze mi troche zbledly ciemne przebarwienia po pryszczach ..szkoda, ze nie zdazyly calkiem zblednac
Odpowiedz

Tagi
diacneal, triacneal

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości