Chciałabym, ale nie wiem jak... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-10, 17:51   #1
Keshetasa
Przyczajenie

GG do Keshetasa

Chciałabym, ale nie wiem jak...

Witam serdecznie.
Zacznijmy może od tej ankiety, a potem opowiem coś jeszcze.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Moja opalenizna? O, jest o czym mówić, bo to naprawdę wybryk natury jest. Ogólnie nie opalam się specjalnie szybko, ale jeśli tylko nie przesadzę, to nie przechodzę etapu krwistej czerwieni. Od razu opalam się na delikatny, brzoskwiniowy odcień.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Mam niebieskie, raczej niewyraźne oczy, które standardowo zmieniają kolor w zależności od pomieszczenia, światła, itp. Oprawa oczu jest raczej jasna, aczkolwiek nie jakoś szczególnie. *w każdym razie moim zdaniem*

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie, piegi nie występują.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Yyy... W sumie to nie mam pojęcia. Raczej taki... jasny. Jasny brzoskwiniowy? Naprawdę, ciężko mi to określić. Rumienię się raczej na taki delikatny czerwony. ;D

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Moje naturalne są blond-blond. Czyli takie w miarę jasne, latem bardzo szybko przechodzące do takie jasnozłotych. Gdyby były krótsze, mogłyby nawet dojść do prawie białych, co widzę u mojego taty, po którym odziedziczyłam typ włosów.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Mama określiła to przed chwilą jako pastelowo-szary malinowy róż. Są takie przeciętne, o.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się najlepiej w szarościach, złamanych barwach.

To tyle, jeśli chodzi o ankietę, a może teraz coś o sobie tak bardziej...

Ogólnie. Na początek dodam, że mam 16 lat *skończone*, według niektórych wyglądam na przynajmniej rok więcej.

Jak już pisałam, jestem blondynką o niebieskich oczach. *noszę soczewki kolorowe, więc kolor oczu zmienia się co miesiąc, żeby nie było nudnie* Mam 168cm, ważę przy tym jakieś 61kg. Nie czuję się specjalnie grubo, ale już planuję zejście do 55kg, żeby zniknęły te uciążliwe boczki. Jestem "dumną" posiadaczką typowej, kobiecej sylwetki - szerokie biodra, wąska talia, nienajmniejszy biust. Ale, ale...
Mój styl ubierania się określiłabym jako "sportowy do bólu", a makijaż ograniczam do kremu tonującego i tuszu. I choć nie wiadomo jak bardzo próbuję się zmienić, to mi nie wychodzi...

A ja po prostu chciałabym czuć się bardziej dziewczęco w swoim ciele.

Dlatego prosiłabym Was o rady odnośnie makijażu, ubrań, fryzury i wszystkiego, co będzie potrzebne, abym w końcu poczuła się jakoś bardziej jak dziewczyna...
Keshetasa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:21   #2
arielka13
Raczkowanie

Dot.: Chciałabym, ale nie wiem jak...

masz piękne włosy jeśli chodzi o makijaż można pobawić się z kredką do oczu albo/i cieniami a styl ubioru bardziej dziewczęcy to oczywiście spódniczki, delikatne buty, bolerka, itp...
Stary 2010-10-10, 18:51   #3
baku_s
Raczkowanie

GG do baku_s

Witaj piękna niebieskooka Wedlug mnie nie pasują do Ciebie szarości, bo tylko Cię przygaszają. Pokombinuj z żywszymi barwami Nie widać też dokładnie twarzy, więc nie jestem w stanie określić, co mogłabyś zmienic w makijażu Fryzura na pierwszej fotce, z grzywką chyba jest najbardziej korzystna dla Ciebie. Masz naturalnie proste włosy? Jeśli tak, to mozesz smialo kombinować z fryzurkami
baku_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 19:37   #4
Keshetasa
Przyczajenie

GG do Keshetasa

Naturalnie proste włosy? Tak. Przy czym strasznie "puszące się", więc tak czy tak, zostałam zmuszona do zaprzyjaźnienia się z prostownicą. ;P
Fryzura z pierwszego zdjęcia to taka jaką właśnie teraz mam *najświeższe zdjęcie*, pozostałe zostały dodane raczej, żeby określić moją figurę i styl ubierania się, o.

A jeśli chodzi o ten makijaż, to w związku z metamorfozą, planuję na nowo skompletować swoją kosmetyczkę. Znacie jakieś dobre kosmetyki (najlepiej w przystępnej cenie), które pomogłyby mi nabrać tego dziewczęcego uroku, na którym mi zależy...?
Stary 2010-10-10, 20:31   #5
carmelNUT
Raczkowanie

Witaj, koleżanko, widzę, że mamy podobne figury, to wcale nie jest zła opcja, po nas po prostu widać, że jesteśmy kobietami, bez zbędnego wysilania się Ale, ale... na pewno nie taki strój! Patrząc na Twoje zdjęcia, odnoszę wrażenie, jakby wyrośnięta na cudną kobietkę dziewczyna, utknęła w ubrankach osoby co najmniej 5 lat młodszej. Masz wspaniałe atuty- podkreśl je. Nie jest konieczne założenie od razu obcasów, sukienek czy bolerek, jak zazwyczaj się radzi, chodzi o drobne zmiany, powolutku, żebyś to poczuła, a nie była przebrana za kogoś innego. Czujesz to?
carmelNUT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 21:00   #6
Keshetasa
Przyczajenie

GG do Keshetasa

Czuję, chyba...
Tylko właśnie nie wiem jak zabrać się za tę zmianę.
Moim jedynym sukcesem było przekonanie się do założenia całkowicie kryjących legginsów do nie-sukienkowej tuniki ;P Ale po prostu... Boję się, że będę wyglądała śmiesznie, jak ubiorę się jakoś bardziej kobieco... Mieszkam w takiej dziurze, gdzie każdy komentuje wygląd każdego. -.- I po prostu czasem można się dużo o sobie samym dowiedzieć.
Wydaje mi się, że moim głównym problemem są kompleksy. Te głupie obawy, których nie idzie się pozbyć.
Stary 2010-10-10, 21:37   #7
carmelNUT
Raczkowanie

Kochana, moje życie to jeden wielki kompleks, mimo wszystko trzeba być sobą, robić to, co serce karze. Nie dołujmy się ludźmi, jeżeli krytykują, to znaczy, że, albo wyglądasz naprawdę źle, albo są zazdrośni. Mogę Ci na GG udzielić kilku rad, jeżeli chcesz

Tuniki, czy ja wiem. Poszerzają nam górę, ja ostatnio stawiam na legginsy (lub grube czarne rajstopy), szorty z wyższym stanem, w nie koszulka kroju bokserki, tylko z cieniutkiego materiału. Do tego trochę dodatków, wysokie buty i lala jak się patrzy Mam na tyle szczęście, że mój kolor to czarny, więc jestem klasyk totalny
Stary 2010-10-11, 15:59   #8
Keshetasa
Przyczajenie

GG do Keshetasa

Dzięki za rady, CarmelNUT.
Coś w tym jest. Przy czym, wiedzieć, a rozumieć, to są dwie inne sprawy.

A i czekam na pomysły innych, odnośnie tej zmiany stylu... Najważniejsza jest właśnie kwestia ubrań i makijażu.
Stary 2010-10-11, 16:50   #9
carmelNUT
Raczkowanie

Może po prostu postaw na bardziej dopasowane, przyległe ubrania, podkreślające Twoją figurę? Zrezygnuj np. ze zwykłych dżinsów, a zainwestuj w ciemniejsze lub czarne, o prostej nogawce (wyszczupli Cię), pamiętaj tylko, albo kieszenie z tyłu spodni nie były za daleko od siebie i nie były zbyt duże- wtedy wielki tyłek murowany. Do tego możesz zainwestować w buty na niewielkim obcasie np. botki, które będą ukryte pod nogawką i automatycznie wydłużą Ci nogi, a i przyzwyczaisz się do jakiegokolwiek mniej rozczłapanego buta typu adidas To tylko propozycja, ale...

Jeżeli chcesz porad ubraniowych, może najpierw opowiedz nam nieco o swoim charakterze? Bo to też ważne. Ja jestem osobą nieśmiałą, ale niezwykle kreatywną, słuchającą zazwyczaj rocka- zatem stawiam na czarne ubrania i wiele dodatków, do tego zadziorna fryzurka i czuję się jak w swoim ciele. Opisz się krótko, to może wiele pomóc

A jeżeli chodzi o makijaż... za pół roku będę osobą pełnoletnią i jakoś nie czuję potrzeby malowania się, może dlatego, że mam już to za sobą, a i bez makijażu mi lepiej oraz co najważniejsze- WYGODNIEJ Ale jeżeli chcesz- dobrze by było, jakbyś zrobiła wyraźne zdjęcie twarzy, ze spiętymi włosami
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości