Mam 16 lat. Czy powinnam golić okolice bikini i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-10, 18:19   #1
amy123456789
Przyczajenie

Mam 16 lat. Czy powinnam golić okolice bikini i jak?

Nie wiem, czy nie pora już na rozpoczęcie depilacji okolic bikini mam zamiar spróbować i nie wiem, jak to zrobić. Czy powinno golić się wszystkie włosy, czy, jak słyszałam, zostawić część w bardziej wrażliwych miejscach? A może wystarczy tylko depilowanie ''po bokach''?
amy123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 19:29   #2
karolynka90
Zakorzenienie

Dot.: Mam 16 lat. Czy powinnam golić okolice bikini i jak?

Cytat:
Napisane przez amy123456789 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy nie pora już na rozpoczęcie depilacji okolic bikini mam zamiar spróbować i nie wiem, jak to zrobić. Czy powinno golić się wszystkie włosy, czy, jak słyszałam, zostawić część w bardziej wrażliwych miejscach? A może wystarczy tylko depilowanie ''po bokach''?
To, jak się ogolisz, zależy od Ciebie - od tego co Ci się podoba.
Ja zaczęłam się tam golić gdzieś w wieku 14-15 lat - najpierw po bokach, a potem ciachnęłam wszystko i tak jest mi najlepiej.
Jak to zrobić? Kup maszynkę - nie używaj tej samej co np do nóg i jakiś żel/piankę do golenia (możesz też użyć mydła).
I powoli, ostrożnie zacznij się golić. Najpierw z włosem, później pod włos.
Stary 2010-10-10, 20:04   #3
carmelNUT
Raczkowanie

Mnie najlepiej się golić najpierw z włosem, potem tak jakby po skosie, a na sam koniec naciągnąć skórę i z włosem, tak jest najmniej podrażnień. Miałam w życiu taki okres, że 'boki' wyskubywałam pęsetą, mama się śmiała, że jestem masochistką

Tak naprawdę to Twój wybór, każdy goli się inaczej, na początku rób tak jak my Ci radzimy. Moim zdaniem do tego lepiej nadają się maszynki męskie, damskie szybciej się tępią i mam po nich podrażnienia Ah, no i pamiętaj, że czym więcej będziesz się tam golić, tym włosy będą twardsze. Ja pierwszy raz ogoliłam się mając 13 lat, siła wyższa, wstydziłam się inaczej na basenie
carmelNUT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:31   #4
megalija
Raczkowanie

nie ma czegoś takiego jak wiek odpowiedni na depilację. Jeśli nie czujesz się dobrze ze swoim owłosieniem intymnym to faktycznie zajmij sie tym. Może na początek przytnij małymi nożyczkami włoski na wzgórku łonowym? moim zdaniem lepij to robić stopniowo.

a najwazniejsza jest higiena- świeża maszynka, czyste nożyczki. o tym nie zapominaj
megalija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:09   #5
kaskaderka
Rozeznanie

Moja 16 letnia córka też ma ten sam problem(nadmierne owłosienie)Ważne jest żebyś przed pierwszym w życiu goleniu bikini dobrze się przygotowała,bo jak zaczniesz źle to podrażnisz delikatną tam skórę co może się skończyć bolesnymi wypryskami i zrazisz się do golenia.Moja córka pierwsze golenie zrobiła"na pałe"bo myślała że to takie proste,że głupio pytać i efekt był taki jak pisałam.Więc rada nr.1-wygospodaruj sobie na zabieg czas oraz spokój i ciszę(a nie że komuś z rodzinki zachce się siusiu w tym czasie) rada nr.2-kup dobrą maszynkę żebyś się nie zacięłapodczas golenia ja polecam nie pamiętam nazwy ale wokół ostrzy ma mydełko które daje super poślizg podczas golenia troszkę droższy od zwykłych jednorazówek stosój dopóki nie dojdziesz do wprawy i absolutnie nie pożyczaj od kogoś i komuś swojej golarki,bo może dojść do zakażenia mieszków włosowych!!! rada nr.3- dopóki się nie nauczysz i nie ustalisz jak dużo włosków chcesz zgolić-zamiast kremów do golenia zastosój mydełko gdyż kremy do golenia szczypią niemiłosiernie gdy dostaną się do wewnątrz (do sromu)jeśli tą okolicę też zdecydujesz się ogolić choć ja uważam,że na początek pozbądź się tego co wyłazi z bieliznyrada nr.4-zaopatrz się w jakiś kremik który złagodzi podrażnioną skórę po goleniu(zawsze się troszkę podrażnia)najlepiej taki dla dzieci i niemowląt który zawiera D-panthenol(duży wybór ja aktualnie używam z firmy Ziaja z 10%zawartościąD-pantenolu,ile kosztował nie wiem ale Ziaja ma tanie kremiki)nie przepłacaj za"polecane po depilacji"lepiej zaoszczędzone pieniążki dolóż do dobrej maszynkiTo chyba wszystko na ten temat,fajnie że chcesz korzystać z rad i fajnie że istnieje Wizaż dużo błędów wszyscy popełnimy i kaski zaoszczędzimy

kaskaderka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:46   #6
megalija
Raczkowanie

Kaskaderka - popieram w 100%
megalija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:42   #7
poprostu
Zakorzenienie

a ja sprzeciwiam się wszystkim maszynkom do golenia okolic bikini! maszynka ścina mechanicznie włos pod kątem i włoski rosną ostre i kłują później czerwona skóra i podrażniona brrrrr... od kiedy stosuję krem do depilacji moje życie stało się lepsze ;D
poprostu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 17:04   #8
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poprostu Pokaż wiadomość
a ja sprzeciwiam się wszystkim maszynkom do golenia okolic bikini! maszynka ścina mechanicznie włos pod kątem i włoski rosną ostre i kłują później czerwona skóra i podrażniona brrrrr... od kiedy stosuję krem do depilacji moje życie stało się lepsze ;D
Nie u każdego.
W każdym razie u mnie żadne zaczerwienienie i podrażnienie nie występuje.
Za to krem do depilacji mnie bardzo podrażnił. Piekło jak cholera.
Stary 2010-10-13, 09:29   #9
poprostu
Zakorzenienie

tzn ja po maszynce też miałam skórę bez zaczerwienienia itp ale gdy na 2 dzień pojawiały się małe włoski strasznie podrażniały mi skórę i było to nie raz bardzo krępujące a po kremie skórę mam gładziutką, bez podrażnień a włoski które odrastają nie kłują także zdecydowanie polecam krem
Stary 2010-10-13, 13:12   #10
emtestore_pl
Przyczajenie

Ja po maszynce miałam straszne problemy ze skórą, tzn zaczerwienie podrażnienie. Niefajnie to wyglądało żeby złagodzić używałam oliwki dla dzieci. Obecnie stosuje krem do depilacji i jestem duzo bardziej zadowolona
Stary 2010-10-13, 21:44   #11
kaskaderka
Rozeznanie

amy1234...i jeszcze jedno:golić bikini(wzgórek łonowy-tego co obok i pod nim) będziesz przez wiele,wiele lat-taki los wszystkich kobieta decyzja czy zaczniesz golić już teraz to kwestia tylko tego czy już musisz(basen,plaża)nieste ty włosy wystające z pod bielizny nie wyglądają estetycznie a moda na busz z lat 70-ch już nie wróci...Nie bój się golenia w ogóle i naprawde mitem jest,że golenie pogróbia włoski(gdyby tak było to zgoliłabym głowę pary razy,żeby tylko pogróbić włosy!) i jak już raz zgolisz to już będziesz musiała cały czas:ja gole bikini od ponad 20 lat i nie mam odrastających włosków jak szczecina są nadal miękkie i delikatneoczywiście nieprzyzwyczajona skóra do golenia będzie trochę na początku podrażniona zwłaszcza przez pierwsze 2-3dni ale jak się zachartuje(cierpliwości)b ędzie ok.więc golenia się bój ale na początku nie depiluj bikini piankami chemicznymi,bo się możesz poparzyć przy braku doświadczenia ja raz spróbowałam z nogami i nigdy więcej nie próbowałam,te pianki to jednak chemia jest i wypalają,bo takie mają działanie,nawet nie wyobrażam sobie stosować ich na bikini....
Powodzenia i jak będziesz miała kiedykolwiek jakiekolwiek pytania"wal"śmiało na wizaż tu zawsze znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

kaskaderka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:31   #12
poprostu
Zakorzenienie

Nikt mi nie powie, że włosy po maszynce odrastają miękkie zresztą widać to już na nogach, nigdy nie zdarzyło mi się też poparzyć kremem do depilacji ;] fakt jest to chemia która wypala włoski ale na włoskach "tam" wcale mi nie zależy )
Stary 2010-10-14, 12:33   #13
Safu
Raczkowanie

Ja na Twoim miejscu zaczęłabym używać kremu do depilacji. W tych okolicach to mniej drastyczny zabieg, ja nie dopuszczam do kontaktu bikini z maszynką... Włoski wtedy mi zawsze odrastają paskudnie, wszystko czerwone, boli, krosty. Okropność.

Krem do depilacji bezpieczny i praktyczny! : )
Stary 2010-10-14, 20:29   #14
enchanteone
Raczkowanie

Ja bym Ci polecała depilację. Ja używam do tego pasty cukrowej i efekt jest świetny. Najpierw bałam się bólu, ale gdy już się zdecydowałam to poszło super. Nie jest przyjemne takie wyrywanie włosków, ale z czasem się przyzwyczaisz . Efekt utrzymuje się nawet do 3 tyg. ;D

Polecam Ci poczytać o tej metodzie
enchanteone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 17:37   #15
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez enchanteone Pokaż wiadomość
Ja bym Ci polecała depilację. Ja używam do tego pasty cukrowej i efekt jest świetny. Najpierw bałam się bólu, ale gdy już się zdecydowałam to poszło super. Nie jest przyjemne takie wyrywanie włosków, ale z czasem się przyzwyczaisz . Efekt utrzymuje się nawet do 3 tyg. ;D

Polecam Ci poczytać o tej metodzie

Zgadzam się i w tych najdelikatniejszych okolicach NIC nie boli - sama byłam w wielkim szoku bo już wyrywanie włosków powyżej okolicy intymnej troszkę boli
Robienie pastą nóg jest dla mnie nie do wytrzymania a intymna to mały pikuś
Skończyła mi się pasta i nie chciało mi się robić nowej i przedwczoraj użyłam maszynki - już czuję ból

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:31   #16
Smefetka18
Raczkowanie

To już zależy od Ciebie czy powinnaś zacząc się depilować i jak Bo jeśli masz małe owłosienie to możesz zgolić tylko boczki, żeby jakieś niesforne kudełki się nie wymskneły hehe..
Smefetka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 16:21   #17
enchanteone
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Zgadzam się i w tych najdelikatniejszych okolicach NIC nie boli - sama byłam w wielkim szoku bo już wyrywanie włosków powyżej okolicy intymnej troszkę boli
Robienie pastą nóg jest dla mnie nie do wytrzymania a intymna to mały pikuś
Skończyła mi się pasta i nie chciało mi się robić nowej i przedwczoraj użyłam maszynki - już czuję ból

Tak . dla mnie robienie nóg pastą też jest wlk koszmarem ;/ w wakacje zrobiłam sobie nią także pachy i normalnie rewelacja Mi też się pasta skończyła , ale będę musiała zrobić nową

Anton Kuer
enchanteone jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości